جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3157- تاریخ : 1393/06/25 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)


ادامه تصويربرداري «سال‌هاي ابري» در تهران

روزنامه تلگراف منتشر کرد
«پينوکيو» و «دامبو» در ميان برترين فيلم‌هاي کودک تاريخ سينما


«خواب‌زده‌ها» از صبح فردا در سينماهاي کشور


بازگشت"ثريا قاسمي" پس از سال‌ها به راديو


"شکاف" روي ميز تدوين


پايان تدوين و موسيقي "وروجک‌ها"


"شيدايي" تماشايي شد


سينما، سينما


ميز خبر


 ادامه تصويربرداري «سال‌هاي ابري» در تهران 

 
تصويربرداري سريال «سال‌هاي ابري» در تهران در حال پيگيري است و به زودي به نيمه مي‌رسد.به گزارش (ايسنا)، مجموعه تلويزيوني «سال‌هاي ابري» به کارگرداني مهدي کرم‌پور هم اکنون در مدرسه ناشنوايان و با حضور اکثر بازيگران اصلي در حال انجام است و گروه طي چند روز آينده در اين لوکيشن مستقرخواهند بود.«سال‌هاي ابري» در 20 قسمت 40 دقيقه‌اي براي پخش در نيمه دوم محرم از شبکه دو سيما ساخته مي‌شود.علي عمراني، حميد ابراهيمي، ليندا کياني، ليلا برخورداري، علي صالحي، علي اوجي، سعيد آرمند، سينا رازاني، سپيده علايي، مصطفي پروين، صامد رمضاني، ارسلان قاسمي، پژمان جمشيدي، علي اوسيوند، اسماعيل شنگله، اميد روحاني، عاطفه رضوي و فرزاد حسني بازيگران اصلي «سال‌هاي ابري» هستند.

در خلاصه داستان اين مجموعه آمده است که زندگي حسين سالار از روزي به هم مي‌ريزد که جاسم پرده از سال‌هاي ابري ذهن سالار برمي‌دارد. ديري نمي‌گذرد که سالار مي‌‌فهمد اين فقط بخشي از هجمه بزرگي است که کيان زندگي او را هدف گرفته. او بايد تصميمي بزرگ بگيرد. مصالحه با مهاجمان، يا آغاز جنگ براي اثبات شرافتي که سال‌ها براي آن جنگيده است ... .


 روزنامه تلگراف منتشر کرد
 «پينوکيو» و «دامبو» در ميان برترين فيلم‌هاي کودک تاريخ سينما 

 منتقدين سينمايي روزنامه انگليسي زبان تلگراف برترين فيلم‌هاي کودک تاريخ سينما را انتخاب کردند.به گزارش فارس، روزنامه انگليسي زبان تلگراف 75 اثر سينمايي کودک را به عنوان برترين آثار کودک تاريخ سينما معرفي کردند.

برترين‌هاي اين فهرست به شرح زير است:

فيلم سينمايي «اميل و کارآگاهان»، اين فيلم در سال 1931 به کارگرداني «اريش کستنر» ساخته شد.«اميل و کارآگاهان» داستان پسري روستايي است که پولش را در قطار مي‌دزدند و او دزدان را در مسيري طولاني تحت تعقيب قرار مي‌دهد.انيميشن «سفيد برفي و هفت کوتوله»، کمپاني هاليوودي «والت ديزني» در سال 1937 با اين انيميشن ، کار خود در عرصه ساخت انيميشن را آغاز کرد.

فيلم سينمايي «جادوگر شهر اوز»، اين فيلم محصول کمپاني هاليوودي «مترو گلدن ماير» در سال 1939 ميلادي است.

انيميشن «پينوکيو»، کمپاني «والت ديزني» اين انيميشن را در سال 1940 به عنوان دومين انيميشن خود براساس رمان کودک «حوادث پينوکيو» اثر «کارلو کولودي»، نويسنده ايتاليايي، ساخت.انيميشن «دامبو»، اين انيميشن 64 دقيقه‌اي محصول سال 1941 ميلادي است.

انيميشن «بامبي»، اين انيميشن که محصول سال 1942 ميلادي است، داستان بچه آهويي است که يک شکارچي مادر او را مي‌کشد و او تنها و غمگين در جنگل رها مي‌شود .

فيلم سينمايي «باغ اسرار‌آميز»،اين فيلم سينمايي به کارگرداني «فرد ويلکوکس» که در سال 1949 ميلادي ساخته شده است، بهترين اقتباس سينمايي است که تا به امروز از رماني به همين نام اثر «فرانسس اليزا هاجسون برنت» انجام شده است.

انيميشن «پيتر پن»، اين انيميشن محصول کمپاني «والت ديزني» در سال 1953 ميلادي است. والت ديزني اين انيميشن را با اقتباس از نمايشنامه‌اي به همين نام اثر «جي‌ام باري» ساخته است.

فيلم سينمايي «بادکنک قرمز»، اين فيلم محصول سال 1956 ميلادي است و در همان سال برنده جوايز زيادي از جمله يک جايزه در رقابت‌هاي سينمايي جشنواره فيلم کن و جايزه بهترين فيلمنامه در مراسم اهداي جوايز اسکار شد.


 «خواب‌زده‌ها» از صبح فردا در سينماهاي کشور 

 پس از پايان نمايش فيلم «کلاشينکف» سعيد سهيلي ، «خواب‌زده‌ها» در گروه سينمايي آفريقا از فردا چهارشنبه به نمايش درخواهد آمد.به گزارش فارس،«خواب‌زده‌ها» به کارگرداني» فريدون جيراني و تهيه کنندگي رحمان سيفي آزاد توسط فيلميران ازصبح فردا چهارشنبه 26 شهريور در سينماهاي سراسر کشور به نمايش درخواهد آمد.

اکبر عبدي – فرهاد اصلاني – ساره بيات – صابر ابر – شقايق فراهاني – مليکا شريفي نيا – رويا ميرعلمي – حسن تسعيري – پروين ملکي و شهربانو موسوي بازيگران اين فيلم هستند.در خلاصه داستان فيلم آمده است: نازگل مشرقي ، دختر مجرد جنوب شهري است که به دليل مشکلات اقتصادي زندگي اش در حال فروپاشي است.آشنايي اتفاقي وي با فيروز نشاط کارخانه دار مجرد زندگي اش را دچار حادثه‌هاي جديدي مي‌کند.


 بازگشت"ثريا قاسمي" پس از سال‌ها به راديو 

 
ايسنا: فريدون محرابي با اعلام ساخت يک نمايش راديويي با بازي ثريا قاسمي، از بازگشت اين هنرمند به راديو پس از سال‌ها خبر داد.اين کارگردان و بازيگر راديو و تلويزيون بيان کرد: سريال شش قسمتي «آهسته با گل سرخ» به نويسندگي زنده‌ياد اکبر رادي ساخته مي‌شود.وي افزود: ثريا قاسمي، بهزاد فراهاني، ايوب آقاخاني، مهرخ افضلي و محمدرضا قلم بُر از بازيگران اين مجموعه نمايش راديويي هستند.محرابي خاطرنشان کرد: خانم ثريا قاسمي با بازي در اين نمايش بعد از مدت‌ها به خانه‌ي خود يعني راديو برگشتند.


 "شکاف" روي ميز تدوين 

 
ايسنا: کيارش اسدي زاده دومين ساخته سينمايي‌اش «شکاف» را تدوين مي‌کند.تدوين اين فيلم که براي حضور در جشنواره فيلم فجر آماده مي شود طي 10 روز آينده به پايان خواهد رسد.

«شکاف» با بازي هانيه توسلي، بابک حميديان، پارسا پيروزفر، سحر دولتشاهي و اميرکيان نجف زاده روايت زوج جواني است که ناخواسته براي مدت کوتاهي از فرزند دوست خود نگهداري مي‌کنند اما حادثه‌اي براي کودک باعث مي‌شود که زندگي اين زوج به بحران کشيده شود.

احسان اماني ، عليرضا علويان، حسين راضي، مرتضي آقا حسيني و طوفان مهرداديان ديگر بازيگران اين فيلم هستند.


 پايان تدوين و موسيقي "وروجک‌ها" 

 
مهر :با پايان يافتن تدوين و موسيقي متن فيلم سينمايي «وروجک‌ها» به تهيه کنندگي مهدي احمدي و کارگرداني فرزاد اژدري اين فيلم تا هفته آينده آماده نمايش مي شود.«وروجک ها» يک فيلم سينمايي با موضوع کودک است که داستان آن درباره خواهر و برادري به نام ساينا و سينا است که پدر و مادرشان را با رفتارهاي ناشايست و نادرست به ستوه آورده اند. يک روز صبح که از خواب بيدار مي شوند متوجه مي شوند که پدر و مادرشان ناپديد شده اند. ساينا و سينا قدم در راهي ميگذارند که مشکلات عجيب و غريبي انتظارشان را مي کشد.عليرضا خمسه،سيما تيرانداز، طوفان مهرداديان و ... بازيگران اين فيلم هستند.


 "شيدايي" تماشايي شد 

 
برنا: سريال تلوزيوني «شيدايي» از شبکه تماشا پخش مي شود.مجموعه تلويزيوني «شيدايي» به کارگرداني محمدمهدي عسگرپور که رمضان 90 در 30 قسمت 45 دقيقه‌اي از شبکه سه سيما به پخش رسيد، از جمعه 21 شهريورماه از شبکه تماشا هر روز ساعت 19 باز پخش مي شود.امير جعفري، آتنه فقيه نصيري، پرويز پورحسيني، عطا عمراني، انديشه فولادوند، آرش مجيدي، گلاره عباسي، رحمان باقريان، جمال اجلالي، مريم بوباني، مجيد رحمتي، ميليشيا مهدي نژاد، هاني کشاورز، ماريه تهرانچي، فاطمه شعباني و ميترا شجاعي و ... در اين سريال به ايفاي نقش مي پردازند.


 سينما، سينما 

قدرداني معاون مطبوعاتي ارشاد از منتقدان پيش‌نويس سازمان نظام صنفي

معاون مطبوعاتي وزير ارشاد در خصوص پيش نويس سازمان نظام صنفي (رسانه اي) و بازتاب آن در ميان اهل نظر و فعالان رسانه گفت: لازم است از همه کساني که در باره اين پيش نويس اظهار نظر کردند قدرداني کنم.

به گزارش شاپرك به نقل از معاونت مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ،حسين انتظامي با اشاره به اينکه نظرات حقوقدانان و ساير خبرگان مرتبط به جامعيت اين پيش نويس کمک مي کند، تصريح کرد: همانطور که انتظار مي رفت بحث هاي خوبي در قالب يادداشت و ميزگرد و گفتگو در رسانه ها مطرح شد که مي تواند راهگشا باشد البته اين موضوع به دليل حساسيت نيازمند مشارکت همه استادان ارتباطات و روزنامه نگاران بوده و هست.

معاون وزير ارشاد يادآور شد: اساسا اين رويکرد که پيش نويس قوانين و آيين نامه ها و دستورالعمل ها قبل از نهايي شدن، منتشر شوند و بحثي دربگيرد و اشتياق به جمع آوري نظرات باشد سبب کمال متن نهايي مي شود و اجماع به وجود مي آورد. همانطور که پيش‌تر اعلام کرده بوديم و حتي رئيس جمهور محترم نيز تصريح کردند اين پيش نويس بدون کسب نظر ذينفعان مشترک، نهايي نخواهد شد و لذا در تنظيم متن نهايي نبايد عجله کرد زيرا اين موضوعي خطير و سرنوشت ساز است.

انتظامي با بيان اينکه «نظرات خوبي در طي اين يک ماه منتشرشد و مرکز مطالعات و برنامه ريزي رسانه هم در ادامه يکي دو نشست قبلي باز هم ميزگردهاي نقد و بررسي اين پيش نويس را تشکيل خواهد داد» اضافه کرد: نگاه هاي انتقادي مطرح شده صرف نظر از خاستگاه آن به دو دسته کلي تقسيم مي شوند. عده اي ازصاحب نظران معتقدند اصل تشکيل سازمان نظام صنفي رسانه و رويکرد اين پيش نويس به تضعيف روزنامه نگاري و روزنامه نگاران مي انجامد و لذا هيچ راهي جز مسکوت گذاشتن آن وجود ندارد. عده اي ديگر با بيان کدهايي مشخص براي اشکالات موجود راه حل هايي ارائه داده اند.


استقبال از بيستمين نمايشگاه ادامه دارد

ماهنامه‌ها و پايگاه‌هاي خبري پيشتازند

بعد از گذشت 16 روز از آغاز ثبت نام رسانه ها در سامانه الکترونيکي prssexpo.ir، حدود 500 نشريه، خبرگزاري، پايگاه اطلاع رساني و موسسه مطبوعاتي، صنايع مرتبط و روابط عمومي دستگاه هاي دولتي براي حضور در بيستمين نمايشگاه مطبوعات پيش ثبت نام را انجام دادند.

به گزارش شاپرك به نقل از روابط عمومي معاونت مطبوعاتي، در ميان ثبت نام هاي انجام شده، بيشترين حضور مربوط به ماهنامه ها و پايگاه هاي خبري است به طوري که 50 روزنامه، 40 دوهفته نامه، 40هفته نامه، 100ماهنامه، 15 دوماهنامه، 40فصلنامه، 32خبرگزاري، 96 پايگاه خبري، 32 موسسه مطبوعاتي و 50 متقاضي در بخش «صنايع، خدمات و تجهيزات مرتبط با مطبوعات و روابط عمومي وابسته به سازمان هاي دولتي» ثبت نام اوليه را انجام دادند.

تمامي رسانه هاي مکتوب و مجازي داراي مجوز، روابط عمومي دستگاه هاي دولتي، موسسات خدماتي مرتبط با مطبوعات و ساير متقاضيان حضور در نمايشگاه مطبوعات تا پايان هفته جاري فرصت دارند در سامانه pressexpo.ir ثبت نام کنند؛ پس از بررسي هاي اوليه، ثبت نام قطعي از پانزدهم تا پايان مهرماه خواهد بود.

شايان ذکر است امسال و براي نخستين بار، کليه مراحل پيش ثبت نام، ثبت نام قطعي، انتخاب محل غرفه، پرداخت وجه، دريافت اطلاعات غرفه داران براي صدور کارت، اعلام سياست ها و ضوابط و اطلاع رساني رويدادها و برنامه هاي جنبي نمايشگاه؛ صرفا از طريق سايت نمايشگاه مطبوعات انجام مي پذيرد و در مرحله ثبت نام قطعي، متقاضيان متراژ و محل غرفه را از طريق سايت نمايشگاه روي نقشه مشخص و بصورت برخط، هزينه واگذاري را پرداخت خواهند نمود.

ضمن اينکه حضور در نمايشگاه بيستم بدون پيش ثبت نام امکانپذير نيست.

بيستمين نمايشگاه مطبوعات 18 تا 24 آبان در مصلاي امام خميني(ره) برگزار مي شود.


 ميز خبر 

کامبوزيا پرتوي :

«خروس خوان» در ارشاد بلاتکليف است

به گفته کامبوزيا پرتوي، نزديک به 6 ماه است که در خواست پروانه ساخت فيلم تازه اش با عنوان «خروس خوان» را به سازمان سينمايي ارائه کرده ولي نه پروانه ساخت صادر شده نه درباره دليل صادر نشدن پروانه توضيحي داده شده است.

کامبوزيا پرتوي فيلمنامه‌نويس و کارگردان سينماي ايران درباره آخرين وضعيت فيلمنامه اش با عنوان «خروس‌خوان» به خبرنگار مهر گفت: نزديک به 6 ماه است که درخواست پروانه ساخت فيلمنامه «خروس‌خوان» را به سازمان سينمايي ارائه کردم اما هنوز هيچ اتفاقي نيفتاده است.

وي ادامه داد: با وجود پيگيري‌هاي مکرري که انجام دادم ولي هيچ پاسخي نمي‌دهند و من را بلاتکليف گذاشته و پاسخ درستي نمي‌دهند. معمولا اگر فيلمنامه‌اي مشکل داشته باشد و يا بخواهند اصلاحيه اي به آن وارد کنند با نگارنده آن جلساتي مي‌گذارند و معمولا به يک نتيجه واحد مي‌رسند اما نکته قابل توجه اين است که هيچ کدام از اعضاي شوراي پروانه ساخت حتي با من تماس نگرفتند که چرايي صادر نشدن پروانه ساخت اين فيلمنامه را عنوان کنند.

کامبوزيا پرتوي در ادامه حرف هايش تاکيد کرد: من کماکان منتظر پاسخ هستم تا به من بگويند چرا پروانه ساخت اين فيلم صادر نشده است.


برگزاري هفته فيلم چين در تهران

هفته فيلم «چين» با نمايش 15 فيلم سينمايي و 5 فيلم مستند و كوتاه از 26 تا 30 شهريور در تهران برگزار مي شود.به گزارش مهر، هفته فيلم كشور «چين» به همت امور بين الملل سازمان سينمايي و با همكاري سازمان ملي راديو ، تلويزيون و سينما ، مطبوعات و انتشارات جمهوري خلق چين و سفارت اين كشور در ايران و با حضور جمعي از هنرمندان، سينماگران و مسئولين فرهنگي و رسانه اي چين از 26 شهريور تا 30 شهريور 93 در تهران برگزار خواهد شد.بر همين اساس در جشنواره فيلم «چين» در تهران 5 فيلم بلند سينمايي و 15 فيلم مستند و كوتاه نمايش داده خواهد شد.همچنين مطابق اعلام امور بين الملل سازمان سينمايي، مراسم افتتاحيه هفته فيلم «چين» از ساعت 18 فردا چهارشنبه 26 شهريور با حضور هنرمندان، سينما گران و مسئولين فرهنگي هنري دو كشور ايران و چين در موزه سينماي ايران بر گزار خواهد شد.


با اجرا در سنندج

«کامکارها» سازشان را براي بيماران ام اس کوک مي‌کنند

گروه موسيقي کامکارها به سرپرستي هوشنگ کامکار 27 و 28 شهريورماه در سالن مجتمع امام خميني شهر سنندج روي صحنه خواهند رفت و تمامي عوايد حاصل از آن را به مجتمع ام اس کردستان اهدا خواهند کرد.

به گزارش مهر، محمدحسين توتونچيان برگزارکننده اين کنسرت گفت: در اين پنج سالي که مدير برنامه هاي گروه کامکارها هستم همواره شاهد تلاش هاي فراوان و هميشگي اين گروه براي برپايي برنامه هاي خيريه بوده ام تا اين‌بار که هوشنگ کامکار پيشنهاد داد صد در صد عوايد حاصل از کنسرت را به بيماران ام اس کردستان هديه کنيم و من هم از اين پيشنهاد خيرخواهانه استقبال کردم. در بسياري از کنسرت ها قسمتي از درآمد حاصله صرف امور خيريه مي شود اما اين کنسرت در حالي برگزار خواهد شد که تمامي نوازنده ها و عوامل برگزارکننده دستمزدهاي خود را به اين مجتمع اهدا خواهند کرد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون