جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2801- تاریخ : 1392/03/25 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)


«چنگيز جليلوند» به نوشدارو پيوست


ساخت «تتل و راز صندوقچه» از سرگرفته شد

جدول گيشه نمايش هند
شکست خانواده درمندرا از رانبير کاپور


"مسير انحرافي"فيلم شد


"دي کاپريو"و تهيه كنندگي يك درام تاريخي


پايان فيلمبرداري "به تهران خوش آمديد"


"چه خوبه که برگشتي" نيم‌ميلياردي شد


دريچه هنر


خبر، خبر


ميز خبر


 «چنگيز جليلوند» به نوشدارو پيوست 

 «چنگيز جليلوند» به جمع بازيگران مجموعه تلويزيوني «نوشدارو» به کارگرداني جواد اردکاني پيوست.به گزارش فارس، تصويربرداري اين مجموعه تلويزيوني که از اوايل پاييز سال گذشته آغاز شده و حدود هفتاد در صد از مراحل خود را پشت سر گذاشته است.در اين مرحله چنگيز جليلوند دوبلور با سابقه در نقش دکتر حکمت مقابل دوربين فرشاد گل سفيدي رفته است.

«نوشدارو» درباره خانواده‌اي جهادگر است که فرزند ارشد آنها به عنوان دانشجوي برتر بورسيه دکتراي يکي از دانشگاه‌هاي معتبر اروپايي مي‌شود. اين دعوت باعث شده تا خانواده نيز علي رغم ميل باطني با او همراه شود. ارتباط خانواده با محيط و فضاي جديد بستر ساز قصه‌هاي اين سريال است...

هدايت هاشمي، رز رضوي، ساقي عسگري، محبوبه بيات، اميرعلي نبويان، شيوا خسرومهر سهند جاهدي، ، سيد جواد طاهري بازيگران اصلي اين سريال هستند. ضمن آنکه در مرحله جديد که از اواخر اسفند سال گذشته آغاز شد، اصغر همت، محمود عزيزي، رضا رضوي، نيلوفر شهيدي، علي صالحي، رضا فياضي و جمشيد گرگين نيز به ايفاي نقش پرداخته‌اند.


 ساخت «تتل و راز صندوقچه» از سرگرفته شد 

 
فيلم سينمايي «تتل و راز صندوقچه» با از سرگيري ساخت براي جشنواره‌ي فيلم کودک و نوجوان آماده مي‌شود.سعيد هاشمي تهيه‌کننده‌ي اين پروژه انيميشن رئال- در گفت‌و‌گو با (ايسنا)، گفت: پس از مدتي که به دليل مسال مالي ادامه‌ي ساخت فيلم «تتل و راز صندوقچه» متوقف شده بود، از يک ماه قبل کار بخش انيميشن آن آغاز شده و حدود هفت دقيقه از آن ساخته شده است.

او با اشاره به اينکه 45 درصد اين فيلم رئال است که فيلمبرداري آن هم تمام شده است، افزود: حدود 43 دقيقه از فيلم انيميشن است که اگر روند ساخت آن به همين شکل ادامه يابد براي جشنواره فيلم کودک آماده خواهد شد.به گزارش ايسنا، فيلمنامه فيلم «راز صندوقچه» که در ژانر کودک و با فضاي فانتزي است، بطور مشترک توسط وحيد گلستان و منصور غلامي نوشته شده است و موضوع آن هم درباره بزغاله‌اي است که با اشتباه خود موجب بروز يک‌سري مشکلات براي خود و ديگران مي‌شود و تنها کسي که مي‌تواند اين مشکلات را برطرف کند، خودش است.

در اين فيلم که وحيد گلستان آن را کارگرداني مي‌کند، مهران احمدي با گريمي متفاوت درنقش «گرگ خان» به همراه عليرضا خمسه، حديث فولادوند، حسن معجوني، رضا فيض نوروزي، نادر سليماني، علي ابوالحسني و غزل ذوالفقاري حضور دارند.اين فيلم مخصوص کودکان 7 تا 9 ساله است که به همراه موسيقي ارکسترال آماده مي‌شود و قصد داريم علاوه بر 2-3 شعري که در فيلم پخش مي‌شود، چند آهنگ ديگر را هم در قالب يک آلبوم در ارمنستان ضبط و ارائه کنيم.


 جدول گيشه نمايش هند
 شکست خانواده درمندرا از رانبير کاپور 

 
با وجود استقبال نسبي تماشاگران هندي از قسمت دوم کمدي خانودگي «پاملا، ديوانه، ديوانه»، اين فيلم نتوانست صدرنشين جدول هفتگي گيشه نمايش سينماهاي اين کشور آسيايي شود.به گزارش فارس، کمدي درام خانوادگي «اين جواني ديوانگي است» در دومين هفته نمايش عمومي خود همچنان انتخاب اول تماشاگران سينما در هند بود.

«پاملا، ديوانه، ديوانه»، قسمت دوم يک فيلم پر فروش سال 2011 سينمايي هند است، که نتوانست موفقيت قسمت اول آن را دوباره تکرار کند.اين درحالي است که در زمان اکران عمومي قسمت اول فيلم، کسي پيش‌بيني يک موفقيت بالاي مالي را براي آن نمي‌کرد. برعکس، اين بار کسي پيش‌بيني و تصور يک فروش معمولي را براي قسمت دوم اين فيلم نداشت و بسياري حدس زدند يک افتتاحيه قوي و بالا داشته باشد.

اما به جز جنوب هند، استقبال تماشاگران از اين کمدي خانوادگي خيلي بالا نبود و فروش سه روز اول فيلم بيش از 23 کرور نشد.با توجه به افتتاحيه 65 کروري «اين جواني ديوانگي است» در هفته قبل، اهل فن مي‌گفتند «پاملا، ديوانه، ديوانه»، با يک افتتاحيه 40 تا 50 کروري نمايش عمومي خود را آغاز خواهد کرد.ساني ديول و بابي ديول در قسمت دوم اين فيلم دوباره با پدر بازيگر خويش درمندرا هم‌بازي شده‌اند. آن‌ها در قصه فيلم در نقش پدر و دو فرزندي ظاهر شدند که يک سري ماجراجويي تازه را تجربه مي‌کنند.فيلم‌هاي ساني ديول در جنوب هند طرفداران زيادي دارد و با استقبال خوب و بالاي تماشاگران روبرو مي‌شود. اما تماشاگران هندي در بقيه نقاط هند استقبال بالايي از فيلم تازه او نکردند.

«اين جواني ديوانگي است» در هفته دوم اکران عمومي خود حدود 29 کرور فروش کرد و نشان داد که هنوز فيلم محبوب تماشاگران هندي است. فروش کلي فيلم در 10 روز اول نمايش به 150 کرور رسيد.


 "مسير انحرافي"فيلم شد 

 
ايسنا:شبکه سه سيما با تدوين سريال «مسير انحرافي» در قالب يک فيلم تلويزيوني، اين فيلم را جمعه‌ي هفته آينده پخش مي‌کند.

«مسير انحرافي» محصول شبکه سه سيماست که در سال 1390 به کارگرداني بهرنگ توفيقي ساخته شد.

در اين سريال بازيگراني چون پوريا پور سرخ، شقايق دهقان، فرزاد حسني، بهنوش بختياري، مجيد واشقاني، کمند امير سليماني، اکرم محمدي، نادر سليماني، عزت‌الله مهرآوران، محمد شيري و... از جمله بازيگران اين سريال هستند.

اين فيلم جمعه، 31 خرداد ماه ساعت 19 پخش مي‌شود.


 "دي کاپريو"و تهيه كنندگي يك درام تاريخي 

 
فارس:لئوناردو دي‌کاپريو مي‌گويد از اين که در فيلم درام شرح‌حال‌گونه «راسپوتين» بازي مي‌کند خوشحال است. او تهيه‌کننده اين درام‌ تاريخي هم خواهد بود. کمپاني برادران وارنر تهيه کننده اصلي «راسپوتين» است و از جيس هال دعوت کرده تا کار نگارش فيلم‌نامه آن را انجام دهد.در قصه فيلم، دي کاپريو در نقش چهره پر رمز و راز و سرشناس تاريخي روسيه راسپوتين بازي خواهد کرد.

هنوز زماني براي شروع فيلم‌برداري فيلم اعلام نشده است .اما تمام صحنه‌هاي آن در لوکيشن‌هاي کشور روسيه و استوديوي قديمي مسفيلم فيلم‌برداري خواهد شد.


 پايان فيلمبرداري "به تهران خوش آمديد" 

 
مهر:فيلمبرداري "به تهران خوش آمديد" ساخته رضا سبحاني به پايان رسيد و در حال حاضر تدوين آن انجام مي‌شود.مجتبي اميني تهيه‌کننده سينما با تاييد خبر به پايان رسيدن فيلمبرداري "به تهران خوش آمديد" گفت: تدوين فيلم سينمايي "به تهران خوش آمديد" توسط مهدي حسيني‌وند آغاز شده است و اميدوارم به زودي به پايان برسد.در اين فيلم بازيگراني چون هنگامه قاضياني، مهرداد صديقيان، همايون ارشادي، رضا ناجي، بابک حميديان، سام قريبيان و ... بازي مي‌کنند.


 "چه خوبه که برگشتي" نيم‌ميلياردي شد 

ايسنا:فروش فيلم «چه خوبه که برگشتي» در کل کشور به نيم ميليارد تومان رسيد.علي سرتيپي، مديرعامل موسسه‌ي فيلميران که پخش فيلم سينمايي «چه خوبه که برگشتي» را برعهده دارد، درباره‌ي آخرين رقم فروش اين فيلم اظهار کرد:آخرين فيلم مهرجويي روز چهارشنبه در تهران 18ميليون تومان‌ و روز پنجشنبه 38ميليون تومان فروش کرد که با اين حساب، فروش کلي «چه خوبه که برگشتي» در 22 سينماي تهران به 300ميليون تومان رسيده است.او ادامه داد:در شهرستان‌ها نيز اين فيلم در حدود 15 شهر اکران مي‌شود و فروش کلي آن تا کنون به 175ميليون تومان رسيده است.


 دريچه هنر 

همبازي شدن "جکي چان "با يک کرگدن 6 ساله

مهر:جکي چان بازيگر مشهور و سفير حمايت از حيوانات با يک کرگدن سفيد 6 ساله همبازي شد.

به نقل از هاليوود ريپورتر، جکي چان مي‌خواهد با اين کرگدن که اسمش اسپايک است به توقف تجارت غيرقانوني در حيات وحش کمک کند.

کريس تاکر، اوون ويلسون و جک بلک در ميان بازيگران برجسته‌اي هستند که در اين زمينه با جکي چان همکاري مي‌کنند.

اسپايک يک کرگدن سفيد 6 ساله است که وزنش بيش از 6300 پوند (حدود 3 هزار کيلو) و طولش بيش از 3 متر است. اين کرگدن که وقتي نوزاد بود، در آفريقا به دليل شکار غيرقانوني مادرش را از دست داد، قادر نيست به زندگي در حيات وحش بازگردد. او که نجات يافت و به آمريکا منتقل شد، از آن زمان تا کنون در فيلم هاي مختلفي بازي کرده و حتي در تبليغات سوپر بال آمريکا هم ظاهر شده است. اما او در فيلم‌هاي هشداردهنده متعددي هم ظاهر شده که يکي از آنها فيلمي است که اين هفته با جکي چان در آن همکاري کرده است. اين فيلم براي سازمان "وايلد ايد" ساخته شده که تلاش مي کند به تجارت غيرقانوني در حيات وحش که سالانه 10 ميليارد دلار را دربر مي‌گيرد، پايان دهد.

چان به عنوان سفير اين گروه از سال 2002 در برنامه هاي مختلفي شرکت کرده که برنامه حمايت از ببرها از جمله آنها بود. او به تازگي در فيلمي ظاهر شده تا به مردم چين و ويتنام هشدار بدهد که از محصولاتي که در آنها از کرگدن استفاده مي‌شود، استفاده نکنند.

اين فيلم حاصل همکاري وايلد ايد و بنياد وايلد لايف آفريقا است. اين گروه‌ها با شعار "نه به کرگدن" به رياست يائو مينگ بازيکن سابق بسکتبال حرفه اي آمريکا که در برنامه "نه به عاج فيل" هم فعاليت مي کند، کار مي کنند.لي بينگ بينگ بازيگر چيني که در فيلم "منتقل شوندگان" هم بازي کرده به تازگي به اين مبارزات پيوسته و ماه پيش قرارداد همکاري با اين گروه را امضا کرده است.

نسل کرگدن به دليل تفکري که معتقد است اين حيوان در صنعت داروسازي مفيد است، به شدت در معرض خطر قرار دارد. بزرگترين بازار مصرف کرگدن، چين و ويتنام است و يک شاخ کرگدن 200 هزار دلار خريد و فروش مي شود. در سال 2012 تعداد 668 کرگدن به صورت غيرقانوني در آفريقاي جنوبي شکار شدند.


محمد اصفهاني تابستان امسال بر روي صحنه اجرا

محمد اصفهاني پس از سال‌ها سکوت در زمينه اجراي صحنه‌اي، تابستان امسال کنسرت مي‌دهد.به گزارش (ايسنا)، اين خواننده که «بي‌واژه» آخرين آلبومش محسوب مي‌شود، اجراي صحنه‌اي خود را به بعد از انتخابات رياست جمهوري موکول کرده است.در وب‌سايت رسمي‌ محمد اصفهاني نوشته شده است: «به خاطر ويژگي‌هاي خاص ايام قبل از انتخابات، کنسرت تهران محمد اصفهاني به تابستان 1392 موکول شد که پس از رايزني با مراجع قانوني و قطعيت جزئيات، اطلاعات بيشتر در اختيار شما قرار خواهد گرفت.»


 خبر، خبر 

«آلمادوار» جشنواره فيلم لس‌آنجلس را کليد زد

جشنواره فيلم لس‌آنجلس با نمايش جديدترين ساخته «پدرو آلمادوار» در مراسم افتتاحيه آغاز به کار کرد.به گزارش (ايسنا)، «پدرو آلمادوار»، کارگردان سرشناس اسپانيايي با فيلم «خيلي هيجان زده‌ام» جشنواره 11 روزه فيلم لس‌آنجلس را افتتاح کرد.«استفني الف»، رييس جشنواره فيلم لس‌آنجلس اعلام کرد: هدف از اين رويداد سالانه سينمايي تجليل از نقش زنان در سينماست و در جشنواره امسال قصد داريم از موفقيت‌هاي زنان در عرصه تدوين در سينما تجليل کنيم.وي در ادامه افزود:ما هر سال از طيف خاصي از سينماگران زن در بخش‌هاي موسيقي، فيلم‌برداري، طراحي لباس و غيره تاکيد تقدير مي‌کنيم.

همچنين قرار است «ديويد اوراسل»، کارگردان سرشناس هاليوود با دريافت جايزه «مستقل اسپريت» مورد تجليل قرار بگيرد و با نمايش فيلم «سه پادشاه» درباره دوران حرفه‌اي خود در سينما بحث کند.از جمله فيلم‌هاي حاضر در جشنواره لس‌آنجلس مي‌توان به فيلم نامزد نخل طلاي «تنها خدا مي‌بخشد» از «نيکلاس وندينگ رفين» اشاره کرد.


 ميز خبر 

وزير ارشاد:

بيش از 450 خبرنگار خارجي انتخابات ايران را پوشش مي دهند

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت:بيش از 450 خبرنگار و تصويربردار خارجي، حضور گسترده مردم ايران در پاي صندوق هاي راي و خلق اين حماسه سياسي را پوشش مي دهند.

به گزارش مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي ،«سيدمحمد حسيني» روز جمعه با حضور در دانشگاه امام صادق(ع) و پس از انداختن آراي خود در صندوق يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و چهارمين دوره انتخابات شوراهاي شهر و روستا، افزود: براي پوشش خبري انتخابات، 205 خبرنگار و تصويربردار از خارج به ايران آمده اند و بيش از 250 نفر نيز خبرنگاران خارجي مقيم ايران هستند.وي ادامه داد: همچنين بيش از دو هزار خبرنگار و تصويربردار داخلي از خبرگزاري ها، مطبوعات و سايت هاي خبري، انتخابات را پوشش مي دهند.

به گفته حسيني، خبرنگاراني از کشورهاي آذربايجان، اتريش، اسپانيا، استراليا، آمريکا، انگليس، اکراين، ايتاليا، بلاروس، بلژيک، ترکيه، دانمارک، روسيه، ژاپن، سوئد، سوئيس، فرانسه، فنلاند، نروژ، ونزوئلا، هلند، هند و يونان براي پوشش انتخابات در ايران حضور دارند.وي با بيان آنکه از مدت ها پيش از انتخابات، رسانه هاي بيگانه و غربي تبليغات منفي خود را در جهت کم رنگ جلوه دادن حضور ملت ايران در انتخابات آغاز کرده اند، گفت: حضور نمايندگان رسانه هاي خارجي در ايران و مشاهده واقعي حضور گسترده مردم در انتخابات، باعث خنثي شدن تبليغات منفي دشمنان خواهد شد.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، روز انتخابات را، روز شکوه و عظمت و يکپارچگي ملت ايران دانست که به گفته وي براي مشارکت در سرنوشت و انتخاب رييس جمهوري در آن شرکت مي کنند.

وي ابراز اميدواري کرد نتيجه انتخابات با انتخاب فرد اصلح براي مردم پر خير و برکت باشد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي تصريح کرد که حضور گسترده مردم با بصيرت ايران در انتخابات، شعار نيست بلکه تجربه اي است که طي 34 سال در 34 انتخاب و 34 حماسه سياسي انجام شده و به دست آمده است.وي از اهالي فرهنگ، هنر و رسانه دعوت کرد که با حضور در پاي صندوق راي، علاوه بر مشارکت در خلق حماسه سياسي، باعث ترغيب و تشويق حضور مردم در انتخابات شوند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون