جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3030- تاریخ : 1393/01/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)


دو تله‌فيلم از نعمت‌الله در شبکه سوم


جديدترين آمار فروش فيلم‌هاي «چ»، «معراجي‌ها» و «طبقه حساس»


«خاوير باردم» مقابل دوربين «شون پن» مي‌رود


"خط ويژه" در آستانه ميلياردي شدن


پايان نگارش فيلم نامه "آفتاب خيزان است"


"حفاري" "کيت بلانشت"


راهيابي يک انيميشن ايراني به جشنواره‌هاي کلمبيا و برزيل


سينما، سينما


ميز خبر


سر خط خبرها


 دو تله‌فيلم از نعمت‌الله در شبکه سوم 

فيلم سينمايي «بيا از گذشته حرف بزنيم» به کارگرداني حميد نعمت‌الله روزهاي شنبه و دوشنبه از شبکه 3 سيما پخش مي‌شود.

به گزارش تسنيم،‌ فيلم تلويزيوني « بيا از گذشته حرف بزنيم» (متولد سي‌ام اسفند)» به کارگرداني حميد نعمت‌الله امروز شنبه 23 فروردين ماه ساعت 16:30 دقيقه از شبکه 3 سيما پخش مي‌شود.

ثريا قاسمي، آزيتا لاچيني، پوراندخت مهيمن از جمله بازيگران اين فيلم چند اپيزودي هستند که در آن ايفاي نقش کرده‌اند.

«بيا از گذشته حرف بزنيم» داستان سه خانم مسن به نامهاي محمدي و جواهري و باقي که دوستي ديرينه دارند است که براي عيادت از يکي از اقوام خانم محمدي مجبور مي‌شوند بعد از سفر به شيراز حالا به شهر شاهرود سفر کنند. آن‌ها به عيادت مريض مي‌روند در حالي‌که تولد خانم جواهري نيز در 30 اسفند ماه است. به اين ترتيب با بهبودي مريض و جمع اقوام خانم محمدي در شهر شاهرود جشن تولدي مفصل و شلوغ و شاد براي خانم جواهري برگزار مي‌کند.

اپيزود دوم اين فيلم با عنوان «سفر به بروجرد» نيز دوشنبه 25 فروردين ماه ساعت 16 پخش مي‌شود.

در خلاصه فيلم آمده است که خانم باقي که به جاي خازنه در سفر قبلي آن‌ها را همراهي کرده، اصرا دارد که دوباره به سفر بروند هر روز با تعريف و توضيح درباره نقطه‌اي از ايران به سراغ آن‌ها مي‌آيد بالاخره آن دو هم موافق مي‌شوند اما روزگار به سمتي پيش مي‌رود که هربار با هماهنگ شدن مقدمات کار، مانعي پيش مي‌‌آيد و...


 جديدترين آمار فروش فيلم‌هاي «چ»، «معراجي‌ها» و «طبقه حساس» 

 ميزان فروش سه فيلم اکران نوروزي به بيش از 9 ميليارد تومان رسيد.به گزارش (ايسنا)، اکران فيلم‌هاي «چ»،«معراجي‌ها» و «طبقه حساس» که نمايش آن‌ها پيش از تعطيلات نوروز آغاز شده بود، همچنان ادامه دارد.حبيب اسماعيلي، مدير دفتر پخش «فيلمسازان مولود» درباره آخرين آمار فروش «طبقه حساس» به کارگرداني کمال تبريزي به ايسنا گفت: اين فيلم تا پنج شنبه، 21 فروردين‌ماه، در تهران حدود دو ميليارد تومان و در شهرستان‌ها حدود يک ميليارد و 200 ميليون تومان فروش داشته و در مجموع به فروش سه ميليارد و 200 ميليون تومان رسيده است.

وي با اشاره به اينکه «طبقه حساس» در تهران 30 سينمايي را در اختيار دارد و از چند روز گذشته سالن‌هاي ديگري در شهرهاي شاهين شهر اصفهان‌، قم‌، قزوين‌ و شيراز‌ به سينماهاي نمايش دهنده اين فيلم اضافه شده‌اند، بيان کرد: قرار است تعداد ديگري سينما هم در روزهاي آينده به چرخه اکران «طبقه حساس» افزوده شوند.

‌فروش «چ» و «معراجي‌ها»:بيش از پنج ميليارد تومان

امير قطبي، از دفتر فيلميران، پخش کننده فيلم‌هاي «چ» و «معراجي‌ها»، هم درباره آخرين آمار فروش اين فيلم‌ها در گفت‌و‌گويي با ايسنا بيان کرد: «معراجي‌ها» به کارگرداني مسعود ده‌نمکي تا پنج شنبه شب، 21 فروردين‌ماه، در تهران و شهرستان و پس از حدود 45 روز نمايش به فروش چهار ميليارد و 270 تومان رسيده است.او همچنين گفت: اين فيلم در حال حاضر در 80 سينماي کشور نمايش داده مي‌شود که تعداد سينماهاي تهران 28 سالن است.

قطبي درباره ميزان فروش فيلم «چ» به کارگرداني ابراهيم حاتمي‌کيا هم اظهار کرد: اين فيلم در تهران و شهرستان يک ميليارد و 170 ميليون تومان فروش داشته است که 720 ميليون تومان اين رقم به فروش تهران اختصاص دارد.


 «خاوير باردم» مقابل دوربين «شون پن» مي‌رود 

 «شون پن» بازيگر و کارگردان سرشناس آمريکايي در جديدترين ساخته‌اش با عنوان «آخرين چهره»، از «خاوير باردم» بازيگر مطرح و برنده اسکار استفاده خواهد کرد.

به گزارش (ايسنا)،‌ فيلم «آخرين چهره» با فيلمنامه‌اي از «ارين ديگنام» به تهيه‌کنندگي «بيل گربر» و «مت پالميري» جديدترين فيلم به کارگرداني «شون پن» است که درباره آشنايي دو پزشک بشردوست در منطقه‌اي جنگ‌زده از آفريقا است و در آن علاوه بر «خاوير باردم» بازيگر سرشناس و اسکاري اهل اسپانيا و «چارليز ترون»، «ادل اگزارشوپولوس» بازيگر فيلم برنده نخل طلاي «آبي گرمترين رنگ است» نيز ايفاي نقش مي‌کند.«شون پن» در سال 1991 اولين تجربه کارگرداني‌اش را با فيلم «دونده هندي» رقم زد. پس از آن وي سه فيلم ديگر با نام «نگهبان مرزي» (1995)، «قول» (2001) و «به‌سوي توحش (2007) را ساخت که بسيار مورد استقبال منتقدين قرار گرفتند. «جک نيلکسون» و «ميکي رورک» از جمله بازيگران سرشناس اين فيلم‌ها هستند.خاوير باردم نيز که در سال‌هاي 2001 و 2011 نامزد جايزه‌ اسکار بود، مدتي قبل نامش بر روي ستاره‌اي طلايي در تالار مشاهير سينماي هاليوود ثبت شد. او براي ايفاي نقش مکمل در فيلم «جايي براي پيرمردها نيست» ساخته برادران کوئن، موفق به دريافت جايزه‌ اسکار سال 2008 شد.


 "خط ويژه" در آستانه ميلياردي شدن 

 
ايسنا: فروش فيلم «خط ويژه» به يک ميليارد تومان نزديک شد.مختاري از دفتر پخش هدايت فيلم،‌ درباره آخرين ميزان فروش «خط ويژه» به کارگرداني مصطفي کيايي گفت: اين فيلم تا پنج شنبه شب، 21 فروردين‌ماه، 752 ميليون تومان در تهران فروش داشته است.او افزود: هم‌چنين در اين مدت فروش «خط ويژه» در شهرستان‌ها به 240 ميليون تومان رسيد.به گزارش ايسنا، مصطفي زماني، هانيه توسلي، هومن سيدي، ميلاد کي‌مرام، محسن کيايي، پريناز ايزديار و ميترا حجار و سام قريبيان بازيگران «خط ويژه» هستند.


 پايان نگارش فيلم نامه "آفتاب خيزان است" 

 
تسنيم: پرتوي فيلم‌نامه نويس و کارگردان سينما گفت:نگارش فيلم‌نامه «آفتاب خيزان است» پايان يافته و براي دريافت پروانه ساخت به سازمان سينمايي ارسال شده است.کامبوزيا پرتوي گفت: هفته گذشته نگارش فيلم نامه «آفتاب خيزان است» پايان يافت و براي دريافت پروانه ساخت اين فيلم نامه اقدام کرديم. پرتوي در مورد شباهت اين فيلم با آثار قبلي خود گفت:نمي شود گفت فضاي اين فيلم شبيه کارهاي قبلي من است و تنها چيزي که مي‌توانم بگويم اين که داستان در يکي از روستا‌هاي شمال کشور مي‌گذرد.کارگردان فيلم سينمايي «کافه ترانزيت» همچنين گفت:فيلم‌نامه اين کار براي دريافت پروانه ساخت به سازمان سينمايي ارسال شد.


 "حفاري" "کيت بلانشت" 

 
باشگاه خبرنگاران: "کيت بلانشت" در حال مذاکره براي بازي در نقش باستان‌شناسي در فيلم "حفاري" است. به نقل از کاليدر؛ "کيت بلانشت" در حال مذاکره براي بازي در فيلمي به کارگرداني "سوزان بير" است. اين فيلم اقتباس است از کتاب "حفاري" اثر "جان پرستون" داستان درامي که به حفاري‌هاي اطراف قبرستان "ساتن هو" درسال 1938 مي‌پردازد. "کيت بلانشت" در اين فيلم نقش باستان‌شناسي به نام "اديث پرتي" را بازي مي‌کند، وي انگيزه‌هاي تحريک کننده‌اي براي حفاري در زماني که دنيا در جنگ جهاني دوم به سر مي‌برد، ارائه مي‌دهد.


 راهيابي يک انيميشن ايراني به جشنواره‌هاي کلمبيا و برزيل 

 
ايسنا:فيلم «عروسک چيني بابا» به بخش اصلي مسابقه انيميشن جشنواره بين‌المللي فيلم «Contracorriente» در کلمبيا و فستيوال فيلم «Bodega Cultural 2014 » برزيل راه يافت.فيلم «عروسک چيني بابا» پيش از اين نامزد بهترين انيميشن جشنواره آتن «Athens ANIMFEST 2014» و يازدهمين جشنواره فيلم سبز سئول «GFFIS 2014» بوده است.

اين فيلم محصول مدرسه کارگاهي سينماست و داستان دختري است که زنداني شدن و کشته شدن پدر نويسنده‌اش را به وسيله عروسک‌هاي مادرش بازسازي مي‌کند...


 سينما، سينما 

شيخ‌طادي «کوروش کبير» را نمي‌سازد

ارشاد همکاري نکرد

ساخت پروژه سينمايي «کوروش کبير» به کارگرداني پرويز شيخ طادي متوقف شد.پرويز شيخ طادي کارگردان سينما با اشاره به اين که ساخت پروژه «کوروش کبير» توسط وي متوقف شده است به مهر گفت: پروژه سينمايي «کوروش کبير» يک اثر متفاوت است و نمي توان چنين پروژه اي را در يک يا دو فيلم سينمايي خلاصه کرد. بعد از پژوهش‌ها و نگارش بخش هايي از فيلمنامه به اين نتيجه رسيديم که براي به تصوير کشيدن درست اين شخصيت بزرگ تاريخي بايد 11 فيلم سينمايي ساخته شود.

وي که مدت‌ها به دنبال سرمايه‌گذار داخلي براي ساخت اين فيلم بوده است، بيان کرد: هرچند بعد از مدتها سرمايه‌گذار مناسبي براي اين فيلم سينمايي پيدا شد، اما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به عنوان يکي ديگر از حاميان براي ساخت چنين پروژه بزرگ سينمايي اعلام آمادگي نکرد، اين درحالي است که ما براي ساخت چنين فيلمي به حمايت اين وزارتخانه نياز داشتيم.

کارگردان فيلم سينمايي «روزهاي زندگي» توضيح داد: ما به دنبال آن بوديم که اين فيلم سينمايي را در خارج از کشور جلوي دوربين ببريم اما متاسفانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي براي ساخت اين فيلم وارد گود نشد.وي تاکيد کرد: يکي ديگر از مشکلاتي که برسر راه ساخت «کوروش کبير» وجود دارد، اين است که سرمايه گذاران از ما مي خواستند ضمانت لازم براي پخش اين فيلم در ايران و خارج از ايران به آنها واگذار شود ولي ما نمي‌توانيم چنين ضمانتي را به سرمايه‌گذار بدهيم به همين دليل صادقانه گفتيم که نمي توان تضمين محکمي براي چگونگي اکران فيلم داد و همين مسئله سبب شد تا سرمايه‌گذاران نيز کمي نسبت به ساخت فيلم دچار ترديد شوند.شيخ طادي در پايان گفت: ساخت اين فيلم سينمايي فعلا متوقف شده و نمي‌دانم چه زماني شرايط براي ساخت اين فيلم سينمايي فراهم خواهد شد.


آوازخواني جکي چان در جشن تولد 60 سالگي‌اش

جکي چان به مناسبت جشن تولد 60 سالگي‌اش يک کنسرت خيريه به راه انداخت و در آن آواز خواند.

به گزارش مهر به نقل از ايشن نيوز، جکي چان ستاره فيلم‌هاي اکشن تولد 60 سالگي‌اش را با ترتيب دادن کنسرتي براي امور خيريه برگزار کرد.اين ستاره هنگ‌کنگي در جمعي که پر از ستارگان هموطنش بود تولدش را جشن گرفت و با خوانندگاني چون جي چو، وانگ لي هورن و گروه کره‌اي اگزو در اين کنسرت آواز خواند.طرفداران جکي چان از بيش از 50 کشور مختلف در کنسرت او که «کنسرت عشق، صلح و دوستي» نام داشت، شرکت کردند. جکي چان در اين کنسرت گفت: وقتي که من جوان بودم فقير بودم و اميدوار بودم که پول داشته باشم. وقتي که کمي پول درآوردم، متوجه شدم مشکلاتي در اين دنيا وجود دارند که پول نمي‌تواند آن ها را حل کند مانند جنگ، آلودگي... اميدوارم از اين پس عشق و صلح بيشتري وجود داشته باشد!در اين کنسرت ستارگاني مانند ميسيا خواننده ژاپني، جي چو و وانگ لي هورن خوانندگان تايواني و همچنين کيم هي سان بازيگر زن کره اي و گروه موسيقي پسرانه اگزو اجرا داشتند. چهره‌هاي نامداري مانند نيکلاس سه، لي بينگ بينگ و زو زون نيز جزو شرکت کنندگان در اين کنسرت بودند. در انتهاي کنسرت چان و مهمانان شناخته شده اش کنار هم آمدند و آهنگ «فردا بهتر خواهد بود» را اجرا کردند. ميز خبر 

بهترين فيلم مردمي جشنواره فجر، عيد فطر اکران مي‌شود

فيلميران بهترين فيلم مردمي سي‌ودومين جشنواره فيلم فجر را 8 مرداد و همزمان با عيد سعيد فطر اکران عمومي مي‌کند.

محمدحسين قاسمي تهيه‌کننده «شيار 143» در گفت وگو با فارس با بيان مطلب فوق اظهار داشت: با توجه به استقبال بسيار زياد مخاطبان از فيلم در جشنواره فجر و دريافت سيمرغ مردمي بسياري از پخش‌کنندگان براي اکران فيلم ابراز علاقه کردند که در نهايت پخش فيلم به فيلميران سپرده شد.وي افزود: با توجه به درخواست‌هاي مکرر نهادهاي دانشگاهي، تصميم گرفتيم اکران دانشگاهي فيلم را پيش از اکران عمومي آغاز کنيم که از ابتداي ارديبهشت ماه و با دانشگاه شهيد باهنر کرمان اين موضوع آغاز مي‌شود و طبق برنامه ريزي‌هاي نهايي قرار است توسط فيلميران از 8 مرداد و همزمان با عيد سعيد فطر اکران عمومي «شيار 143» نيز آغاز شود.

فيلم سينمايي «شيار 143» به تهيه کنندگي محمدحسين قاسمي و ابوذر پورمحمدي در سي و يکمين جشنواره بين المللي فيلم فجر موفق به دريافت سه سيمرغ بلورين به عنوان بهترين فيلم با آراي مردمي(به طور مشترک با خط ويژه)، ويژه هيئت داوران براي کارگرداني نرگس آبيار و بازيگري نقش اول زن با بازي مريلا زارعي شد. مريلا زارعي، مهران احمدي، جواد عزتي، گلاره عباسي، يداله شادماني و حسام بيگدلو بازيگران دومين فيلم بلند سينمايي نرگس آيبار» هستند. سر خط خبرها 

هفته اول ارديبهشت، زمان تحويل غرفه‌هاي نمايشگاه کتاب به ناشران

مدير اجرايي بيست و هفتمين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران زمان تحويل غرفه هاي نمايشگاه به ناشران را هفته اول ارديبهشت اعلام کرد.به گزارش تسنيم، «حسين صفري» مدير اجرايي بيست و هفتمين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران درباره زمان تحويل غرفه‌ها به ناشران عنوان کرد: بر اساس جدول زمانبندي، اول ارديبهشت کار سالن‌سازي و غرفه‌بندي تمام مي‌شود و پس از انجام 2 روز کار تاسيساتي در غرفه‌ها، در هفته اول ارديبهشت غرفه‌ها را به ناشران تحويل مي‌دهيم.

وي افزود: با توجه به اينکه بخش‌ عمده‌اي از فعاليت‌هاي نمايشگاه در فضاي باز انجام مي‌شود و بخش کودک و نوجوان، آموزشي، بين‌الملل و دانشگاهي در فضاي باز مصلي مستقر هستند، نزديک به 90 درصد کار سالن‌ سازي به پايان رسيده و مشغول نصب چادرها در نمايشگاه هستيم.

صفري با اشاره به زمان آغاز غرفه‌بندي سالن‌هاي نمايشگاه گفت: در چند روز آينده جانمايي نهايي تشکل‌هاي نشر را دريافت مي‌کنيم و از هفته آينده کار غرفه بندي ناشران در محل نمايشگاه آغاز مي‌شود.

مدير کميته اجرايي نمايشگاه درباره تسهيلات در نظر گرفته شده براي ناشران و بازديدکنندگان از بيست و هفتمين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران گفت: تاکيد ما بر روي ارايه امکانات رفاهي براي غرفه داران و ناشران است به همين دليل، غرفه‌بندي و طراحي‌ها به گونه‌اي انجام مي‌شود که بازديدکنندگان در مسير تردد کمتر به زحمت بيافتند.

همچنين با توجه به يکپارچه شدن نمايشگاه، دسترسي‌ها و راهروها به گونه‌اي طراحي شده‌اند که بتوانيم اطلاع رساني خوبي داشته باشيم و ضمن رعايت نکات ايمني خدمات ويژه‌اي به بازديدکنندگان ارايه دهيم. 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون