جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2844- تاریخ : 1392/05/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)


روزهاي پاياني تصويربرداري "يادآوري" در شمال


"ژان وال‌ژان" وارد دنياي فوتبال مي‌شود


دو نقش تازه براي "کايرا نايتلي"


"جنيفر لارنس"در مسير زندگي


روز‌هاي پاياني فيلمبرداري"لاله"در شمال


صداگذاري "برف" به نيمه رسيد


صداپيشگي"هري پاتر"در "سيمپسون‌ها"


دنياي كارتون


سينما، سينما


 روزهاي پاياني تصويربرداري "يادآوري" در شمال 

 
تهيه‌کننده "يادآوري" محصول معاونت برون مرزي صدا و سيما از پايان تصويربرداري نخستين سريال شبکه آي فيلم تا پايان مرداد ماه در شمال کشور خبر داد.

احمد زالي تهيه‌کننده "يادآوري" در اين زمينه به مهر گفت: اکنون مشغول تصويربرداري در شهرک سينمايي دفاع مقدس هستيم و آنجا صحنه‌هاي مربوط به زندان را مي‌گيريم. کارخانه‌اي اطراف ترمينال جنوب لوکيشن قبلي ما بود. تاکنون بيش از 90 درصد سريال ضبط شده است و تنها چند لوکيشن از جمله اداره آگاهي باقي مانده تا کار به پايان برسد.

مسعود رايگان، فرهاد قائميان، رويا تيموريان، فرخ نعمتي، امير آقايي، مهران احمدي، وحيد جليلوند، سهيلا رضوي، پريوش نظريه، ثريا قاسمي، پرويز پورحسيني، اميرحسين مدرس، بهناز جعفري، بهرام ابراهيمي، مريم بوباني، رضا آحادي، رحيم نوروزي، مهرداد ضيايي، افشين سنگ‌چاپ، سيد مهرداد ضيايي، قربان نجفي، خسرو فرخزادي، عليرضا اوسيوند، پريدس احمديه و چهره‌اي جديد به نام روزبه حصاري بازيگران اصلي اين سريال هستند


 "ژان وال‌ژان" وارد دنياي فوتبال مي‌شود 

 ژرار دوپارديو بازيگر سرشناس فرانسوي که چندي پيش تابعيت کشورش را عوض کرد و شهروند روسيه شد، راهي فرانسه شد تا در يک فيلم سينمايي جديد بازي کند.به گزارش مهر به نقل از مترونيوز، اين بازيگر مشهور فرانسوي زبان در فيلمي با موضوع جام جهاني فوتبال ايفاي نقش مي کند. اين فيلم در سال 2014 و همزمان با جام جهاني فوتبال برزيل اکران مي‌شود. اين بازيگر کار حضور در صحنه‌هاي فيلمبرداري در اين فيلم را که درباره تاريخ فوتبال و جام جهاني است شروع کرده است. به گزارش خبرگزاري فرانسه اين فيلم به کارگرداني فردريک ابورتين ساخته مي شود، که در سال 1999 با حضور ژرار دوپارديو فيلم "پل بين دو ساحل" و در سال 2004 فيلم "سن آنتونيو" را ساخته است.

در فيلم جديد، ژول ريمه خالق جام جهاني فوتبال و بنيانگذار تيم فوتبال "ستاره سرخ" در مرکز داستان قرار دارد. اين فيلم به زودي همراه فيلمي که درباره دومينيک اشتراوس کان ساخته شده و در آن دوپارديو در نقش اين سياستمدار فرانسوي ايفاي نقش کرده راهي سينماهاي فرانسه مي‌شود.ابل فررا کارگرداني اين فيلم را برعهده داشت و ژاکلين بيسه در نقش همسر سابق اين سياستمدار با او همبازي شده است. ژول ريمه (1873 تا 1956) شخصيتي ورزشي با ابعاد جهاني بود. وي از 1919 تا 1945 رييس فدراسيون فوتبال فرانسه و سه دوره رييس فيفا بود. او به خاطر ابتکار طرح جام جهاني مشهور است.


 دو نقش تازه براي "کايرا نايتلي" 

کايرا نايتلي هنرپيشه انگليسي که سال گذشته فيلم آناکارنينا(جورايت) را بر پرده ي سينماها داشت با بازي در فيلم تايپيست ديگر قدم به دنياي زير زميني نيويورک دهه ي بيست مي گذارد.به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ کايرا نايتلي هنرپيشه انگليسي که سال گذشته فيلم آناکارنينا(جورايت) را بر پرده ي سينماها داشت با بازي در فيلم تايپيست ديگر قدم به دنياي زير زميني نيويورک دهه ي بيست مي گذارد، داستان فيلم که بر اساس اولين رمان سوزان ريندل با همين عنوان ساخته مي شود درباره رز تايپيست تنها و جداافتاده اي دفتر پليس شهر است که با يکي از همکاران زيبا و مرموز خودش در دهه ي بيست آشنا مي شود و توسط او با دنياي پر زرق و برق و ممنوعه ي زير زميني شهر نيويورک در دهه ي بيست آشنا مي شود.

نايتلي قرار است علاوه بر بازي در اين فيلم در تهيه ي آن همکاري داشته باشد.از رمان ريندل به عنوان اثر جذابي که با استفاده از تکنيک هاي سينمايي نوشته شده ياد مي کنند که هم چاشني کمدي دارد و هم اينکه هيجان برانگيز است.

کايرا نايتلي براي بازي در فيلم "بازي تقليد "هم قرارداد امضا کرده است اين فيلم بر اساس کتال آلن تيورينگ انيگمت ساخته مي شود و نايتلي در آن در مقابل بنديکت کامبريج بازي مي کند که نقش آلن تيورينگ رياضي دان بزرگ انگليسي را بر عهده دارد. درام مستقل "بازي تقليد" به کارگرداني مورتن تيلدم مقابل دوربين مي رود و هزينه اي 15 ميليون دلاري براي ساخت آن در نظر گرفته شده است.تا قبل از پيوستن کامبريچ به پروژه قرار بود لئوناردو دي کاپريو نقش اول اين فيلم را بازي کند. کايرا نايتلي فيلم جک رايان به کارگردني کنت برانا را در نوبت اکران دارد که 25 دسامبر 2013 اکران مي شود.


 "جنيفر لارنس"در مسير زندگي 

 
باشگاه خبرنگاران:جنيفر لارنس، هنرپيشه ي جوان آمريکايي در ابتداي سال 2013 با فيلم نمايشنامه ي نقاط روشن (ديويد او.راسل، 2012) برنده ي اسکار بهترين بازيگر زن نقش اول شد.‌جنيفر لارنس، هنرپيشه ي جوان آمريکايي که در ابتداي سال 2013 با فيلم نمايشنامه ي نقاط روشن (ديويد او.راسل، 2012) برنده ي اسکار بهترين بازيگر زن نقش اول شد، در فيلم قوانين وراثت به کارگرداني سوزان بير مقابل دوربين مي رود.

فيلم بر اساس کتاب زندگي نامه ي تحسين شده ي کلر بيدول اسميت ساخته مي شود و ابي مورگان فيلمنامه ي اقتباسي آن را مي نويسد. لارنس علاوه بر بازي در اين فيلم قرار است نقشي هم در تهيه ي آن ايفا کند .


 روز‌هاي پاياني فيلمبرداري"لاله"در شمال 

ايسنا:در حاليکه فيلمبرداري صحنه‌هاي رالي جاده‌اي فيلم سينمايي «لاله» به پايان خود نزديک مي‌شود، هنوز پيست «آزادي» براي فيلمبرداري آخرين بخش از فيلم آماده نشده است.پروانه پرتو‌، تهيه‌کننده اين فيلم درباره آخرين وضعيت «لاله» بيان کرد:ما اکنون در حال فيلمبرداري صحنه‌هاي رالي جاده‌اي در شمال کشور هستيم که البته روزهاي پاياني خود را سپري مي‌کند. در «لاله» سارا اميري ، ايرج نوذري ، سينان تازچو ، نيکي کريمي، سام قريبيان، ميترا حجار‌، و...ايفاي نقش کرده‌اند.به گفته مجري طرح «لاله»، اين فيلم سينمايي احتمالا در خارج از کشور تدوين خواهد شد.


 صداگذاري "برف" به نيمه رسيد 

مهر:صداگذاري فيلم "برف" ساخته مهدي رحماني توسط امير حسين قاسمي به نيمه رسيد.اين فيلم هم اکنون توسط قاسمي در استوديو روشنا در حال صداگذاري است و تدوين آن نيز توسط حسن حسندوست به پايان رسيده است. اولين نمايش فيلم "برف" در جشنواره فجر امسال است.اين دومين همکاري مشترک رحماني و قاسمي پس از فيلم سينمايي "پنهان" است. داستان "برف" حکايت از شرح حال يک روز از زندگي خانواده‌اي شهري است که در تدارک برگزاري مراسم خواستگاري تنها دخترشان هستند.رويا تيموريان، افشين هاشمي، محمدرضا غفاري، آناهيتا افشار و...بازيگران "برف" هستند.


 صداپيشگي"هري پاتر"در "سيمپسون‌ها" 

ايسنا:«دانيل رادکليف» به همراه جمعي از ستاره‌هاي مشهور سينما در قسمت‌هاي جديد انيميشن‌ پرطرفدار «سيمسون‌ها» و «مرد خانواده‌» صداپيشگي خواهد کرد.«دانيل رادکليف»، بازيگر نقش «هري پاتر»، «اشتون کوچر»، «کانن اوبراين» و «برايان کرنستون» از برجسته‌ترين بازيگراني هستند که قرار است در فصل جديد سريال‌هاي انيميشني پرمخاطب «سيمپسون‌ها» و «مرد خانواده» هنرنمايي کنند. هنرپيشه‌ي هشت فيلم پرفروش «هري پاتر» پيش از اين نيز در سال 2010 به جاي يک خون‌آشام «سيمپسون‌ها» را همراهي کرده بود. به گزارش بي‌.بي.سي‌، وي اين‌بار در نقش نوجواني صداپيشگي مي‌کند که با «بارت» دوست مي‌شود.


 دنياي كارتون 

بره ناقلا

قسمت اول

مجموعه کارتوني بي‌نظير «بره ناقلا» با ساختي خميري و خارق العاده که ما را ياد کارتون خاطره‌انگيز پت و مت مي‌اندازد. از جهت ديگر اين مجموعه را مي توان ادامه اي براي کارتون بسيار زيباي والاس و گروميت دانست. داستان درباره تعدادي گوسفند است که در يک مزرعه سرسبز به همراه يک سگ گله و صاحب مرزعه زندگي مي‌کنند. و مجموعه پيرامون مسائل خنده داري است که براي آن‌ها رخ مي‌دهد. هربار گوسفندان با مسائلي روبرو مي شوند و براي حل آن ها دست به کارهاي خنده داري مي زنند.

داستان از اين قرار است که مزرعه داري در کشور انگلستان صاحب يک گله گوسفند مي باشد و در بين اين گله بره اي با هوش وجود دارد، سگ نگهبان هم که به عنوان دستيار صاحب مزرعه است نقش مهمي ايفا ميکند. اتفاقات و صحنه هاي جذاب و خنده داري که در هر بخش رخ مي‌دهد شما را تا پايان ماجرا جذب خواهد کرد.

خوک هاي شيطون و موزي نيز در حياط کناري مزرعه حکم دشمن گله گوسفند را دارند و در واقع نقش منفي کارتون Shaun The Sheep (بره ناقلا) هستند. هميشه رهبر گله گوسفندان شؤان، بره باهوش و ماجراجو است.

ادامه دارد...

منبع:ايران انيميشن


 سينما، سينما 

ردپاي "رضا عطاران" در قاب تلويزيون

"رضا عطاران" كارگردان خوش ساخت سيما آثار چشمگيري را در قاب تلويزيون تقديم مخاطبانش كرد.به گزارش باشگاه خبرنگاران، رمضان 82 شبكه سه سيما مجموعه فقط "به خاطرتو" را به كارگرداني اكبر منصور فلاح بر روي آنتن برد. در اين مجموعه لاله صبوري، مجيد حاجي زاده، رامتين خداپناهي، خاطره حاتمي، شراره رخام، شهرزاد عبدالمجيد، عزت اله مهرآوران، بهزاد رحيم خاني در آن ايفاي نقش مي كردند.

اين سريال هم سريالي مناسبتي با حال و هواي رمضاني بود.اين سريال روايتگر زندگي دو شخصيت با نام هاي زري و محمود بود كه مراسم عروسيشان به هم مي‌خورد و محمود به خاطر كشيدن چك بي محل راهي زندان ميشود.

فقط "به خاطر تو" تصاويري از شبكه هاي قدر را به تصوير كشيده بود و در آن لحظات تصاوير تاثيرگذاري را به نمايش گذاشته بود.مجموعه ديگري كه در سال 83 به صورت سريال مناسبتي از شبكه سه سيما به نمايش درآمد مجموعه "خانه به دوش" ساخته رضا عطاران بود كه مورد توجه مخاطبان قرار گرفت و تا مدتها اين سريال در ايام ماه مبارك از شبكه هاي سيما مجدد پخش شد. در اين سريال بازيگراني چون حميد لولايي، مريم جلالي مقدم، غلامحسين لطفي و فلور نظري در آن ايفاي نقش كردند.

نمايش "بداهه گويي" به محمود استاد محمد تقديم شد

اجراي نمايش "بداهه گويي" نوشته اوژن يونسکو و به کارگرداني بهرام تشکر به محمود استاد محمد نويسنده، کارگردان و بازيگر شناخته شده کشور تقديم شد.به گزارش روابط عمومي نمايش، هم‌زمان با هفتمين روز درگذشت محمود استاد محمد نويسنده، کارگردان، بازيگر و همچنين خالق نمايش‌نامه‌هايي همچون "کافه مک اًدَم"، "شب و بيست و يکم" و "آسيد کاظم" تقديم شد.در خلاصه نمايش آمده است، يونسکو در حال نگارش نمايش خود است که سه منتقد تئاتر با ايده، رفتار و افکار مايخوليايي به سراغ او مي‌آيند و...

حميدرضا فلاحي، توماج دانش‌بهزادي، ‌ فرزين محدث، علي ابدالي، ندا فرهنگ‌مهر در نمايش «بداهه گويي» ايفاي نقش مي‌کنند.


«سنجد خبرنگار» عيد فطر ميهمان كودكان و نوجوانان مي‌شود

نخستين قسمت برنامه تركيبي و نمايشي «سنجد خبرنگار» به كارگرداني نگار استخر عيد سعيد فطر از شبكه دو سيما پخش خواهد شد.سوسن كرامتي، تهيه‌كننده برنامه تلويزيوني«سنجد خبرنگار» در گفت‌و‌گو با (ايكنا) گفت:«سنجد» نام عروسك نمايشي محبوب بچه‌هاي ايراني است كه در سري جديد توليد برنامه‌هاي آن در كسوت خبرنگار براي انجام مصاحبه به ميان بچه‌ها مي‌آيد.

وي گفت:سري جديد اين برنامه تركيبي و نمايشي به كارگرداني و صداپيشگي نگار استخر در شبكه دو سيما در حال توليد است و نخستين قسمت آن عيد سعيد فطر بر روي آنتن مي‌رود.

كرامتي ادامه داد:در ويژه‌برنامه «سنجد خبرنگار» كه در عيد فطر پخش خواهد شد، علاوه بر تهيه گزارش و مصاحبه با بچه‌ها، سنجد كه ديگر براي خود دفتر و استوديويي خبري دارد با اتفاق مادر و عموي پيرش در مورد عيد، كارهاي خوبي كه بچه‌ها مي‌توانند در اعياد اسلامي انجام بدهند با بچه‌ها صحبت خواهند كرد.

اين تهيه‌كننده تلويزيوني گفت:برنامه‌ريزي براي پخش قسمت‌هاي ديگر اين برنامه در حال انجام است و به احتمال زياد جمعه هر هفته كودكان و نوجوانان مي‌توانند شاهد پخش برنامه «سنجد خبرنگار» باشند.


مارک والبرگ و دنزل واشنگتن با "دو اسلحه" به سينما آمدند

فيلم "دو اسلحه" به کارگرداني بالتازار کورماکور با بازي مارک والبرگ و دنزل واشنگتن از پنج‌شنبه شب اول اوت در سينماهاي آمريکا اکران شده است.به گزارش مهر به نقل از هاليوود ريپورتر، کمپاني يونيورسال که کار پخش فيلم در ايالات متحده را بر عهده داشته است، پيش‌بيني مي‌کند که فيلم در آمريکاي شمالي حدود 20 ميليون دلار فروش داشته باشد، اما طرفداران سرسخت‌تر باکس آفيس اعتقاد دارند که فيلم مي‌تواند حتي تا 30 ميليون دلار نيز بفروشد.اين فيلم اکشن که مايه‌هايي از طنز نيز در خود دارد براي تهيه‌کنندگانش بين 80 تا 90 ميليون دلار هزينه در بر داشته است. امت/فورلا فيلمز کار تهيه و سرمايه‌گذاري فيلم را بر عهده داشت و فورسايت آنليميتد کار فروش حقوق بين‌المللي فيلم را انجام داد. تاکنون اين فيلم توجه خوبي را در عرصه بين المللي به خود جلب کرده و سوني ووردوايد گروپ حقوق بين المللي فيلم را خريداري کرده است.داستان فيلم "دو اسلحه" درباره يک مامور سازمان مبارزه با مواد مخدر آمريکا (واشنگتن) و يک مامور اطلاعات دريايي (والبرگ) است که سي.آي.اي برايشان پاپوش دوخته و مجبور مي شوند با يکديگر همکاري کنند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون