جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2872- تاریخ : 1392/06/20 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(چهارشنبه)

سريال‌هاي پاييزي شبکه يک مشخص شد
"ماتادور" و "بچه‌هاي نسبتا بد" در نوبت

گيشه سينماي آمريکا
«ريديک» وين ديزل «سرپيشخدمت» را خانه نشين کرد


صدور مجوز اکران «زندگي مشترک آقاي محمودي و بانو» بدون مميزي


نقش آفريني"اما واتسون"در "صداي تو در ذهنم"


"فصل بلوغ" در مرحله تصويربرداري


رونمايي از انيميشن ايراني "آتو"


اپيزود اول "گنجشکک اشي‌مشي"کليد خورد


ميز خبر


دريچه هنر


سينما، سينما


 سريال‌هاي پاييزي شبکه يک مشخص شد
 "ماتادور" و "بچه‌هاي نسبتا بد" در نوبت 

 
مدير شبکه يک سيما درباره برنامه هايي که قرار است در نيمه دوم سال از اين شبکه پخش شوند، گفت: با اتمام "نوشدارو"، "ماتادور" و بعد از آن "بچه‌هاي نسبتا بد" و سپس "جوجه هاي پاييزي" پخش خواهد شد.به گزارش مهر، مهدي فرجي درتشريح برنامه هاي نيمه دوم سال شبکه يک از زمان پخش سريال‌هاي تلويزيوني اين شبکه خبر داد.

وي درباره جزئيات اين برنامه ها عنوان کرد: بعد از "نوشدارو" که اين شب ها به کارگرداني جواد اردکاني روي آنتن مي رود، سريال "ماتادور" پخش مي شود.

پوريا پورسرخ ، سام درخشاني ، پولاد كيميايي ، علي‌رام نورايي ، شقايق فراهاني و همچنين مجيد مشيري، ليندا كياني، مريم سلطاني، تيرداد كيايي، مجيد واشقاني و روشا ضيغمي، هدايت الله سجادي، زهرا دانش نيا، داوود صادقي (شخصيتي که مي‌خواهند ترورش کنند) و بازيگران خردسال سونيا اسپهرم،سوگل نصرتي در اين سريال حضور دارند.

فرجي همچنين از "بچه هاي نسبتا بد" به کارگرداني سيروس مقدم به عنوان سريال بعدي سخن گفت. "بچه‌هاي نسبتا بد" به تهيه‌کنندگي سيدکمال طباطبايي براي پخش در فصل پاييز از شبکه اول سيما توليد شده بود و حميد گودرزي در نقش عطا و يوسف تيموري در نقش تورج از ديگر بازيگران آن هستند.

"جوجه هاي پاييزي" عنوان سريال بعدي است که در کنداکتور پخش شبکه يک قرار گرفته است.

فرجي همچنين اظهار اميدواري کرد که سريال "گذر از رنجها" که فريدون حسن پور کارگرداني آن را برعهده دارد، به نيمه دوم بهمن ماه برسد. جعفر دهقان، پژمان بازغي، بابک حميديان، پيام دهکردي، ماه چهره خليلي، آزيتا ترکاشوند، نگين معتضدي، مهران رجبي، بيژن بنفشه خواه، و... بازيگران "گذر از رنج‌ها" هستند.

آغاز پخش سريال "معماي شاه" نيز از 27 دي ماه شب هاي جمعه اعلام شد.

در اين سريال بازيگران زيادي بازي مي کنند که اسامي زير از جمله بازيگران اصلي هستند: داريوش کاردان (اميرعباس هويدا)، قطب الدين صادقي (در نقش شاپور ريپورتر)، احمد نجفي (ارتشبد رزم آرا)، مهراوه شريفي نيا (ثريا)، سعيد داخ (هندرسون)و... .


 گيشه سينماي آمريکا
 «ريديک» وين ديزل «سرپيشخدمت» را خانه نشين کرد 

 اکشن دلهره‌آور و علمي تخيلي «ريديک» با يک فروش 19 ميليون دلاري صدرنشين جدول هفتگي گيشه نمايش سينماهاي آمريکاي شمالي شد و به صدرنشيني سه هفته‌اي «سر پيشخدمت» خاتمه داد.به گزارش فارس، اهل فن براي اين فيلم پيش‌بيني افتتاحيه‌اي 15 تا 20 ميليون دلاري مي‌کردند.« ريديک» در 3300 سالن سينما به روي پرده رفت.«ريديک» را ديويد تولي بر اساس فيلم‌نامه‌اي از خودش و جيم ويت کارگرداني کرده و به جز وين ديزل، کارل اوربان هم در آن يکي از نقش‌هاي اصلي را بازي مي‌کند.

اين محصول مشترک آمريکا و انگلستان با هزينه‌ معمولي 38 ميليون دلاري توليد شده و براي آن پيش‌بيني فروشي 80ميليون دلاري در جدول گيشه نمايش سينماهاي آمريکاي شمالي مي‌شود.«ريديک» قسمت دوم فيلمي به نام «وقايع نگاري ريديک» است که در سال 2004 به نمايش عمومي در آمد و با هزينه توليد 100 ميليون دلاري خود، فقط 58 ميليون در آمريکا و کانادا فروش کرد.

«سالينجر» رقيب «ريديک» در جدول گيشه نمايش فيلمي مستند به کارگرداني شين سالرنو بود و همان طور که از نام آن مشخص است، نگاهي به زندگي و فعاليت‌هاي ادبي جي دي سالينجر نويسنده کلاسيک دارد.اين فيلم موفقيتي در جدول گيشه نمايش کسب نکرد.

به گفته اهل فن، «ريديک» در حالي شانس کسب عنوان صدرنشين جدول گيشه نمايش سينماهاي آمريکا را داشت که طي سه هفته گذشته، «سر پيشخدمت» صدرنشين اين جدول بود.درام شرح حال گونه و ضد نژاد پرستي لي دانيلز اولين و تنها محصول سينمايي در سال 2013 است که توانست طي سه هفته متوالي صدرنشين جدول گيشه نمايش سينماهاي آمريکاي شمالي شود.تحليل گران اقتصادي سينما اين سوال را مطرح مي‌کردند که اين فيلم براي هفته چهارم هم اين عنوان را از آن خود خواهد کرد يا خير.


 صدور مجوز اکران «زندگي مشترک آقاي محمودي و بانو» بدون مميزي 

 
پروانه نمايش فيلم سينمايي "زندگي مشترک آقاي محمودي و بانو" ساخته روح الله حجازي بدون مميزي در دولت يازدهم صادر شد.مهدي داوري تهيه‌کننده فيلم با تاييد اين خبر به مهر گفت: فيلم "زندگي مشترک آقاي محمودي و بانو" بدون هرگونه مميزي پروانه نمايش گرفت اما هنوز برنامه مشخصي براي اکران عمومي يا حضور در جشنواره فجر امسال نداريم.

وي افزود:ممکن است چون سال گذشته فيلم را به جشنواره فيلم فجر فرستاديم و حتي تا مرحله انتخاب هم رفت، نتوانيم در جشنواره امسال شرکت کنيم.به همين دليل قبل از بهمن ماه آن را اکران عمومي مي کنيم.

"زندگي مشترک آقاي محمودي و بانو" سومين ساخته روح االله حجازي است که نتوانست در سي و يکمين جشنواره بين المللي فيلم فجر به نمايش درآيد.با اينکه تلاش هاي متعددي صورت گرفت تا اين فيلم در اين رويداد روي پرده برود اما مسئولان جشنواره اين اجازه را ندادند.

در اين فيلم حميد فرخ‌نژاد، هنگامه قاضياني، ترانه عليدوستي، پيمان قاسم خاني بازي مي کنند.


 نقش آفريني"اما واتسون"در "صداي تو در ذهنم" 

 
مهر:اما واتسون بازيگر فيلم "هري پاتر" در فيلم "صداي تو در ذهنم" که مدت‌ها در مرحله پيش‌توليد قرار داشت، نقش‌آفريني مي‌کند.به نقل از ورايتي، فيلمبرداري اين فيلم به کارگرداني رانچسکا گرگوريني از ماه نوامبر در نيويورک آغاز مي‌شود.

داستان اين فيلم با اقتباس از رمان اما فارست درباره يک زن انگليسي دوقطبي و يک روان شناس از خود گذشته ساخته مي شود؛ روانشناسي که سعي دارد جان خودش را نجات دهد و در همان حال جان اين زن را نيز نجات مي دهد. آليسون اوون و مايکل بنارويا از کمپاني بنارويا پيکچرز کار تهيه کنندگي فيلم را بر عهده دارند.


 "فصل بلوغ" در مرحله تصويربرداري 

باشگاه خبرنگاران:فيلم سينمايي فصل بلوغ به کارگرداني رهبر قنبري و به تهيه کنندگي رضا جودي با مشارکت سيماي مستند و تجربي هفته پيش آغاز شد.به نقل از روابط عمومي فيلم سينمايي "فصل بلوغ"؛ فيلم سينمايي فصل بلوغ به کارگرداني رهبر قنبري و به تهيه کنندگي رضا جودي با مشارکت سيماي مستند و تجربي هفته پيش آغاز شد. بنابراين گزارش؛ در لوکيشن اسقاطي در جاده خاوران در حال تصوير برداري مي باشد اين فيلم قرار است در جشنوار کودک و نوجوان به نمايش درآيد. بازيگران: مير طاهر مظلومي، نسرين نکيسا ،بهرام کميجاني ،مجيد لياقت و بازيگران نوجوان:علي غلامي -هادي سعادتي.


 رونمايي از انيميشن ايراني "آتو" 

فارس:انيميشن ايراني «آتو» که قرار است با عنوان «سربازان بين‌المللي» به زودي رونمايي شود يک کارتون اپيزوديک 10 قسمتي است که با نگاه کُميک به مقولاتي مثل دروغ‌هاي آمريکا پيرامون مقولات مختلف چون تروريسم، ايران، سوريه و ... مي‌پردازد. توليد کننده اين انيميشن ايراني شرکت «فراسوي ابعاد» است که در کرمان فعاليت مي‌کند و اين مجموعه کارتوني توسط يک تيم 10 نفره از تخصص‌هاي مختلف انيميشن‌سازي ساخته شده و در نوشتن سناريوي آن نيز مقولات استراتژيک، ديپلماسي عمومي و قدرت نرم جمهوري اسلامي ايران مورد توجه قرار گرفته است.


 اپيزود اول "گنجشکک اشي‌مشي"کليد خورد 

ايسنا:فيلم سه اپيزودي «گنجشکک اشي‌مشي» به تهيه‌کنندگي وحيد نيکخواه آزاد که براي حضور در جشنواره فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان آماده مي‌شود، کليد خورد. «بن‌بست» به کارگرداني مسعود کرامتي اولين اپيزود اين فيلم است که فيلم‌برداري‌اش در فروشگاه «شهروند» شهر ري آغاز شد. در اين اپيزود سروش صحت، نگار عابدي و خود مسعود کرامتي بازي مي‌کنند و دو بازيگر نوجوان به نام‌هاي پوريا ايماني و خشايار قهرماني نيز مقابل دوربين هستند. اپيزود اول «گنجشکک اشي‌مشي» درباره جليل، نوجوان 15 ساله‌اي است که پس از سه سال زندان بودن از کانون اصلاح و تربيت آزاد مي‌شود اما نمي‌تواند ردي از مادرش که خود را از او مخفي مي‌کند، بيابد.


 ميز خبر 

سينماي درست و درماني نداريم

حسين محجوب:وضعيت تلويزيون فعلا خراب است

حسين محجوب درباره وضعيت تلويزيون و سينما در کشورمان اظهار کرد: نه سينماي درست و درماني داريم و نه سريال‌هايمان وضعيت خوبي دارند.

اين بازيگر در گفت‌و‌گو با(ايسنا)، با اشاره به وضعيت نامناسب تلويزيون گفت: فعلا وضعيت تلويزيون خراب است، نه سينماي درست و درماني داريم و نه سريال‌هايمان وضعيت خوبي دارند، هزينه‌ها بسيار اندک است و همه اين مشکلات وجود دارد.

وي همچنين درباره فيلم‌نامه‌هاي مجموعه و سريال‌هاي تلويزيوني گفت: فيلم‌نامه‌ها نيز وضعيت خوبي ندارند.

محجوب که در سريال تازه به اتمام رسيده «ستاره حيات» بازي کرده بود، گفت: پيش از اين با کارگردان «ستاره حيات» در سريال «راه بي‌پايان» همکاري داشتم در اين سريال نيز حاضر شدم. قرار نيست در سريال‌ها نقش‌هاي ثابتي داشته باشم؛ نقشم در سريال «ستاره حيات» متفاوت بود.

اين بازيگر در پاسخ به اين سوال که ايفاي چنين نقشي از ساير نقش‌هايي که او در اين سال‌ها بازي کرده است بسيار دور است، گفت: ما همه دوست داريم با يک ذهنيت ثابت به زندگي ادامه دهيم و اگر هر چيزي از اصول و قواعد هميشگي پيروي نکند، برانگيخته مي‌شويم. همه چيز را معين و ثابت دوست داريم و يکي از نقاط آسيب‌پذيرمان هم همين است که آدم‌ها را با يک قاب ثابت مي‌بنيم.


 دريچه هنر 

چاپخانه هاي برتر استان مازندران هفته کتاب تجليل مي شوند

چاپخانه هاي برتر استان مازندران بر اساس روال دوره هاي گذشته، هفته کتاب (آبان ماه) تجليل خواهند شد.

به گزارش ستاد اطلاع رساني جشنواره صنعت چاپ، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان مازندران هر سال به مناسبت روز ملي صنعت چاپ برنامه هاي مختلفي چون برپايي کارگاه آموزشي، تجليل از خادمان نشر و چاپخانه هاي برتر استان را در دستور کار قرار مي دهد.امسال نيز به روال دوره هاي گذشته، چاپخانه هاي برتر اين استان در زمان برپايي هفته کتاب (آبان ماه) معرفي و تجليل خواهند شد.

322 واحد چاپي در استان مازندران فعاليت مي کنند و 1650 نفر در اين چاپخانه ها مشغول به کار هستند.


افتادن " شور معاش " در شبکه سحر

مجموعه مستند " شور معاش " که از توليدات سيماي استان اصفهان است علاوه بر معرفي مشاغل سنتي استان اصفهان، جاذبه هاي اين شهر را نيز به تصوير مي کشد. اين مستند تلويزيوني از سيماي آذري شبکه سحر پخش مي شود.

به گزارش روابط عمومي شبکه بين المللي سحر، مجموعه مستند " شور معاش " به سرپرستي ناصر اشکريز حق به آذري زيرنويس شده و پخش آن از سيماي آذري اين شبکه آغاز شده است.

مجموعه مستند " شور معاش " را النور باغيش اف ترجمه کرده و مجيد علي اف ويراستاري آن را عهده دار بوده است. مهديه پاک اسکويي اپراتوري زيرنويس اين مجموعه را انجام داده است.

مجموعه مستند " شور معاش " در 10 قسمت از سيماي آذري شبکه جهاني سحر براي علاقمندان به جاذبه هاي گوناگون ايران اسلامي در حال پخش است.


 سينما، سينما 

با حکمي از سوي وزير ارشاد:

حسين انتظامي معاون مطبوعاتي وزير ارشاد شد

طي حکمي از سوي علي جنتي، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي حسين انتظامي به عنوان معاون مطبوعاتي اين وزارتخانه منصوب شد.به گزارش تسنيم، طي حکمي از سوي علي جنتي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، حسين انتظامي به عنوان معاون مطبوعاتي وزير منصوب شد. حسين انتظامي نماينده مديران مسئول مطبوعات در هيئت نظارت بر مطبوعات است.


کودکان خشمگين به اصفهان مي‌آيند

فيلم کمدي خانوادگي «کودکان خشمگين» ساخته لي هوانگ امسال در بخش بين‌المللي بيست و هفتمين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان به نمايش درمي‌آيد.به گزارش خبرنگار آفرينش،شاپرك به نقل ازستاد خبري جشنواره ، اين فيلم از محصولات 2013 سينماي چين، داستان «سان ژيو» را روايت مي‌کند که والدينش در روسيه کار مي‌کنند و مجبور به زندگي با پدربزرگ ناشنواي خود است. او با بستري شدن پدربزرگش در بيمارستان با ماجراهايي در زندگي خود روبه‌رو مي‌شود...

«لي هوانگ» متولد 1981 و فارغ‌التحصيل آکادمي فيلم بيجينگ است و قبل از ورود به فيلمسازي به عنوان نويسنده و منتقد سينمايي فعاليت داشته است.وانگ يمينگ، چن کان، فان ووي، ژنگ جيايي، جيينگ شان و ژنگ يي در اين فيلم کمدي کودکانه بازي مي‌کنند.

بنا بر اين گزارش، امسال 75 فيلم از 40 کشور دنيا با جمع‌بندي هيئت انتخاب بين‌الملل جشنواره براي نمايش در بخش‌هاي سينماي زنده بين‌الملل و سينماي پويانمايي بين‌الملل (هر بخش شامل فيلم‌هاي بلند، نيمه بلند و کوتاه) انتخاب شده‌اند.

آرژانتين، استراليا، ايتاليا، چک، دانمارک، هند، لهستان، سوئيس، سوئد، تايوان، آمريکا، انگلستان، کرواسي، کانادا، ترکيه، بوسني، اتريش، فرانسه، آفريقاي جنوبي، روسيه و ... از جمله کشورهايي هستند که در جشنواره امسال شرکت دارند.


رضا كيانيان زنگ افتتاح نمايش "سنگ‌ها در جيب‌هايش " را به صدا در مي آورد

به گزارش خبرنگار آفرينش،شاپرك به نقل از روابط عمومي،رضا كيانيان زنگ افتتاح نمايش "سنگ‌ها در جيب‌هايش" را به صدا در مي آورد. با نواخته شدن زنگ افتتاح نمايش«سنگ‌ها در جيب‌هايش» به كارگرداني پارسا پيروزفر،‌ اين اثر نمايشي هر روز در تماشاخانه ايرانشهر، سالن استاد ناظرزاده كرماني به روي صحنه مي‌رود.

آئين افتتاح نمايش «سنگ‌ها در جيب‌هايش» نوشته مري جونز ساعت 8 شب امشب در تماشاخانه ايرانشهر با حضور هنرمندان و اهالي رسانه برگزار مي‌شود. پارسا پيروزفر و رضا بهبودي در اين نمايش به ايفاي نقش مي‌پردازند.

نمايش "سنگ ها در جيب هايش" داستان دو هنروري است که با بازي در نقش هاي متفاوتي از يک فيلم هاليوودي (در مقام کارگردان، سياهي لشگر، دستيار کارگردان و...) تضاد آشکار ميان زندگي واقعي با فضاسازي فيلم را نشان مي دهند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون