جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2844- تاریخ : 1392/05/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)


مجسمه سازي با گيره کاغذ


دمبل ويژه انگشت شست!


ترميم سريع‌تر زخم‌ها با چسب زخم فراصوت


گنده تر از دروغ


اما خبر


داستانك


 مجسمه سازي با گيره کاغذ  

مجسمه سازي کاري بسيار سخت است که هرکسي توان انجام ان را ندارد اما هنرمنداني در دنيا هستند که گاهي دست به کارهاي عجيب زده و با استفاده از وسايل باورنکردني مجسمه سازي مي کنند تا هنرشان را به گونه اي عجيب به همه نشان دهند.به گزارش باشگاه خبرنگاران، يکي از وسيله هايي که در تمامي اداره ها وجود دارد و دانش آموزان نيز از يک سني به بعد با آن بسيار سرو کار دارند گيره کاغذ است.اين وسيله با شکل جالب و کاربردهاي مختلفش در هر نقطه اي به کار مي آيد و حتي با آن مجسمه سازي هم مي کنند.پيترو آنجلو هنرمندي است که با استفاده از گيره هاي مختلف دست به ساخت مجسمه هاي گيره اي زده است.اين هنرمند ايتاليايي اعتقاد دارد گيره ها بهترين وسيله براي گذران زندگي هستند زيرا به هر حالتي که ما بخواهيم تغيير شکل مي دهند.

اين هنرمند 38 ساله از زماني که در دانشکده هنر تحصيل مي کرده، گيره را به عنوان ماده اصلي کارهايش انتخاب کرد و از همان زمان ساخت مجسمه هاي گيره اي را آغاز کرده است.او تا به حال مجسمه هاي متفاوتي را با استفاده از اين گيره ها ساخته است.

هر کدام از مجسمه هاي گيره اي از 12 هزار گيره ساخته شده و البته براي هر کدام از آن ها نيز نزديک به 12 هفته زمان گذاشته شده است.اين مجسمه ها در اندازه ها واقعي و نزديک به يک متر و هشتاد قد دارند.


 دمبل ويژه انگشت شست!  

يکي از آسان ترين روش هاي ارتباطي اين روزها استفاده از پيامک و ايميل است زيرا تلفن همراه و اينترنت تقريبا در دسترس اکثر مردم دنيا قرار دارد.روزانه ميلياردها پيامک در دنيا ميان تلفن هاي همراه جا به جا مي شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، افراد زيادي در دنيا از پيامک استفاده مي کنند و عده اي نيز به آن اعتياد پيدا کرده اند به طوري که هميشه تلفن همراه را در دست دارند و در حال پيامک زدن هستند.اکثر افرادي که پيامک ميزنند معمولا از شست دستشان استفاده مي کنند به همين علت بعد از مدتي دچار مشکلاتي خواهند شد. تامبل يک وسيله ورزشي است که به تازگي طراحي و وارد بازار شده است.اين وسيله که يک دمبل در سايز بسيار کوچک است براي آن دسته از افرادي طراحي شده که روزانه بيش از 100 پيامک ميزنند.اين افراد معمولا از ناحيه شست دچار دردهاي سختي مي شوند.

تحقيقات نشان مي دهد که تنها در انگلستان 26 ميليون نفر از مشکل شست دست رنج مي برند و در دنيا اين افراد مي توانند به 200 ميليون نفر هم برسند.از اين رو ورزش دادن و انجام نرمشي براي شست دست مي تواند از مشکلات بزرگتر جلوگيري کند.دامبل دور شست قرار مي گيرد و اگر روزانه با آن ورزش کنيد ديگر دردهاي عضلاني از بين خواهند رفت. اين وسيله عجيب در روز اول فروشش با استقبال خوبي روبرو شد زيرا هيچ کس دوست ندارد به خاطر پيامک زدن درد بکشد.

اين دمبل شست تنها 250 گرم وزن دارد و تنها براي پيامک بازها نيست و افرادي که مدت طولاني به تايپ کردن مشغول هستند نيز مي توانند از آن استفاده کنند.اين وسيله با اينکه ايده اي عجيب است اما مي تواند به سلامت انسان کمک کند.


 ترميم سريع‌تر زخم‌ها با چسب زخم فراصوت 

 
يک تکه پوست به اندازه چسب زخم که پوست را با فراصوت تحريک کرده، مي‌تواند فرايند ترميم زخم‌ها را سرعت بخشد.به گزارش (ايسنا)، محققان دانشگاه درکسل از دستگاه چسبنده شبيه چسب زخم براي کاهش چشمگير اندازه زخم‌هاي پا طي چهار هفته استفاده کردند.معمولا درمان اين زخم‌ها که اغلب در افراد کهنسال و بيماران بستري ايجاد شده و و به زخم‌هاي باز تبديل مي‌شوند، ماه‌ها طول مي‌کشد.اين چسب زخم که تنها 85 گرم وزن داشته، از يک باتري براي توليد پالس‌هاي فراصوت فرکانس پايين استفاده مي‌کند.تصور مي‌شود که فراصوت باعث تحريک توليد بافت ارتباطي و سلول‌هاي ايمني که نقش مهمي در ترميم دارند، مي‌شود.از اين دستگاه مي‌توان براي کمک به تسريع بهبود بيماران پس از عمل جراحي يا براي کمک به ترميم سريع افراد داراي زخم‌هاي عميق استفاده کرد.اين دستگاه بر روي پنج بيمار مبتلا به زخم‌هاي وريدي آزمايش شد.پس از درمان 15 دقيقه‌اي در چهار هفته، دانشمندان دريافتند که زخم‌هاي باز قرمز در بيماران کاملا بسته شده‌اند.


 گنده تر از دروغ 

مهاجمان مورد علاقه امير خان!

عبدالکريم گشايش

ما اصلا در تنظيم اين مطلب دخالتي نداشته ايم اما اين جوري مي گويند كه قرار شده به خاطر اينكه قلعه نوعي براي بار چهارم توان اين را نداشت كه سپاهاني ها را ببرد و اين در حالي بود كه هر لحظه ممكن بود بيشتر از اين هم از کرانچار گل بخورد قرار شده كه اين بازي دوباره تكرار بشود و در تكرار اين بازي تمام مهاجمان مورد علاقه امير خان گل بزنند!


 اما خبر 

 غذاي ارزان با کشاورزي مدرن

عضو هيأت مديره انجمن بيوتکنولوژي و ايمني زيستي با تاکيد بر اينکه بيوتکنولوژي مي‌تواند محور استقلال کشور قرار گيرد، گفت: اميدواريم در دولت جديد کشاورزي مدرن را وارد مزارع کنيم تا غذاي ارزان در اختيار مردم قرار گيرد.به گزارش خبرنگار مهر، دکتر نيره اعظم خوش خلق سيما اضافه کرد: زماني که قرار است استقلال يک کشور گرفته شود يکي از مهمترين راه‌هاي آن گرفتن استقلال غذايي است و ما معتقديم به وسيله گياهان تراريخت بخش عمده‌اي از استقلال غذايي کشور تامين خواهد شد.وي با بيان اينکه معتقديم مي‌توانستيم برنج، گندم و پنبه تراريخت داشته باشيم، يادآور شد: در صورت ادامه فعاليت و عدم توقف پروژه ها امروز محصولات تراريخت در دست کشاورزان بودند و مي‌توانستيم کشاورزي ارزان و مدرن را وارد مزارع کنيم کشاورزي که قادر بود غذاي ارزان را به مردم عرضه کند.

خوش خلق سيما توليد کودهاي زيستي را از ديگر انتظارات جامه بيوتکنولوژيست در دولت جديد دانست و اظهار داشت: اميدوارم بتوانيم از اين فناوري در توليد گياهاني که بتوان از آنها دارو توليد کرد استفاده کنيم. يا گياهاني را توليد کنيم که پالايش زيستي داشته باشند و بتوانند آلودگي‌هاي نفتي و فلزات سنگين را جذب کند و به کاهش آلاينده‌هاي زيست محيطي کمک کنند.

شرکت در ماراتن با يخچال

دو ماراتن هميشه براي سنجش استقامت افراد و شرکت کننده ها برگزار مي شود زيرا در اين مسابقات ورزشکاران تحت شرايط سختي قرار مي گيرند که بايد از آن عبور کرده و استقامت و توان خود را نشان دهند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، براي شرکت در مسابقات ماراتن معمولا ورزشکاران سال ها تمرين مي کنند تا بتوانند بدني آماده و بدون مشکل را براي خودشان بسازند.آن ها همچنين در حين مسابقه لباس هاي راحت و سبک مي پوشند تا مجبور به حمل بار اضافه نشوند.

توني فونيکس پدربزرگ 49 ساله اي است که در ماراتن سراسر انگلستان با حالتي عجيب شرکت کرده است. اين مرد که اين روزها به سوژه اصلي اين ماراتن تبديل شده در تمام مسير يک يخچال را روي کولش قرار داده است.

اين يخچال 42.5 کيلوگرم وزن دارد و حمل کردن آن بر پشت بدن کاري بسيار سخت است اما اين پدربزرگ که يک ورزشکار
حرفه اي هم هست توانسته آن را در طول مسير 2000 کيلومتري و در به مدت 40 روز به دوش بکشد.

اين يخچال وزني به اندازه 40 ليتر آب يا 40 آجر دارد که در تمام مسير به دوش اين مرد بوده است.او تمام اين کارها را براي خيريه انجام مي دهد و تا به حال توانسته مبلغ قابل توجهي را در طول مسير جمع کند. او از سختي اينکار مي گويد که در 30 روز اول بايد 24 ساعته حرکت مي کردند که اين باعث فشار بسياري شده بود.


 داستانك 

کبوتر

مهدي طوسي

دست هايت را بالا مي بري و کبوتر را مي گيري. با خودت فکر مي کني که اين کبوتر هم متوجه شده که تو آدم فرهنگي هنري و ورزشي هستي! وگرنه که دليلي نداشت بيايد و بنشيند روي ديوار اتاق تو!با خودت فکر مي کني که سوالي برايش پيش آمده که خودش را به تو رسانده. با خودت فکر مي کني که اگر قرار باشد همين جوري پيش برود نمي شود. چرا که تو به تنهايي توان اين را نداري که به همه سوالات پاسخ بدهي! کمي فکر مي کني و به اين نتيجه مي رسي تا اين کبوتر را مثل خودت فرهنگي ورزشي و هنري بکني تا بلکه بتواند هم پاي تو پاسخ بدهد و تو را از خستگي در بياورد!


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون