جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3079- تاریخ : 1393/03/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)


«همه چيز آنجاست» به زودي کليد مي‌خورد


«ردکارپت» براي اکران در مهر آماده مي‌‌شود
در انتظار مجوز ارشاد

«پائولو سورنتينو» بهترين کارگردان اسکار سينماي ايتاليا شد


فيلم جديد "سيروس الوند" كليد خورد


شبکه پويا در ماه رمضان ديدني مي شود


ديويد فينچر جايگزين آرونوفسکي در "گنجشک رمز"


"بربادرفته"؛ پرو‍ژه جديد رضا عطاران


سينما، سينما


سر خط خبرها


 «همه چيز آنجاست» به زودي کليد مي‌خورد 

 
سريال جديد شهرام شاه حسيني با عنوان «همه چيز آنجاست» به تهيه کنندگي داوود هاشمي ملودرامي اجتماعي است که تا چند روز آينده کليد مي‌خورد.به گزارش مهر، داوود هاشمي‌ تهيه‌کننده مجموعه تلويزيوني «همه چيز آنجاست» از کليد خوردن اين سريال طي چند روز آينده خبر داد و گفت: مراحل پيش توليد سريال کامل شده است و تا چند روز ديگر تصويربرداري را شروع مي‌کنيم. اين سريال با داستان زندگي خانواده محسن با بازي محمد عمراني آغاز مي‌شود. اين خانواده داراي 6 عضو است و امين زندگاني در نقش مهدي پسر او، حسين مهري در نقش ديگر فرزند او مهران و حديث ميراميني در نقش مهرنوش دختر محسن بازي مي‌کند.همچنين الهام حميدي در اين سريال بازيگر نقش پرستو همسر مهدي است و مهرانه مهين ترابي نقش اکرم مادر خانواده را بازي مي‌کند.وي درباره فضاي کلي قصه ادامه داد: سريال «همه چيز آنجاست» يک ملودرام اجتماعي است و محور آن خانواده است. 50 قسمت 40 دقيقه‌اي دارد. اين سريال يکي از معدود آثار پربازيگر است. در اين پروژه حدود 25 بازيگر اصلي و 22 بازيگر مهمان نقش آفريني مي‌کنند. در مجموع بيش از 40 بازيگر در سريال حضور دارند. بخشي از داستان با قصه خانواده محسن پيش مي‌رود و در ادامه داستانک‌ها و قصه‌هاي فرعي متعددي در دل قصه اصلي به وجود مي‌آيند.


 «ردکارپت» براي اکران در مهر آماده مي‌‌شود 
  در انتظار مجوز ارشاد

 تهيه کننده «رد کارپت» مي‌گويد بهترين زمان براي اکران اين فيلم سينمايي مهر ماه است ولي هنوز مجوز اين امر از سوي وزارت ارشاد صادر نشده است.احمد احمدي تهيه‌کننده فيلم سينمايي «رد کارپت» در گفتگو با مهر با بيان اين مطلب که بهترين زمان براي اکران اين فيلم به کارگرداني رضا عطاران مهر ماه است، گفت: با علي سرتيپي پخش‌کننده اين فيلم سينمايي به اين نتيجه رسيديم که مهر ماه مي تواند بهترين زمان اکران «رد کارپت» باشد. البته تا زماني که پروانه نمايش اين فيلم سينمايي صادر نشود، نمي توانيم برنامه‌ريزي مناسبي داشته باشيم.

وي با اشاره به اينکه مريم شفيعي سرمايه گذاري اين فيلم سينمايي را برعهده داشته است، بيان کرد: «رد کارپت» تنها يک نمايش در بازار فيلم کن داشت که با وجودي که اين نمايش در يک سالن 50 نفري انجام شد، اما با استقبال خوبي از سوي تماشاگران همراه بود. البته هنوز نمي دانيم که نمايش اين فيلم در بازار کن توانسته موفقيت آميز باشد يا نه.«ردکارپت» داستان يک عاشق سينما است که براي ملاقات با يکي از کارگردانان هاي معروف جهان «استيون اسپيلبرگ» به جشنواره فيلم کن مي رود. در اين فيلم سينمايي كه محصول کانون ايران نوين است، بازيگراني چون رضا عطاران، جمال هاشمي، علي سر تيپي، سوسن پرور، امير نوري و ... حضور دارند.


 «پائولو سورنتينو» بهترين کارگردان اسکار سينماي ايتاليا شد 

 برندگان جوايز سينمايي «ديويد دوناتلو»، موسوم به اسکار سينماي ايتاليا با تقدير از فيلم برنده اسکار «زيبايي بزرگ» برگزار شد.به گزارش (ايسنا)، طي مراسم باشکوهي در شهر رم ايتاليا، «سرمايه انساني» ساخته «پائولو ويرزي» جايزه بهترين کارگرداني و «زيبايي بزرگ»، برنده اسکار بهترين فيلم غيرانگليسي‌ جايزه بهترين کارگرداني را براي «پائولو سورنتينو» از جوايز «ديويد دوناتلو» به ارمغان آوردند.

به گزارش هاليوود ريپورتر، همچنين پس از نمايش فيلم «صداي انسان» که به نمايش زندگي «سوفيا لورن» 79 ساله، ستاره سابق سينماي جهان مي‌پردازد و توسط پسر وي، «ادواردو پونتي» ساخته شده، با اهداي جايزه‌ از اين بازيگر سرشناس در ميان تشويق حاضران تقدير شد.

اين فيلم کوتاه 25 دقيقه‌اي که اقتباسي از نمايشنامه تک شخصيتي نوشته «ژان کوکتو» است، روايتگر شکست عاطفي يک زن تنها در زندگي است.«سرمايه انساني» در جوايز امسال دوناتلو علاوه‌بر کسب جايزه بهترين فيلم موفق به کسب جوايز در بخش‌هاي بهترين فيلمنامه، بهترين بازيگر زن و بهترين بازيگر نقش مکمل شد و «زيبايي بزرگ» نيز علاوه بر بهترين کارگرداني در بخش بهترين بازيگر مرد نيز برنده جايزه شد.از ديگر برندگان امسال پنجاه‌وهشتمين دوره جشنواره فيلم ديويد دوناتلو يا همان اسکار سينماي ايتاليا که يکي از سه جشنواره فيلم اصلي اين کشور محسوب مي‌شود مي‌توان به کسب جايزه بهترين فيلم خارجي توسط «وس اندرسون» براي «هتل بزرگ بوداپست» اشاره کرد.


 فيلم جديد "سيروس الوند" كليد خورد 

 
ايسنا: سيروس الوند «اين سيب هم براي تو» را با پنج بازيگر اصلي و شاخص کليد مي‌زند.محمد نشاط، تهيه‌کننده «اين سيب هم براي تو»، درباره اعلام مشارکت فارابي در اين فيلم با ابراز خوشحالي بيان کرد: اين خبر خيلي خوبي است که اميدوارم هرچه زودتر محقق شود.اين تهيه‌کننده درباره موضوع فيلم جديد سيروس الوند اظهار کرد: در اين فيلم معضلات و مشکلات جوانان امروز تصوير مي‌شود و خوشبختانه پيام اخلاقي بسيار خوبي دارد .نشاط در پايان درباره تيم توليد پروژه «اين سيب هم براي تو» بيان کرد: اين فيلم پنج بازيگر اصلي دارد که همه آن‌ها بازيگران شاخصي خواهند بود.


  شبکه پويا در ماه رمضان ديدني مي شود 

 
ايرنا :مدير شبکه پويا گفت:اين شبکه در ايام ماه مبارک رمضان امسال برنامه هاي جذاب براي خردسالان، کودکان و نوجوانان به روي آنتن مي برد.حسين ساري اظهار کرد:مجموعه هاي انيميشني که با حال و هواي روزه داري و عبادت تهيه شده در ماه رمضان به روي آنتن شبکه پويا خواهد رفت.مدير شبکه پويا افزود: قصه هاي من و آقاجان از جمله انيميشن هايي است که براي روزه اولي ها در ماه مبارک رمضان به روي آنتن خواهد رفت.وي خاطرنشان کرد: همچنين پخش انيميشن هاي خاطره انگيز همچون قصه هاي غزاله نيز از جمله ديگر برنامه هايي است که در دستور کار شبکه پويا قرار گرفته است.


 ديويد فينچر جايگزين آرونوفسکي در "گنجشک رمز" 

 
ايسنا :«ديويد فينچر» به احتمال فراوان اقتباسي از «گنجشک قرمز» را با بازي «روني مارا» مي‌سازد.«دويد فينچر»، کارگردان صاحب‌نام دنياي سينما که وسواس فراواني در انتخاب فيلم‌هايش دارد پس از کناره‌گيري از ساخت فيلم زندگي‌نامه «استيو جابز»، اخيرا علاقه خود را به حضور در فيلم اقتباسي و جاسوسي «گنجشک قرمز» با بازي «روني مارا» ابراز کرده است.تريلر جاسوسي «گنجشک قرمز» درباره يک افسر اطلاعاتي روسيه به نام «دومينکا اگروا» است که بايد به مقابله با «ناتانيل نش»، مامور سازمان جاسوسي آمريکا بپردازد که يکي از مهمترين خبرچين‌هاي روس همراه وي است.


 "بربادرفته"؛ پرو‍ژه جديد رضا عطاران  

 
مهر :ديالوگ‌نويسي پروژه جديد رضا عطاران با نام «بربادرفته» به زودي آغاز مي‌شود.منيژه حکمت تهيه‌کننده گفت:به زودي
ديالوگ نويسي اين فيلم سينمايي آغاز مي شود و اميدوارم هرچه سريعتر بتوانيم آن را براي توليد آماده کنيم.نگارش فيلمنامه اين فيلم سينمايي توسط اميرمهدي ژوله انجام مي شود. پيش از اين قرار بود اين فيلم سينمايي در تيرماه جلوي دوربين برود. علي سرتيپي و منيژه حکمت تهيه کنندگي اين فيلم سينمايي را برعهده دارند. «بربادرفته» يک فيلم سينمايي اجتماعي در گونه کمدي است.


 سينما، سينما 

رئيس سازمان سينمايي خواستار شد:

روز ملي سينما را به تقويم رسمي کشور برگردانيد

حجت الله ايوبي معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و رئيس سازمان سينمايي در نامه اي به حجت الاسلام والمسلمين شاهمرادي دبير شوراي فرهنگ عمومي خواستار بازگشت روز ملي سينما به تقويم رسمي کشور شد.

به گزارش مهر، حجت الله ايوبي معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و رئيس سازمان سينمايي در نامه اي به حجت الاسلام والمسلمين شاهمرادي دبير شوراي فرهنگ عمومي خواستار بازگشت روز ملي سينما به تقويم رسمي کشور شد.

بر همين اساس در متن نامه ايوبي به دبير شوراي فرهنگ عمومي چنين آمده است: حجت الاسلام والمسلمين جناب آقاي شاهمرادي دبير محترم شوراي فرهنگ عمومي با سلام و احترام با عنايت به نام گذاري سال 93 به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ توسط مقام معظم رهبري ،اين سازمان در راستاي منويات معظم له خواستار بازگشت عنوان «روز ملي سينما» به تقويم رسمي کشور است.

لذا خواهشمندم ترتيبي اتخاذ گردد تا بازگشت 21 شهريور روز ملي سينما از ضميمه تقويم رسمي به متن در سال 1394 محقق شود.


نمايش فوتبال در سينماها منتفي شد

سينماداران هم منصرف شدند

رئيس انجمن سينماداران کشور اعلام کرد با توجه به مخالفت‌هاي نيروي انتظامي براي نمايش فوتبال به‌صورت مختلط در سينماها و همچنين براي صيانت اقتصادي از فيلم‌هاي روي پرده، پرونده نمايش فوتبال‌هاي جام جهاني 2014 در سينماهاي ايران کاملا منتفي است.

محمد قاصد اشرفي رئيس انجمن سينماداران کشور در گفتگو با مهر درباره نتيجه جلسه ‌ سينماداران براي تصميم گيري نهايي درباره پخش فوتبال جام جهاني 2014 در سالن هاي سينما گفت: جلسات متعددي بين سينماداران و هيات مرکزي انجمن سينماداران براي نمايش فوتبال در سالن هاي سينما برگزار شد اما در نهايت در آخرين جلسه اي که عصر‌روز 20 خرداد داشتيم به اين نتيجه رسيديم که به دليل تداخل ساعت نمايش فيلم ها با بازي هاي ايران در جام جهاني و لطمه خوردن به اقتصاد سينما از پخش فوتبال منصرف شويم.

وي در پاسخ به اين که قرار بود در صورت تصويب پخش فوتبال در سينما رضايت تهيه کنندگان جلب شود؛ اين مساله چرا ناديده گرفته شده است؟ بيان کرد: رضايت تهيه‌کنندگاني که فيلم هاي در حال اکران دارند يک طرف ماجرا است و مساله مهم ديگر حفظ امنيت و وارد نشدن خسارت به سالن هاي است. تصميمي که انجمن سينماداران گرفته در راستاي در نظر گرفتن دو طرف ماجرا است تا هيچ‌يک از طرفين دچار آسيب نشوند.

اشرفي در ادامه متذکر شد: ضمن اينکه بازي هاي جام جهاني به زودي آغاز مي شود و در اين فرصت اندک نمي توان سالن هاي سينما را براي ديدن فوتبال تجهيز کرد.

رئيس انجمن سينماداران در پايان در پاسخ به اين پرسش که آيا مذاکره‌اي با معاونت اجتماعي ناجا هم صورت گرفت؟ گفت: به دلايل امنيتي و همچنين حمايت مادي و معنوي از فيلم هاي در حال اکران از طرح دوباره پخش فوتبال جام جهاني 2014 در سينماها منصرف شديم و هيات مرکزي انجمن سينماداران اجازه مذاکره با معاونت اجتماعي ناجا را نداد.

انصراف انجمن سينماداران از نمايش فوتبال جام جهاني 2014 در حالي است که رئيس پليس تهران روز گذشته در گفتگو با يکي از سايت هاي خبري عنوان کرده بود که پليس سياست هاي خود را اعلام کرده و با پخش فوتبال از سينماها به شکل مختلط مخالف است و تنها در صورتي فوتبال در سينماها روي پرده خواهد رفت که سالن نمايش خانم ها و آقايان جدا از يکديگر باشد.


 سر خط خبرها 

در گروه سينمايي قدس؛

به رغم اما و اگرها «خانوم» عيد فطر اکران مي شود

با اينکه اسامي فيلم ها براي اکران عيد فطر اعلام شده است اما تهيه کننده «خانوم» اکران اين فيلم را در عيد فطر قطعي دانست.

به گزارش برنا،فيلم سينمايي «خانوم» به ليست فيلم هاي اکران عيد فطر اضافه شد اين خبر را تهيه کننده فيلم در حالي به برنا اعلام کرد که سخنگوي شوراي صنفي نمايش اسم سه فيلم «امروز»،«فرشته ها با هم مي آيند» و «کلاشينکف» را براي اکران عيد فطر اعلام کرده بود و گفت: دو سينماي سرگروه «قدس» و «فرهنگ» به زودي فيلم هاي خود را براي اکران مي شناسند.

«امير سيد زاده» تهيه کننده فيلم «خانوم» در گفتگو با برنا گفت:«سينما قدس» به عنوان سينماي سرگروه فيلم سينمايي «خانوم» را در نوبت اول اکران عيد فطر به روي پرده مي برد.به گزارش برنا، فيلم سينمايي خانوم اولين ساخته ي بلند سينمايي تينا پاکروان است ، که در بخش « نگاه نو » در سي و دومين جشنواره بين المللي فيلم فجر در سال 92 حضور يافت و توانست ديپلم افتخار بازيگري (‌ پانته‌ آ پناهي ها ) را از آن خود کند .فيلم سينمايي خانوم يک روايت مدرن از 3 زندگي است . « خانوم » با روايت سه زن ، سه نقطه تهران ، از شمال تا جنوب است . سه موضوع جنگ ، کودک و زن ، جزو دغدغه‌هاي تينا پاکروان است و او اولين فيلم بلند سينمايي خود را در رابطه با زنان جامعه امروز تهران ساخت .


فيلم "پنج ستاره " درارسباران اکران و نقد مي شود

فيلم سينمايي"پنج ستاره"به کارگرداني مهشيد افشارزاده شنبه 24 خرداد ساعت 18درسيصد و سي و هشتمين نشست باشگاه فيلم تهران به نمايش درمي آيد و با حضور عوامل فيلم نقدو بررسي مي شود. به گزارش شاپرك به نقل از روابط عمومي فرهنگ سراي ارسباران، اين فيلم به داستان دختري مي پردازد که براي رفتن به دانشگاه و جستجو براي کار با ماجراها و مشکلات زيادي رو به رو مي شود .شهاب حسيني، همايون ارشادي، بهنوش بختياري، سحر قريشي، شيرين بينا، ليلا بلوکات، اميد روحاني، محمود جعفري، ديبا زاهدي دراين فيلم به ايفاي نقش مي پردازند .فيلم "پنج ستاره " با حضور مهشيد افشارزاده (کارگردان ) ، اميرسماواتي ( تهيه کننده ) ، بهنوش بختياري ، ديبا زاهدي ( بازيگر ) نقد و بررسي مي شود .علاقه مندان جهت حضور دراين نشست مي توانند به فرهنگ سراي ارسباران واقع درخيابان دکترشريعتي، بالاتر از پل سيدخندان،خ جلفا مراجعه نمايند.


ويژه برنامه ولادت منجي عالم بشريت در شبکه سحر

شبکه سحر به مناسبت نيمه شعبان و ولادت فرخنده امام زمان (عج)، دو برنامه در قالب سلسله برنامه هاي "گزارش ويژه" تدارک ديده است.به گزارش شاپرك به نقل از روابط عمومي شبکه بين المللي سحر، اين دو گزارش ويژه در دفتر لندن توليد شده است و روزهاي پنجشنبه و جمعه از سيماي انگليسي پخش خواهد شد.

احمد حنيف، کارشناس مسايل مذهبي، در اين دو برنامه در ميان مسلمانان انگليس و در مرکز اسلامي شهر لندن در مورد موضوعاتي همچون منجي و موعود در اسلام، آخرالزمان در ساير اديان، شخصيت و سيره حضرت مهدي (عج) و ... به سخنراني مي پردازد.ويژه برنامه "گزارش ويژه" به مناسبت نيمه شعبان، روزهاي پنجشنبه و جمعه 22 و 23 خرداد ماه ساعت 13:55 به وقت تهران به مدت 30 دقيقه از سيماي انگليسي پخش مي شود.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون