جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2851- تاریخ : 1392/05/26 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)


10 احساس نيرو بخش براي زندگي بهتر


آغاز اردوي تيم ملي فوتبال نوجوانان بانوان


گــوناگــون


كوتاه از ورزش جوانان


جهت اطلاع


آيينه شهر
بدون شرح :همايون لنگرودي (بديع فر)

 10 احساس نيرو بخش براي زندگي بهتر 

 
گاهي در زندگي و تعامل‌هاي روزمره مان با انسان‌ها، با افرادي برخورد مي‌کنيم که احساس مي‌کنيم هم صحبتي و هم نشيني با آنها (حتي براي مدتي کم)به ما نيرو و انرژي و شادابي بخشيده است.

پيوستن به دايره اين افراد و تبديل شدن به انساني نيرو بخش کار چندان مشکلي نيست.شما هم مي‌توانيد با رعايت نکاتي کوچک و البته مهم در زندگي، در درجه اول به خودتان و در مرحله بعد به ديگران انرژي زندگي ببخشيد.

1)عشق و محبت را احساس کنيد

احساس و ابراز عشق و محبت، تقريبا با هر عاطفه منفي که مواجه شود؛ آن را از بين مي‌برد. اگر کسي با شما خشمگين بود؛ از محبت خود به او کم نکنيد و براي اينکه قدرت انجام چنين کاري در شما پيدا شود؛ کمي‌تمرين کنيد. اگر کسي با حالت رنجش و عصبانيت نزد شما آمد و شما چند بار پاسخ او را با محبت و گرمي ‌داديد، مطمئن باشيد که کم کم روحيه او هم تغيير مي‌کند و از شدت عصبانيت او کاسته مي‌شود.

2)قدر شناس و سپاسگزار باشيد

بيشتر عواطف نيروبخش، نتيجه قدرشناسي و سپاسگزاري هستند.اگر اين دو احساس را در زندگي خود داشته باشيد، زندگيتان بيشتر از همه براي خودتان پر بار و پر معني مي‌شود.ايجاد اين دو احساس مثبت، تداوم زندگي است؛ هميشه قدرشناس و شکر‌گزار باشيد.

3)کنجکاوي کنيد

اگر مي‌خواهيد در زندگي رشد و پيشرفت را تجربه کنيد؛ ياد بگيريد مانند يک کودک کنجکاو باشيد. کودکان مي‌دانند چگونه از هر چيز تعجب کنند و به همين خاطر محبت آنها در دل ما جاي مي‌گيرد. اگر مي‌خواهيد کسالت شما رفع شود؛ کنجکاو باشيد. اگر کنجکاو باشيد همه گرفتاري‌‌ها کم اهميت مي‌شود و شما به خاطر کنجکاوي به مطالعه کتاب‌هاي جديد، ديدن فيلم‌هاي تلنبار شده در قفسه فيلم‌هايتان، رفتن به سفرهايي که هميشه آرزو داشته‌ايد و آشنايي با آدم‌هاي تازه روي بياوريد. کنجکاوي را در خود تقويت کنيد تا زندگي شما به صورت مطالعه‌اي بي‌پايان و لذت بخش در آيد.

4)شور و هيجان داشته باشيد

شور و هيجان به هر چيزي روح مي‌بخشد، شور و شوق، هر مشکلي را به فرصتي عالي تبديل مي‌کند و همچون نيروي مهار‌ناپذيري زندگي ما را با سرعتي بيش از پيش به جلو مي‌راند. اگر مي‌پرسيد چگونه در خود شوق و هيجان ايجاد کنيم، به شما خواهيم گفت که ايجاد شور نيز مانند ايجاد محبت و گرمي ‌و سپاس و کنجکاوي است، تنها بايد تصميم بگيريم که چنين احساسي داشته باشيم!براي عملي کردن اين تصميم، از جسم خود استفاده کنيد، سريع‌تر صحبت کنيد، خاطرات و تصاوير ذهني را با سرعت بيشتري در نظر مجسم سازيد، بدن خود را در جهتي که مي‌خواهيد برويد به حرکت در آوريد، تنها به نشستن و تفکر اکتفا نکنيد.بي ترديد اگر در مبل فرو برويد، آرام نفس بکشيد و با طمانينه صحبت کنيد، هرگز به هيجان در نمي‌آييد.

5)اراده و قاطعيت را جدي بگيريد

همه خصلت‌هايي را که برشمرديم داراي ارزشند؛ اما خصلتي هست که اگر بخواهيد ارزشي جاوداني در اين جهان خلق کنيد، بايد آن را حتما داشته باشيد.اين احساس به شما مي‌گويد که چگونه با مشکلات و ناراحتي‌‌ها مواجه شويد و يأس و سرخوردگي را برطرف کنيد.اراده و تصميم، يعني استفاده از قدرت برق آساي تعهد و الزام.براي انجام هر کاري، از کاهش وزن گرفته تا امور شغلي و پي گيري امور مهم؛ بايد قدرت اراده و تصميم داشته باشيد.تمام کردارهاي شما؛ از اين منبع سرچشمه مي‌گيرند.همين که براي انجام کاري تصميم قاطع بگيريد، به طور خودکار هر عملي را که براي رسيدن به هدف لازم باشد، انجام مي‌دهيد.اگر با تصميم عمل کنيد، خود را به هدف متعهد و ملزم مي‌کنيد و همه درهاي ديگر را به روي خود مي‌بنديد.در غير اين صورت، بهره‌اي جز يأس و ناکامي‌نخواهيد داشت.اگر نيروي اراده و تصميم در اختيارتان باشد، به طور حتم مي‌توانيد الگوهاي خودتان را در هم بشکنيد و طرز فکر خود را عوض کنيد.لازم نيست هميشه ديوارها را خراب کنيم، گاهي کافي است نگاهي به چپ و راست خود بيند‌ازيم تا دري را که پشت ديواري مخفي شده، پيدا کنيم.

6) انعطاف‌پذيري هم لازم است

اگر تنها يک بذر در باغ خاطر خود بکاريد و آن بذر ضامن موفقيت شما باشد؛ بذر انعطاف پذيري و نرمش است. اين ويژگي باعث مي‌شود همواره بتوانيد نظرات و عقايد خود را اصلاح کنيد. تمام چيزهايي که در نظر شما عواطف منفي تلقي مي‌شوند، پيام‌هايي هستند که شما را به انعطاف پذيري دعوت مي‌کند. انعطاف پذيري، عامل خوشبختي انسان است.

همه ما در طول زندگي خود به شرايطي بر مي‌خوريم که کنترل آنها از اختيار ما خارج‌اند، در اين شرايط، قابليت انعطاف ما در مورد اصول و باورها، معنايي که به هر چيز مي‌دهيم و کردارهاي ما تنها ضامن موفقيت مان در درازمدت است، لازم به گفتن نيست که ميزان شادماني ما هم وابسته به همين عامل است.در هنگام توفان، درختان سخت مي‌شکنند، اما شاخه‌هاي نرم؛ خم مي‌شوند و سالم مي‌مانند.

7)اعتماد به نفس مهم است

اعتماد تزلزل‌ناپذير به خويشتن، احساسي است که همه ما به آن نياز داريم.اگر مي‌خواهيد هميشه، حتي در شرايطي که براي اولين بار با آن مواجه مي‌شويد؛ به خود اعتماد داشته باشيد، تنها راه داشتن ايمان است. هم‌اکنون عواطفي را که شايسته شماست در نظر آوريد و به آن يقين داشته باشيد.يکي از راه‌هاي ايجاد ايمان و اعتماد به خود، تمرين است. هنگامي‌که مي‌خواهيد خود را به انجام کاري وادار کنيد، بايد به جاي ترسيدن اعتماد به نفس را در خود قوي کنيد.

8)خوشرو باشيد

بين شادي دروني و لبخند ظاهري تفاوت زيادي است.خوشرويي، اعتماد به نفس شما را زياد و زندگي را دلپذيرتر مي‌کند و سبب مي‌شود اطرافيان شما نيز خوشحال‌تر شوند.شادي و خوشرويي، ترس، آزردگي، خشم، ناکامي، ياس، افسردگي و احساس ناتواني را تا حد زيادي زايل مي‌کند.هر اتفاقي که در اطراف شما بيفتد و هر مشکلي که ايجاد شود، قدر مسلم اخم و کج خلقي وضع را بهتر نخواهد کرد.اگر اين نکته را درک کنيد، هميشه شاداب و خوشرو خواهيد بود.خوشرويي به معني «الکي خوش بودن»و ناديده گرفتن مشکلات نيست، بلکه نشانه اعتماد به نفس، تسلط بر اعصاب و هوش فوق‌العاده شماست.هنگامي‌که احساس شادي مي‌کنيد، بهتر مي‌توانيد با مشکلات برخورد کنيد.

9)تندرست باشيد

اگر مراقب وضع جسماني خود نباشيد؛ مشکل مي‌توانيد احساس شادابي کنيد.جسم خود را هميشه زنده و سالم نگه داريد و در نظر داشته باشيد که جسم؛ واسطه همه عواطف روحي است.جنبش، تحرک انرژي را افزايش مي‌دهد و باعث مي‌شود خود را پر انرژي‌تر احساس کنيد.در اثر تحرک اکسيژن بيشتري به مغز، اعصاب و ساير اندام‌هاي بدن مي‌رسد و تندرستي را در پي دارد.به همان نسبت تندرستي هم انسان را شاداب‌تر و براي مواجهه بهتر با مشکلات زندگي آماده مي‌کند.

10)کمک و خيرخواهي

هيچ احساسي دلپذيرتر از اين نيست که شما در هر مقامي‌که باشيد، کاري کنيد يا چيزي بگوييد که فقط در جهت منافع و مصالح خودتان نباشد، بلکه در زندگي نزديکان و اطرافيان شما و حتي در زندگي کساني که اصلاً نمي‌شناسيد، تاثيري مثبت داشته باشد.ما بايد نه‌تنها به زندگي خود؛ بلکه به زندگي ديگران نيز توجه کنيم و از اين راه احساس خيرخواهي و کمک به ديگران را در خود به وجود آوريم.اگر طوري نسبت به خود و ديگران بخشنده باشيد که بدانيد زندگي شما موثر و وجود شما مفيد است، خود را بيشتر با ديگران مرتبط مي‌يابيد و احساس افتخار و اعتماد به نفس پيدا مي‌کنيد.

ويستا


 آغاز اردوي تيم ملي فوتبال نوجوانان بانوان  

 
اردوي تدارکاتي تيم ملي زير 16 سال بانوان در کمپ تيم هاي ملي فوتبال آغاز مي شود.به گزارش ايسنا به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، زهرا احمدي زاده، مهتاب بنايي از فارس، مراوريد نصر، حديث قره بيگلو، فاطمه موسوي از قم، فاطمه گرائيلي، زهرا خدابخشي، فاطمه رعيت، مليکا متولي، فاطمه متولي از مازندران، فاطمه امينه برازجاني از خوزستان، هلاله عبدالهي از کرمانشاه، سميه احمدي از کردستان، آيسان رضايي و پروين اکبري از آذربايجان غربي، کيميا نوري و مبينا خدادادي از تهران، شبنم بهشت از ياسوج، مارال محمدي از البرز، آرزو پور خسرواني، عارفه سيد کاظمي، فائزه جعفري از اصفهان، فائزه اصفهانيان، افسانه چتر نور، فاطمه رحمتي از زنجان و ياسمن مير جعفري از گيلان نفراتي هستند که تا دوم شهريورماه در کمپ تيم هاي ملي تمرينات خود را زير نظر مهناز امير شقاقي پيگيري مي کنند.مهناز امير شقاقي،‌ سرمربي تيم ملي زير 16 سال گفت:در اين اردو دو ديدار دوستانه با يک تيم اصفهاني برگزار خواهيم کرد تا تيم ملي در شرايط مسابقه
قرار بگيرد.

تيم ملي نياز دارد تا در ديدارهاي دوستانه حضور داشته باشد و محک جدي بخورد چرا که ما ديدار مهمي چون رقابتهاي قهرماني آسيا در چين را پيش رو داريم.


 گــوناگــون  

در زندگي تان از اين افراد دوري کنيد

افرادي که بايد از آنها اجتناب کنيم، آدم‌هاي عجيب و غريبي نيستند و ممکن است هر مشخصاتي داشته باشند. پس در زندگي تان از اين افراد دوري کنيد.

تنها بايد ياد بگيريد چگونه بسرعت آنها را بشناسيد و به صورت موثري با آنها برخورد کنيد.

به گفته روان‌شناسان، صرف زمان با اين افراد، به بي‌احساسي، انرژي پايين، خودارزشي پايين و حتي مشکلات جسمي همچون حالت تهوع، سردرد، يا تنش ماهيچه‌اي منجر مي‌شود.

در اينجا چکيده‌اي از ويژگي‌هاي اين افراد ارائه مي‌شود.

*قلدرهاي ارباب‌منش

قلدرهاي ارباب‌منش اشخاصي متخاصم، قوي، عصباني و جدلي هستند که خودشان را عالم به همه چيز مي‌دانند. اين اشخاص سمي، به افراد پيرامونشان مدام دستور مي‌دهند و اشتباه‌هاي کوچک آنها را نمي‌بخشند يا فراموش نمي‌کنند. اين گروه از افراد نياز دارند ديگران را تحت کنترل خود درآورند و اغلب، گرايش‌ها و تمايلات بي‌رحمانه و ظالمانه‌اي از خود نشان مي‌دهند.آنها به اين دليل سمي هستند که ديگران را تحت فشار قرار مي‌دهند، مي‌ترسانند و به آنها احترام نمي‌گذارند.

*افراد افسرده و عبوس و منفي‌نگر

اين افراد، ناراحت، منفي‌نگر، لجوج، مشکوک به ديگران، و اغلب افسرده‌اند.آنها هميشه اندوهگين هستند و مدام از ناعادلانه بودن زندگي شکايت دارند.براي مثال، احساس مي‌کنند هميشه زمان بدي را در يک مهماني مي‌گذرانند و تمايل ندارند در کاري که از آنها خواسته شده است، مشغول شوند.

اين افراد به اين دليل سمي هستند که افسردگي و منفي‌گرايي‌شان را به هر فردي که با آنها ديدار مي‌کند، پخش مي‌کنند.آنها انرژي افراد را کاهش مي‌دهند و به ديگران احساس به دوش داشتن بار سنگين مسئوليت و درماندگي و نااميدي مي‌دهند.

*افراد فضول

فرد فضول، مهاجم، گستاخ، خرده‌گير، معتقد به عادل بودن خود، سخن‌چين، داراي شامه تيز و جسور است. مشکل اين افراد سمي تنها ارتباط برقرارکردن با آنها نيست، بلکه آنها تمايل دارند زندگي تيره‌اي را براي ديگران ايجاد کنند.از آنجا که معمولا زندگي آنها دلچسب نيست، بنابراين در زندگي افراد ديگر مشکل ايجاد مي‌کنند. آنها به زندگي فعال، مهيج و پربار ديگران حسادت مي‌کند.افراد فضول از اين نظر افرادي سمي هستند که مي‌توانند موجب مشکلات شديد مالي، شغلي و شخصي در زندگي ديگران شوند.

*خسيس‌ها

اين افراد، خودخواه، انعطاف‌ناپذير، ناايمن و عصباني هستند.خسيس‌ها اغلب تصوير بزرگي از جهان ندارند و به جاي آن بر پول‌هايي با رقم‌هاي پايين در زندگي تمرکز مي‌کنند.اين افراد شخصيت مادي خاصي دارند؛ براي آنها عشق و عاطفه همانند پول است.آنها به اين دليل سمي هستند که ديگران را هم از نظر اقتصادي و هم از لحاظ مسائل ديگر، مورد سوءاستفاده قرار مي‌دهند.

*خودشيفته‌ها

«براي من»، «خودم»و «من»جملاتي است که خودشيفته‌ها بر آنها متمرکز هستند.آنها افرادي خودخواه، خودپرداز، سطحي، خودبين، بي‌ملاحظه و از لحاظ اجتماعي فاقد شايستگي هستند.فرد خودشيفته عاشق اين است که در آينه به خود نگاه کند و صداي صحبت کردن خود را بشنود.به نظر روان‌شناسان، خودشيفته‌ها سمي هستند زيرا به ديگران اين امکان را نمي‌دهند که در يک بحث يا يک رابطه سالم شرکت کنند و سهيم باشند.

سيمرغ


 كوتاه از ورزش جوانان 

هشدار فدراسيون فوتبال به 6 تيم ليگ برتر بانوان

مهدي محمد نبي، دبيرکل فدراسيون فوتبال در نامه اي به شش تن ازروساي هياتهاي استاني اعلام کرد که اگر شش باشگاه ليگ برتري بانوان، مدارکشان را به موقع ارسال نکنند، از جدول مسابقات حذف خواهند شد.

به گزارش ايسنا به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، مهدي محمد نبي در نامه هايي جداگانه به روساي هياتهاي استانهاي تهران، فارس، کرمان، کرمانشاه، گلستان و آذربايجان غربي اعلام کرد با توجه به شروع مسابقات ليگ برتر فوتبال بانوان از 14 شهريور ماه و عدم ارسال مدارک تيم هاي استقلال تهران، اوج نصر فارس، فولاد نورد کوه، تاپ پرشين، سرخپوشان گرگان و همياري شهرداري اروميه به فدراسيون فوتبال، اين تيم ها تا امروز 26 مرداد 92 فرصت دارند که مدارک لازم را تکميل و هر چه سريعتر ارسال کنند.در غير اينصورت طبق مقررات برخورد مي شود و اين باشگاهها از جدول مسابقات حذف خواهند شد.


المپياد كشوري طرح ملي دادرس بين تيم‌هاي مهارت‌هاي امدادي دانش آموزي برگزار خواهد شد

در راستاي اجراي توافق‌نامه همكاري بين سازمان جوانان جمعيت هلال احمر با معاونت تربيت بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش و به منظور ارتقاي سطح آموزش و توانمندي دانش آموزان،جلسه مشترك با موضوع برگزاري مرحله كشوري المپياد تيم‌هاي مهارت امدادي برگزار شد.

به گزارش دفتر امور سلامت و تندرستي پس از تربيت 313 نفر مدرس ويژه در دانشگاه علمي-كاربردي جمعيت هلال احمر كه وظيفه آموزش 4634 مربي يا مدير از2658 آموزشگاه‌هاي مجري طرح در سراسر كشور را بر عهده داشتند،آموزش‌هاي علمي و امدادي مورد نياز در حوزه ايمني و كاهش خطر پذيري به دانش آموزان، با تاكيد بر تربيت تيم‌هاي آماده براي مقابله با حوادث در محيطي مناسب ورقابتي سالم به صورت تئوري و عملي ارايه گرديد.

زمان و مكان برگزاري نخستين المپياد كشوري جهت انتخاب رتبه‌هاي برتر كشوري از بين 32 تيم برگزيده استاني و اجراي اختتاميه طرح متعاقبا اعلام خواهد شد.


 جهت اطلاع 

حقوق و جوانان

قسمت بيستم و دوم

18-بر اساس ماده 28 آيين نامه مزبور،مشمولان غير ديپلم كه قبل از رسيدن به سن مشموليت در حوزه هاي علميه به تحصيل اشتغال داشته اند مي توانند حداكثر تا سن 24 سالگي تمام دوره مقدمات را طي نموده و از معافيت تحصيلي استفاده نمايند.

19-طبق ماده 29 آيين نامه مزبور مشمولاني كه داراي ديپلم متوسط و فاقد غيبت باشند،در صورتي كه در يكي از حوزه هاي علميه پذيرفته شوند از معافيت تحصيلي استفاده خواهند نمود،به شرط اينكه تا سن 24 سالگي دوره مقدمات را طي نمايند.

20-طبق ماده 2 قانون برقراري حقوق و ظيفه و مستمري نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و عايله تحت تكفل آنان در مقابل حوادث و سوانح ناشي از مسئوليت هاي خطير نمايندگي مصوب 16/4/65 فرزندان و نوادگان ذكور به شرط اينكه پدرشان فوت شده و تحت تكفل نماينده باشند تا سن 18 سالگي تمام عايله تحت تكفل محسوب شده و از مزاياي قانون فوق برخوردار مي باشند مگر اينكه به موجب مدارك مثبته در يكي از دانشگاه ها يا موسسات آموزش رسمي عالي مشغول به تحصيل باشد،در اين صورت حقوق وظيفه آنان تا پايان 25 سالگي پرداخت مي شود.

ادامه دارد...

برگرفته از :گزارش ملي جوانان


 آيينه شهر 
 بدون شرح :همايون لنگرودي (بديع فر)


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون