جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2838- تاریخ : 1392/05/07 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(دوشنبه)


آخرين روزهاي "باغ سرهنگ" در رامسر


جديدترين جزييات از اکران «دهليز» و «هيس دخترها فرياد نمي‌زنند»


زندگي "نلسون ماندلا" در سينما اكران مي شود


"پارسا پيروزفر"جلوي دوربين "زندگي جاي ديگري است"


بازي"جاني دپ"در نقش ملكه


سوپراستار سينماي ايران سرطان را شکست داد


يك‌ميليون راه براي مردن "آماندا سيفريد"


دنياي كارتون


سينما، سينما


 آخرين روزهاي "باغ سرهنگ" در رامسر 

 
تهيه‌کننده "باغ سرهنگ" از ادامه تصويربرداري سريال در رامسر براي ضبط آخرين بخش‌هاي آن خبر داد و اعلام کرد تيتراژ ابتدايي را عليرضا روزگار خوانده است.مجيد اوجي تهيه‌کننده "باغ سرهنگ" به کارگرداني فلورا سام درباره آخرين وضعيت اين سريال به مهر گفت:شنبه پنجم مرداد آخرين روز تصويربرداري در تهران را پشت سر گذاشتيم و از ديروز براي تصويربرداري آخرين بخش‌هاي سريال راهي شمال کشور و شهر رامسرشديم. چهار تا پنج روز آنجا کار داريم و سريال به پايان مي‌رسد.

وي افزود: در رامسر بازيگراني چون شمسي فضل الهي، نعيمه نظام دوست، مريم سعادت، نسترن سالار و مجيد شهرياري بازي دارند.در خلاصه داستان اين سريال که در 30 قسمت 40 دقيقه‌اي توليد مي‌شود، آمده است: يک خواننده جوان براي ضبط آلبوم موسيقي خود دچار مشکل مالي شده است. او تصميم مي‌گيرد با عقد نامزد خود از وام ازدواج براي حل مشکلش استفاده کند. بعد از عقد آنها براي اينکه جايي براي زندگي ندارند تصميم مي‌گيرند باغ متروکه سرهنگ که از اقوام دور اوست براي زندگي استفاده کنند.

آنها در باغ با اتفاق عجيبي مواجه مي‌شوند که...

محمد مطيع، فرهاد آييش، مجيد صالحي، نيما فلاح، مريم سعادت، آناهيتا همتي، سحر ولدبيگي، فاطمه هاشمي، افسر اسدي، فرهاد بشارتي، شمسي فضل اللهي، نعيمه نظام دوست، محمدرضا عباس‌نژاد، مجيد شهرياري، نسترن سالار و... بازيگران اصلي اين مجموعه هستند.


 جديدترين جزييات از اکران «دهليز» و «هيس دخترها فرياد نمي‌زنند» 

 
فيلم‌هاي سينمايي «هيس!دختر‌ها فرياد نمي‌زنند» با حدود 50 و «دهليز» با حدود 30 سينما اکران خود را آغاز مي‌کنند.

خاقاني از دفتر پخش «فيلميران» که پخش اين دو فيلم را در اکران عيد فطر برعهده دارد، ضمن تاييد اين خبر به (ايسنا)، گفت:«هيس!دخترها فرياد نمي‌زنند» به کارگرداني پوران درخشنده قرار است در 20 سينماي تهراني و حدود 30 سينماي شهرستاني اکران شود. همچنين «دهليز» بهروز شعيبي هم اکران خود را با 20 سينما در تهران و بيش از 10 سينما در شهرستان‌ها آغاز خواهد کرد.

وي افزود:هر دو فيلم از چهارشنبه يا پنج‌شنبه اين هفته (9 يا 10 مردادماه) در تهران روي پرده مي‌روند و اکران شهرستان‌ها هم به‌شکلي همزمان با تهران برنامه‌ريزي شده است.به گزارش ايسنا، «هيس!دخترها فرياد نمي‌زنند» به کارگرداني پوران درخشنده در جشنواره فيلم فجر با استقبال بسيار مخاطبان روبرو شده و توانسته بود سيمرغ فيلم برگزيده تماشاگران را مشترکا با «حوض نقاشي» دريافت کند.اين فيلم به بررسي مسائل دختران جوان مي‌پردازد و ترس از آبرو را در اين دوره سني آسيب‌شناسي مي‌کند.در «هيس!دخترها...»، شهاب حسيني، مريلا زارعي، جمشيد هاشم‌پور، طناز طباطبايي، فرهاد آييش، مائده طهماسبي، شيرين بينا، بابک حميديان، مجيد مشيري، اسماعيل سلطانيان، هادي مرزبان، امير دژاکام و مهدي ماهاني با حضور امير آقايي، حضور افتخاري ستاره اسکندري و با معرفي نيما صفايي بازي مي‌کنند.

«دهليز» هم که نخستين اثر سينمايي بهروز شعيبي است در جشنواره فيلم فجر با استقبال اصحاب رسانه، منتقدان و مردم روبرو شده و اغلب بازي‌هاي رضا عطاران، هانيه توسلي و بازيگر خردسال اين فيلم را درخشان توصيف کرده بودند.

«دهليز» داستان زني به نام شيواست. او سرپرست خانوار است و با تلاش و کوشش سعي کرده زندگي خوب و آبرومندي براي خود و تنها پسرش فراهم کند. با رسيدن نامه‌اي زندگي آن‌ها دچار تحول مي‌شود و در مسيري جديد قرار مي‌گيرد.نقش رضا عطاران در اين فيلم، با آثار گذشته‌اش تفاوت‌هاي بسياري دارد.

اين فيلم در جشنواره فجر توانست، سيمرغ‌هاي بهترين بازيگر زن (هانيه توسلي)و بهترين فيلم بخش نگاه نو را دريافت کند.


 زندگي "نلسون ماندلا" در سينما اكران مي شود 

 فيلم زندگي نامه نلسون ماندلا، رهبر مبارزه عليه نظام آپارتايد آفريقاي جنوبي به زودي روي پرده سينما مي رود.به گزارش باشگاه خبرنگاران، آنانت سينگ، تهيه کننده اين فيلم روز جمعه اعلام کرد "ماندلا: راهي طولاني تا آزادي" ماه سپتامبر آتي و در جشنواره بين المللي فيلم تورونتو در کانادا به نمايش در خواهد آمد.

اين خبر در حالي منتشر مي شود که بر اساس بيانيه دولت آفريقاي جنوبي، ماندلا همچنان در بيمارستان بستري بوده و تحت درمان عفونت ريوي قرار دارد.

سينگ تهيه کننده فيلمي که بر اساس خودنوشته‌هاي رئيس جمهوري پيشين آفريقاي جنوبي ساخته شده است، از انتخاب فيلمش براي پخش در جشنواره تورونتو ابراز خرسندي کرد."ماندلا:راهي طولاني تا آزادي" پس از نمايش در اين جشنواره روي اکران سينماهاي آفريقاي جنوبي خواهد رفت.جاستين چدويک، کارگردان فيلم تلاش کرده است در ساخته خود، به مسير مبارزه نلسون ماندلا براي رسيدن به آزادي در آفريقاي مرکزي و پايان دادن به نظام مبتني بر تبعيض نژادي، پرداخته و زندگي و نقش وي را در جنبش آزادي اين کشور به گونه اي تاريخي و تصويري به نمايش در آورد.فيلم برداري "ماندلا: راهي طولاني تا آزادي" با توافق خود ماندلا آغاز شد و در آن از تصاوير آرشيوي و اسناد "کانون ياد و خاطره نلسون ماندلا" بهره گرفته شده است.


 "پارسا پيروزفر"جلوي دوربين "زندگي جاي ديگري است" 

فارس:فيلمبرداري فيلم سينمايي «زندگي جاي ديگري است» به کارگرداني منوچهر هادي و تهيه‌کنندگي امير سيدزاده در تهران ادامه دارد و به زودي بازي پارسا پيروزفر در فيلم آغاز مي‌شود.«امير سيد‌زاده» تهيه‌کننده درباره روند توليد فيلم گفت: بعد از صرف فرصت تقريبا چهار ماهه براي اصلاح و ويرايش فيلمنامه اوايل ارديبهشت ماه امسال وارد پيش توليد شديم و دو ماه و نيم پيش توليد آن به طول انجاميد. در اين فيلم تلاش کردم تا از بازيگران مستعد و سرشناس بهره ببريم تا هدف و منظرمان را بهتر به مخاطب القاء کنيم .حامد بهداد، نيکي کريمي، يکتا ناصر و پارسا پيروزفر بازيگران اصلي «زندگي جاي ديگري است» هستند.


 بازي"جاني دپ"در نقش ملكه 

ايسنا:پس از خروج «ساشا بارون کوهن» از پروژه‌ي فيلم مستند «فردي مرکوري»، اکنون جاني دپ گزينه‌ي جايگزين ايفاي نقش «ملکه» است.به نوشته فيگارو، پس از آنکه «کوهن» که از لحاظ ظاهر به «ملکه» شباهت بسياري داشت اين پروژه را ترک کرد، کمپاني جي.کي فيلمز، «رابرت دنيرو» و عوامل فيلم «ملکه» براي يافتن بازيگري که علاوه‌بر توانايي‌هاي بازيگري شباهت ظاهري کافي به نقش «ملکه» را داشته باشد، به تکاپو افتاده‌اند.«جاني‌ دپ» پس از شکست تجاري فيلم «تفنگ‌دار تنها» گزينه‌ي اصلي در ميان فهرست بازيگران احتمالي اين نقش است.


  سوپراستار سينماي ايران سرطان را شکست داد 

 
پانا:سوپر استار سينماي ايران پس از مدت‌ها دست و پنجه نرم کردن با بيماري سرطان اکنون خبر از بهبودي وضعيت جسماني خود و شکست دادن سرطان مي‌دهد."ابوالفضل پورعرب" بازيگر سينما، تلويزيون در گفت وگو با پانا، درخصوص وضعيت سلامتي خود، گفت: آخرين عمل خود را با موفقيت انجام داده‌ام و وضعيتم رو به بهبودي است.

وي در ادامه تصريح کرد:اکنون در دوران نقاهت به سر مي‌برم و هر روز نيز وضعيت جسماني ام رو به بهبودي بيشتر مي‌رود و اميدوارم به زودي سلامتي کامل را به دست آورم.


 يك‌ميليون راه براي مردن "آماندا سيفريد" 

 
باشگاه خبرنگاران:"آماندا سيفريد"درحال‌حاضر به‌همراه چارليز ترون، ليام نيسون، سث مك‌فارلين و جوواني ريبيسي مشغول بازي در "يك‌ميليون راه براي مردن در غرب" (سث مك‌فارلين) است."آماندا سيفريد"به‌تازگي انيميشن حماسه (كريس وج) با صداپيشگي او اكران شده است. كالين فارل، كريستف والتس و بيانسه از ديگر صداپيشگان اين انيميشن هستند.وي پس از آن قصد دارد در دختري كه دانشگاه‌هاي آيوي ليگ را فريب داد (راب اپستين، جفري فرايدمن) بازي كند.


 دنياي كارتون 

معرفي شخصيتهاي كارتوني باب اسفنجي

قسمت هفتم - پاياني

اسفنج باب

نام:اسفنج باب/ SpongeBob

تاريخ تولد:23تير 1365 / July 14, 1986

سن:25

شخصيت:بسيار فعال، مهربان،خوش بين، دير عصباني مي شود.

دوست صميمي:پاتريک / patrick

محل زندگي:يک آناناس نارنجي

محل کار:رستوران آقاي کرابس/ Krusty Krab

غذاي مورد علاقه:همبرگر مخصوص آقاي کرابس / KRABY PATTIES

رنگ مورد علاقه:زرد

فعاليت مورد علاقه:حباب باد کردن، شکار کردن عروس دريايي، رقصيدن، کاراته.

منبع: Rima tools


 سينما، سينما 

رامبد جوان:اصرار دارم امسال يک فيلم بسازم

رامبد جوان به رغم اينکه قرار بود پيش توليد فيلم سينمايي جديدش را از مردادماه آغاز کند مي‌گويد که هنوز خبري از شروع کار نيست.

اين بازيگر و کارگردان سينما در گفت‌وگو با (ايسنا)، بيان کرد:هنوز زمان شروع کار مشخص نيست و بازنويسي فيلمنامه «خندنده» هم‌چنان ادامه دارد.

جوان با ابراز اميدواري از اينکه شرايط از جمله فضاي سينما براي کار مهيا شود گفت: آرزو دارم همه‌ چيز به خوبي پيش برود تا بتوانم کارم را شروع کنم.

او تاکيد کرد:در حال حاضر فقط مطمئن هستم که به شدت اصرار دارم، امسال يک فيلم بسازم.

به گزارش ايسنا، در خلاصه داستان «خندنده» که موضوعي کمدي-اجتماعي دارد و فيلمنامه آن را پيمان معادي نوشته، آمده است: «فکر مي‌کنيد براي اين که وقتي فردا صبح از خواب بيدار مي‌شويد، روي لب مردم اين شهر خنده ببينيد، جادو لازم است؟»

رامبد جوان که با فيلم «گناهکاران» در جشنواره فجر سال گذشته حضور داشت، قصد دارد چهارمين فيلم خود را به عنوان کارگردان بسازد.

او پيش از اين فيلم‌هاي «اسپاگتي در هشت دقيقه»، «پسر آدم، دختر حوا» و «ورود آقايان ممنوع» را ساخته است.

تقديم آخرين اجراي "رابينسون کروزوئه"به محمود استادمحمد

گروه اجرايي نمايش «رابينسون کروزوئه» پس پايان اجرا با حضور تمامي عوامل نمايش بر صحنه آخرين اجراي اين نمايش به محمود استاد محمد تقديم کرد.به گزارش روابط عمومي نمايش، ميلاد نيک آبادي کارگردان نمايش «رابينسون کروزوئه» ضمن تشکر از محمد چرمشير و ديگر هنرمندان حاضر، گفت: براي استاد محمد سکوت را جايز نمي دانم، براي استاد محمد بايد با تمام وجود کف زد.

بنا بر اين گزارش، اين نمايش در مدت سي و سه شب اجراي خود ميزبان هنرمنداني نظير دکتر قطب الدين صادقي، دکتر مسعود دلخواه، رضا گوران، رضا آشفته، جواد نمکي، اصغر دشتي، علي نجفي، شيرين يزدانبخش، اشکان خطيبي، رضا مهديزاده، خسرو احمدي، سيروس همتي، حسين کياني، مهران احمدي، رويا افشار، وحيد نفر، رويا تيموريان، حسين پاکدل، گوهر خيرانديش، حسن جودکي، ، الهام پاوه نژاد، خاطره اسدي و... بوده است.


پروژه‌هاي جديد مارتين اسكورسيزي

مارتين اسكورسيزي در‌عين‌حال مشغول ساخت مستندي با عنوان موقتي بيل كلينتون است و ساخت مستند سيناترا هم جزو برنامه‌هاي آينده‌اش ذكر شده است.به گزارش باشگاه خبرنگاران، مارتين اسكورسيزي در‌عين‌حال مشغول ساخت مستندي با عنوان موقتي بيل كلينتون است و ساخت مستند سيناترا هم جزو برنامه‌هاي آينده‌اش ذكر شده است. مارتين اسكورسيزي مشغول مراحل پس از توليد گرگ وال‌استريت است؛ لئوناردو دي‌كاپريو، متيو مك‌كانهي و جان فاورو بازيگران اصلي اين فيلم جناييِ زندگي‌نامه‌اي هستند.زمان اكران اين فيلم اواخر سال 2013 اعلام شده است.

او همچنين مشغول مراحل پيش‌توليد فيلم بعدي خود، سكوت است. اين فيلم اقتباسي است از رماني با همين نام نوشته‌ي شوساكو اندو؛ اسكورسيزي اين رمان را حدود 25 سال پيش خوانده و از آن پس قصد ساخت اقتباسي سينمايي از آن را داشته است. اما گاهي پروژه‌هاي ديگر ساخت آن را به‌تأخير مي‌انداختند و گاهي هم مسائل مالي و آماده‌نبودن فيلمنامه.


خير و برکت همه گير "کلاه قرمزي"

کلاه قرمزي فقط براي تهيه کنندگان و کارگردانش خير و برکت نداشت ظاهرا اين فيلم وسوسه اي دنباله سازي را به جان کارگردان هاي ديگر انداخت.به گزارش باشگاه خبرنگاران؛‌کلاه قرمزي فقط براي تهيه کنندگان و کارگردانش خير و برکت نداشت ظاهرا اين فيلم وسوسه اي دنباله سازي را به جان کارگردان هاي ديگر انداخت.حالا سازنده هاي فيلم هاي پر فروش از شهر موش ها تا سن پطرزبورگ به فکر ساخت دنباله هايي براي اين فيلم ها افتاده اند.

شهر موش ها البته با جديدت بيشتري پيگيري مي شود و با راه اندازي خبر گزاري "موشنا" و جمع کردن جمعي از طنز نويسان و روزنامه نگاران اميدوار است بتواند انگيزه ي تماشاي فيلم را براي کودکان و البته انگيزه تماشاي فيلم را براي کودکان و البته کساني که از موش هاي تلويزيوني خاطره دارند حفظ کنند. آنها دکورهاي گسترده اي زده اند، فيلمنامه شان را بازسازي کرده اند و مرضيه بروند(کارگردان فيلم) هم به شيوه ي خودش در حال بازنگري داستان است.اما سن پطرزبورگ فعلا در مرحله نگارش فيلمنامه است.

بهروز افخمي گفته بود اين فيلم را تنها با حضور پيما قسم خاني و محسن تنابنده مي سازد و ظاهرا تنابنده فعلا مشغول بازي در سريالي است و قاسم خاني هم هر از گاه بين کارهايش قصه ي سن پطرزبورگ 2 را سر و سامان مي دهد و خود افخمي هم مي خواهد داستان آذر شهدخت پرويز و ديگران را بسازد شما فکر مي کنيد ايم فيلم ساخته مي شود؟


 
اجتماعي
جوان و جامعه
ويژه
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون