جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2941- تاریخ : 1392/09/16 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)


پايان تدوين "آزمايش مرگ"


جديدترين آمار فروش فيلم‌ها در گيشه‌ي پايتخت


"با ديگران" و "پنج ستاره" براي جشنواره فجر آماده شدند


"جود لاو"در نقش همينگوي دزد ظاهر شد


نسخه‌اي از "ردکارپت"در دفتر جشنواره‌ي فجر


فيلمبرداري "اشباح"از سر گرفته شد


"انوشيروان ارجمند"از بيمارستان مرخص شد


سر خط خبرها


دريچه هنر


ميز خبر


 پايان تدوين "آزمايش مرگ" 

 
مراحل تدوين تله‌فيلم "آزمايش مرگ" به کارگرداني شهرام حاجيزاده به پايان رسيد.به گزارش مهر، اين فيلم که در دسته بندي فيلم هاي حادثه اي جاي مي گيرد، اثري تازه از اين فيلمساز و مستندساز است.از ديگر آثار اين کارگردان تله فيلم "جاي پاي دوست" 1368، "يه خط سفيد" 1385، "لاشخورها" 1389، "تب عشق" 1386 هستند.همچنين تله‌فيلم "آزمايش مرگ" به تهيه کنندگي مجيد مجاهد و سيروس صادقي ساخته شده است و از بازيگران آن مي توان به حسن عباسي، مهدي اميني خواه، شهرام عبدلي، رضا فياضي، محمد رضا حاجيزاده، حشمت آرميده، زهره حميدي، مريم خدارحمي، متين ستوده، سولماز آقمقامي و ... اشاره کرد.

داستان "آزمايش مرگ" درباره سه دختر جوان است که به دليل برخي مشکلات دست به سرقت مي‌زنند و با ماجراهايي روبرو مي شوند.


 جديدترين آمار فروش فيلم‌ها در گيشه‌ي پايتخت 

 «آسمان زرد کم عمق» 135 ميليون تومان، «استرداد» 300 ميليون تومان و «تنهاي تنهاي تنها» 80 ميليون تومان‌ فروخته‌اند.

اکران «آسمان زرد کم عمق» تنها در 12 سينما

مختاري از دفتر پخش «هدايت فيلم» در گفت‌وگويي با (ايسنا)، درباره وضعيت فروش «آسمان زرد کم عمق» بيان کرد: فروش اين فيلم تا پنج‌شنبه شب (14 آذرماه) در تهران به 120 ميليون تومان رسيده است.

وي افزود:اين فيلم دو، سه روز است که در گوهردشت و حدود 10 روز است که در مشهد اکران شده است و تاکنون فروش شهرستان‌هايش به 12 ميليون تومان رسيده

است. قطعا در روز‌هاي آينده به تعداد سينماهاي شهرستاني اکران کننده «آسمان زرد کم عمق» اضافه خواهد شد.

اين پخش‌کننده در پايان درباره فيلم‌هاي آتي دفتر «هدايت فيلم» گفت: قرار است «روز روشن» حسين شهابي پس از «نازنين» در گروه سينمايي «عصر جديد» اکران شود.

«استرداد» جان مي‌گيرد؟

به گزارش ايسنا و بر اساس اعلام پخش‌کننده «نسيم صبا»، فروش «استرداد» علي غفاري تا پنج شنبه شب (14 آذرماه) در تهران 215 ميليون تومان و در شهرستان‌ها 80 ميليون تومان بوده است.

«تنهاي تنهاي تنها» و «ترنج»

همچنين غلامرضا فرجي، مدير پخش حوزه هنري هم در گفت‌وگويي با ايسنا درباره فروش «تنهاي تنهاي تنها» و «ترنج» گفت: فروش پنج‌شنبه شب «تنهاي تنهاي تنها» در تهران پنج ميليون تومان بوده که با اين حساب، فروش کل اين فيلم در 10 سينماهاي تهراني به 62 ميليون تومان رسيد. همچنين فروش اين فيلم در شهرستان‌هاي اکران کننده 15 ميليون تومان بوده است.وي درباره فروش‌ »ترنج» افزود: «ترنج» مجتبي راعي پنج‌شنبه در تهران بيش از دو ميليون تومان فروش داشت و فروش کل آن در تهران به 21 ميليون تومان رسيد. اين فيلم 10 سينما در تهران دارد و هنوز در شهرستان‌ها اکران نشده است.


 "با ديگران" و "پنج ستاره" براي جشنواره فجر آماده شدند 

 
تهيه‌کننده دو فيلم "با ديگران" و "پنج ستاره" از آماده شدن نسخه هايي از اين آثار براي حضور در جشنواره فيلم فجر خبر داد.

امير سمواتي در اين‌باره به مهر گفت: تدوين "با ديگران" به کارگرداني ناصر ضميري تمام شده است و هم اکنون عليرضا نکولعل مشغول صداگذاري آن است. هنوز براي ساخت موسيقي تصميمي نگرفته‌ايم اما به زودي نسخه‌اي از فيلم را به جشنواره تحويل مي‌دهيم.

وي همچنين درباره آماده شدن فيلم "پنج ستاره" به کارگرداني مهشيد افشارزاده افزود:موسيقي اين فيلم را ستار اورکي ساخته است و هم اکنون در مرحله قطع نگاتيو است و تا 20 آذر ماه کپي نهايي آن آماده مي شود و قطعا نسخه نهايي را نحويل جشنواره فجر مي دهيم.

"پنج ستاره" اولين کار بلند سينمايي مهشيد افشارزاده بازيگر سينما و تلويزيون است. شهاب حسيني، همايون ارشادي، ليلا بلوکات، شيرين بينا، اميد روحاني، بهناز جعفري، سحر قريشي از بازيگران اين فيلم هستند.

اين فيلم داستان دختري است که براي رفتن به دانشگاه دچار مشکلاتي مي‌شود. تهيه‌کنندگي اين فيلم برعهده امير سمواتي است و کامبوزيا پرتوي نيز مشاور کارگردان پروژه است. فيلمنامه "پنج ستاره" توسط علي اکبر قاضي‌نظام به نگارش درآمده است.

"با ديگران" داستان زني به نام آرزو است که به دليل سقط جنين‌هاي مکرر اميد خود را به داشتن فرزند از دست داده است و زندگي مشترک او با اميرحسين در شرايط بحراني قرار دارد. طاهره دوست و همکار او با اقدامي فداکارانه مسير تازه اي را در برابر اين زوج جوان قرارمي دهد. آزادي يعقوب شوهر سابق طاهره از زندان روابط زندگي اميرحسين، آرزو و طاهره را پيچيده مي کند... اين فيلم به کارگرداني ناصر ضميري ساخته شده است.


 "جود لاو"در نقش همينگوي دزد ظاهر شد 

 
مهر:نسخه آزمايشي فيلم "دام همينگوي" با بازي جود لاو در اينترنت منتشر شد.به نقل از کوليدر، نمايش آزمايشي بخشي از فيلم سينمايي "دام همينگوي" با بازي جود لاو در نقش دزدي به نام دام همينگوي به صورت آنلاين پخش شد.اين کمدي سياه درباره دام همينگوي يک دزد گاو صندوق است که پس از 12 سال از زندان آزاد ‌شده و به دنبال پس گرفتن پولي است که متعلق به او بود.در اين فيلم اميليا کلارک، ريچارد اي. گرانت، کري لاندن و دامين بشير در کنار جود لاو نقش‌‌آفريني ‌کرده‌اند."دام همينگوي" قرار است آوريل 2014 در آمريکا اکران شود.


 نسخه‌اي از "ردکارپت"در دفتر جشنواره‌ي فجر  

 
ايسنا:نسخه‌اي از فيلم سينمايي «رد کارپت» ساخته‌ي رضا عطاران براي بازبيني هيات انتخاب 14 آذر ماه تحويل دفتر جشنواره فيلم فجر شد.اين فيلم که دومين ساخته‌ي بلند سينمايي رضا عطاران است، 14 آذر ماه به دفتر جشنواره‌ي فيلم فجر ارائه شد.

اولين نمايش فيلم جديد عطاران در سي و دومين جشنواره فيلم فجر است.رضا عطاران،سوسن پرور، مارک انصاري، امير نوري، کريستين بي‌فورت، حسين سليماني،ماجين موسوي، جمال هاشمي،هاني صالحي، ماريلو مينگ لانا،حسين يار يار،عبدالله صالحي، راد پورجبار، اندي کروک و...بازيگران اين فيلم هستند.


  فيلمبرداري "اشباح"از سر گرفته شد 

 
مهر:فيلمبرداري فيلم "اشباح" به کارگرداني داريوش مهرجويي که به دليل درگذشت خواهر اين کارگردان پنج روز متوقف شده بود از سر گرفته شد.گروه فيلمبرداري "اشباح" فعاليت خود را در لوکيشن منزل تيمسار در کرج با حضور بازيگراني چون مهدي سلطاني، مهتاب کرامتي و مليکا شريفي نيا آغاز كردندچندي پيش، پيمان معادي که قرار بود در اين فيلم سينمايي حضور داشته باشد از بازي در "اشباح" انصراف داده و هنوز بازيگر جايگزين وي معرفي نشده است.

مهتاب کرامتي، حسن معجوني، مهدي سلطاني، مليکا شريفي نيا و...از جمله بازيگران حاضر در اين فيلم هستند.


 "انوشيروان ارجمند"از بيمارستان مرخص شد 

 
تسنيم:انوشيروان ارجمند، پس از سه روز، از بيمارستان پارسيان مرخص شد. او به دليل مشکلات ريوي و آلودگي هواي تهران بستري شده بود.انوشيروان ارجمند که از سه‌شنبه، 12 آذر ماه به دليل مشکلات ريوي و آلودگي هواي تهران در بيمارستان پارسيان بستري شده بود، از بيمارستان مرخص شد.

انوشيروان ارجمند متولد 1320 در زاهدان است و از اواخر دهه 40 به عنوان بازيگر و کارگردان تئاتر در مشهد فعاليت خود را آغاز کرد.او در فيلم‌هاي سينمايي و تلويزيوني از جمله «دوئل»، «امام علي(ع)»، «پنجمين خورشيد» و... به ايفاي نقش پرداخته است.


 سر خط خبرها 

سي سال فيلم ونقد

پرده اي از نقدهاي نوشته شده بر فيلم هاي سال 1361 تا سال 1390

مصطفي انصافي -بهزاد عشقي

قسمت سي ام

كيميا

(احمدرضا درويش- 1373)

بخش هاي آغازي فيلم به خاطر تصاوير دهشتناكي كه از جنگ ارائه مي دهد، در مقياس سينماي ايران بي بديل است.

راديوي اتومبيل يك گروه فيلمبرداري روشن است و گوينده به صورتي تبليغي از عمليات جنگي سخن مي گويد.

اما در تصاويري كه بر پرده نقش مي گيرد، هنوز از رزمندگان خبري نيست و مردم عادي، زير بمباران سهمگين دشمن وحشت زده مي كوشند كه از مهلكه جان به در ببرند.

تضاد تصوير و كلام، يكي از شگردهاي زيباشناسي سينمايي است كه در سينماي ايران كم تر به آن توجه مي شود.

در نتيجه فيلم اين انتظار را بر مي انگيزد كه با اثري ظريف و سينمايي مواجه شويم.

اجراي صحنه هاي جنگي نيز مبين شعور تكنيكي فيلم ساز است.

چرا كه فيلم ساز به كمك هدايت دقيق جمعيت، ضرب آهنگ مناسب، فيلمبرداري مستند گونه ي تكان دهنده و جلوه هاي ويژه موثر، اضطراب جنگ را به بهترين وجهي به تماشاگر منتقل مي كند.

بنابراين شعور هنري در كنار امكانات تكنيكي، صحنه هاي شايسته اي پديد مي آورد.


 دريچه هنر 

مدير کل هنرهاي نمايشي مطرح کرد :

"عروسک هاي سکوت" نمايشي تاثير گذار در ارتباط با بنيان خانواده

مدير کل هنرهاي نمايشي بعد از ديدن نمايش " عروسک هاي سکوت" اين نمايش را اثري قابل توجه در حوزه روابط انسان ها در محيط خانواده توصيف کرد.

به گزارش شاپرك به نقل ازروابط عمومي مجموعه تئاتر شهر، قادر آشنا با بيان اين مطلب افزود: نمايش"عروسک هاي سکوت " توانسته به عنوان اثري قابل قبول در حوزه روابط خانوادگي مسائل خوبي را با مخاطب خود برخورد کند . ضمن اينکه تماشاگر هم در طول اجرا با اثر ارتباط خوبي برقرار مي کند که اميدوارم کارگردان نمايشي در تداوم راهي که انتخاب کرده موفق باشد.

نمايش " عروسک هاي سکوت" نوشته فرزانه سهيلي و کارگرداني سمانه زندي نژاد با بازي داريوش موفق، افسانه ماهيان، فرزانه سهيلي، فريبا کامران، سودابه بيان در تالار سايه مجموعه تئاتر شهر به صحنه مي رود.


مرحله بازخواني متون از جشنواره سيزدهم حذف شد

دبير سيزدهمين جشنواره بين المللي تئاتر عروسکي دانشجويان از حذف مرحله بازخواني متون اين دوره از جشنواره خبرداد.

به گزارش شاپرك به نقل از روابط عمومي سيزدهمين جشنواره بين المللي تئاتر عروسکي دانشجويان با اعلام اين مطلب افزود: آثار منتخب اين دوره از جشنواره تنها براي حضور در مرحله نهايي به صورت "بازبيني اجراي اثر" مورد ارزيابي قرار گرفته و بازخواني متون انجام نخواهد گرفت.

وي افزود:دراين دوره تمام تلاش خود را انجام مي دهيم که دانشجويان شرکت کننده اين دوره از جشنواره در يک شرايط ويژه و مناسب نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنند.سيزدهمين جشنواره بين المللي تئاتر عروسکي دانشجويان 29 دي تا 5 بهمن سال جاري در تهران برگزار مي شود.


هنرمند پيشکسوت نمايش هاي آئيني درگذشت

رضا رضامندي، پيشکسوت نمايش هاي آئيني و سنتي، پنج شنبه شب 14 آذر ماه، درگذشت.به گزارش تسنيم، رضا رضامندي، پيشکسوت نمايش هاي آئيني و سنتي، پنج شنبه شب 14 آذر ماه، درگذشت.رضامندي سال‌ها در عرصه نمايش‌هاي آييني سنتي تلاش کرده بود.اين هنرمند پيشکسوت سال‌هاي سال در عرصه هنرهاي آييني سنتي فعاليت کرد و در دو سال اخير به صورت مداوم در کنار هنرمند فقيد،‌ سعدي افشار بود و زحمت‌هاي بسياري براي آن مرحوم کشيد.رضامندي مانند يک پسر هميشه در کنار سعدي افشار بود.


 ميز خبر 

حضور چشمگير سينماي ايران در جشنواره فيلم "کودک هند"

سينماي ايران با 5 فيلم سينمايي حضوري چشمگير در نهمين جشنواره بين‌المللي فيلم" کودک هند" دارد.

به گزارش شاپرك به نقل از بنياد سينمايي فارابي، در اين رويداد سينمايي فيلم‌هاي "دامنه‌هاي سفيد" (محمد ابراهيم معيري)، "گورداله و عمه غولي" (نادره ترکماني)، "عمليات مهد کودک"(فرزاد اژدري) با سابقه حضور در باشگاه نمايش جشنواره فيلم سينکيد در هلند، "فرزند خوانده" (وحيد نيکخواه آزاد) که پيشتر در جشنواره‌هاي کودک و نوجوان سئول در کره جنوبي و لوکاس در آلمان به نمايش درآمده بود و "مرواريد" (سيروس حسن‌پور) که قبل از حضور در اين جشنواره در رويداد‌هاي مهم سينمايي چون جيفوني ايتاليا، فيوجي ايتاليا، تاميل نادو هند، هيروشيما ژاپن، ريو برزيل و اولو در کشور فنلاند به نمايش درآمده است به روي پرده مي‌روند.

نهمين جشنواره بين‌المللي فيلم "کودک هند" از 17 تا 21 ماه سال جاري در شهر بنگلور کشور هند برگزار خواهدشد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون