جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3062- تاریخ : 1393/02/30 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

احکام جديد کارمندان رسمي و پيماني صادر شد
افزايش حقوق کارکنان کانون با مزاياي فوق‌العاده شغل

مناسبت سال‌روز آزادسازي خرمشهر
همايش 'لحظه‌لحظه آسمان'در کرمانشاه برگزار شد

سرپرست کانون خراسان رضوي:
توان فکري مربيان اصل اساسي در فعاليت‌هاي فرهنگي است


آموزش شيوه‌هاي جديد نمايش عروسکي به مربيان ايلامي


بازديد اعضاي کانون اراک از موزه حسن‌پور


 احکام جديد کارمندان رسمي و پيماني صادر شد
 افزايش حقوق کارکنان کانون با مزاياي فوق‌العاده شغل 

 
مزاياي فوق‌العاده شغل کارکنان کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان با صدور احکام جديد کارگزيني از ابتداي ارديبهشت سال جاري به آنان پرداخت مي‌شود. به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، با پي‌گيري‌هاي صورت گرفته از سوي مسوولان کانون اين مزايا به کارکنان رسمي و پيماني شاغل در کانون نيز متناسب با سطح تخصص و مهارت و بر اساس پست‌ها و رده‌هاي سازماني همراه با حقوق ارديبهشت کارکنان به آنان تعلق خواهد گرفت.

بر اين اساس قرار است افزايشي بين 700 تا 2هزار امتياز به عنوان فوق‌العاده شغل در احکام کارگزيني کارکنان کانون منظور شود که به گفته سرپرست معاونت توسعه و منابع انساني کانون بين 15 تا 20 درصد به حقوق آنان افزوده خواهد شد.

مسعود ناظمي‌ابيانه در عين حال گفت که مديرعامل کانون در نظر دارد که مزايايي نيز به همين ميزان براي کارکنان قراردادي از ماه آينده در نظر گرفته شود.به گفته وي براي مربيان پاره‌وقت کانون نيز مزايايي در نظر گرفته شده است که به زودي نحوه و ميزان افزايش دستمزد آنان نيز اعلام خواهد شد.

چندي پيش عليرضا حاجيان‌زاده مديرعامل کانون در سفر به شيراز گفته بود که دولت در سال گذشته پرداخت مزاياي فوق‌العاده شغل را تصويب کرده بود ولي کانون مشمول آن مصوبه نبود که با پي‌گيري‌هاي مستمري که در ماه‌هاي اخير انجام داديم خوش‌بختانه اين مصوبه شامل کانون هم شد.وي در ادامه هم‌چنين تاکيد کرد که با توجه به نگاه مديريتي در کانون که نبايد تبعيضي در ميان همکاران قايل شويم، مشابه همين مزيت را در قالب طرحي به هيات مديره پيشنهاد کرديم و البته به تصويب رسيد که معادل همين مبلغ براي همکاران قراردادي و پاره‌وقت نيز منظور شود.


 مناسبت سال‌روز آزادسازي خرمشهر
 همايش 'لحظه‌لحظه آسمان'در کرمانشاه برگزار شد 

کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه همايش 'لحظه‌لحظه آسمان' را با موضوع آزادسازي خرمشهر، براي کودکان کرمانشاهي برگزار کرد.اين همايش از سلسله برنامه‌هاي کنگره سرداران، اميران، فرماندهان و 9800 شهيد استان کرمانشاه بود که با همکاري معاونت فرهنگي سپاه حضرت نبي‌اکرم (ص) اين استان برگزار شد.

"رضاموزوني" مديرکل کانون استان کرمانشاه در اين مراسم گفت: در همه دنيا اگر کشوري درگير جنگي باشد تلاش مي‌کند تا از راه‌هاي مختلف و به‌ويژه با زبان هنر واقعيت‌ها و ابعاد مختلف آن جنگ را به مردمش بشناساند، در کشور ما حداقل در حوزه کودکان و نوجوانان کمتر به اين مقوله پرداخته شده است.

وي هدف از برگزاري اين همايش را روايت‌گري کودکان و نوجوانان از دفاع مقدس در قالب آثار هنري و ادبي اعلام کرد.

موزوني با بيان اين‌که کودکان کرمانشاهي در دو بخش نقاشي و ادبي هر کدام 200 اثر را به دبيرخانه اين همايش ارسال کرده‌اند، افزود: نهادينه کردن ارزش‌هاي دفاع مقدس در افکار کودکان و نوجوانان کار ارزشمندي خواهد بود.

وي با بيان اين که بيش از يک هزار کودک و نوجوان در استان کرمانشاه در طول دوران هشت سال دفاع مقدس جان خود را از دست داده‌اند گفت: مرزدار بودن استان کرمانشاه در هشت سال دفاع مقدس بر کسي پوشيده نبوده و گوشه‌گوشه خاک اين سرزمين مقدس نمادي از خون يک شهيد است.

موزوني يادآور شد: با توجه به تاکيدات امسال مقام معظم رهبري بر مساله فرهنگ در کشور بايد اين امر مهم در قالب کارهاي فرهنگي و به زبان ادبيات در جامعه گسترش پيدا کند.

اجراي نمايش و اجراي سرود، خوانش دل‌نوشته‌ها و اشعار با موضوع حماسه آزادسازي خرمشهر توسط اعضاي کانون، نمايشگاه آثار نقاشي‌هاي برتر کودکان و نوجوانان شرکت‌کننده اين همايش از جمله برنامه‌هاي اجرا شده در اين همايش بود.


 سرپرست کانون خراسان رضوي:
 توان فکري مربيان اصل اساسي در فعاليت‌هاي فرهنگي است 

 
در جلسه هم‌انديشي که با حضور کارشناسان ستادي و مسوولين مراکز ثابت، سيار و پستي سبزوار، نقاب، صدخر و جغتاي برگزار شد، محمود سليماني سرپرست کانون استان خراسان شمالي توان فکري مربيان را اصل اساسي در جهت رشد و تاثيرگذاري فعاليت‌هاي فرهنگي عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومي استان دراين جلسه که به ميزباني مرکز فرهنگي‌هنري شماره 3 کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان سبزوار برگزار شد، سليماني در بخش اول صحبت‌هاي خود با اشاره به اين‌که ما پيروي ديني هستيم که پيامبرش فرمود من براي تکميل مکارم اخلاقي آمده‌ام گفت: ما در روابط خود در جامعه بايد اخلاق اجتماعي را مد نظر داشته باشيم و اين امکان‌پذير نيست مگر اين‌که ما در قضاوت‌هاي خود نسبت به ديگران منطق و معيار داشته باشيم و معيار ما دين ماست.

مشاور مديرعامل ادامه داد: آن‌چه شهيداني چون باکري و همت را بزرگ و ماندگار کرد سخنراني‌هاي ايشان نبود بلکه اعمال و رفتار آنان با همرزمان و يارانشان بود. در فعاليت‌هاي فرهنگي نيز همين‌طور است يعني ما نيز در ارايه خدمات فرهنگي خود به مخاطبان بايد به نحوي رفتار کنيم که تاثير آن را در جامعه ببينيم و اين به جز با برنامه‌ريزي دقيق و منسجم امکان‌پذير نيست.

سليماني در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود به توان بالقوه استان اشاره کرد و گفت: آن‌چه را که من دراين مدت متوجه شده‌ام اين است که توان همکارانم در خراسان رضوي بيش از آن چيزي است که درحال حاضر مشاهده مي‌کنيم و رفع اين نقص از يک سو به برنامه‌ها و الگوي رفتاري ما در استان برمي‌گردد و از سوي ديگر به شما مربيان عزير.

وي تاکيد کرد که معتقد است توان فکري مربيان و برنامه‌ريزي صحيح حرف اول را در کيفيت بخشي به فعاليت‌ها مي‌زند و امکانات تنها ابزاري براي رسيدن به هدف مورد نظر کانون است.دراين جلسه مسوولان مراکز نيز در رابطه با جذب و پايدارسازي عضو، چگونگي تخصيص امکانات به مراکز ديدگاه‌هاي خود را بيان کردند.

هم‌چنين کارشناسان فرهنگي استان نيز در رابطه با برنامه‌ريزي سال93، سامان‌دهي فعاليت‌هاي ديني، علمي و اردوها نظرات خود را بيان کردند و در انتهاي جلسه دوره آموزشي خبرنويسي و نحوه استفاده از خبرگزاري استان به شرکت‌کنندگان آموزش
داده شد.قبل شروع جلسه سرپرست استان بازديدي از مراکز سبزوار نيز داشت.


 آموزش شيوه‌هاي جديد نمايش عروسکي به مربيان ايلامي 

دوره آموزش سه‌روزه نمايش عروسکي به صورت کارگاهي از طرف واحد آموزش کانون استان ايلام با حضور 36 نفر از مربيان و مسوولين مراکز فرهنگي‌هنري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان ايلام، در راستاي بالا بردن سطح دانش عملي و تئوري مربيان در حوزه نمايش عروسکي، يک دوره آموزش سه روزه نمايش عروسکي به صورت کارگاهي از طرف واحد آموزش کانون استان با حضور 36 نفر از مربيان و مسوولان مراکز فرهنگي‌هنري برگزار شد.

اين دوره که بهناز مهدي‌خواه تدريس آن رابر عهده دارد با محوريت چگونگي ساخت عروسک‌هاي خلاق آغاز شده و از امروز به مدت سه روز ادامه خواهد داشت و شرکت‌کنندگان ضمن آموزش اصلي با تعاريف کلي و تخصصي در زمينه نمايش عروسکي، تاريخ نمايش سنتي عروسکي، کارگاه ساخت عروسک، نمايش عروسکي در جهان، نمايش عروسکي در ايران، اهدافق نمايش عروسکي، انتقال مفاهيم تربيتي و فرهنگي از طريق نمايش عروسکي و .. آشنا خواهند شد.

بر اساس اين گزارش علي‌اشرف صندوق‌آبادي مدير کل کانون استان در افتتاحيه اين دوره دقايقي را با مربيان از نقش فعاليت‌هاي عروسکي در کانون استان صحبت کرد و نکاتي را درباره اهميت حضور مربيان در دوره‌هاي آموزشي و امتياز‌هاي آن يادآور شد.

واحد آموزش و پژوهش در اداره‌کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان ايلام پس از نيازسنجي بيست و دو مرکز فرهنگي‌هنري ثابت، سيار، پستي و دفتر اداره کل استان، دوره‌هاي مورد نياز مربيان را در محورهاي مختلف فرهنگي، ادبي، هنري، اداري تدارک مي‌بيند و با دعوت از اساتيد متخصص در زمينه‌هاي مورد نظر اين دوره‌ها را به اجرا مي‌گذارد.


 بازديد اعضاي کانون اراک از موزه حسن‌پور 

 
هم‌زمان با 28 ارديبهشت روز جهاني موزه و ميراث فرهنگي، اعضاي مرکز فرهنگي‌هنري شماره 6اراک به همراه مربيان مرکز از موزه حسن پور بازديد کردند تا هر چه بيشتر با تاريخ ايران و قدمت و پيشينه استان خود آشنا شوند.خانه حسن‌پور از بناهاي قديمي شهر اراک است که در مجموعه بافت قديمي اراک و در اولين گذر سمت چپ بعد از چهارسوق بازار و در مقابل گذر مدرسه سپهداري قرار دارد. بنيان‌گذار بنا حاج علي مشيري است که بعد از چندين نسل به مالکيت آقاي حسن‌پور درآمده‌است.اين بنا در زميني به مساحت 600 متر مربع در دو طبقه که هريک به مساحت 300 متر مربع است ساخته شده که متشکل از اتاق‌هاي سه دري و پنج دري است. در اين بازديد، توضيحاتي از سوي مربيان براي بچه‌هاي عضو کانون ارايه شد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون