جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3076- تاریخ : 1393/03/19 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)


آغاز فعاليت 3 مديرکل جديد در معاونت توسعه مديريت و منابع انساني کانون

با مساعدت مدير کل آموزش و پرورش آذربايجان غربي صورت مي‌گيرد:
ارسال رايگان نشريات "رشد" به مراکز ثابت و سيار کانون


برگزيدگان جشنواره فيلم‌نامه‌نويسي کانون، معرفي مي‌شوند

در کرمانشاه انجام مي‌شود:
بررسي شعر معاصر از سوي مربيان ادبي غرب کشور

در نشستي علمي بررسي مي‌شود:
«راه‌کارهاي علمي پايدار سازي اعضاي نوجوان در مراکز کانون»


ولادت حضرت علي اکبر(عليه‌السلام) و روز جوان تهنيت باد


 آغاز فعاليت 3 مديرکل جديد در معاونت توسعه مديريت و منابع انساني کانون 

 
مديرعامل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در سه حکم جداگانه مديران کل جديد «منابع انساني و پشتيباني»، «امور مالي» و «برنامه و بودجه» کانون را منصوب کرد. به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، اين سه مديرکل در حالي منصوب شده‌اند که چند روز پيش نيز حکم سرپرستي مسعود ناظمي‌ابيانه به معاونت توسعه مديريت و منابع انساني کانون ارتقا پيدا کرد.

بر اين اساس موسي رضا نظري، ليلا کمالي صالح‌آباد و عليرضا لطيف به تربيت از سوي عليرضا حاجيان‌زاده، مديرعامل کانون به عنوان مديرکل «منابع انساني و پشتيباني»، «امور مالي» و «برنامه و بودجه» منصوب شده‌اند.

«موسي رضا نظري» که جايگزين «سيد حميدرضا ابراهيم‌نژاد» شده، متولد سال 1348 و داراي مدرک کارشناسي علوم تربيتي است و از سال 1380 به عنوان رييس کارگزيني مديريت آموزش و پرورش شهر قدس و پس از آن به عنوان کارشناس مسوول حقوق و مزايا و ارزش‌يابي و تاليفات در اداره کل آموزش و پرورش استان البرز فعاليت مي‌کرده است.

«ليلا کمالي‌صالح‌آباد» متولد سال 1348 و داراي مدرک کارشناسي حسابداري و کارشناسي ارشد مديريت بازرگاني(گرايش بازاريابي) است.

او از 21 سال پيش در کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان به فعاليت‌هاي مالي اشتغال داشته است که کارشناس مالي کانون و مدير مالي کانون زبان ايران از جمله سوابق وي به شمار مي‌رود.

در عين حال تدريس در دانشگاه‌هاي پيام نور و علمي و کاربردي و مديريت پروژه‌هاي تحقيقاتي در زمينه بازارشناسي و بازاريابي از ديگر سوابق آموزشي وي است.

مديرکل جديد مالي کانون که اين مسووليت را از «مسعود ناظمي» معاون فعلي توسعه مديريت و منابع انساني کانون تحويل گرفته، علاوه بر نگارش مقاله‌هاي متعدد علمي داراي سه عنوان کتاب تاليفي با عناوين حسابداري صنعتي (بهاي تمام شده)، بازاريابي واصول موفقيت در بازار و اصول وفنون بازارشناسي است.

بر همين اساس عليرضا لطيف مديرکل جديد «برنامه و بودجه» کانون نيز در سال 1361 متولد شده است و داراي مدرک کارشناسي مديريت بازرگاني است و از 11سال پيش در کانون مسووليت‌هايي مانند رييس اداره حسابداري صنعتي و معاونت مديريت امور مالي را بر عهده داشته است.

او جايگزين ليلا بابايي شده است.

بر اساس اين گزارش در آييني که روز 17 خرداد 1393 به منظور معرفي دو مدير کل جديد «امور مالي» و «برنامه و بودجه» در کانون برگزار شد، مسعود ناظمي ابيانه معاون «توسعه مديريت و منابع انساني کانون» اين معاونت را مجموعه‌اي پشتيباني‌کننده از فعاليت‌ها و توليدات کانون خواند و گفت اگر فعاليت‌هاي اين بخش به خوبي انجام شود مشکلات مجموعه کمتر خواهد شد.

وي با اشاره به موفقيت بخش مالي کانون و قرار گرفتن آن در فهرست 10 شرکت اول دولتي کشور به لحاظ دقت و شفافيت ارايه صورت‌هاي مالي، اين امر را نتيجه تلاش همکاران ستادي و استاني در حوزه مالي کانون برشمرد.

ناظمي در پايان گفت که ارتباط و تعامل مناسب بين امور مالي و برنامه و بودجه باعث مي‌شود تا بودجه‌بندي کانون به صورت علمي و بر مبناي عملکرد تدوين شود و اين مساله، کانون را در رسيدن به اهداف فرهنگي خود کمک خواهد کرد.


 با مساعدت مدير کل آموزش و پرورش آذربايجان غربي صورت مي‌گيرد:
 ارسال رايگان نشريات "رشد" به مراکز ثابت و سيار کانون 

مديرکل آموزش و پرورش استان آذربايجان غربي در بازديد از مرکز فرهنگي‌هنري کانون اشنويه از اختصاص سه جلد از هرشماره نشريه رشد نوآموز و کودک به مراکز ثابت و سيار کانون خبر داد. به گزارش روابط عمومي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان اداره کل استان آذربايجان‌ غربي، در اين بازديد سيد مصطفوي با اشاره به گسترش تعامل و فعاليت‌هاي مشترک کانون و آموزش و پرورش در استان گفت: کتاب و مطالعه محور تمامي فعاليت‌هاي کانون است و در کنار آن نشريات همواره مورد توجه و استقبال اعضا بوده‌اند و بايد به اين نياز و استقبال کودکان و نوجوانان پاسخ داده شود. وي افزود: تمامي شماره‌هاي سال 92 اين نشريات براي بهره‌مندي اعضا در طول تابستان در اختيار مراکز قرار خواهد گرفت و از سال تحصيلي آتي نيز سه شماره از هر نشريه رشد نوآموز و کودک به صورت منظم به هريک از مراکز ثابت و سيار کانون ارسال خواهد شد. سيد مصطفوي با تاکيد بر عضويت دانش‌آموزان مدارس در کانون گفت: مربيان کانون بايستي در مدارس از جايگاه درخور توجهي برخوردار باشند و بهترين مکان جهت برگزاري نمايشگاه‌ها و اجراي فعاليت‌هاي فرهنگي به کانون اختصاص داشته باشد.

گفتني است فريدون سيد مصطفوي پيش از اين به مدت 13 سال مديريت کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان آذربايجان‌ غربي را بر عهده داشت. مرکز فرهنگي‌هنري اشنويه با 683 عضو و 8157 جلد کتاب از سال 86 مشغول به ارايه فعاليت‌هاي فرهنگي، هنري و ادبي است.


 برگزيدگان جشنواره فيلم‌نامه‌نويسي کانون، معرفي مي‌شوند 

 
12 برگزيده چهارمين جشنواره فيلم‌نامه‌نويسي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان امروز 19 خرداد، در سينما تئاتر کانون معرفي مي‌شوند. بر اساس اين خبر، برترين فيلم‌نامه‌نويسان براساس رأي گروه داوري در بخش‌هاي «خليج فارس»، «سنت‌هاي قومي و بومي سرزمين مادري»، و «آزاد» در دو بخش «داستاني» و «پويانمايي» کوتاه و بلند (سينمايي) در اين روز جوايز خود را دريافت خواهند کرد.

برپايي مراسم بزرگداشت مرحوم وجيه‌الله فردمقدم پيشکسوت هنر پويانمايي شامل نمايشگاه عکس، نمايش نماهنگ و تقدير از خانواده آن مرحوم از جمله برنامه‌هاي اين جشنواره يک روزه است. هم‌چنين در اين آيين دو فيلم پويانمايي «ژنرال و بادبادک» و «گرگ و ميش» به کارگرداني محمدعلي سليمان‌زاده، برگزيده دوره‌هاي قبل مسابقه فيلم‌نامه‌نويس کانون، به نمايش گذاشته مي‌شود. در عين حال اين مراسم با سخنراني عليرضا حاجيان‌زاده مديرعامل کانون، ابراهيم فروزش کارگردان و فيلم‌ساز و حسن آقاکريمي دبير چهارمين جشنواره فيلم‌نامه‌نويسي کانون همراه خواهد بود. مراسم اهداي جوايز به برگزيدگان اين جشنواره ساعت 16 امروز دوشنبه 19 خرداد در سينما تئاتر کانون واقع در خيابان شهيد بهشتي، خيابان خالد اسلامبولي برپا خواهد شد.


 در کرمانشاه انجام مي‌شود:
 بررسي شعر معاصر از سوي مربيان ادبي غرب کشور 

 
در کارگاه آموزشي منطقه‌اي که به ميزباني اداره کل کانون استان کرمانشاه به مدت دوروز برگزار مي‌شود، مربيان ادبي کانون‌هاي غرب کشور، به بررسي شعر معاصر مي‌پردازند. در اين دوره آموزشي دوروزه که از روز هجدهم خرداد آغاز شده و تا نوزدهم خردادماه نيز ادامه دارد، نزديک به بيست نفر از مربيان ادبي کانون‌هاي غرب کشور از استان‌هاي کرمانشاه، کردستان، ايلام و همدان حضور دارند. مربيان ادبي شرکت‌کننده دراين کارگاه دوروزه، به بحث و بررسي در رابطه با شعر معاصر خواهند پرداخت.


 در نشستي علمي بررسي مي‌شود:
 «راه‌کارهاي علمي پايدار سازي اعضاي نوجوان در مراکز کانون» 

چهاردهمين نشست علمي ترويجي واحد آموزش و پژوهش کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان با موضوع «راه‌کارهاي علمي پايدار سازي اعضاي نوجوان مراکز فرهنگي هنري کانون» برگزار مي‌شود.

در اين نشست علمي، دکتر مهدي سبحاني‌نژاد گزارشي از پژوهش خود را با اين موضوع - که از سوي کانون حمايت شده است - ارايه مي‌کند و استاد بهزاد دارابي روانشناس نيز سخنران اين نشست علمي خواهد بود.

چهاردهمين نشست علمي ترويجي آموزش و پژوهش کانون روز سه‌شنبه 20 خرداد 93 از ساعت 9 تا 12 در سالن کنفرانس شماره يک مرکز آفرينش‌هاي فرهنگي‌هنري کانون به نشاني خيابان فاطمي، خيابان حجاب برگزار مي‌شود. در همين حال به منظور ارتقاي دانش حرفه‌اي، روزآمد ساختن اطلاعات کارکنان کانون و بهره‌مندي از مزاياي ساز و کار انگيزشي به افراد شرکت‌کننده در اين نشست گواهي‌نامه آموزشي به مدت 2 ساعت ارايه مي‌شود. کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در سراسر کشور داراي بيش از 900 مرکز فرهنگي‌، هنري ثابت، سيار شهري و روستايي و کتاب‌خانه پستي است که پايدارسازي اعضاي نوجوان يکي از محورهاي اصلي مورد توجه اين مراکز به شمار مي‌رود.


 ولادت حضرت علي اکبر(عليه‌السلام) و روز جوان تهنيت باد 

ولادت حضرت علي اکبر(عليه‌السلام) و روز جوان تهنيت باد.

اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون