جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2981- تاریخ : 1392/11/08 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)


«تعطيلات» كليد خورد

اسکار دنياي موسيقي برگزار شد
جايزه بهترين موسيقي فيلم «گرمي» 2014 در دستان «مک‌کارتني»


مراسم پاياني جشنواره تئاتر فجر بدون سخنراني مسئولان


ارسال نسخه نهايي "پنج ستاره" به جشنواره فجر


ترانه عليدوستي داور جشنواره‌ي "وزول" شد


پخش "هوش سياه 2"از آي‌فيلم


نسخه کامل "مهمان داريم" در دفتر جشنواره


ميز خبر


سينما، سينما


 «تعطيلات» كليد خورد 

 
تله‌فيلم "تعطيلات" براي پخش در نوروز 93 دوشنبه، هفتم بهمن ماه در يک نمايشگاه ماشين کليد ‌خورد.به گزارش ايسنا، اين تله‌فيلم به کارگرداني سپهر محمدي در گروه فيلم و سريال شبکه تهران ساخته مي‌شود و داستان آن درباره‌ي پسر جواني به نام شريف است که در اثر همنشيني با دوستان ناباب زندگي‌اش به سمت و سو بيراهه رفته است. طي حادثه‌اي شريف با پيرزني مهربان به نام نرگس خانم آشنا مي‌شود و اين آشنايي باعث اتفاقات جديدي در زندگي او مي‌شود.

بنابراين گزارش، تصويربرداري اين تله‌فيلم در تهران و شيراز انجام مي‌شود و بازيگراني همچون شاهرخ استخري در نقش شريف، مينا جعفرزاده در نقش نرگس خانم، عارف لرستاني در نقش فريدون، محمد شيري در نقش آقاي آتش پنجه، صدف طاهريان در نقش فريده، حليمه سعيدي در نقش مادر فريدون، عليرضا دستمالچي در نقش عارف، حسين نوروزي در نقش منوچهر، علي زريني در نقش مهندس، اصغر حيدري و حسن زارع و ... در اين تله‌فيلم حضور دارند.


 اسکار دنياي موسيقي برگزار شد
 جايزه بهترين موسيقي فيلم «گرمي» 2014 در دستان «مک‌کارتني» 

 برندگان پنجاه‌وششمين دوره از جوايز موسيقي «گرمي» طي مراسمي که در لس‌آنجلس برگزار شد‌، معرفي شدند.به گزارش (ايسنا)، برندگان جوايز معتبر گرمي 2014 که به اسکار دنياي موسيقي شهرت دارد، يکشنبه شب در حالي معرفي شدند که «پل مک‌کارتني»، ستاره سابق گروه «بيتل‌ها» موفق شد جايزه بهترين موسيقي فيلم‌ را از آن خود کند.

در بخش بهترين آلبوم سال، گروه فرانسوي «دفت پانک» موفق شد با شکست هنرمنداني چون «تيلر سوييفت»‌، «مکلمور» و «کندريک لامار» به جايزه «گرمي» دست پيدا کند.

«اشراف‌زاده‌ها» جديدترين کار «لرد» موفق شد با شکست آثاري از «کيتي پري»،‌ «مکلمور» و «برونو مارس» جايزه بهترين ترانه سال را از آن خود کند.

جايزه بهترين اجراي سولوي پاپ هم به «لرد» تعلق گرفت. «جاستين تيمبرليک»‌، «کيتي پري»،‌ «سارا باريز» و «برونو مارس» از رقباي «لرد» براي کسب اين جايزه «گرمي» بودند.

در بخش بهترين اجراي گروهي پاپ نام «دفت پانک» به عنوان برنده اعلام شد. آثار مشترکي از «جاستين تيمبرليک» و «جي زد»‌ و «ريحانا و ميکي اکو» از نامزدهاي اين بخش از جوايز امسال اسکار موسيقي بودند.

گروه «ايمجين دراگونز» با پشت سر گذاشتن ترانه‌هاي از «ديويد بويي»، «لد زپلين» و «جک وايت» توانست جايزه بهترين اجراي راک را به خود اختصاص دهد.

در بخش بهترين ترانه راک اين دوره از جوايز گرمي، کار جديد «پل مک‌کارتني» که با همراهي «ديو گرول»‌، «کريست نووسوليس» و «پت اسمير» آن را ارائه کرده بود، به عنوان برنده معرفي شد. «رولينگ استونز»،‌ «گري کلارک»‌ و «ميوز» از رقباي اين ترانه براي کسب اين جايزه بودند.

«لد زپلين» با آلبوم «روز جشن» موفق شد جايزه بهترين آلبوم راک سال را به خانه ببرد.

در بخش بهترين اجراي R&B کار «اسنارکي پاپي» و «لالا هاتوي» شايسته دريافت جايزه «گرمي» شد. درحالي که «جاستين تيمبرليک» با ترانه «Pusher love Girl» موفق شد جايزه بهترين ترانه R&B را کسب کند.به گزارش هاليوود ريپورتر،‌ جايزه بهترين اجراي رپ به «مکلمور» و «رايان لوييز» تعلق گرفت. «امينم»، «جي زد»‌، «کندريک لامار» و «دريک» از ديگر رقباي جايزه اين بخش بودند.

ترانه‌ «جام مقدس» که «جي زد» با همراهي «جاستين تيمبرليک» به روي صحنه برد، موفق شد جايزه بهترين همکاري رپ و سانگ را به خود اختصاص دهد.

ترانه «Thrifting Shop» کاري از «مکلمور» و «رايان لوييز» در بخش بهترين ترانه رپ به عنوان برنده معرفي شد.

«سرقت» کار مشترک ديگري از «مکلمور» و «رايان لوييز» در بخش بهترين آلبوم رپ امسال موفق به کسب جايزه «گرمي» شد.

جديدترين اثر «کيسي ماسگريو» در بخش بهترين آلبوم کانتري به عنوان برنده معرفي شد و جايزه بهترين ترانه براي رسانه تصويري به موسيقي فيلم «سقوط آسماني» کار مشترکي از «آدل» و «پل اپورث» اعطا شد.

«کت و کراوات» که ترانه‌ي مشترکي از «جاستين تيمبرليک» و «جي زد» است، در بخش بهترين موسيقي‌ويدئو جوايز «گرمي» موفق به کسب جايزه شد.


 مراسم پاياني جشنواره تئاتر فجر بدون سخنراني مسئولان 

 دبير اجرايي سي و دومين جشنواره تئاتر فجر گفت: براي خسته کننده نشدن مراسم پاياني جشنواره، سخنراني هاي مسئولين به غير از وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي را حذف کرده ايم.

مهدي شفيعي در گفت و گو باايرنا اظهار داشت: براي اين دوره از جشنواره فقط يک مراسم اختتاميه در نظر گرفته شده است و بايد جوايز بخش هاي مختلف در همين مراسم اهدا شود به همين دليل تلاش شده که مراسم براي حاضران خسته کننده نباشد.

وي افزود: براي جلوگيري از خسته کننده و طولاني شدن برنامه، علي جنتي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تنها سخنران برنامه خواهد بود و ديگر مسئولين سخنان خود را در قالب گزارش هاي تصويري ارائه مي کنند.شفيعي خاطرنشان کرد: برنامه هاي کوتاه و متنوع هنري هم براي مراسم اختتاميه در نظر گرفته شده است تا جذابيت اين مراسم بيشتر شود.

وي گفت: مراسم اختتاميه سي و دومين جشنواره تئاتر فجر، روز شنبه -12 بهمن - در تالار وحدت برگزار مي شود.

با توجه به اينکه يک روز قبل از اين، مراسم افتتاحيه جشنواره فيلم در تالار وحدت است از سيامک احصايي طراح دکور اين مراسم درخواست کرديم براي اختتاميه جشنواره تئاتر هم دکوري طراحي کند.


 ارسال نسخه نهايي "پنج ستاره" به جشنواره فجر  

 
تسنيم:تهيه‌کننده «پنج ستاره» گفت: نسخه نهايي ميکس و تدوين شده اولين فيلم بلند سينمايي مهشيد افشارزاده براي اکران در جشنواره ارسال شد.شهاب حسيني، همايون ارشادي، ليلا بلوکات، شيرين بينا، اميد روحاني، بهناز جعفري، سحر قريشي از بازيگران اين فيلم هستند که در آن ايفاي نقش کرده‌اند.

«پنج ستاره» داستان دختري است که براي رفتن به دانشگاه دچار مشکلاتي مي‌شود.فيلمنامه «پنج ستاره» توسط علي اکبر قاضي‌نظام به نگارش درآمده است.


 ترانه عليدوستي داور جشنواره‌ي "وزول" شد 

 
ايسنا: ترانه عليدوستي داور جشنواره‌ي «وزول» فرانسه شد.اين بازيگر سينما براي داوري جشنواره فيلم «وزول» فرانسه راهي اين کشور مي‌شود.جشنواره‌ي «وزول» يکي از قديمي‌ترين جشنواره‌هاي مربوط به سينماي آسياست که در اروپا برگزار مي‌شود. اين جشنواره امسال نيز از 11 تا 18 فوريه (22 تا 29 بهمن‌ماه) برپا مي‌شد.در اين دوره از جشنواره وزول، فيلم «برف روي کاج‌ها» به کارگرداني پيمان معادي به عنوان نماينده‌اي از ايران در اين جشنواره به نمايش درمي‌آيد.در کنار ترانه عليدوستي بريلنت مندوزا، فيليپ چي، ونگ چائو هيأت داوران بين‌المللي اين جشنواره را تشکيل مي‌دهند.


 پخش "هوش سياه 2"از آي‌فيلم  

 
مهر: سريال تلويزيوني «هوش سياه 2» محصول سيمافيلم به زودي از شبکه آي فيلم پخش مي شود.اين سريال از روز شنبه 12 بهمن ماه ساعت 21:30 روي آنتن شبکه آي فيلم مي رود. «هوش سياه 2» به کارگرداني مسعود آب‌پرور در 26 قسمت بهار امسال از شبکه سوم سيما پخش شد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.حسين ياري، کيکاووس ياکيده، کيهان ملکي، حميد ابراهيمي، امير دلاوري، سپهر گودرزي، پرويز سيرتي، ميثاق جمشيدي، حسين سحرخيز، سعيد دولتي، حسن خوانساري، کاظم هژيرآزاد و اتابک نادري ديگر نقش هاي اصلي پروژه را برعهده داشته اند.


 نسخه کامل "مهمان داريم" در دفتر جشنواره 

 
فارس: فيلم سينمايي «مهمان داريم»‌به کارگرداني محمد مهدي عسگرپور در بخش رقابتي سوداي سيمرغ جشنواره فجر سي و دوم براي نخستين بار روي پرده مي رود.فيلم سينمايي «مهمان داريم»‌از توليدات سينمايي حوزه هنري است که در سي و دومين جشنواره فيلم فجر در بخش سوداي سيمرغ به رقابت با ساير آثار اين بخش مي پردازد و نسخه کاملش به دبيرخانه جشنواره ارسال شده است.

در اين فيلم پرويز پرستويي، آهو خردمند، بهروز شعيبي و سهيلا گلستاني بازي مي كنند.


 ميز خبر 

يک شب برفي در ميگون

«بهمن» از امروز با بازي معتمدآريا و همسرش آغاز مي‌شود

فاطمه معتمد آريا امروز سه شنبه هشتم بهمن ماه جلوي دوربين فيلم سينمايي «بهمن» به کارگرداني مرتضي فرشباف مي‌رود.

مرتضي فرشباف کارگردان سينما در گفتگو با مهر با بيان اين مطلب که فيلمبرداري فيلم سينمايي «بهمن» از امروزسه‌شنبه هشتم بهمن ماه آغاز مي شود، گفت: فاطمه معتمد آريا و احمد حامد اولين بازيگراني هستند که قرار است در روز اول فيلمبرداري جلوي دوربين بروند.وي توضيح داد: قرار است، يک شب برفي را با حضور اين دو بازيگر فيلمبرداري کنيم.

«بهمن» داستان پرستاري به نام هما با بازي فاطمه معتمد آريا است که به او پيشنهاد مي‌شود پرستاري از يک پيرزن را در شيفت شب برعهده بگيرد. هما در طول اين 15 شب، دچار بي خوابي مي‌شود...


نمايش فيلم «تهران تا بهشت» در جشنواره فيلم روتردام هلند

فيلم بلند سينمايي «تهران تا بهشت» ابوالفضل صفاري با حضور مهناز افشار در جشنواره فيلم روتردام هلند به نمايش درآمد.

به گزارش ايرنا از فارابي، اين فيلم شنبه شب (پنجم بهمن ماه) در جشنواره روتردام روي پرده رفت و با استقبال تماشاگران مواجه شد.

چهل و سومين جشنواره فيلم روتردام از 2 تا 12 بهمن ماه در هلند برگزار مي شود و از تهران تا بهشت در روزهاي پنجم، هفتم و يازدهم بهمن براي علاقه مندان در سالن اصلي جشنواره اکران
مي شود.


«حلقه‌ها» دوران جنگ بوسني را با جشنواره فيلم فجر پيوند مي دهد

فيلم سينمايي «حلقه‌ها» به کارگرداني سردان گلوبوويچ که روايتگر دوران جنگ بوسني در دهه 90 ميلادي است در بخش بين‌الملل سي و دومين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر روي پرده مي‌رود. به گزارش باشگاه خبرنگاران ؛ سردان گلوبوويچ با فيلم «حلقه‌ها» در اين دوره از جشنواره فيلم فجر حضور پيدا کرده است.

«حلقه‌ها» روايت داستاني از دوران جنگ شهر بوسني در سال 1993 را روايت مي‌کند که طي آن مارکو که يک سرباز بوسنيايي است، شاهد تجاوز وحشيانه 3 تن از سربازان هم تيپ خود به يک شهروند مسلمان به نام هريس مي‌شود. مارکو سعي در مداخله و نجات هريس دارد ولي هريس به شدت از دست سربازان خشمگين آسيب ديده است. در سال 2008 با وجود اينکه جنگ به پايان رسيده، ولي همچنان زخم‌هاي درگيري‌ها باز است.


 سينما، سينما 

گروه رستاک در جشنواره موسيقي فجر به صحنه مي رود

گروه رستاک در بخش جنبي بيست و نهمين جشنواره بين المللي موسيقي فجر در تالار وحدت به روي صحنه مي رود.به گزارش شاپرك به نقل از روابط عمومي جشنواره موسيقي فجر، گروه رستاک امسال هم مانند سال گذشته با مجموعه هايي از آثار محلي در جشنواره موسيقي فجر حضور پيدا کرده است.

اين گروه موسيقي امسال 8 قطعه موسيقي از مناطق مختلف کشورمان را 27 بهمن ماه ساعت 15/18 در تالار وحدت اجرا خواهد کرد.حضور اين گروه در جشنواره فرصتي براي اجراي موسيقي نواحي مختلف ايران در اين جشنواره است.گروه رستاک از زمان فعاليت هاي خود اجراهاي متعددي را با محوريت موسيقي مقامي و نواحي و تنظيمات آن براي سازهاي سنتي موسيقي ايران به روي صحنه برده است.


همراه با شبکه سحر «پوشش زن ايراني در گذر تاريخ » ديده مي شود

مستند " پوشش زن ايراني در گذر تاريخ " براي علاقمندان به موضوعات تاريخي اجتماعي از سيماي فرانسوي پخش خواهد شد.

به گزارش شاپرك به نقل از روابط عمومي شبکه بين المللي سحر، مستند تاريخي " پوشش زن ايراني در گذر تاريخ " به مديريت دوبلاژ امير فرح خواه براي سيماي فرانسوي دوبله شده و به روي آنتن خواهد رفت.

امير حسين برهاني، سولماز بيات، نرگس عدل، ليلا انوري و لبخند نعمتيان دوبلور هاي اين مجموعه بوده و بابک ارشادي نريتور " پوشش زن ايراني در گذر تاريخ " بوده است.

" پوشش زن ايراني در گذر تاريخ " به کارگرداني شهرام بهپور و تهيه کنندگي ژيلا بادپر، محصول شبکه آموزش سيما است و با حضور اساتيد، کارشناسان و مسؤلان، پوشش زنان ايراني را از قبل از ورود آريايي ها تاكنون مورد بررسي قرار داده و لباس هاي زنان ايراني در دوران هاي مختلف گذشته و حال حاضر را با كشورهاي ديگر مورد مقايسه قرار مي دهد. همچنين در اين برنامه لباس هاي محلي و اقليت هاي مذهبي مانند زرتشتيان، كليميان و آشوريان بررسي شده است.

مجموعه مستند " پوشش زن ايراني در گذر تاريخ " در 13 قسمت 25 دقيقه اي به فرانسوي دوبله گرديده است.


اجراي نمايش «آبي ترين آسمان» همزمان با هفته هواي پاک در فردوس

نمايش «آبي ترين آسمان» همزمان با هفته هواي پاک در فرهنگسراي فردوس به روي صحنه رفت.به گزارش شاپرك به نقل از روابط عمومي فرهنگسراي فردوس، اجراي اين نمايش به کارگرداني «ماندانا عبقري» و نويسندگي «عليرضا دهقاني» از پنجم بهمن ماه در اين مرکز آغاز و تا بيستم همين ماه ادامه دارد.در اين نمايش شاد و موزيکال که اجراي آن همزمان با هفته هواي پاک در اين مرکز آغاز شد، «ماندانا عبقري»، «رکسانا عبقري» و «سعيد صادقي» ايفاي نقش مي کنند.

داستان نمايش در مورد گل گوچکي است که در اثر آلودگي هوا و محيط زيست مريض شده است و ستاره دختر کوچولو و شاپرکي که دوستان او هستند براي نجات جانش تصميم مي گيرند...

علاقه مندان براي شرکت در اين برنامه مي توانند به فرهنگ سراي فردوس واقع در فلکه دوم صادقيه، بلوار فردوس، بعد از چهارراه مخابرات مراجعه نمايند.


نمايش "کافه باله" بدون ديالوگ اجرا مي‌شود

نمايش"كافه باله" محصول كشور فرانسه امروز سه شنبه و فردا چهار شنبه 8 و 9 بهمن ماه در جشنواره تئاتر فجر به صحنه مي‌رود.

به گزارش شاپرك به نقل ازروابط عمومي سي و دومين جشنواره بين المللي تئاتر فجر، اين نمايش كار گروهي كمپاني هرم فرانسه است كه در بخش مسابقه بين‌الملل سي و دومين جشنواره تئاتر فجر اجرا مي‌شود.در اين نمايشي، اميلي بل باراکا به عنوان دستيارحرکات موزون و رودي تارس، توني بارون، مصطفي ريداويي،کوچي فواد، يوسف بل باراکا، جمل فروچه به عنوان بازيگر حضور دارند.نمايش«كافه باله» اثري بي ديالوگ است كه مبتني بر حركات بدني بازيگران و نوعي تئاتر فيزيكال و بدني است.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون