جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3022- تاریخ : 1392/12/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)


آغاز پخش «خوب، بد، زشت» از 28 اسفند

جشنواره فيلم‌هاي معناگرا در نوروز
پخش «طلا و مس»، «ملک سليمان» و «رنگ خدا» از تلويزيون


سيلوستر استالونه «راکي» را راهي «برادوي» کرد


ساخت "رخ ديوانه" پس از 3 سال


"مامور انتقال"سريال جديد شبکه سه براي ايام نوروز


حضور "دربند"در جشنواره فيلم کارنگي ملون


"نام و نام خانوادگي" آماده پخش


سر خط خبرها


ميز خبر


سينما، سينما


 آغاز پخش «خوب، بد، زشت» از 28 اسفند  

 
مجموعه تلويزيوني «خوب، بد، زشت» به تهيه‌کنندگي عليرضا سبط احمدي و کارگرداني منوچهر هادي از 28 اسفند روي آنتن شبکه دو مي‌رود.به گزارش مهر، اين سريال در 15 قسمت 45 دقيقه‌اي توليد شده که پخش آن هر شب ساعت 21 و 30 دقيقه و باز پخش آن ساعت‌هاي 2 بامداد و 13:30 روز بعد است.«خوب،بد، زشت» يک سريال اجتماعي و خانوادگي است و با نگاهي طنز به روابط ميان انسان‌ها در خانواده و اجتماع نگاه مي‌کند. در واقع نگاهي شيرين به رويدادهاي روزمره انسان‌ها در جامعه دارد.

امين حيايي، حسين محب اهري، محمد کاسبي، مهدي سلوکي، بهاره رهنما، نيلوفر خوش خلق، بهنوش بختياري در نقش بهنوش، شهين تسليمي و سيروس همتي از جمله بازيگراني هستند که در اين سريال بازي مي‌کنند.

فيلمنامه اين سريال را بابک کايدان بر اساس طرحي از محسن کيايي نوشته، «خوب، بد، زشت» درباره جواني به نام بهادر است که فقط يک ماه فرصت دارد که تا قبل از عيد، رضايت خانواده‌اش را براي رفتن به خواستگاري جلب کند. او براي رسيدن به هدفش، ابتدا بايد چند کار خير و نوع دوستانه انجام دهد و دل‌هاي شکسته را از خود راضي کند.


 جشنواره فيلم‌هاي معناگرا در نوروز
 پخش «طلا و مس»، «ملک سليمان» و «رنگ خدا» از تلويزيون 

 تلويزيون در ايام نوروز با پخش فيلم‌هايي چون «زير نور ماه»، «طلا و مس»، «ملک سليمان»، «رنگ خدا» و ...، جشنواره فيلم‌هاي معناگرا برگزار مي‌کند.به گزارش (ايسنا)، هر روز ساعت 14 و 30 دقيقه، يک فيلم در قالب جشنواره‌ي فيلم‌هاي معناگرا از شبکه‌ي قرآن و معارف سيما به روي آنتن مي‌رود.

«زير نور ماه»، «طلا و مس»، «ملک سليمان»، «رنگ خدا»، «چند کوچه پايين‌تر»، «يک تکه نان»، «توپ، شوت، شيشه»، «مسافر ري»، «ايستاده در آغاز»، «قصه‌گو»، «اگر باران ببارد»، «ارتباط خانوادگي»، «اصحاب کهف»،‌ «ابراهيم خليل‌الله»، «روز هشتم»، «حتي اگر شب باشد» و «مريم مقدس» از جمله‌ي اين فيلم‌ها هستند.

به گزارش ايسنا، «زير نور ماه» ساخته رضا ميرکريمي و به تهيه‌کنندگي منوچهر محمدي در سال 1379 است. اين فيلم نخستين فيلم سينماي بعد از انقلاب است که شخصيت اصلي آن يک روحاني شيعه است.

«طلا و مس»، فيلمي از همايون اسعديان و با بازي بهروز شعيبي و نگار جواهريان است که در بيست و هشتمين جشنواره فيلم فجر به نمايش درآمده است.«ملک سليمان» نيز با بازي امين زندگاني در نقش حضرت سليمان توسط شهريار بحراني کارگرداني شده است.همچنين سينمايي «رنگ خدا» چهارمين ساخته بلند مجيد مجيدي است که با بازي حسين محجوب و محسن رمضاني به عنوان بازيگران اصلي اين فيلم توليد شده است.سينمايي «ابراهيم خليل‌الله» به کارگرداني و نويسندگي محمدرضا ورزي در سال 1384 ساخته شده است. محمد صادقي، چنگيز وثوقي، روشنک عجميان، حسام نواب صفوي و ... از جمله بازيگران اين فيلم هستند.«مريم مقدس» ديگر ساخته شهريار بحراني است که در سال 79 توليد شده و قرار است از شبکه قرآن و معارف سيما پخش شود.


 سيلوستر استالونه «راکي» را راهي «برادوي» کرد 

 «سيلوستر استالونه»، هنرپيشه‌ معروف فيلم‌هاي اکشن نسخه‌ نمايشي فيلم معروف «راکي رمبو» خود را روي صحنه‌ تئاتر «برادوي» برد.به گزارش (ايسنا)، سيلوستر استالونه که با نقش «راکي» در اين فيلم اکشن شناخته مي‌شود،‌ نمايش موزيکالي را براساس کتابي به قلم خودش راهي تئاتر «برادوي» کرده است.«راکي موزيکال» نام اين نمايش است که با الهام از کتاب استالونه ساخته شده است.

به گزارش هاليوود ريپورتر‌، اين بازيگر سرشناس در تهيه‌کنندگي نمايشش نيز همکاري داشته است. فيلم برنده‌ اسکار «راکي رمبو» درباره‌ بوکسوري است که در مسابقات قهرماني سنگين‌وزن با شرايطي استثنايي روبرو مي‌شود.

نمايش اقتباسي «راکي» از ماه نوامبر 2012 اجراي خود را در هامبورگ آلمان آغاز کرده است. در اين اثر نقش اصلي «راکي» را «اندي کارل» ايفا مي‌کند.


 ساخت "رخ ديوانه" پس از 3 سال  

 
مهر: ابوالحسن داوودي بعد از گذشت 3 سال، فيلم سينمايي «رخ ديوانه» را مي‌سازد.ابوالحسن داوودي کارگردان سينما با بيان اين مطلب که پيش‌توليد فيلم سينمايي «رخ ديوانه» بعد از پايان تعطيلات نوروزي آغاز مي شود، گفت:مي‌خواستم «رخ ديوانه» را سه سال پيش جلوي دوربين ببرم و بخشي از قراردادها نيز براي اين فيلم سينمايي بسته شده بود، اما بعد از حواشي که براي فيلم سينمايي «تقاطع» بوجود آمد، احساس کردم که ممکن است حواشي «تقاطع» دامن اين فيلم را بگيرد.داوودي در پايان گفت: بعد از گذشت 3 سال و بازنويسي و به‌روز کردن فيلمنام «رخ ديوانه»، پروانه ساخت اين فيلم سينمايي صادر شده است.


 "مامور انتقال"سريال جديد شبکه سه براي ايام نوروز 

 
ايسنا: سريال خارجي "مامور انتقال" براي پخش در عيد نوروز در واحد تامين برنامه شبکه سه سيما آماده مي‌شود.سريال خارجي "مامور انتقال" محصول کشورهاي فرانسه،کانادا، آمريکا و انگليس در سال 2012 است. اين سريال به کارگرداني استفان ويليامز و بارد تهيه شده است و کريس وانس و فرانکويز برليند در آن به ايفاي نقش مي‌پردازند.

اين سريال قرار است از يکم فروردين ماه ساعت 18:10 دقيقه روي آنتن شبکه سه سيما قرار بگيرد. تکرار اين مجموعه 12 قسمتي نيز روز بعد از پخش در 40 دقيقه از ساعت 9 صبح به پخش مي رسد.


 حضور "دربند"در جشنواره فيلم کارنگي ملون 

 
مهر :فيلم سينمايي «دربند» به کارگرداني پرويز شهبازي در هشتمين جشنواره فيلم کارنگي ملون روي پرده مي‌رود.در جشنواره فيلم کارنگي ملون که يادماني سالانه براي پل گودمن- روانکاو برجسته و استاد دانشگاه کارنگي ملون- محسوب مي شود، 16 فيلم از کشورهاي مختلف به نمايش درخواهد آمد.«دربند» به کارگرداني پرويز شهبازي که در سي و يکمين جشنواره بين المللي فيلم فجر جايزه بهترين کارگرداني را از آن خود کرده بود، تاکنون در جشنواره هاي بين المللي فيلم ونکوور، پوسان، شيگاگو، سن ديگو، چناي و ...شرکت کرده است.هشتمين جشنواره فيلم کارنگي ملون از 29 اسفند سال جاري تا 16 فروردين ماه سال 93 در کشور آمريکا برگزار مي شود


 "نام و نام خانوادگي" آماده پخش  

 
باشگاه خبرنگاران: تهيه کننده «نام و نام خانوادگي» از پايان تصويربرداري اين فيلم تلويزيوني خبر داد و گفت: کار در چند روز آينده براي پخش در نوروز در اختيار شبکه دو قرار مي گيرد.ناصر روئين تن گفت: «نام و نام‌خانوادگي» زندگي دختر آقاي مراد طلبکار را روايت مي‌کند، دختري که در شرف ازدواج قرار گرفته، اما هر بار به واسطه نام خانوادگي‌اش با مشکلات و ماجراهاي تازه‌اي رو‌برو مي‌شود .به گفته وي، فيلمنامه اين فيلم به قلم محمد ديندار نگارش شده و بازيگراني مانند ميرطاهر مظلومي در نقش مراد، نفيسه روشن، حامد وکيلي، علي زريني، حليمه سعيدي، ساقي زينتي و ... در آن به ايفاي نقش مي‌پردازند .


 سر خط خبرها 

آمادگي گمرک‌هاي کشور براي ترخيص کتاب‌هاي ناشران خارجي

نشست مشترک مسئولان برگزاري نمايشگاه کتاب تهران با رئيس گمرک ايران به منظور تسهيل واردات کتاب‌هاي ناشران خارجي برگزار شد.

به گزارش شاپرك به نقل از ستاد اطلاع رساني بيست و هفتمين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران، نشست مشترک مسئولان برگزاري بيست و هفتمين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران با حضور سيد عباس صالحي معاون امور فرهنگي و مسعود کرباسيان، معاون وزير اقتصاد و رئيس کل گمرک ايران در ساختمان شماره 2 گمرک برگزار شد. مسعود کرباسيان، رئيس کل گمرک ايران ضمن اعلام هماهنگي‌هاي انجام شده براي برگزاري هر چه بهتر اين رويداد فرهنگي گفت: در سال جاري رديف واردات کتاب از اولويت 10 به 6 تبديل شده است. همچنين همه‌گونه همکاري براي ورود کتاب‌هاي خارجي با کمترين تعرفه ممکن بر اساس ضوابط انجام مي‌شود. اين اقدامات به منظور تسهيل ورود کتاب‌هاي ناشران خارجي در بيست و هفتمين نمايشگاه کتاب تهران صورت گرفته است.

وي تاکيد کرد: تلاش شده تا با هماهنگي‌هاي انجام شده در مبادي مختلف گمرکي کشور، امور ترخيص کتاب‌ها با سهولت هر چه بيشتر انجام شود.سيد عباس صالحي، رئيس بيست و هفتمين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران نيز ضمن قدرداني از تلاش‌هاي مسئولان گمرک کشور گفت: درخواست داريم تا تعرفه پاييني براي کالاهاي فرهنگي از جمله کتاب و کاغذ در نظر گرفته شود.

همچنين در اين جلسه محمودرضا برازش، مديرکل دفتر چاپ و نشر پيشنهاداتي را براي حمايت از توليد داخلي در حوزه چاپ ارايه داد و گفت: در حال حاضر نزديک به 20 درصد از صنعت چاپ کشور در حوزه چاپ کتاب فعال است و 80 درصد ديگر محصولات چاپي در حوزه بسته‌بندي قرار دارند.

وي افزود: بايد تلاش شود با تدوين مقرراتي از ورود کالاهاي چاپي که امکان توليد آن‌ها در داخل کشور وجود دارد، ممانعت به عمل آيد. همچنين با تجهيز دستگاه‌هاي داخلي زمينه براي رشد صنعت کشور مهيا شود. ميز خبر 

در ارديبهشت ماه 93

دو انيميشن حوزه هنري در جشنواره اي اروپايي روي پرده مي روند

انيميشن‌هاي «سكو» و «قارقا» ارديبهشت‌ماه 93 در جشنواره وافي روي پرده مي‌روند.

به گزارش شاپرك به نقل از پايگاه خبري حوزه هنري انيميشن «سكو» به كارگرداني سلمان خورشيدي و امير محمدزاده از توليدات مركز انيميشن حوزه هنري و انيميشن «قارقا» از توليدات حوزه هنري استان اردبيل در پنجمين جشنواره بين‌المللي كودك و نوجوان وافي پذيرفته شده‌اند. اين جشنواره دوم تا هفتم ارديبهشت ماه 1393 در واراژدين كرواسي برگزار مي‌شود.انيميشن «سكو» روايتي در سال 1404 دارد كه ايران ديگر نفت صادر نمي‌كند. روند تعطيلي سكوهاي نفتي آغاز شده و اين آغاز پاياني است براي كسي كه تمام عمرش را در يك سكوي نفتي گذرانده است. انيميشن «قارقا» درباره بچه كلاغي است كه متوجه مي‌شود دوستان او هر كدام طلا وجواهر دارند، اما او دست خالي است. پس تصميم به دزديدن طلا مي‌گيرد اما ناكام مي‌ماند تا اينكه متوجه گنبد طلايي امام رضا مي‌شود و تلاش او براي به دست آوردن گنبد طلايي نتيجه نمي‌دهد…

.


 سينما، سينما 

تلويزيون با يک رقابت پرستاره سال 93 را تحويل مي‌گيرد

اشکان خطيبي،‌ فرزاد حسني، آزاده نامداري، احسان عليخاني و رامبد جوان پنج چهره‌اي هستند که تماشاي برنامه‌هاي سال تحويل شبکه‌هاي يک، دو، سه و تهران را در رقابتي که امسال از هميشه سخت‌تر به نظر مي‌رسد، تماشايي مي‌کنند.

به گزارش مهر، شبکه يک سيما براي نوروز سال 93 تهيه‌کنندگي و کارگرداني ويژه برنامه سال تحويل خود را به احسان ارغواني به عنوان تهيه‌کننده و اشکان خطيبي به عنوان کارگردان سپرده است و طبق گفته عوامل قرار شده اتفاقات متفاوتي در آن رخ بدهد.

برنامه‌اي که به گفته خطيبي شايد طرح اوليه آن به برنامه‌اي برمي‌گردد که قرار بود او با رامبد جوان درباره اتفاقات هنري پايتخت بسازد و حالا به سال تحويل شبکه يک رسيده است. با اين فرق که ديگر خبري از جوان نيست.

در اين برنامه که با حضور مجريان مختلف شبکه يک در حوزه‌هاي گوناگون از جمله بهرام شفيع، اقبال واحدي، پدرام کريمي، نيلوفر اميني، ندا ملکي، مبينا نصيري، صلح جو، علي جباري همراه خواهد بود،‌ اشکان خطيبي علاوه بر کارگرداني اجرا نيز خواهد داشت.

اهداي سيب طلايي به برترين‌هاي سال 92 شامل بهترين بازيگر زن و مرد،‌ بهترين داور‌، بهترين تيم‌، بهترين خلبان‌، بهترين راننده تاکسي و ... نيز با حضور هيئت داوراني مرتبط با صنف‌هاي مختلف در اين برنامه رخ خواهد داد.در خصوص شبکه دو سيما پس از مدت طولاني سکوت خبري در خصوص جزئي‌ترين اطلاعات از ويژه‌برنامه سال تحويل، خبرنگار مهر دريافت که اجراي اين برنامه را تازه عروس و داماد سيما يعني آزاده نامداري و فرزاد حسني در برنامه‌اي به تهيه‌کنندگي مجتبي کشاورز بر عهده خواهند داشت. پيمان قانع نيز طراحي دکور اين برنامه را برعهده داشته است.جزئيات ديگري از اين برنامه فعلا در دست نيست جز اينکه سيدعلي ضياء و مژده لواساني و محمدجعفر خسروي از ديگر گزينه‌هاي اجراي اين برنامه بوده‌اند.

و اما شبکه سوم سيما، امسال خيلي زود از حرف و حديث‌ها بر سر نام مجري برنامه تحويل سال جلوگيري کرد و احسان عليخاني در برنامه «سه ستاره» به مناسبت 20 سالگي شبکه سه، مقدمات ويژه برنامه سال تحويلش را فراهم کرد.

به نحوي که اين برنامه در هفت قسمت،‌ بهترين‌ها در هفت حوزه را ابتدا از ديد يک هيات داوران و بعد از نظر مردم به نظرسنجي گذاشت و قرار شده برگزيدگان اين نظرسنجي که مردم با آنها آشنا شده‌اند، مهمانان ويژه برنامه سال تحويل باشند. اقدامي که در نوع خود بديع و جالب توجه است. گرچه «سه ستاره» از برنامه شبکه يک با نام «سين مثل سريال» الگوبرداري کرده است.

بايد ديد عليخاني و تيمش چه عناصر غافلگيرکننده‌اي براي مردم در شب سال نو خواهند داشت.همانطور که در مرور برنامه‌ريزي شبکه يک براي سال تحويل آمد، رامبد جوان اين بار از رفيق شفيقش دور شده و برنامه سال تحويل شبکه تهران را کارگرداني و بخش‌هايي از آن را اجرا مي‌کند.

اين برنامه «گوشه دل تهرون» نام دارد و جالب‌ترين نکته درباره آن پخش يک سريال در قالب اين برنامه از صبح تا شب است. به نحوي که پس از تجربه‌هايي چون ساخت ميني سريال و پخش آن در طول يک هفته، اين بار شبکه تهران در اقدامي بي سابقه يک سريال 12 قسمتي را از صبح روز 29 اسفند تا شب اول فروردين روي آنتن مي‌فرستد.آفرين عبيسي، بهرام شاه محمدلو، اميد روحاني، فرزين صابوني، سعيد چنگيزيان، فريبا کامران، خسرو پسياني و کاظم سياحي از جمله بازيگران بخش نمايشي اين برنامه هستند.

بخش دوم برنامه به پلاتوهايي اختصاص دارد که جوان با حضور چهره‌ها در نقاط مختلف شهر و خارج از استوديو ضبط مي‌کند و سومين بخش هم که حدود 150 گفتگوي ضبط شده با چهره‌هاي گوناگون هنري، ورزشي، فرهنگي و ... است.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون