جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2886- تاریخ : 1392/07/06 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)


9 نگرش که مانع پيشرفت در زندگي مي شود


حضور سه دانش آموز هرمزگاني در مسابقات فوتبال نوجوانان آسيا


گــوناگــون


كوتاه از ورزش جوانان


جهت اطلاع


آيينه شهر
نظافت مدارس در روستاي گل‌گاه خراسان شمالي- فارس

 9 نگرش که مانع پيشرفت در زندگي مي شود 

 
من تا کنون در مورد عقايد مختلف درانسان هاي متفاوت، صحبت هاي زيادي کرده ام و حرف هاي زيادي با شما در اين مورد که چگونه مي توانيد عقايد خود را در جهت بهبودي زندگيتان تغيير دهيد، بيان نموده ام.برخي از افراد هستند که داراي نگرش هاي غلطي در زندگي مي باشند و من تصور ميکنم که ديگر نوبت به آن رسيده باشد که چند نمونه از اين موارد را مخاطب قرار داده و سعي در رفع آنها داشته باشيم.

عقايد ابتدايي ما از روي رفتار و نگرش هاي پدر و مادر، معلمين، همکلاسي ها، تلويزيون، و ساير رسانه هاي جمعي شکل مي گيرند.زماني که جوان هستيم تصور ميکنيم که بزرگتر ها بيشتر از ما درک مي کنند، به همين دليل هر چه را که مي گويند باور مي کنيم و به آنها اعتماد مي کنيم.زماني که بزرگتر مي شويم به مرور زمان سيستم فکري مخصوص به خودمان را پيدا مي کنيم، اما باز هم اين امکان وجود دارد که بخشي از تفکرات و نگرش هاي زمان بچگي در وجود ما باقي بماند.گاهي اوقات خودمان هم متوجه نمي شويم که داراي يک چنين عقايدي هستيم.

در اين قسمت چند نمونه از عادات نه چندان مناسب را برايتان ذکر مي کنيم؛ ببينيد که آيا در ذهن شما هم يک چنين گرايش هايي وجود دارند يا خير؛

1)اگر در کاري شکست بخوريد، بازنده هستيد

اين اتفاق ممکن است در تمام طول دوران تحصيلي و يا دوران شغلي براي ما اتفاق بيفتد.همه انتظار دارند که ما هميشه برنده، برنده، و برنده باشيم.شما بايد اين عقيده را در ذهن خود پرورش دهيد که اگر چيزي را امتحان کرديد، و در آن شکست خورديد، بايد آنقدر آنرا تکرار کنيد تا به نتيجه مطلوب دست پيدا کرده و پيروز شويد. اگر شما معتقد باشيد که اگر در کاري شکست خورديد، آنوقت بازنده هستيد پس بايد بدانيد که با اين تفکر تمام مردم دنيا بازنده محسوب مي شوند.با يک چنين اعتقادي فقط خودتان را از صحنه پيشرفت دور نگه مي داريد.يک ايده نوين را جايگزين اين تفکر غلط کنيد.

2)اگر اجباري به تغيير نيست چرا تغيير کنيم

منظور من اين نيست که به خاطر اصل تغيير و تحول در زندگي خود تغيير ايجاد کنيد.بلکه نظر من اين است که افراد بايد با پيشرفت تکنولوژي خودشان را وفق داده از نوآوري ها بهره بيشتري در کارهاي خود ببرند.ما بايد تغيير کنيم تا بتوانيم در زندگي به جلو پيش برويم.تا آنجايي که مي توانيد از افرادي که به سکون تمايل دارند و از تغيير و تحول خوششان نمي آيد پرهيز کنيد.اگر متوجه تغييري مي شويد که مي تواند در زندگي شما پيشرفت ايجاد کنيد حتماً آن را امتحان کنيد.

3)تو به اندازه کافي مهارت نداري که از پس آن بربيايي

هيچ کس در زندگي از همان ابتدا به اندازه کافي در کاري مهارت بالا نداشته و همه بالاخره از يک جايي کار خود را شروع کردند.اگر تصميم داريد کاري را انجام دهيد، پس از همين حالا شروع کنيد، به اين دليل که خيلي چيزها را در مورد آن مطلب نمي دانيد، به خود استرس ندهيد.حتماً نبايد مدرک دانشگاهي داشته باشيد تا بتوانيد از عهده کاري بر بياييد.بايد آنقدر تلاش کنيد تا به هدف خود برسيد.منابع ديگري بجز دانشگاه هم هستند که مي توانند اطلاعات مفيدي را در زمينه هاي مختلف در اختيار شما قرار دهند.فقط بايد راه و روش مناسب را پيدا کنيد. اگر کارهايتان را به درستي انجام دهيد و از راه درست وارد شويد و ارزش هاي خود را دست کم نگيريد، به راحتي ديگران متوجه توانايي هاي شما خواهند شد.

4) براي شروع کاري تازه خيلي دير شده

ميانگن عادي سن در اروپا براي آقايون 75 و براي خانم ها 79 است.اين ارقام در امريکا و اروپا نسبت تقريباً مشابهي دارند.البته اين رقم هر روزه در حال افزايش است و شايد روزي برسد که ميانگين سن انسان ها به 100سال نيز افزايش پيدا کند.اين بدان معناست که هيچ وقت براي شروع کار تازه اي دير نمي شود.شروع يک کار يا معامله تازه، راه مناسبي است که ذهن خود را فعال نگه داريد.همچنين اين کار مي تواند اشتياق لازم براي انجام ساير کارها را نيز در اختيار شما قرار دهد.به هر حال هر کسي در يک سني از دنيا مي رود، اگر بخواهيد منتظر روز مرگ خود بنشينيد، آنوقت به هچ کاري نمي رسيد، پس فقط هر کار تازه اي را امتحان کنيد، اينطوري از زندگي لذت بيشتري خواهيد برد.

5)پذيرش جبر مطلق

اين شما هستيد که زندگي خود را کنترل مي کنيد و هيچ کس ديگري نمي تواند اين کار را بدون خواست و اراده شما انجام دهد.خداوند در درون شما نهفته است و نيروهاي دروني شما را تقويت مي کند.زماني که نماز مي خوانيد، نه تنها شکر خداوند را به جا مي آوريد، بلکه خودتان را به يک زندگي بهتر ترغيب مي کنيد.زمانيکه از او طلب بخشش مي کنيد، از خودتان بخشش مي خواهيد. هيچ کس در جهان هستي نمي تواند واکنش هاي شما را کنترل کند. هيچ گاه اجازه ندهيد يک چنين ايده اي به ذهن شما خطور کند.نبايد به هيچ چيز و هيچ کس اجازه دهيد که کنترل زندگيتان را به عهده بگيرند.براي خودتان زندگي کنيد و به ديگران هم کمک کنيد که اين کار را انجام دهند.

6)قدر و لياقت شما محدود نيست

اين حقيقت که شما زنده هستيد و زندگي مي کنيد، باعث مي شود که از شما يک انسان منحصر بفرد بسازد.اگر مي خواهيد در تمام مراحل زندگي از ديگران برتر باشيد بايد براي آن زحمت بکشيد و تلاش کنيد.همه افراد داراي استعدادها و توانايي هايي هستند که خودشان هم از آنها خبر ندارند.همه چيز را امتحان کنيد تا بالاخره چيزي را که به آن علاقه داريد پيدا کنيد.من به شدت اعتقاد به تغيير و تحول دارم.حتماً لازم نيست که در تمام طول عمر خود تنها يک کار را تکرار کنيد.شيوه زندگي کردن خود را آنقدر تغيير دهيد تا اينکه به راهي برسيد که از صميم قلب آنرا دوست مي داريد.

7)جهان اطراف ما تغيير نمي کند

دنيا از شما تشکيل شده.هر فردي که بر روي اين کره خاکي زندگي مي کند، يک دنياي متفاوت در ذهن خود دارد.تو دنيا را همانند من نمي بيني و من هم دنيا را مانند تو و خيلي از افراد ديگر نمي بينم.بنابراين همه چيز در دنيا به شما بستگي دارد.حالا به من بگوييد:براي تغيير دنياي خود قصد داريد چه کاري انجام دهيد؟

8)هيچ کس مرا قبول ندارد

من به شما اطمينان دارم اما نظر من هيچ ارزشي ندارد، نظر هيچ کس مهم نيست؛ شما خودتان هستيد که بايد به خود اعتماد کنيد.به محض اينکه به خودتان ايمان پيدا کرديد ديگران هم به شما اعتماد پيدا مي کنند، اما سعي کنيد خودتان را به نظريات ديگران وابسته نکنيد.

9)هيچ کاري در اين مورد از دستم بر نمي آيد

ناآگاهانه است!شما مي توانيد جنبه هاي مختلف زندگي خود را تغيير دهيد.برخي از افراد نمي توانند يک چنين نگرشي را در ذهن خود ايجاد کنيد و اين مسئله واقعاً شرم آور است.زندگي ممکن است دشواري هاي بسيار زيادي را داشته باشد و تصميم گيري هم دل و جرات زيادي مي خواهد، اما شما توانايي تغيير همه چيز را داريد. بدانيد که از زندگي خود چه مي خواهيد، ببينيد چه مراحلي را بايد طي کنيد و بعد هم همه چيز را تغيير دهيد.

ويستا


 حضور سه دانش آموز هرمزگاني در مسابقات فوتبال نوجوانان آسيا 

 
معاونت تربيت بدني و سلامت اداره كل آموزش و پرورش استان از حضور سه دانش آموز هرمزگاني در مسابقات فوتبال نوجوانان آسياخبر داد.عليرضا باقري معاون تربيت بدني و سلامت استان هرمزگان گفت:وحيد افتاري، مصطفي رخ بين زاده و فتح الله درزي از دانش آموزان آموزش و پرورش ناحيه 2 و 1 بندر عباس همراه با تيم ملي فوتبال نوجوانان در مسابقات مرحله مقدماتي بازي‌هاي آسيائي كه از سي و يكم شهريور ماه 1392 به مدت ده روز در كشور پاكستان و با حضور تيم هاي ملي ايران، امارات، سريلانكا و پاكستان برگزار مي گردد بسر مي بردند.وي در پايان از زحمات خانواده نامبردگان و مربيان پرتلاش آنان كه در آماده سازي تيم مذكور تلاش نمودند تقدير و تشكركرد.


 گــوناگــون  

با توجه به خودتان و اطرفيانتان ، موفق و شادتر مي شويد.امتحان کنيد!

قدرداني براي داشته هايتان باعث مي شود که نداشتن ,نداشته هايتان کمتراحساس شود يا حداقل کمتر باعث ناراحتي و درگيري فکرتان شود.

آيا تا به حال روي دارايي هايتان تمرکز کرده ايد؟ آيا تا به حال فهرست چيزهايي که داريد را روي کاغذ آورده ايد و از داشتن آنها احساس رضايت کرده ايد؟ يا اينکه به نداشته هايتان فکر کرده و روي کاغذ آورده ايد ؟

تهيه کردن فهرستي از چيزهايي که مي خواهيم ،بسيار آسان تر از آنچه است که داريم، شايد توجه شما به شکست مالي يا نداري هاي مالي معطوف باشد،در حالي که خانواده ي بسيار خوبي داريد و اگر چه پول بيشترزندگي را آسان تر مي کند ،اما عشقي که درون خانواده داريد,مهم تر از حساب بانکي پر است از همه مهمتر اگر پول ,شهرت و بخت و اقبال ,مردم را خوشحال مي کند ,پس چرا بسياري از اشخاص با توانايي هاي مالي، اوقات خود را هم اکنون در سازمان هاي توانبخشي سپري مي کنند؟چرا واقعا؟؟

شناسائي چيزهايي که مي توان براي آنها سپاسگزار بود اولين قدم در يادگيري قدرداني است.

براي مثال ,وقتي دريک هواي زمستاني درايستگاه منتظر اتوبوسي هستيد که انگار هرگز قرار نيست بيايد يا ترافيک است ,دختر بچه ي کوچکي را مي بينيد که با چکمه‌هايش در گل و لاي بالا و پائين مي پرد و شادي در چهره اش موج مي زد.انگار نه سرمايي وجود دارد که باعث اذيت و آزار اين بچه شود نه زمان براي اومهم است .آن لحظه فقط به اين فکر مي کند که مي خواهد از ساده ترين امکانات براي شادبودن و جست و خيز کردن لذت ببرد.

ديدن دختر بچه ي کوچک ,ذهن شما را از سرما و استرس دور مي کند .به شما فرصت مي دهد تا درلذت دخترک سهيم شويد و خاطرات خوش کودکي خود را به ياد آوريد. سعي کنيد خود را عادت دهيد تا براي لذت هاي کوچک زندگي نيز قدرداني کنيد.اگر چه تلاش براي داشتن خانواده و بالا رفتن از نردبان ترقي و رسيدن به يک جايگاه مناسب اجتماعي و تلاش براي تبديل شدن به يک فرد معتبر ستودني است ,اما چنين فعاليتهايي ممکن است چشمان شما را به روي چيزهايي که باعث ارزشمندي زندگي روزمره مي شود را ببندد.

راهکارهاي مفيد و در عين حال ساده و انجام شدني :

ما براي اينکه بتوانيم لحظه هاي خود را از دست ندهيم فقط براي اينکه مي خواهيم به پول و مقام و منزلت برسيم بهتر است يک دفتر خاطرات قدرداني تهيه کنيد و هر شب قبل از خواب حداقل 3مورد از اتفاق هايي را که در روز افتاده يا احساس خوبي را درشما بر انگيخته بنويسيد هنگام نوشتن اين اتفاق ها از جمله هايي مانند من قدردان بوده که .....استفاده کنيد.استفاده از کلمه ي قدرداني راهي است تا به خود يادآوري کنيد چيزهاي بسياري در زندگي هستند که به پول ,مقام يا شهرت مربوط نمي شوند.اين تمرين به شما کمک مي کند ارزيابي عمومي از زندگي داشته باشيد و نوشتن دفتر خاطرات به شما گوش زد مي کند که در زندگي چيزهايي براي شاد بودن و لذت بردن وجود دارد که تا به حال از کنارآن به سادگي مي گذشتيد.

هرچه بيشتر شکر گزار باشيد در برابر داشته ها کمک بيشتري به خود در مقابل دفع تنش,قابليت انعطاف پذيري کرده ايد.شايد ما 10 دقيقه وقت براي خودمان صرف نکنيم که از ديدن چند شاخه گل يا دسته اي از گلهاي زيبا و با طراوت با رنگهاي روح نواز لذت ببريم.ولي اگر به هر دليل ما مجبوريم که اين مدت زمان را انتظار بکشيم يا در صف اتوبوس يا منتظر يک دوست و...بهتر است که شکر گذاري کنيم زيرا اين انتظار باعث شده ما در اين مدت با خود خلوت کنيم به اطرافمان بيشتر توجه کنيم،البته اگربازي هاي موبايل اجازه دهند و غيره..و دقايقي براي خود وبا کودک درونمان باشيم به جاي اينکه به طور مرتب به ساعت خود نگاه کرده و استرس به خود وارد کنيم، به همين سادگي.

سيمرغ


 كوتاه از ورزش جوانان 

خداحافظي رشيدي از تيم ملي واليبال بانوان

فاطمه رشيدي کاپيتان تيم ملي واليبال بانوان ايران از تيم ملي خداحافظي کرد.

به گزارش (ايسنا)؛ فاطمه رشيدي بعد از بازگشت از رقابت‌هاي واليبال قهرماني زنان آسيا از تيم ملي واليبال بانوان ايران خداحافظي کرد. رشيدي اعلام کرده است که فقط در تيم ملي حضور ندارد اما هم چنان در تيم باشگاهي بازي مي کند.

تيم ملي واليبال بانوان ايران در رقابت هاي قهرماني آسيايي تايلند به مقام هشتم رسيد.


درخشش دانش آموزان دختر هرمزگاني در مسابقات اسكيت قهرماني كشور

رئيس اداره تربيت بدني و فعاليت هاي ورزشي مدارس استان هرمزگان ، از درخشش دانش آموزان دختر استان در مسابقات اسكيت قهرماني كشورخبر داد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از اداره كل آموزش و پرورش استان هرمزگان؛ حسين دريا هنروري گفت :مهشاد جعفر خواه در مواد 300 متر و 500 متر مدال طلا ونقره را كسب كرد و نازنين تلواري مقام پنجم ماده 500متر را به خود اختصاص داد .

گفتني است ؛ مسابقات اسكيت قهرماني كشور رده سني نوجوانان و جوانان با حضور 300 نفر از 26 شهريورماه 1392 به مدت چهار روز به در خراسان رضوي برگزار شد.


 جهت اطلاع 

حقوق و جوانان

قسمت پنجاه و ششم

تاسيس دفاتر خدمات مسافرتي (طبق بند پ ماده 4 آيين نامه نظارت بر تاسيس و فعاليت دفتر هاي خدمات مسافرتي،سياحتي و جهانگردي و زيارتي ،مصوب 1380)دلالي رسمي بيمه(طبق ماده 7 آيين نامه دلالي رسمي بيمه،مصوب 1352 شوراي عالي بيمه)،ارائه خدمات اطلاع رساني (طبق بخش ب آيين نامه واحدهاي ارائه كننده خدمات اطلاع رساني اينترنتي،مصوب 1380 شوراي عالي انقلاب فرهنگي)تقاضاي پروانه كاريابي (طبق بند ز ماده 3 آيين نامه كاريابي مصوب 1339)وكالت دادگستري(طبق ماده 10 لايحه قانوني استقلال كانون وكلا،مصوب 1333)،دلالي (طبق قانون دلالان،مصوب 1317)وبالاخره مجوز تاسيس دفاتر مشاوره حقوقي و كارشناسي(طبق آيين نامه اجرايي ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادي،اجتماعي و فرهنگي ،مصوب 1379)ملاحظه مي شود در فعاليت ها و مشاركت هاي فوق،اهداف اقتصادي در درجه اول اهميت قرار ندارد بلكه به لحاظ اهميت و طبيعت فعاليت،سن بالاتري نسبت به سن ورود براي استخدام و به دست آوردن شغل ،پيش بيني شده است.

9-طبق ماده 6 آيين نامه آموزشگاه هاي تعليم رانندگي ،آموزش دهنده براي دريافت گواهي نامه پايه يك،بايد 26 سال داشته باشد.همچنين شرط دريافت دفتر كار براي رانندگان وسايل نقليه باربري مسافري بين المللي 26 سال تعيين شده است.

10-در بعضي قوانين و مقررات نيز به لحاظ اهميت مشاغل سن 30 سال شرط تصدي آن مشاغل مي باشد،مانند تاسيس دفاتر خدمات حضوري اينترنت،اخذ پروانه كارشناسي رسمي ،مديريت عاملي شركت‌هاي حمل و نقل بين المللي جاده اي،دراين فعاليت ها حساسيت و اهميت مشاغل توجيه كننده پيش بيني سن 30سال است.

به نظر مي رسد تعيين سنين متعدد در زمينه مشاركت اقتصادي و اشتغال براي نوجوانان به خاطر اهميت بعضي از مشاغل است.به هر حال انديشه اقتصادي و در آمد در مشاغلي كه مهم تر مي باشند،در درجه دوم قرار گرفته است ،لذا در اين مشاغل،سن بالاتر شرط تصدي آنها مي باشد.

ادامه دارد...

برگرفته از :گزارش ملي جوانان


 آيينه شهر 
 نظافت مدارس در روستاي گل‌گاه خراسان شمالي- فارس


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون