جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2842- تاریخ : 1392/05/13 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(يكشنبه)


هوش طوطي کاکل سفيد، معادل کودک چهار ساله!


کودکان با حرکت دست بيشتر در توانايي حل مشکلات موفق‌ترند


کافي شاپي با گارسون هاي رباتيک


گنده تر از دروغ


اما خبر


داستانك


 هوش طوطي کاکل سفيد، معادل کودک چهار ساله! 

تحقيقات صورت گرفته نشان مي‌دهد، هوش طوطي کاکل سفيد مشابه توانايي ذهني يک کودک چهار ساله است.
به گزارش (ايسنا)، گروهي از محققان بين المللي، هوش هشت طوطي کاکل سفيد گوفين (Goffin)به عنوان يکي از گونه هاي کنجکاو و بازيگوش طوطي را در آزمون جايگزين کردن و چرخش اشياء مورد بررسي قرار دادند.
«برگيت سابو»از محققان دانشگاه وين تأکيد مي کند:اکثر هشت طوطي گوفين به راحتي قادر به انجام جابه جايي و چرخش اشياء بودند که اين توانايي مشابه هوش يک کودک چهار ساله است.
بيشتر پرندگان مشکلات کمي در انجام کارهاي چرخش و حرکت دادن اشياء داشتند و برخي از آنها حتي قادر به حل مساله چرخش اشياء در چهار جهت مختلف بودند؛ برعکس کودکان چهارساله، انجام کارهايي شامل جابه جايي اشياء آسان تر از چرخش است.


 کودکان با حرکت دست بيشتر در توانايي حل مشکلات موفق‌ترند 

پژوهشگران دريافتند:حرکات دست کودکان به پيشرفت در توانايي حل مشکلات منجر مي‌شود.
به گزارش ايسنا منطقه خراسان، محققان دريافتند کودکان کم سن و سال با حرکات بدني بيشتر نسبت به همسالان خود در پاسخ به مشکلات عملکرد بهتري دارند.
در اين تحقيق از آزمون ساده طبقه بندي کارت استفاده شد.در ابتدا از کودکان خواسته شد کارت‌هاي رنگي و داراي شکل را بر اساس رنگ و سپس شکل مرتب کنند.
کارشناسان انگليسي اظهار کردند:آزمون طبقه بندي بر اساس رنگ و شکل براي کودکان کمتر از پنج سال دشوار است.
محققان دريافتند کودکاني که حرکات‌ بدني داشتند در آزمون طبقه‌بندي بر اساس شکل نسبتا موفق بودند و آزمون را بدون خطا انجام دادند.
محققان افزودند:کودکاني که آزمون را به درستي انجام دادند دو تا پنج ساله بودند و نتايج نشان داد زماني که از کودکان خواسته شد تصاوير را بر اساس اندازه و جهت مرتب کنند کودکاني که در زمان انتخاب ژست خاصي داشتند نسبت به کودکان با ژست کمتر انتخاب دقيق‌تري داشتند.
برخي ژست‌هاي کودکان شامل چرخش دست‌ها براي نشان دادن جهت کارت و يا شرح تصوير کارت بود.پروفسور پاتريشيا ميلر اظهارکرد:اين نتايج تفاوت‌هاي فردي ميان کودکان در سنين خاص را نشان مي‌دهد و بازتاب واکنش استعداد طبيعي و به خصوص هويت و تربيت است و در واقع حرکات کودکان در هر سني در امور شناختي دشوار به آنها کمک مي‌کند.
حتي بعضي اوقات اين حرکات در بزرگسالان، زماني که ذهن آنها سرشار از مشکلات است، بار مسووليت را کاهش مي‌دهد.حرکات بدن موجب از دست ندادن حافظه، مانع تصميم‌گيري عجولانه، انعطاف در افزودن اطلاعات جديد و متفاوت و کنترل امور مي‌شود.

 


 کافي شاپي با گارسون هاي رباتيک  

صنعت و فناروري در دنيا به سمت رباتيک شدن در حرکت است از اين رو ربات ها را مي توانيم در حال انجام هر کاري مشاهده کنيم.از ربات ها در صنعت خودروسازي تا کمک هاي ساده به آتش نشان ها استفاده مي شود.به گزارش باشگاه خبرنگاران، رستوران ها در تمام دنيا پيشخدمت هايي استخدام مي کنند که روابط اجتماعي قوي داشته باشند تا با نهايت ادب و البته به بهترين شکل با مشتريان صحبت کرده و ان ها را جذب رستوران کنند به همين دليل استفاده از ربات هايي که درک بالايي مانند انسان ها ندارند به عنوان پيشخدمت بسيار عجيب خواهد بود.بن شفر صاحب يک کافي شاپ در آلمان است که به تازگي دست به کاري جالب زده و از ربات ها به عنوان پيشخدمت در رستورانش استفاده مي کند.اين مرد اعتقاد دارد ربات ها مي توانند ارتباط بهتري با مشتري ها برقرار کنند و هزينه کمتري نيز به همراه دارند.کافه ربات اين روزها مشتريان بسياري دارد و اکثر اعضا و کارکنان آن نيز ربات هستند.


 گنده تر از دروغ 

فوتبال را دوست ندارم


مهدي طوسي
اين جوري مي گويند كه قرار است مظلومي كه اين روزها به شدت تحت تاثير حرف هاي حاجي و جباري است از اين فوتبال کنار برود.
او گفته من استقلال و فوتبال را خيلي دوست دارم. من قهرماني در فوتبال و استقلال را خيلي دوست دارم اما از همه اينها بيشتر حاجي را دوست دارم و نمي توانم ببينم کسي مثل جباري به او توهين بکند.
او گفته به همين دليل از اين فوتبال مي روم و ديگر هم بر نمي گردم! اما خبر 

هوشمندترين اجاق گاز آينده

آشپزخانه داراي وسايل متفاوتي است که هر کدام وظيفه اي مخصوص دارند و به نوعي به روند زندگي کمک مي کنند.اين وسايل مي توانند براي کارهاي مختلف از پخت و پز تا ذخيره سازي مواد و شست شو به کار گرفته شوند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، اجاق گاز به عنوان يکي از اجزاي اصلي و پرکاربرد آشپزخانه در تمامي خانه هاي دنيا ديده مي شود و هر خانواده اي از يک مدل آن استفاده مي کند. برخي اجاق ها بزرگ و برخي روميزي و کوچک هستند.با توجه به تحقيقات و بررسي ها فضاي کافي براي هر انسان روي زمين در حال کم تر شدن است و وسايل زندگي نيز بايد با اين کم شدن فضا سازگاري داشته باشند.
اجاق هوشمند وسيله است که براي زندگي انسان در خانه هاي کوچک با فضاي کم طراحي شده است.اين وسيله مي تواند مشکل خانه هاي کوچک را که نمي توانند از اجاق هاي بزرگ استفاده کنند، حل نمايد و در خانه هاي کوچک به يک وسيله ضروري تبديل شود.
اين اجاق طرحي از راوان جونگوو است و او نزديک به 2 سال براي تکميل ايده خود زمان صرف کرده است.اين اجاق گاز در اصل يک سطح صاف خواهد بود که با برق کار مي کند ولي با توجه به هوش مصنوعي که دارد مي تواند بنا به خواسته شما تغيير شکل دهد.
سطح اين اجاق گاز از يک ماده منعطف و بادوام ساخته خواهد شد که مي تواند به شکل هاي مختلف تبديل شود به اين صورت که اگر شما يک گاز تک شعله نياز داريد تنها يک شعله بزرگ رو صفحه ظاهر مي شود و تمام گرما به آن مي رسد و به همين صورت مي تواند قابليت هاي متفاوت داشته باشد و حتي تبديل به سيني فر هم خواهد شد.

توليد موسيقي با خاکستر مردگان به سبک انگليسي‌ها!

يک شرکت انگليسي سازنده صفحات گرامافون قصد دارد با ترکيب خاکستر افراد مرده در اين صفحات، يک يادگاري ترسناک براي بازماندگان ايجاد کند.به گزارش (ايسنا)، شرکت «And Vinyly»
بخش هاي سوزانده شده بدن را در يک صفحه وينيل خام قرارمي‌دهد که براي ساخت صفحات گرامافوني به عنوان يک يادگاري ترسناک از زندگي فرد مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
بسته‌هاي اوليه داراي 30 صفحه، 2000 پوند قيمت دارند که هزينه‌اي بسيار کمتر از مراسم سوزاندن اجساد يا به خاک سپاري آنها است.سخت‌ترين بخش ظاهرا انتخاب صدا است که برخي 12 دقيقه خنده يا آهنگ در عنوان آنها را انتخاب مي‌کنند.براي آن دسته از افرادي که يک شيوه ساده‌تر را ترجيح مي‌دهند، اين شرکت مي‌تواند خاکستر را بدون آهنگ بر روي صفحه گرامافون فشرده سازد.اين فرآيند شامل پاشيدن خاکستر بر روي يک تکه ونيل موسوم به بيسکويت(biscuit)است. اين ونيل سپس براي ايجاد شيار و فشرده کردن خاکستر در صفحه گرامافون توسط صفحات فلزي تحت فشار قرار مي‌گيرد.شرکت And Vinyly توسط جيسون ليچ،‌ تهيه کننده موسيقي انگليسي در سال 2009 بنياد گذاشته شده اما اخيرا توجه زيادي را به خود جلب کرده است.يکي از مشتريان ليچ خانواده يک آهنگساز بود که مي‌خواستند پس از مرگش بازهم به نواختن آهنگ ادامه دهد.همچنين مي‌توان از خاکستر حيوانات خانگي براي ساخت صفحه يادگاري با قيمت مشابه استفاده کرد.در وب‌سايت اين شرکت گفته شده با 10 هزار پوند فرد مي‌تواند کل برنامه تشييع‌جنازه را با يک موسيقي مرگ برنامه‌ريزي کند.اگر نمي‌توانيد آهنگ خاصي را انتخاب کنيد، موسيقي‌هاي پشتيبان از پيش تعيين‌شده با قيمت 250 پوند وجود داشته و در صورت درخواست يک آهنگ سفارشي، هزينه آن 500 پوند خواهد بود. داستانك 

فوتبال

مهدي طوسي
براي اينکه بتواني بيشتر از هر روز براي خودت حرفي بزني و کاري بکني که در تمام اين ساعات روز خسته و بي حوصله نباشي فکرهاي جديد و بهتري مي کني.
به اين فکر مي کني حالا که تنها هستي از چه چيزي با خودت حرف بزني. به چه چيزي فکر بکني که هم خودت را سرگرم بکني و هم خواننده اين ستون را، چيزي به ذهنت مي رسد. به اين نتيجه مي رسي که با خودت در مورد نقل و انتقالات فوتبال حرف بزني و در مورد اينکه چه جوري مي شود براي بازيکنان پولي بيشتر از يک ميليارد تومان در نظر بگيري حرف بزني!
آخر فوتبال هميشه طرفدار دارد و بهتر از هر چيز ديگر است!

 


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون