جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3098- تاریخ : 1393/04/14 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)


«ترور» با محوريت شهداي هسته‌اي جلوي دوربين

آغازاکران فيلم‌هاي خاطره‌انگيز از امروز
نمايش آثار حاتمي، تقوايي و مهرجويي


ساخت«شکار قهرمان» در ترکيه


اكران "کلاشينکف" در عيد فطر


"جاني دپ" درگير يک ماجراي جنايي شد


فروش 63 ميليوني "برف"


بازيگران تلويزيون و سينما در "يک کليک کوچولو"


سر خط خبرها


سينما، سينما


 «ترور» با محوريت شهداي هسته‌اي جلوي دوربين  

 
تصويربرداري فيلم تلويزيوني «ترور» به کارگرداني اسماعيل فلاح‌پور با محوريت ترور دانشمندان هسته‌اي آغاز شد.اسماعيل فلا‌ح‌پور، کارگردان فيلم تلويزيوني «ترور» در گفت‌وگو با (ايکنا) با اعلام اين خبر که چند روزي است تصويربرداري اين کار آغاز شده، گفت: اين فيلم تلويزيوني با محوريت دانشمندان هسته‌اي در 16 جلسه تصويربرداري خواهد شد. اين کار بيشتر در لوکيشن‌هاي خارجي جلوي دوربين مي‌رود. شهرک راه آهن، شهرک غرب، بزرگراه همت و شهرک آتي‌ساز از جمله لوکيشن‌هاي اين تله‌فيلم است.

وي افزود:علي‌رضا جلالي تبار، علي سليماني، سعيد داخ، پرستو صالحي، اميد منصور فلاح و روح الله کماني و...بازيگران اصلي اين تله فيلم هستند. فيلمنامه «ترور» براساس يک پرونده واقعي ترور ناموفق يکي از دانشمندان هسته‌اي ايران به نگارش درآمده و در خلاصه داستان آن آمده: يکي از متخصصان هسته‌اي ايران توسط يک سازمان جاسوسي بيگانه تحت نظر قرار مي‌گيرد، اما با هوشياري به موقع مأموران امنيتي، اين ترور نافرجام مي‌ماند و عوامل اين گروه به هلاکت مي‌رسند.

وي در پايان تصريح کرد:اين فيلم انقلابي دربرگيرنده اتفاقاتي است که سال 58 در کرمانشاه روي داده است.تهيه‌کنندگي اين کار را سعيد جهانيان برعهده دارد و براي نقش اول فيلم هم با پوريا پور‌سرخ صحبت شده است.


 آغازاکران فيلم‌هاي خاطره‌انگيز از امروز
 نمايش آثار حاتمي، تقوايي و مهرجويي 

 مديرعامل موسسه تصوير شهر از آغاز اکران فيلم هاي خاطره انگيز از امروز در طرح ويژه رمضان خبر داد.هادي منبتي مديرعامل موسسه تصوير شهر در گفتگو با مهر با بيان اين مطلب که اکران فيلم‌هاي خاطره‌انگيز قطعا از امروز شنبه 14 تير ماه آغاز مي‌شود، گفت: در حال حاضر براي درخواست پروانه نمايش مجدد فيلم‌هاي خاطره‌انگيز اقدام کرده‌ايم و فکر مي‌کنم به زودي اجازه اکران فيلم ها صادر شود. براساس برنامه ريزي انجام شده اين فيلم ها از امروز شنبه 14 تير ماه در پرديس هاي شهرداري اکران مي شود.

وي ادامه داد: يکي از فيلم هايي که قرار است در طرح ويژه ماه مبارک رمضان و از بين فيلم هاي خاطره انگيز اکران شود، فيلم سينمايي «گاو» به کارگرداني داريوش مهرجويي است. البته اين فيلم سينمايي در اختيار بنياد سينمايي فارابي است و در صورت موافقت اين بنياد، نسخه اصلاح شده آن با کيفيت خوب در سينماها اکران مي شود.مديرعامل موسسه تصوير شهر بيان کرد: با توجه به اينکه در ليست فيلم هاي خاطره انگيز نام سه کارگردان مطرح سينماي ايران يعني داريوش مهرجويي، زنده ياد علي حاتمي و ناصر تقوايي ديده مي شود، تصميم داريم که براي هر کدام از اين کارگردانان هفته فيلم برگزار کنيم.

منبتي در پايان با اشاره به اين که تنها سه هفته به پايان ماه مبارک رمضان باقي مانده است، گفت: هر کدام از آثار اين کارگردانان که زودتر پروانه نمايش مجدد دريافت کرد، ابتدا نمايش داده مي شود.

در واقع موسسه تصوير شهر در طرح ويژه ماه مبارک رمضان، سه هفته فيلم داريوش مهرجويي، ناصر تقوايي و زنده ياد علي حاتمي را برگزار مي کند اما ترتيب برگزاري اين هفته فيلم ها بستگي به زمان دريافت پروانه نمايش فيلم ها دارد.موسسه تصوير شهر، در طرح ويژه ماه مبارک رمضان تصميم به اکران فيلم اي خاطره انگيز سينماي ايران گرفته است.

از جمله فيلم هايي که قرار است در صورت دريافت پروانه نمايش در پرديس هاي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران اکران شود، مي توان به «دلشدگان»، «ناخدا خورشيد»، «پري»، «آژانس شيشه اي»، «مسافران»، «کمال الملک»، «کاغذ بي خط»، «هامون»، «ليلي با من است»، «اي ايران»، «زير پوست شهر»، «گل هاي داوودي»، «بچه هاي ايران» اشاره کرد.


 ساخت«شکار قهرمان» در ترکيه  

 فيلم سينمايي و اکشن «شکار قهرمان» به کارگرداني پدرام بهرامي فر در ترکيه ساخته مي‌شود.به گزارش مهر، پدرام بهرامي‌فر در تدارک ساخت فيلم سينمايي «شکار قهرمان» براي حضور در جشنواره فيلم فجر است.

بهرامي‌فر گفت:فيلم سينمايي «شکار قهرمان» درباره 2 کودک قهرمان جهان است که توسط گروهي تروريست ربوده مي‌شوند. اين فيلم از صحنه‌هاي اکشني برخوردار است و قصد داريم در آن از تمتم ورزشکاران به نام کشورمان در حوزه‌هاي مختلف استفاده کنيم.

وي ادامه داد:در حال حاضر مرحل پيش توليد و بستن قرارداد با بازيگران را سپري مي‌کنيم و فيلم بعد از ماه رمضان در کشور ترکيه کليد مي‌خورد.


 اكران "کلاشينکف" در عيد فطر 

 
ايلنا: علي سرتيپي مدير عامل فيلميران با اعلام اين مطلب افزود: برنامه ريزيهاي لازم انجام شده است و فيلم سينمايي کلاشينکف به کارگرداني سعيد سهيلي از عيد سعيد فطر اکران مي شود."کلاشينکف" به کارگرداني سعيد سهيلي براي نخستين بار درسي و دومين دوره جشنواره بين‌المللي فيلم فجر به نمايش درآمد.داستان در مورد جوان سربازي است که خواهرش مورد آزار و اذيت افرادي ناشناسي قرار مي‌گيرد و وي با شنيدن اين خبر، با سلاح کلاشنيکفي که به منظور حفاظت از يک بانک تحويل وي داده شده است، ترک پست کرده و به منظور انتقام‌گيري از اين افراد، در پي آنها مي‌شود.


 "جاني دپ" درگير يک ماجراي جنايي شد 

 
مهر :فيلم جديد جاني دپ که يک درام جنايي است توسط اسکات کوپر کارگرداني مي شود و کمپاني برادران وارنر مسئوليت پخش آن را بر عهده دارد.به نقل از هاليوود ريپورتر، به گفته کمپاني برادران وارنر فيلم جديد جاني دپ که وي در آن نقش وايتي بولجر گانگستر اهل بوستون را بازي مي کند، روز هجدهم سپتامبر سال 2015 اکران مي شود.

از ديگر بازيگران حاضر در ليست بلندبالاي چهره‌هاي مشهور اين فيلم مي‌توان به بنديکت کامبربچ، جوئل ادگرتون، کوين بيکن، آدام اسکات، داکوتا جانسون، جونو تمپل و جيسي پلمونز اشاره کرد.


 فروش 63 ميليوني "برف" 

 
فارس: فيلم سينمايي «برف» ساخته مهدي رحماني تا پايان روز پنجشنبه 12 تيرماه به فروش 63 ميليون توماني دست يافت.سعيد خاني مدير پخش موسسه نسيم صبا ، گيشه «برف» در سينماهاي تهران را 48 ميليون تومان و گيشه شهرستان را 15 ميليون تومان اعلام کرد.وي افزود: اين فيلم پنج شنبه شب در سينما آزادي با استقبال خوبي روبرو شد و در سانس فوق العاده به نمايش در آمد که 3 ميليون تومان از گيشه را به خود اختصاص داد.در اين فيلم رويا تيموريان، افشين هاشمي، محمدرضا غفاري، آناهيتا افشار، ميلاد کي‌مرام، رابعه مدني، مينا ساداتي و شيرين‌دخت يزدانبخش به ايفاي نقش پرداخته‌اند.


 بازيگران تلويزيون و سينما در "يک کليک کوچولو" 

 
مهر: حضور آزاده صمدي، پريناز ايزديار و نازنين فراهاني در نمايش «يه کليک کوچولو» به کارگرداني احمد سليماني قطعي شد.نمايش «يه کليک کوچولو» به نويسندگي محمدرضا کوهستاني و کارگرداني احمد سليماني از 31 تير تا 24 مرداد ماه در تالار قشقايي مجموعه تئاتر شهر به صحنه خواهد رفت.حضور بازيگراني همچون آزاده صمدي، پري‌ناز ايزديار و نازنين فراهاني براي حضور در «يه کليک کوچولو» قطعي شده است. اين نمايش که از توليدات موخر گروه تئاتر ايده است، پس از پيگيري‌هاي مستمر 3 ساله و با همراهي شوراي نظارت و ارزشيابي مرکز هنرهاي نمايشي، موفق به اخذ مجوز اجرا شده است.


 سر خط خبرها 

تعويض قرآن هاي فرسوده با نو در نمايشگاه بين المللي قرآن

در بيست و دومين نمايشگاه بين المللي قرآن غرفه اي براي تعويض قرآني هاي کهنه با نو در نظر گرفته شده است.به گزارش موج، در بيست و دومين دوره نمايشگاه بين المللي قرآن که تا 23 تير در باغ موزه دفاع مقدس برگزار مي شود علاوه بر وجود غرفه هاي متنوع هنري، فرهنگي، علمي و... غرفه اي براي تعويض قرآن هاي فرسوده با نو در نظر گرفته شده است.

در اين غرفه که توسط معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بر پا شده است، هر فردي مي تواند بدون هيچ محدوديتي در تعداد، قرآن هاي فرسوده را تحويل داده و به جاي آنها قرآن هاي نو دريافت کند.در اين غرفه هر روز سه نوع قرآن براي معاوضه عرضه مي شود و شرکت تعاوني کارآفرينان نيز در برپايي اين غرفه همکاري داشته است.

همچنين افرادي که قرآن هاي مازاد بر نيازي را در منازل خود نگهداري مي کنند مي توانند قرآن هاي خود را به اين غرفه تحويل داده تا در اختيار مساجدي که محدوديت قرآن دارند، ارجاع داده شود.يادآوري مي شود، بيست و دومين نمايشگاه بين المللي قرآن کريم از 3 تير آغاز به کار کرده و تا 23 تير جاري پذيراي علاقه مندان است.


چکناواريان :

ساخت سوئيت سمفوني براي جهان‌پهلوان تختي

سازنده سمفوني کوروش کبير از تلاش خود براي ساخت يک سوئيت سمفوني جديد و اجراي آن در روز تولد جهان پهلوان تختي خبر داد.

لوريس چکناواريان در گفتگو با مهر در تشريح تازه ترين فعاليتهاي خود در عرصه موسيقي گفت: بعد از اجراي موفقي که از سمفوني «کوروش کبير» در سانفرانسيسکو داشتم مدتي است مشغول ساخت يک سوئيت سمفوني جديد در تجليل از ورزشکار ملي کشورمان جهان پهلوان تختي هستم که اين سوئيت سموفني مي‌تواند در نوع خود حرکت متفاوتي باشد.

وي ادامه داد: به طور حتم اگر امکانات فراهم شود تصميم دارم اين سوئيت سمفوني را در شهريور ماه امسال همزمان با سالروز تولد غلامرضا تختي اجرا کنم و اميدوارم شرايط به گونه اي باشد که بتوانم اين پروژه مهم را به سرانجام برسانم.اين آهنگساز و رهبر ارکستر پيشکسوت موسيقي با اشاره به پيشنهاد يکي از کارگردانان تئاتر براي اجراي نمايشي برگرفته از پروژه موسيقي «سيمرغ» گفت: اين پروژه موسيقايي را من 35 سال پيش نوشته بودم و دوست داشتم بتوانم روزي آن را دوباره در قالب يک اجراي زنده به صحنه ببرم و چندي پيش که براي ديدن نمايش «بيچاره مکبث» به تماشاخانه ايرانشهر مراجعه کردم، پيام عزيزي کارگردان اين اثر نمايشي که من از ديدن آن واقعا لذت برده بودم پيشنهاد همکاري با من پيرامون اجراي زنده و نمايشي از پروژه «سيمرغ» را داد و من پذيرفتم که با او همکاري کنم.وي درباره انتشار خبري مبني بر پيشنهاد رييس سازمان سينمايي براي ضبط سينمايي «اپراي شمس تبريزي و مولانا» در کشور ترکيه تصريح کرد: زماني که آقاي ايوبي در سازمان اکو مشغول به فعاليت بودند از من خواستند که روي اپراي شمس تبريزي و مولانا کار کنم که خوشبختانه اين کار انجام شد و چندي پيش هم به اتمام رسيد و اين بار خوشحالم که از سوي وي پيشنهادي براي ضبط سينمايي اين پروژه در کشور ترکيه شده است.


 سينما، سينما 

سيروس مقدم:

اگر اجماع شود، سريال صدام را از نيمه دوم امسال کليد مي‌زنم

کارگردان «کشتزار مرگ» از انجام تست گريم برخي از بازيگران اين سريال تاريخي خبر داد و گفت: احتمالا چند بازيگر عرب زبان در اين پروژه حضور داشته باشند.

سيروس مقدم کارگردان سينما و تلويزيون در گفت‌وگو با تسنيم، درباره آخرين جزييات ساخت سريال تاريخي «کشتزار مرگ» گفت:در مرحله‌اي براي انتخاب بازيگران اين سريال تست گريم هم انجام شد و با چندين بازيگر عرب زبان نيز مذاکراتي انجام شد اما همچنان پروژه وارد فاز توليد نشده است.

وي براي اولين بار درباره داستان اين سريال گفت: «کشتزار مرگ» شامل نمايش جنگ ايران و عراق، عراق و کويت، فرار دامادهاي صدام به اردن و تيرباران آنها و همه ديگر وقايع مهم زندگي صدام است که در حاشيه آن داستانهاي ديگري از تاريخ معاصر عراق نيز روايت خواهند شد.

مقدم اضافه کرد: اگر ميان صاحب‌نظران مرتبط توافقي به وجود آيد و اجماعي بر ساخت اين سريال به وجود آيد نيمه دوم سال و از شهريور ماه پيش‌توليد اين سريال آغاز خواهد شد. اين پروژه يک پروژه ملي است و نياز دارد که همه دستگاه‌هاي دولتي و غيردولتي مربوط به اين نتيجه برسند که اين کار بايد انجام شود.

مقدم پيش از اين اعلام کرده بود که عليرضا نادري نگارش سيناپس اوليه اين سريال انجام داده و در حال حاضر «کشتزار مرگ» در حال بازنويسي و برطرف شدن ايرادات تاريخي آن است تا به مرحله پيش‌توليد برسد.

«کشتزار مرگ» سريال تاريخي الف ويژه به سفارش موسسه فرهنگي اوج است که قرار است در آن سرگذشت زندگي صدام حسين از تولد تا اعدامش به کارگرداني سيروس مقدم روايت مي‌شود.


معاون هنري ارشاد عنوان کرد؛

بودجه معاونت هنري کافي نيست

معاون امور هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي از رايزني‌ با معاون بودجه سازمان مديريت و برنامه‌ريزي براي ابلاغ بودجه مستقل ارکستر ملي و ارکستر سمفونيک خبر داد.

به گزارش موج، علي مرادخاني با ارائه توضيحاتي درباره ديدارهاي انجام شده، گفت: بر اساس دستور رئيس جمهور براي تعيين بودجه‌ مستقل ارکستر ملي پي‌گيري‌هايي صورت گرفت که در پي آن جلسه‌اي با معاون بودجه سازمان مديريت داشتيم و کارشناسي‌هاي مورد نظر توسط اين سازمان انجام شده است. بر همين اساس صحبت‌هايي داشتيم تا دستورهاي مورد نياز هرچه زودتر ابلاغ شوند چون اعلام ما به رهبران ارکسترها نيز به همين عامل بستگي دارد.

مرادخاني ضمن اشاره به کاستي‌هاي مالي موجود در حوزه‌هاي زيرمجموعه معاونت امور هنري عنوان کرد: تلاش مي‌کنيم تعهدها فعلا بر اساس تسهيلات دريافتي باشد و از هيچ کوششي براي جذب امکانات و بودجه بيش‌تر براي معاونت امور هنري فروگذار نمي‌کنيم تا به حد متعادل برسيم، اما؛ تا وقتي به نتيجه مورد نظر نرسيديم امکان ايجاد تعهد جديد وجود ندارد.معاون امور هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي خاطرنشان کرد: در حوزه تئاتر بدهکاريم و در حوزه موسيقي هم مشکلاتي داريم. بودجه کافي نيست و بايد امور را به گونه‌اي تنظيم کنيم که هم امکان پرداخت تعهدات گذشته وجود داشته باشد، هم پاسخ‌گوي تعهداتي باشيم که همين حالا ايجاد مي‌شود.مرادخاني به گلايه هنرمندان تئاتر از عدم عقد قرارداد اشاره کرد و گفت: بسياري از دوستان عنوان مي‌کنند که اگر در تئاتر پول نيست امکان قرارداد بستن فراهم است، اما؛ امضاي هر قرارداد به ايجاد تعهد معنا خواهد شد و تفاوتي با گذشته نمي‌کند. در حالي که که وقتي بدهي سنگين وجود دارد و هنوز امکان تهيه تسهيلات مضاعف فراهم نشده بهتر است تعهد جديد ايجاد نکنيم، چون وقتي تعهد مي‌دهيم موظف به پي‌گيري هستيم.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون