جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2923- تاریخ : 1392/08/25 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)


بزرگ فکر کن، اما از کوچک آغاز کن


ليگ تكواندوي بانوان 30 آبان برگزار مي شود


گــوناگــون


جهت اطلاع


كوتاه از ورزش جوانان


آيينه شهر


 بزرگ فکر کن، اما از کوچک آغاز کن 

بسياري از افراد که با مکتب آشنا مي‌شوند و شيوه زندگي هدفمند را مي‌آموزند، در ابتداي راه اهداف بسيار بلند‌پروازانه‌اي را براي خود برمي‌گزينند و با اشتياق فراوان منتظر هستند که در مدت زمان کوتاهي به آرزوهاي بزرگشان دست پيدا کنند.

آنها آن‌چنان در روياهاي خود ساخته‌شان غرق مي‌شوند که اندک اندک فراموش مي‌کنند که براي موفق شدن بايد پاهاي خود را بر روي زمين بگذارند.

ايراد اين نوع تفکر که تفکر بر مبناي آرزوها ناميده مي‌شود اين است که زمان و راهي که بايد براي رسيدن به آرزوها طي شود اغلب کمتر از آن‌چه هست ديده مي‌شود و در نتيجه شخص وقتي در طي مدت کوتاهي به نتيجه مطلوب ذهني خود نمي‌رسد سرخورده و مأيوس گرديده و از پيگيري اهدافش منصرف مي‌شود.

حال‌ آن‌که موفقيت امري تدريجي و نيازمند تلاش مستمر و کوشش فراوان است.

مي‌گويند روزي کرايسلر که نوازنده مشهور پيانو است قطعه‌اي را آن‌چنان لطيف و با ظرافت نواخت که تمام جمعيت حاضر در کنسرت غرق در شور و شعف شدند، در پايان کنسرت خانمي که به شدت تحت تأثير شيوه نوازندگي وي قرار گرفته بود نزدش رفت و با حالتي شگفت‌زده گفت:من حاضرم تمام لحظات عمرم را بدهم تا بتوانم مثل شما بنوازم.

کرايسلر لبخندي به او زد و گفت:اين دقيقاً همان کاري است که من در تمام طول عمري کرده‌ام.

به نظر من روزي که کرايسلر براي نخستين بار دست به پيانو زد، در ذهنش چنين روزي را مي‌ديد، اما احتمالاً انتظار نداشت که اين موفقيت خيلي آسان و پس از چند ماه نواختن پيانو به دست آيد.

تدريج همه جا قاعده موفقيت است و هر موفقيت بزرگي حاصل جمع يا حاصل ضربي از موفقيت‌هاي کوچک و درس‌هائي است که از شکست‌هاي کوچک مي‌آموزيم.

همان‌گونه که براي ساخته شدن يک ساختمان زيبا هزاران آجر بايد دقيق و متناسب با يکديگر چيده شوند و طبيعتاً نمي‌توان تا قبل از طراحي نقشه و ساخته شدن طبقه اول به فکر ساختن طبقه دوم بود، در زندگي يک انسان هدفمند نيز اوضاع به همين شکل است.

همان‌گونه که بهترين نقشه ساختمان اگر روي کاغذ باقي بماند اهميت چنداني پيدا نمي‌کند، بهترين فکرها نيز تا وقتي از وجه تئوريک به حالت عملي مبدل نشوند ارزش چنداني نخواهند داشت.

از جمله رازهاي موفقيت انسان‌هاي موفق کوتاه بودن فاصله انديشه‌ تا عمل آنها است.

پس بهتر است با خود فکر کنيم که چگونه مي‌توانيم در راستاي اهدافمان اقدامات عملي انجام دهيم.

براي مثال اگر هدف شما تبديل شدن به يک متخصص کامپيوتر است و تاکنون چيزي از کامپيوتر نمي‌‌دانيد اما امروز عصر از يک مرکز بزرگ خريد کامپيوتر بازديد کرده‌ايد يک گام عملي در مسير موفقيت برداشته‌ايد.

اگر هدف شما قبولي در کنکور است و امروز صرفاً کتاب‌هاي مورد نيازتان براي مطالعه را خريداري کرده‌ايد يک گام عملي در مسير موفقيت برداشته‌ايد، اگر هدف شما ثروتمند شدن است و سرمايه چنداني نيز نداريد اما امروز ايده‌هاي اقتصادي را که به ذهنتان رسيده است در دفتري يادداشت کرده‌ايد تا در زمان مناسب مورد استفاده قرار دهيد، يک گام عملي به سوي موفقيت برداشته‌ايد.

اما اگر نشسته‌ايد و تنها به اهدفتان فکر مي‌کنيد و به اين‌که چرا شرايط دست به دست هم نمي‌دهند تا شما به اهدافتان برسيد بايد گفت که شما در مرحله تئوريک متوقف مانده‌ايد و البته هنوز فرصت هست تا دست به اقدامات عملي و ملموس بزنيد.

پس از جاي خود بلند شويد و بيش از اين براي رسيدن به موفقيت‌هاي بزرگ، موقعيت‌هاي کوچک را از دست ندهيد.

راه موفقيت را بايد گام به گام پيمود، پس هر گام را آن‌چنان استوار و پرانگيزه برداريد که گوئي اين هدف نهائي شما است و در عين حال هدف نهائي را که براي خود برگزيده‌ايد همواره در ذهن داشته باشيد و هرگز اين جمله را فراموش نکنيد که در زندگي‌ات:

بزرگ فکر کن، اما هم اکنون از کوچک آغاز کن.

ويستا


 ليگ تكواندوي بانوان 30 آبان برگزار مي شود 

 
رقابت هاي ليگ دسته يك تکواندوي بانوان جام كوثر، 30 آبان در خانه تكواندوي تهران پيگيري مي شود.به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ هفته‌هاي ششم و هفتم دور رفت نهمين دوره رقابت‌هاي ليگ دسته يك جوانان و بزرگسالان بانوان باشگاه هاي كشور جام كوثر، 30آبان در خانه تكواندوي تهران برگزار مي‌شود.زمان برگزاري مراسم وزن كشي تكواندوكاران، 29 آبان در خانه تكواندو اعلام شده است.در جدول رده بندي اين مسابقات تيم استيل البرز با 12 امتياز در صدر قرار دارد، آموزشگاه مژدهي رشت با 9 امتياز و هيئت شمال شرق تهران با 9 امتياز رده هاي دوم و سوم را در اختيار دارند.


 گــوناگــون  

 دور کردن حسادت

قسمت اول

نامه ارتقاي همکارتان را روي ميز مي‌بينيد و به جاي اينکه خوشحال شويد، دلتان مي‌گيرد...

حسادت,حسود,حسد

وقتي مي‌شنويد يکي از دوستان قديمي‌تان يک خانه بزرگ و زيبا خريده، گلويتان کيپ مي‌شود و از شنيدن خبر ازدواج يکي از اقوام که سنش از شما کمتر است، آن‌قدر لجتان مي‌گيرد که دلتان مي‌خواهد بزنيد زير گريه!

اگر اين‌طور است، متاسفانه بايد بگوييم شما دچار حس ناخوشايند «حسادت» شده‌ايد و با اين احساس، بيشتر از همه به خودتان آسيب مي‌رسانيد.

حسادت هم يکي از احساسات انساني است؛ يک خشم دروني.حسادت از بدو تاريخ همراه انسان‌ها بوده و کمتر کسي است که در زندگي -حتي براي لحظه‌اي کوتاه -دچار اين حس نشده يا اين حس را از سوي اطرافيان‌اش تجربه نکرده باشد.

انسان‌ها دوست دارند بهتر از ديگران باشند و اگر فرد احساس کند ديگران بهتر از او هستند و خودش در مرتبه پايين‌تري قرار دارد، دچار حسادت مي‌شود.

روان‌شناسان و کارشناسان علوم رفتاري معتقدند عزت نفس و اعتماد به نفس باعث مي‌شود فرد در هر شرايطي خودش را ارزشمند بداند و به ديگران حسادت نکند.

حسادت فقط مربوط به ماديات نيست؛ هر چيزي مي‌تواند باعث ايجاد حسادت شود.گاهي انسان‌ها در انجام کار خير و کمک به ديگران هم دلشان مي‌خواهد از ديگران بهتر باشند و همين باعث حسادت مي‌شود.(کامراني و افشاري در سريال يک وجب خاک را که يادتان هست!)

چطور حسادت را از خودمان دور کنيم؟

همه ما ممکن است گاهي در زندگي دچار حسادت شويم.ارتقاي شغلي همکاران، ماشين جديد همسايه يا حتي دوچرخه دوست‌تان ممکن است باعث حسادت‌تان شود.

براي بيشتر افراد، حسادت، احساسي زودگذر و مقطعي است اما بعضي مواقع حسادت آن‌قدر قوي و شديد است که شادي فرد را مي‌گيرد و بر روابطش با ديگران تاثير منفي مي‌گذارد.

مراحل زير به شما کمک مي‌کند تا بر حس حسادت غلبه کنيد.

قدم اول

به جاي اينکه به خاطر احساس‌تان نسبت به ديگران، خودتان را سرزنش کنيد، ريشه‌ها و دلايل حسادت‌تان را شناسايي
کنيد.

روان‌شناسان مي‌گويند، حسادت در نتيجه اعمال و رفتار ديگران ايجاد نمي‌شود بلکه عدم اطمينان و اعتماد به‌نفس دروني افراد باعث به وجود آمدن چنين احساسي در افراد مي‌شود.

سعي نکنيد رفتار خودتان را توجيه کنيد.

شايد گاهي وقت‌ها بتوانيد براي حسادت‌تان دليل قانع کننده‌اي پيدا کنيد اما در اغلب موارد اين‌طور نيست.

ادامه دارد...

آکاايران


 جهت اطلاع 

اوقات فراغت

قسمت سي‌ام


ج)درك اهميت خانواده سالم براي فرد و جامعه و شرايط تشكيل يك خانواده موفق.

د)فرصت هاي رشد و تكامل شايستگي ها و توانايي هاي خود براي دريافت ارزش كار،هنر و طبيعت.

ه)آموختن احترام به ديگران و زندگي و همكاري مطلوب با مردم.

و)شناخت عملي اصول و ارزشهاي اخلاقي.

3-دانش آموزان را در سريعتر و بهتر آموختن مطالب درسي كمك مي كند.بديهي است كه اين كمك به طور غير مستقيم انجام مي گيرد.

4-دانش آموزان نوجوان را در انتخاب فعاليت فراغت متناسب با استعداد و رغبتشان راهنمايي مي كند.

5-و سرانجام ،برنامه فعاليت هاي فراغت طوري پيش بيني و تنظيم شود كه همه دانش آموزان نوجوان بتوانند در آن ها شركت كنند و فقط به عده معيني محدود و منحصر نباشد.

ادامه دارد...

منبع:كتاب گزارش ملي جوانان


 كوتاه از ورزش جوانان 

كسب مدال طلاي رقابت هاي كشتي آزاد جام جمهوريت تركيه توسط دانش آموز گيلاني

محمدنامجو مطلق دانش آموز دبيرستان نواب شهرستان رشت موفق به كسب مدال طلاي رقابت هاي كشتي آزاد جام جمهوريت تركيه شد.حسين سياسر نژاد،كارشناس مسئول تربيت بدني ناحيه2 رشت با بيان اين خبر به روابط عمومي اداره كل آموزش و پرورش گيلان گفت:تيم منتخب كشتي جوانان استان گيلان،نماينده كشورمان در پايان روز دوم رقابت‌هاي كشتي آزاد جام جمهوريت تركيه صاحب 2 مدال طلا و يك برنز شد.

وي افزود:در وزن 55 كيلوگرم محمد نامجو مطلق دانش آموز دبيرستان نواب با دو پيروزي مقابل حريفاني از تركيه و برتري مقابل كشتي گير بلغارستان و شكست برابر كشتي گير روسي به مدال برنز دست يافت.روابط عمومي اداره كل آموزش و پرورش استان گيلان اين موفقيت را به جامعه ورزشي، فرهنگيان و دانش آموزان تبريك گفت.

تهران ميزبان تکواندوکار نوجوان کشور

رقابت هاي تکواندوي قهرماني كشور نوجوانان در دو بخش دختران و پسران، آذرماه به ميزباني خانه تكواندوي تهران برگزار مي شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ بيست و چهارمين دوره مسابقات قهرماني كشور تکواندوي نوجوانان در بخش پسران و هجدهمين دوره رقابت هاي دختران در رده كمربند قرمز به بالا، آذرماه در خانه تكواندوي تهران برگزار مي شود.

تكواندوكاران متولدين 11/10/74 تا 10/10/77 در اين دوره از مسابقات حضور دارند.

در بخش پسران مسابقات اوزان فرد 12 آذر و مسابقات اوزان زوج 13 آذر برگزار مي شود.

در بخش دختران نيز مسابقات اوزان فرد و زوج به ترتيب طي روزهاي 18 و 19 آذر برگزار خواهد شد.

همچنين در اين دوره از مسابقات هر تيم بايد حداكثر شامل 10 تكواندوكار، يك سرپرست و دو مربي باشد.


 آيينه شهر 


 
اجتماعي
جوان و جامعه
ويژه
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون