جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3030- تاریخ : 1393/01/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)


اشتياق رمز موفقيت‌هاي بيروني است


انتخاب دانش آموز تبريزي بعنوان مرد شماره يک اسکواش


آموزشي


كوتاه از ورزش جوانان


مشاهير


آيينه شهر


 اشتياق رمز موفقيت‌هاي بيروني است 

 
شما بايد بدانيد چه مي‌خواهيد تا آن را عميقاً احساس و باور کنيد.شور و شوق و باور و آرزو به مفهوم قدرت هستند.وقتي شما خواسته‌تان را احساس مي‌کنيد و به آن عمل مي‌کنيد، کائنات به خواست شما پاسخ مي‌دهد.وقتي مطابق خواست و اراده خودتان عمل مي‌کنيد، اشتياقتان تقويت مي‌شود.

هر چه مصرتر باشيد، بيشتر باور مي‌کنيد و بيشتر احساس مي‌کنيد.وقتي خواسته‌تان را کاملاً احساس مي‌کنيد، محتواي آن احساس، آگاهي بالقوه از کاري است که انجام مي‌دهيد و باور داريد که موفق خواهيد شد.

با اقدام به آنچه مي‌خواهيد، باورتان را تقويت مي‌کنيد.تا زماني که شما خودتان را نپذيريد، دنيا شما را نخواهد پذيرفت...

با آموختن دسترسي به آگاهي و اعتماد دروني خودتان ديگر مجبور نخواهيد بود خيلي سخت بکوشيد يا به استقبال خطرهاي بزرگ برويد تا موفق شويد.

با به کار گرفتن رمزهاي موفقيت شخصي ياد مي‌گيريد که چگونه شوق رسيدن به نهايت‌ها را احساس کنيد.شما مي‌آموزيد که چگونه خودباوريتان را به نمايش بگذاريد بدون اينکه روي هر چيزي بارها و بارها شرط‌بندي کنيد.ياد مي‌گيريد که چگونه به موفقيتتان ادامه دهيد بدون اينکه همه چيز را از دست بدهيد و بخواهيد بار ديگر با نااميدي زياد به‌پاخيزيد.مي‌آموزيد که چگونه از نيروي طبيعي خود استفاده کنيد تا آنچه را مي‌خواهيد به دست آوريد.

سه راه براي رسيدن به موفقيت

1)براي دستيابي به موفقيت بايد مراحلي متداوم را از سر بگذرانيد، که صبر و زمان مي‌طلبد.

هيچ راه ميانبري براي رسيدن به آن وجود ندارد.موفقيتي که بادوام باشد و به جاي غم?و?غصه، برايتان شادي به ارمغان بياورد، نيازمند گذراندن مراحل آموزشي است.زماني که طي آن عادات قديم خود را کنار گذاشته و عاداتي جديد پيدا کنيد. در اين زمان بايد ياد بگيريد که چه چيز به کار مي‌آيد و چه چيز بي‌فايده است.

بايد بدهي‌هاي خود را بپردازيد، کامل و سرموقع! پس عجله نکنيد.

2)براي جلب موفقيت به سمت خودتان، لازم است که مهارت‌ها و خصوصيات ويژه‌اي کسب کنيد.

براي شما موفقيت چه مفهومي دارد؟ سعي کنيد موفقيت را براي خود معنا کنيد و ببينيد براي رسيدن به اين اهداف، چه مهارت‌ها و خصوصياتي نياز داريد؟ اهداف خود را به دقت بررسي کنيد.

به دنبال کسب مهارت‌هايي باشيد که براي رسيدن به آن هدف مورد نياز است.ياد بگيريد که براي رسيدن به جايي که مي‌خواهيد برسيد، هميشه کاري را انجام دهيد، که بايد انجام شود.ببينيد افرادي که به آن هدف دلخواه شما نائل شده‌اند، چه خصوصياتي دارند، چه کارهايي انجام مي‌دهند و چه کارهايي انجام نمي‌دهند؟ اگر شما نيز همان کارها را انجام دهيد و از آنچه آنها اجتناب مي‌کنند، دوري کنيد، مطمئناً به جايي که آنها رسيده‌اند، خواهيد رسيد.2 يا 3 نفر پيرامون خودتان پيدا کنيد که به هدف دلخواه شما رسيده باشند.

خصوصيات، ويژگي‌ها و مهارت‌هاي آنان را جايي يادداشت کنيد.سعي کنيد از اين ويژگي‌ها تقليد کنيد.از همين امروز شروع کنيد!

زماني که فهميديد چه بايد بکنيد، شايستگي لازم را به دست آورده‌ايد.اين زماني است که موفقيت به سمتتان خواهد آمد. شما الزامات کار را فراهم آورده‌ايد و حالا موفقيت است که به دنبالتان افتاده است.پنجره فرصت‌هاي مختلف به سوي شما گشوده شده و شما آماده براي به چنگ آوردن آنها هستيد.

3)بايد براي سفر کردن در جاده موفقيت آماده باشيد

البته اکثر مواقع اين سفر بايد به تنهايي انجام شود و هيچ همسفري نداريد.گفته شده:«در بعضي مواقع، دنبال کردن اهدافتان در درجه دوم اهميت قرار مي‌گيرد، و تغييراتي که در اين روند در شما ايجاد شده، مهم‌ترين مساله مي‌گردد... مهم مقصدي نيست که پيش به سوي آن داريد، خود رفتن مهم‌تر است..!»پدرها و مادرها، آيا زماني را که مي‌خواستيد به فرزندانتان خزيدن را آموزش دهيد به خاطر داريد؟ اسباب بازي مورد علاقه‌شان را جلويشان مي‌گذاشتيد و آنها را ترغيب مي‌کرديد که براي به دست آوردن آن خود را جلو بکشانند.ولي همان اسباب بازي بود که براي اولين دفعه، به آنها انگيزه داد.

آكا ايران


 انتخاب دانش آموز تبريزي بعنوان مرد شماره يک اسکواش 

 
به گزارش مرکزاطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان آذربايجان شرقي، در آخرين رنکينگ برترين هاي اسکواش جوانان آسيا دانش آموز پويا شفيعي فرد از تبريزدر رده سني زير 11 سال بعنوان مردشماره يک اسکواش قاره کهن لقب گرفت. در آخرين رنکينگ برترين هاي جوانان آسيا و بر اساس اعلام فدراسيون اسکواش، پويا شفيعي فرد دانش آموز ورزشکار تبريزي در رده سني زير 11 سال بعنوان مردشماره يک اسکواش قاره کهن لقب گرفت.

در اين رده بندي سه اسکواش باز ايراني در رده هاي سني مختلف براي نخستين بار موفق شدند در جايگاه نخست آسيا قرار گرفتند و پوريا شفيعي فرد که قهرماني در رقابتهاي بين المللي امارات و قطر در اسفند 92 را کسب کرده است موفق شد در اين رده بندي در سطح اول اسيا قرار گيرد.فرزاد شکوهي در رده سني زير 19 سال، عليرضا شاملي در رده سني زير 15 سال در صدر ايستاده اند.طبق اين رنکينگ، شش جوان ايراني ديگر (در کل 9 ايراني)در بين 10 نفر برتررده هاي سني خود قرار گرفته اند تا رکوردي بي سابقه براي اسکواش کشورمان رقم بخورد.


 آموزشي 

سخني چند درباره نوشتن

رشد آموزش متوسطه

افسانه حجتي طباطبايي

قسمت دوم

برعكس زبان گفتاري،براي استفاده از زبان نوشتاري حتي نوع مادري اش-به تعليم نياز داريم و حتما ابتدا بايد اصول و قواعد زيربنايي اين زبان را بشناسيم تا بتوانيم به كمك آن ها ذهنيات خود را در قالب كلمه ها و جمله ها بريزيم و روي كاغذ بياوريم.

در اين ميان،بسياري از ما كه حتي دوره هاي دانشگاهي را هم گذرانده ايم،به راحتي قادر به نوشتن نيستيم.نوشتن برايمان دشوار است يا در نوشته هايمان مرتكب اشتباهات و خطاهاي بسياري مي شويم؛اشتباهاتي ناشي از سهو ها و لغزش هاي زباني و خطاهايي برخاسته از كج فهمي يا بدفهمي بعضي نكات يا دريافت نكردن آموزش صحيح در مورد آن ها البته گاهي هم دشواري عمل نوشتن براي ما به اين دليل است كه به آن عادت نداريم.همچنين،از آنجا كه اين مهارت و توانايي را به تدريج در خود تقويت و تربيت نكرده ايم،اعتماد به نفس لازم براي دست به قلم شدن را نداريم،از اينكه ديگران نوشته ما-وطبعا خطاها و اشتباهات آن را-نقد كنند مي ترسيم و به اين ترتيب ،با وجود داشتن معلومات كافي و حتي ايده هاي خلاق،نمي توانيم بنويسيم. اين مقاله در صدد است با توضيح چارچوب زبان نوشتاري و قواعد اصول آن ،انواع نوشته(از جمله مقاله)و مباني منطقي و ويژگي هاي آن ها،و نيز معرفي اشكالاتي كه باعث ضعف نوشته هاي ما مي شود راه حل مسئله ترس از نوشتن و رفع مشكلات موجود بر سر راه نوشتن چاره هايي را مورد بررسي قرار دهد.

ادامه دارد...


 كوتاه از ورزش جوانان 

کسب مدال جهاني توسط دانش آموز تکواندوکار جويباري

رضا جعفرپور تکواندوکار نوجوان مازندراني نخستين مدال جهاني در سال 93 را براي ورزش استان مازندران کسب کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان مازندران، سيد علي ميري مديرآموزش وپرورش جويبار از کسب مدال جهاني در سال جديد توسط تکواندوکار مازندراني خبر داد.

مدير آموزش و پرورش شهرستان جويبار گفت:رضا جعفرپورزرين کلايي دانش آموز دبيرستان دکتر مفتح لاريم در مسابقات قهرماني نوجوانان جهان در رشته رزمي تکواندو به مقام سومي رسيد.وي اظهار داشت:در دهمين دوره مسابقات تکواندو نوجوانان قهرماني جهان در چين تايپه تکواندکار نوجوان مازندراني در ترکيب تيم ملي موفق به کسب مدال برنز شد.ميري تصريح کرد:رضا جعفرپور در وزن منهاي 59 کيلوگرم با درخشش خود در اين پيکارها با سه پيروزي و يک شکست موفق به کسب نخستين مدال براي ورزش مازندران در سال جديد شد.


مسابقات دووميداني دختران نونهال کشور29 فروردين برگزار مي‌شود

به گزارش مهر، اين رقابتها زير نظر فدراسيون دووميداني در چهار منطقه از کشور، بين دختران نونهال(متولدين 11 دي ماه 77 به بعد)برگزار خواهد شد.به گفته پريسا بهزادي نايب رئيس بانوان فدراسيون دووميداني بر اساس بررسي‌هاي انجام شده در مجمع ساليانه، کل استان‌هاي کشور در يک تقسيم بندي در چهار منطقه تفکيک شده اند که در هر منطقه يک استان ميزبان دختران نونهال منطقه خود خواهد بود.نام استان‌هاي ميزبان و شرايط و ضوابط اين مسابقات پس از صدور بخشنامه از سوي فدراسيون دووميداني اعلام خواهد شد.


 مشاهير  

لويي پاستور

شيميدان فرانسوي ( 1822- 1895 )

قسمت اول

«لويي پاستور» کاشف بزرگ جهان، در 27 دسامبر سال 1822 در شهر «دول» از شهرهاي فرانسه پا به عرصه حيات نهاد.

وي در يک خانواده تهيدست متولد شد و پدرش هم به کار دباغي مشغول بود، با اين حال توانست تحصيلات خود را با استعدادي درخشان به پايان برساند.

پاستور درجه ليسانس خود را از کالج سلطنتي Besancon گرفته، پس از اخذ دکترا در سن 26 سالگي و در سال 1848 به سمت استاد شيمي دانشگاه «استراسبورگ» و در سال 1857 به سمت رياست آکادمي علوم ( ميل ) برگزيده شد.

او همچنين از اعضاي اصلي فرهنگستان فرانسه بود و مجلس، ماهانه 25000 دلار مقرري براي او تعيين کرده بود.

آغاز فعاليتهاي پاستور و کشف پديده انانتيومري

پاستور در سال 1848 آزمايشهايي را در مدرسه نرمال در پاريس انجام داد. چند سال بعد، همان آزمايشها او را بر آن داشت تا پيشنهادي را مطرح کند که اساس و مبناي شيمي فضايي است. او براي کشف تجربه در بلور نگاري، مشغول تکرار کارهاي يک شيميدان ديگر بر روي نمکهاي تارتريک اسيد بود.

او در اين آزمايشها چيزي را ديد که قبلا کسي به آن توجه نکرده بود؛ وي مشاهده نمود كه سديم آمونيوم تارترات غير فعال نوري به صورت مخلوطي از دو نوع بلور متفاوت وجود دارد که تصوير آينه‌اي يکديگرند.

او با استفاده از يک ذره‌بين و يک پنس با دقت و کوشش فراوان، مخلوط را به دو توده کوچک مجزا کرد : يکي بلورهاي راست دست و ديگري چپ دست. اگرچه مخلوط اصلي از نظر تاثير نور قطبي، غير فعال بود، اما بلورهاي حلال در آب از خود فعاليت نوري نشان مي‌دادند. به علاوه، چرخش ويژه هر دو محلول دقيقا با هم برابر، اما با علامت مخالف بود.

يکي از محلولها نور پلاريزه مسطح را به سمت راست و محلول ديگر به همان مقدار، به سمت چپ مي‌چرخاند. اين دو مخلوط در ساير خصوصيات کاملا مشابه هم بودند.

پاستور نتيجه گرفت که اختلاف چرخش نوري در محلول، مربوط به مولکولها بوده، و به بلور بستگي ندارد.

وي به اين نتيجه رسيد که مولکولهايي که اين بلورها را تشکيل مي‌دهند، مانند خود بلورها تصوير آينه‌اي يکديگرند.

بنابراين پاستور به وجود ايزومرهايي پي برد که ساختمان آنها تنها از نظر تصوير آينه‌اي و خواص آنها فقط از نظر جهت چرخاندن نور پلاريزه متفاوت بود و به اين ترتيب، پديده «انانتيومري» توسط پاستور کشف شد.

ره پو

ادامه دارد...


 آيينه شهر 


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون