جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2910- تاریخ : 1392/08/07 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)


چهارمين جشنواره هنري "نوتاسين" فراخوان داد


بازديد عضو هيات مديره از مجتمع کانون قزوين


جشنواره غذا در کانون نهبندان برگزار شد

علي خانجاني:
به نشريه‌نگاري توجه جدي کنيم


برگزاري جشنواره نيايش در کانون خرمشهر


 چهارمين جشنواره هنري "نوتاسين" فراخوان داد 

 
مرکز آفرينش‌هاي هنري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان تهران فراخوان جشنواره فيلم‌سازي'نوتاسين' ويژه کودکان و نوجوانان را منتشر کرد.به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان، اين جشنواره پيش از اين سه دوره به صورت استاني در تهران برگزار شد که با استقبال خوبي از سوي کودکان و نوجوانان علاقه‌مند روبرو شد در همين حال تصميم بر اين شد تا اين جشنواره از امسال و براي اولين بار به صورت منطقه‌اي در استان‌هاي منطقه 2 تقسيم‌بندي کانون برگزار ‌شود. بر اساس تقسيم‌بندي منطقه‌اي کانون استان‌هاي"آذربايجان‌غربي"، "ايلام"، "هرمزگان"، "کهگيلويه و بويراحمد"، " مرکزي"، " يزد" و "تهران" در منطقه 2 قرار دارد.

ايده‌ي برپايي اين جشنواره از درون مرکز شماره 25 کانون تهران در دو راهي قپان توسط مربيان اين مرکز مطرح و جشنواره، از سوي خود آنان طي سه سال قبل برگزار شد.

سال گذشته سيدصادق رضايي مديرعامل کانون از اين جشنواره بازديد و پيشنهاد کرد که جشنواره نوتاسين از اين به بعد به صورت منطقه‌اي برگزار و امکان مشارکت تعداد بيشتري از نوجوانان ايراني در اين رويداد فراهم شود.

عنوان «نوتاسين» از ابتداي واژه‌هاي نوجوان، تئاتر و سينما گرفته شده است.

بر اساس فراخوان منتشر شده، کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به هنر فيلم‌سازي مي‌توانند در دو گروه سني 7 تا 11 سال و 12 تا 17 سال با موضوع آزاد و در سه بخش پويانمايي، مستند کوتاه و داستاني کوتاه، آثار خود را تا پايان آذر 92 به دبيرخانه جشنواره ارسال کنند.

بر همين اساس در بخشي از فراخوان آمده است فيلم‌سازي و توليد انيميشن از فعاليت‌هاي مدرن، جذاب و تاثيرگذاري است که به سبب ساختار متنوع و ترکيبي جادويي از هنرهاي مختلف نقاشي، ادبيات، عکاسي، موسيقي و... مي‌آفريند و خلق مي‌کند. بديهي است پرداختن به ظرفيت‌هاي فراوان چنين هنر والايي مي‌تواند روشي موثر در جذب و پايداري اعضاي مراکز کانون باشد.

اين جشنواره ويژه اعضاي مراکز فرهنگي‌هنري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان است که امسال به صورت منطقه‌اي برگزار مي‌شود.


 بازديد عضو هيات مديره از مجتمع کانون قزوين 

 عضو هيات مديره کانون طي سفري به استان قزوين از بخش‌هاي مختلف مجتمع کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان بازديد کرد.حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علي‌اکبري در اين بازديد هم‌چنين طي نشستي با مربيان و کارکنان کانون قزوين ضمن ابراز خرسندي گفت: رسالت تربيت کودکان و نوجوانان در فضايي با نشاط و دل‌پذير موهبتي است که نصيب مربيان و کارکنان کانون در سراسر کشور شده است.وي با اشاره به توفيقي که کانوني‌ها در اين زمينه دارند خطاب به مربيان يادآور شد: بايد قدر اين اجر و پاداش معنوي را بدانيد و در راه پرورش فکر و شکوفايي استعدادهاي کودکان و نوجوانان همه همت و توانمندي خود را به کارگيريد.حجت‌الاسلام حاج علي اکبري طراوت، شادابي و فضاسازي مناسب مرکز فرهنگي‌هنري مجتمع کانون قزوين را موجب ترغيب و تشويق کودکان و نوجوانان به حضور در اين فضا دانست و از مربيان و کارکنان اين مرکز قدرداني کرد.در پايان اين ديدار اثر خوشنويسي يکي از مربيان هنري کانون استان که در مدح حضرت علي (ع) نوشته شده بود، به وي اهدا شد.


 جشنواره غذا در کانون نهبندان برگزار شد 

 
بيش از 50 نوجوان دختر براي شرکت در جشنواره پخت غذا با سبزي در کنار مادران‌شان سفره‌اي رنگارنگ را با انواع غذاهاي آش، کوکو و سالاد در مرکز فرهنگي‌هنري نهبندان پهن کردند.به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خراسان جنوبي، به مناسبت روز جهاني غذا جشنواره غذاهاي محلي و سالم با استفاده از سبزي در مرکز فرهنگي‌هنري نهبندان برگزار شد.

اين جشنواره با مشارکت کميته امور بانوان فرمانداري و مادران اعضاي نوجوان دختر برگزار شد و فرصتي را فراهم آورد تا نوجوانان در قالب گروه‌هاي مختلف پختن غذاهاي محلي و سالم را با استفاده از سبزي تجربه کنند.

محمد مهدي عظيمي فرماندار نهبندان با حضور در جمع نوجوانان گفت: ترويج فرهنگ توليد و مصرف محصولات غذاهاي سالم و سنتي مهم‌ترين هدف برکزاري جشنواره پخت غذا با سبزي است.

وي ارتقاي سطح آگاهي نوجوانان را درباره‌ي غذاهاي سالم و مقوي و ترويج فرهنگ استفاده از غذاهاي محلي به جاي فست فود‌ها را از ديگر اهداف اين جشنواره عنوان کرد.

فرماندار نهبندان روز جهاني غذا را يک رويداد بزرگ علمي و فرهنگي دانست که با ايجاد شور و نشاط در جمع نوجوانان روش تغذيه سالم را آموزش داد.

در پايان اين جشنواره به انتخاب هيئت داوران جشنواره از 3 آشپز برتر با اهداي جوايز تجليل شد.


 علي خانجاني:
 به نشريه‌نگاري توجه جدي کنيم 

نشريه نگاري، مناسب‌ترين عرصه براي بروز توانمندي‏هاي تحقيقي و نگارشي کودکان و نوجوانان است.به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان ونوجوانان استان چهارمحال و بختياري، علي خانجاني رييس مرکز پژوهش و ترويج قصه‌هاي ايراني با حضور در پودمان آموزشي نشريه ديواري در شهرکرد گفت: نشريه نگاري، مناسب‌ترين عرصه براي بروز توانمندي‏هاي تحقيقي و نگارشي کودکان و نوجوانان است و بايد جدي گرفته شود.

وي افزود: نشريه نگاري از فعاليت‌هاي فرايندمحور است و تاثيرات تربيتي آن در طول پروسه و دوره زماني مشخصي صورت مي‏گيرد که براي اجرا در نظر گرفته شده است.خانجاني اشاره کرد: اين فعاليت مثل ديگر فعاليت‏هاي رايج در مراکز فرهنگي‌هنري کانون، يک واسطه تربيتي است و با هدف آماده‌سازي نسل فردا براي حضوري شايسته در جامعه طراحي و اجرا مي‌شود.پودمان آموزشي نشريه ديواري با هدف پرورش روحيه مسووليت‌پذيري و مشارکت در فعاليت‌هاي فرهنگي و اجتماعي با شرکت 23 نفر از مربيان فرهنگي به مدت 16 ساعت در شهرکرد برپا شد.در اين دوره مربيان شيوه‌هاي تقويت انگيزش و نحوه مشارکت گروهي در نشريه ديواري را ارايه دادند و به تهيه نشريات به شيوه‌هاي ترکيبي، ساده و حجمي پرداختند.


 برگزاري جشنواره نيايش در کانون خرمشهر 

 
مرکز شماره‌ چهار کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خرمشهر نهمين جشنواره نيايش را برگزار کرد.به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خوزستان، حميده عدناني مسوول کانون شماره 4 خرمشهر با اعلام اين خبر گفت: کودکان و نوجوانان خرمشهري در نهمين جشنواره نيايش با موضوع مذهبي نشريه ديواري ساختند.وي با بيان اين که جشنواره نيايش يک روزه برگزار شد افزود: در ابتداي اين جشنواره کودکان و نوجوانان شرکت‌کننده به دسته‌هاي 5 نفره تقسيم شدند و به هر گروه يک کتاب مذهبي از مجموعه قصه‌هاي آسماني، مقوا در ابعاد 25*35، قيچي. مداد رنگي و پاستل و... داده شد که بچه‌ها در زمان معين شده اقدام به ساخت نشريه ديواري کردند.

عدناني استقبال از اين جشنواره را خوب ارزيابي کرد و اظهار داشت: فعاليت نشريه ديواري يکي از فعاليت‌هاي پر مخاطب اين مرکز است که ضمن ترويج فرهنگ مطالعه حس انجام کارهاي گروهي را در کودکان و نوجوانان افزايش مي‌دهد.

وي در پايان از تقدير همه گروه‌هاي شرکت‌کننده در اين جشنواره سخن گفت و يادآور شد: کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان مرکز شماره 4 خرمشهر با اجراي فعاليت‌هاي مذهبي در پرورش حس ديني کودکان و نوجوانان قدم‌هاي خود را استوار برمي دارد و اين فعاليت‌ها را در طول سال به شکل مستمر انجام مي‌دهد.

کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان خوزستان در استان 52 مرکز فرهنگي‌هنري ثابت و سيار دارد که بيش از 40 فعاليت فرهنگي، هنري، ادبي، علمي و مذهبي را براي کودکان و نوجوانان اجرا مي‌کند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون