جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3000- تاریخ : 1392/12/01 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)


«ته خط» نوروز روي آنتن شبکه يک


تدوين«دايره داوود» به نيمه رسيد

حضور ستاره هندي در فيلم ايراني:
آيا آيشواريا در فيلم قربان محمدپور بازي مي کند؟


اکران "معراجي‌ها" به فردا موکول شد


کمال تبريزي و آغاز پيش‌توليد "دردسرهاي شيرين"


اکران 50" قدم آخر" در هفته دفاع مقدس


"يادگاري" پدرانه مي‌شود


ميز خبر


سينما، سينما


 «ته خط» نوروز روي آنتن شبکه يک  

 
فيلم تلويزيوني «ته خط» به کارگرداني منوچهر هادي در نوروز 93 از شبکه يک سيما پخش مي شود.به گزارش فارس، فيلم تلويزيوني «ته خط» در جدول پخش فيلم‌هاي نوروزي شبکه يک قرار گرفت. صداگذاري و ميکس آن اخيرا توسط اميرحسين صادقي به پايان رسيده و بابک ميرزاخاني و گروهش هم موسيقي آن را ساخته‌اند.هادي در جديدترين فيلمش سراغ داستاني پليسي براساس فيلمنامه امير عربي رفته و مجيد صالحي و عارف لرستاني را در نقش‌هاي کاملا جدي، جلوي دوربين برده است. اين فيلم پنج شخصيت اصلي دارد که در يک زمان واحد، سه داستان موازي را پيش مي‌برند. معين و نازنين (با بازي مجيد صالحي و ليندا کياني) و يحيي و معصومه (با بازي سيروس همتي و نازنين کريمي) و رسول با (بازي عارف لرستاني)، شخصيت‌هاي اين سه داستان هستند که به طور موازي قصه را پيش مي‌برند. در نهايت نيز سرنوشت شخصيت‌هاي اين سه داستان، در يک اتفاق واحد بهم گره مي‌خورند. وحيد سعيدي و سيد عليرضا ميرزا مصطفي به عنوان تهيه کننده و مجري طرح اين فيلم را براي شبکه يک توليد کرده اند.. بازيگران:سيد مجيد صالحي، ليندا کياني، عارف لرستاني، سيروس همتي، نازنين کريمي، داود ناقور، مجتبي طهمورث و...


 تدوين«دايره داوود» به نيمه رسيد 

 50 درصد از تدوين فيلم سينمايي «دايره داوود» به کارگرداني سيامک کاشف‌آذر به پايان رسيد.سيامک کاشف‌آذر کارگردان سينما در گفتگو با مهر با بيان اين مطلب که 50 درصد از تدوين اين فيلم سينمايي به پايان رسيده است، گفت: موحد شادرو تدوين «دايره داوود» را برعهده دارد. همچنين آرش قاسمي صداگذاري اين فيلم سينمايي را انجام مي دهد.

وي ادامه داد: يکي از مهمترين بخش هاي اين فيلم سينمايي، بخش ويژوآل افکت است که اين بخش توسط حسين چاووشي و تيم همکار او به خوبي انجام شد. در واقع بخش هايي از فيلم سينمايي «دايره داوود» در ورزشگاه هفت تير تهران مي گذرد که ما بايد از طريق ويژوآل افکت تماشاگران مسابقه کشتي را در ورزشگاه تکثير مي کرديم که اين کار با موفقيت انجام شد.

کاشف آذر ادامه داد: تهيه کننده اين فيلم سينمايي در مذاکره با چند تن از آهنگسازان براي ساخت موسيقي است که هنوز به نتيجه نهايي در اين زمينه نرسيده است.

حسين ياري، بهنوش طباطبايي، حميدرضا آذرنگ، کريم اکبري مبارکه، شهين تسليمي و جمشيد هاشم پور از جمله بازيگران اين فيلم سينمايي هستند. همچنين آرشام طالبي و شايان شاهسون بازيگران نوجوان «دايره داوود» هستند.«دايره داوود» داستان زندگي پسر بچه كشتي گيري را روايت مي‌ كند كه دچار اتفاقاتي مي ‌شود.


 حضور ستاره هندي در فيلم ايراني:
 آيا آيشواريا در فيلم قربان محمدپور بازي مي کند؟ 

 هنوز معلوم نيست که دادگر بتواند رقم قرارداد موردنظر آيشواريا راي براي بازي در اين فيلم را بپردازد يا نه!

در حالي که چندي قبل عليرضا اميني از حضور بازيگر ترک سريال «عمر گل لاله» يعني «تولگا هان سايشمن» در تازه ترين فيلمش خبر داده بود اين روزها قربان محمدپور در تلاش است تا پاي ستاره زن سينماي هند را در فيلم تازه اش باز کند. آن طور که «باني فيلم» خبر داده اين ستاره زن کسي نيست جز«آيشواريا راي» همسر «ايبشک باچان»و عروس «آميتاب باچان» که سابقه بازيگري در هاليوود هم دارد.

به گزارش برنا ، محمدپور که اين روزها فيلم نه چندان جذاب «دل بيقرار» را روي پرده دارد از طريق حسن دادگر تهيه کننده فيلم جديدش مذاکراتي را براي حضور آيشواريا در فيلم تازه اش فراهم کرده است.به گزارش شبکه ايران، فيلم تازه محمدپور «سلام بمبئي» نام دارد و داستان آن پيرامون آشنايي پسري ايراني با دختري هندي است. حدود 10 درصد از نماهاي اين فيلم در تهران فيلمبرداري مي شود و مابقي در هندوستان.هنوز معلوم نيست که دادگر بتواند رقم قرارداد موردنظر آيشواريا راي براي بازي در اين فيلم را بپردازد يا نه!اگر اين اتفاق رخ دهد اين اولين بار در تاريخ سينماي ايران است که يک ستاره سرشناس باليوود در سينماي ايران حاضر خواهد شد.نکته جالب درباره کارنامه کارگرداناني که به سمت استفاده از ستاره هاي کشورهاي همسايه براي بازي در فيلمهايشان ميروند متوسط بودن سطح کاري اغلب آنهاست. چه کارگرداني که به سراغ بازيگري ترک رفته و چه ديگري که مي خواهد آيشواريا راي را براي فيلمش به خدمت بگيرد کارگرداناني در حد متوسط هستند که هيچ گاه کيفيت کارشان از ميانه بالاتر نرفته است و به نظر مي رسد اين همکاري با ستاره هاي کشورهاي ديگر هم راهي باشد براي اينکه به واسطه آنها خود را بيشتر در کانون توجهات قرار دهند.


 اکران "معراجي‌ها" به فردا موکول شد 

 
مهر: اکران عمومي "معراجي‌ها" ساخته مسعود ده‌نمکي از فردا دوم اسفند ماه در تهران و شهرستان‌ها آغاز مي‌شود.علي سرتيپي مدير فيلميران شرکت پخش‌کننده فيلم «معراجي‌ها» گفت: سرگروه نمايش‌دهنده اين فيلم سينما قدس است که اين سالن هم‌اکنون در حال تجهيز شدن است، به همين دليل از روز جمعه دوم اسفند ماه با توجه به پايان تجهيز سالن قدس، نمايش اين فيلم هم آغاز مي شود.

اکبر عبدي، حميد لولايي، رضا رويگري، دانيال عبادي، برزو ارجمند، سيدمهرداد ضيايي، غلامحسين لطفي، مجيد شهرياري، اصغرنقي زاده، اسماعيل سلطانيان، بهاره افشاري، مريم کاوياني و لاله صبوري هستند.


 کمال تبريزي و آغاز پيش‌توليد "دردسرهاي شيرين" 

 
خبرآنلاين:پيش‌توليد فيلم سينمايي «دردسرهاي شيرين» به کارگرداني کمال تبريزي و تهيه‌کنندگي محمد‌علي حسين نژاد مدتي است آغاز شده و به زودي فيلمبرداري آن آغاز خواهد شد.علي ميرميراني فيلمنامه اين فيلم سينمايي را نوشته است. پيش‌توليد اين فيلم مرداد امسال انجام شد، اما بنا به دلايلي به وقفه افتاد و تبريزي فيلم سينمايي «طبقه حساس» را ساخت.تبريزي در سي و دومين جشنواره فيلم فجر با «طبقه حساس» حضور داشت.رضا عطاران، آزاده صمدي، هوتن شکيبا و ...بازيگران «طبقه حساس» هستند.


  اکران 50" قدم آخر" در هفته دفاع مقدس 

 
ايرنا: تهيه کننده فيلم 50 قدم آخر ابراز اميدواري کرد اين فيلم در سال آينده (1393) همزمان با هفته دفاع مقدس روي پرده برود.سعيد سعدي که پخش فيلم هاي بيگانه و 50 قدم آخر را برعهده دارد گفت:با توجه به شرايط اکران قصد داريم بيگانه ساخته بهرام توکلي را بعد از آرايش غليظ اکران کنيم و با توجه به محتواي 50 قدم آخر ساخته کيومرث پوراحمد اين فيلم را شهريورماه و براي هفته دفاع مقدس نمايش دهيم.سعيد سعدي تهيه کننده فيلم هاي آلزايمر و اينجا بدون من اين روزها در صدد اکران جديدترين محصول خود به کارگرداني حميد نعمت الله است.


 "يادگاري" پدرانه مي‌شود 

 
مهر:برنامه تلويزيوني «يادگاري» امروز پنجشنبه يکم اسفند ماه با محوريت موضوع پدر روي آنتن شبکه سه سيما مي‌رود.برنامه تلويزيوني «يادگاري» کاري از گروه سرگرمي و تفريحات شبکه سه به تهيه کنندگي مهران رسام پنجشنبه‌ها ساعت 23:15 دقيقه از اين شبکه به پخش مي‌رسد.اين برنامه داراي 50 قسمت 40 دقيقه‌اي است که با اجرا و کارشناسي هنري مسعود فروتن تهيه و توليد مي‌شود. «يادگاري» تصاويري از برنامه‌ها، سريال‌ها و آثار ماندگار و خاطره انگيز دهه‌هاي 60 و 70 تلويزيون را در بر مي‌گيرد.


 ميز خبر 

با حضور وزير ارشاد ؛ همايش سالانه روابط عمومي هاي وزارت ارشاد برگزار مي شود

همايش روابط عممي هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي سوم و چهارم اسفند ماه سال جاري با حضور "علي جنتي" وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و جمعي از مديران و کارشناسان حوزه روابط عمومي هاي اين وزارتخانه در "هتل ارم" برگزار مي شود.به گزارش شاپرك به نقل از مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي "بابک دربيکي" مشاور وزير و رييس مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ضمن اعلام اين خبر گفت: اين همايش با هدف تبيين سياست هاي آتي اين مرکز براي روابط عمومي هاي وزارتخانه برگزار مي شود.

وي با بيان اينکه اين گردهمايي با شعارهاي يکپارچگي استراتژي ها، هم افزايي دانش و بالندگي فرهنگي برگزار مي شود افزود: تلاش داريم درهمايش روابط عمومي هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي يک استراتژي يکپارچه از روابط عمومي درابعاد درون سازماني و برون سازماني نشان دهيم.

دربيکي افزود:مشکلات موجود در روابط عمومي ها، نقش و جايگاه آنها در معرفي سازمان و بخش خود، ارايه ي الگوهاي مناسب براي ايجاد روابط عمومي يکپارچه و ... بررسي خواهند شد.

وي گفت:در همايش "روابط عمومي هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي" مديران، مسوولان و کارشناسان سازمان ها، نهادها، معاونت ها، مراکز و ادارات کل فرهنگ و ارشاد استان ها و جمعي از اساتيد و فعالان حوزه علوم ارتباطات اجتماعي و روابط عمومي حضور خواهند داشت.


سه فيلم كوتاه از بوشهر به جشنواره "فيلم 100" رسيد

فيلم هاي كوتاه حوزه هنري استان بوشهر به بخش هاي رقابتي و غير رقابتي نهمين جشنواره بين المللي "فيلم 100" راه يافتند.‏

به گزارش شاپرك به نقل از حوزه هنري، از حوزه هنري استان بوشهر فيلم هاي "قرمز" به كارگرداني حسين كشاورزي و "سيمخانه"به كارگرداني پيام شادنيا به بخش رقابتي جشنواره و فيلم كوتاه "نمو" به كارگرداني مجتبي عيوضي به بخش غير رقابتي نهمين جشنواره بين المللي فيلم 100 راه يافتند.‏

شايان ذكر است از توليدات حوزه هنري استان بوشهر، 4 اثر به جشنواره فيلم 100 ارسال گرديد كه 3 اثر به بخش هاي جشنواره رسيد.

گفتني است كه نهمين جشنواره بين المللي فيلم100 از 7 تا 9 اسفندماه در پرديس سنما آزادي تهران و همزمان در 10 استان ديگر اكران خواهد شد.‏


نمايش سلام ، خداحافظ درارسباران به روي صحنه مي رود

نمايش"سلام ،خداحافظ " اثر آثول فوگارد به کارگرداني فرهاد سليمي 5 تا 23 اسفند ساعت 30/19درفرهنگ سراي ارسباران به روي صحنه مي رود .به گزارش شاپرك به نقل از روابط عمومي ارسباران ، نمايش "سلام ، خداحافظ " داستان گفتگوي خواهر و برادري است که پس از سال ها دوري ازهم يکديگررا ملاقات مي کنند وميان آنها مشاجره اي راجع به پدرخانواده شکل مي گيرد. در آخر دروغ برادر که سال ها وانمود مي کرده از پدرش مراقبت مي کند برملا مي شود علاقه مندان براي تماشاي اين نمايش مي توانند به نشاني سيدخندان خيابان جلفا ، فرهنگ سراي ارسباران مراجعه نمايند.


در سي امين نشست نقد نغمه؛

آواز سنتي وتصنيف خواني، آسيب شناسي مي شود

سي امين نشست نقد نغمه روز يکشنبه 4 اسفند با موضوع آسيب شناسي آوازسنتي و تصنيف خواني در ايران امروز در فرهنگسراي انديشه برگزار مي شود. به گزارش شاپرك به نقل ازاداره کل روابط عمومي و امور بين الملل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، اين نشست با حضور امين الله رشيدي خواننده، جمال الدين منبري خواننده و آهنگساز و پيمان سلطاني آهنگساز، نوازنده و پژوهشگر موسيقي برگزار مي شود و طي آن آسيب هاي موجود در زمينه ارتباط شعر و موسيقي امروز و راهکارهاي برون رفت از آن مورد بررسي قرار خواهد گرفت.اين برنامه ساعت 18 روز 4 اسفند ماه در فرهنگسراي انديشه واقع در خيابان شريعتي، نرسيده به پل سيدخندان، بوستان انديشه برگزار مي شود. سينما، سينما 

شبي که يک موسيقيدان جمهوري آذربايجان، سرود «اي ايران» را اجرا کرد

راميز قلي اف نوازنده برجسته تار آذربايجاني، مخاطبان ايراني را حساس، نکته سنج و عاشق موسيقي معرفي کرد.

به گزارش خبرآنلاين، شامگاه دوشنبه 28 بهمن، اين موسيقي‌دان پيشکسوت، دومين کنسرت خود در جشنواره فجر را در تالار وحدت روي صحنه برد.قلي اف در اين کنسرت، قطعاتي از موسيقي فولکلوريک آذربايجان از جمله «لاله‌ها»، «چارداش»، «لاله لر»، «ياشا ياشا آذربايجان» و... را به صورت آوازي و بي‌کلام اجرا کرد.

او در اين برنامه از يک خواننده اپرا به نام فريد علي اف و علي حاجي‌زاده، خواننده نوجوان سنتي آذربايجان به عنوان تک خوانان بهره برد. قلي اف همچنين پوريا خادم، پيانيست 14 ساله را که فرزند رسول خادم است، به عنوان پديده‌اي در نوازندگي پيانو روي صحنه برد و چند قطعه‌اي با او هم نوازي کرد.

راميز قلي اف، در پايان اين کنسرت، سرود «اي ايران» را اجرا کرد که مورد استقبال گرم مخاطبان حاضر در تالار وحدت قرار گرفت.

راميز قلي اف نوازند مشهور تارT اکنون 67 سال دارد و يکي از بزرگ‌ترين موسيقيدانان زنده آذربايجان محسوب مي‌شود.او به عنوان نوازنده در بيش از 70 کشور دنيا کنسرت برگزار کرده است.


سفير استراليا در ايران:

راه همکاري سينماي ايران و استراليا هموار است

سفير استراليا در ايران گفت: که همکاري سينماي ايران و استراليا دور از دسترس نيست و سينما در استراليا از دهه 70 رشد چشمگيري داشته است.جرالد پال فلي در گفت وگو با ايرنا با اشاره به نگاه انسان دوستانه فيلمسازان ايراني به جامعه افزود: من خيلي اهل فيلم نيستم اما فيلم هاي ايراني را جسته و گريخته ديده ام.

وي درباره فيلم جدايي نادر از سيمين به کارگرداني اصغر فرهادي که موفق به کسب اسکار در سال هاي اخير شده است يادآور شد: اين اثر سينمايي را ديده ام و معتقدم فيلم بسيار خوبي است.

سفير استراليا در ايران درباره اينکه آيا راه همکاري سينمايي ميان ايران و استراليا هموار است توضيح داد:همه چيز در عرصه فرهنگي ممکن است و به حتم همکاري سينماي ايران و استراليا چيز دور از دسترسي نيست.


برگزيدگان بخش فيلم جشنواره موسيقي فجر معرفي شدند

بخش فيلم بيست و نهمين جشنواره بين المللي موسيقي فجر با انتخاب دو فيلم جهله و ال انکوئنترو به عنوان آثار برگزيده تماشاگران به کار خود پايان داد.

به گزارش شاپرك به نقل از جشنواره موسيقي فجر، از ميان 10 فيلمي که امسال به بخش فيلم هاي موسيقي جشنواره موسيقي فجر راه يافته بودند فيلم جهله ساخته کيوان آزاد با کسب 88درصد و فيلم ال انکوئنترو به کارگرداني نوربرت ويدمر و انريکه رو با به دست آوردن 79درصد آراء مثبت تماشاگردان به عنوان فيلم هاي برگزيده اين بخش انتخاب شدند.مستند جهله سفري است به استان هرمزگان که طي آن مستندساز با تمرکز بر مدرسه موسيقي پيپه سرا، عطش و استعداد جوانان بندرعباسي به موسيقي را که با کمترين بضاعت شکوفا مي شود، به تصوير کشيده است.فيلم ال انکوئنترو (مديحه اي براي ويلنسل و باندونئون) نيز که محصول کشورهاي آلمان و آرژانتين است به دينو سالوتزي نوازنده مشهور باندونئون اختصاص دارد، دينو سالوتزي نوازنده اي آرژانتيني است که در آستانه 80 سالگي همچنان عاشقانه به اجرا و معرفي موسيقي کشورش اشتغال دارد.

بخش فيلم هاي موسيقي بيست و نهمين جشنواره بين المللي موسيقي فجر با انتخاب دو فيلم جهله و ال انکوئنترو به عنوان فيلم هاي برگزيده تماشاگران به کار خود پايان داد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون