جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2767- تاریخ : 1392/02/12 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)


پايان کار "پژمان" در نيمه ارديبهشت


ايوان شمس بعد از "آقاي الف" انيميشن اکران مي‌کند

حسن نجاريان:
"دربند"، "هيس دخترها فريا نمي زنند" و "حوض نقاشي" در جشنواره کن


"عظيم‌الجثه"ويل اسميت دوباره نويسي مي‌شود


معتبرترين جايزه تئاتر انگليس در دستان"هلن ميرن"


"فريدون جيراني"و ساخت يک سريال پليسي


کوين کاستنر "سياه و سفيد" را انتخاب کرد


خبر، خبر


دريچه هنر


 پايان کار "پژمان" در نيمه ارديبهشت 

 
سريال "پژمان" به کارگرداني "سروش صحت" تا 15 ارديبهشت به کار خود پايان ميدهد.

رضا کريمي مدير توليد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص روند توليد سريال "پژمان" گفت:اين سريال در مراحل آخر تصويربرداري به سر مي برد و هم اکنون لوکيشن اصلي اين سريال واقع در اختياريه در حال تصويربرداري است.وي افزود:تصويربرداري اين سريال تا قبل از 15 ارديبهشت به پايان خواهد رسيد و هم زمان با تصويربرداري تدوين اين سريال نيز در حال انجام است."ميرکريمي" ادامه داد:پس از اتمام سريال "پروانه" و يک ميني سريال که از شبکه سه سيما پخش مي شود سريال "پژمان" بعد از آنها يعني اواخر خرداد از همين شبکه به روي آنتن خواهد رفت.گفتني است سريال "پژمان" به کارگرداني "سروش صحت" و تهيه کنندگي "محسن چگيني" براي شبکه سه سيما توليد مي شود.


 ايوان شمس بعد از "آقاي الف" انيميشن اکران مي‌کند 

 
مجموعه فرهنگي هنري ايوان شمس بعد از نمايش "آقاي الف" 6 فيلم سه بعدي از انيميشن‌هاي روز جهان را به نمايش درمي‌آورد.محمدعلي حجازي مدير مجموعه فرهنگي و هنري ايوان شمس در گفتگو با مهر با بيان اين مطلب که فعاليت مجموعه فرهنگي و هنري "ايوان شمس" از 11 ارديبهشت ماه با نمايش فيلم سينمايي "آقاي الف" به کارگرداني علي عطشاني آغاز شده است، گفت: سيستم‌هاي جديد و به‌روز نمايش سينماي ديجيتال در سالن نمايش "ايوان شمس" نصب شده و اولين فيلمي که در اين مجموعه در سال جاري به نمايش درآمد فيلم سينمايي "آقاي الف" است.

وي توضيح داد:اولويت اصلي اين مجموعه حمايت از توليد داخلي بوده و به همين دليل تا زماني که اکران "آقاي الف" در ايوان شمس ادامه داشته باشد، نمايش فيلم هاي جديد سه بعدي به تعويق خواهد افتاد.حجازي با اشاره به اين که تا امروز 6 فيلم و انيميشن سه بعدي از جديدترين آثار روز دنيا براي نمايش در ايوان شمس خريداري شده است، ادامه داد:نمايش اين مجموعه در ايوان شمس منوط به دريافت پروانه نمايش است.

اين مدير فرهنگي در پايان خبر داد:از جمله فيلم‌هاي انتخاب شده براي نمايش مي‌توان به "سامي 2"، "زامبزيا"، "کومبا"، "کوچکترين فرشته"، "بر فراز تپه خشخاش" و "زودياک چيني" اشاره کرد.


 حسن نجاريان:
 "دربند"، "هيس دخترها فريا نمي زنند" و "حوض نقاشي" در جشنواره کن 

 
فيلم هاي "دربند" "استرداد" و "حوض نقاشي" از جمله فيلم هاي راه يافته به جشنواره و بازار کن است.حسن نجاريان، قائم مقام بنياد فارابي، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص حضور بنياد فارابي در بازار کن، گفت: يکي از دلايل حضور ما ارتباط گيري و مبادله با ديگر کشورها در بازار کن است تا از اين طريق چتر سينماي ايران را برپا کنيم و با اختيار گذاشتن غرفه به بخش هاي خصوصي و بخش هاي دولتي مذاکراتي را انجام دهيم.

وي ادامه داد:حضور در بازار کن در زمينه مذاکره با مديران جشنواره شبکه هاي اکران سينمايي و نمايش هاي فرهنگي دربازار کن براي انجام مذاکرات اوليه مزايايي دارد و نتايج در طول سال و در جشنواره هاي و مراکز فرهنگي دانشگاهي مشخص خواهد شد.

وي در خصوص شاخص ترين فيلم در بازار کن ابراز داشت: 12 فيلم از جمله "دربند" "استرداد" از بنياد فارابي، "هيس دخترها فرياد نمي زنند" و "ساکن خانه چوبي" از مرکز گسترش و مستند سينمايي و از سوي حوزه هنري "حوض نقاشي" و "خسته نباشيد" معرفي شدند و همچنين چند فيلم خصوصي نيز در بازار حضور خواهد داشت.

نجاريان در خصوص مزاياي حضور ايران در جشنواره کن اظهار داشت:حضور در جشنواره ها اهميت بسزايي ندارد اما بايد در هر رويدادي به خاطر نمايش بالندگي سينما در جهان حضور داشته باشيم.


 "عظيم‌الجثه"ويل اسميت دوباره نويسي مي‌شود 

فارس:فيلم‌نامه «عظيم‌الجثه» فيلم جديد ويل اسميت را اد سولومون دوباره‌نويسي مي‌کند.کمپاني يونيورسال تهيه کننده اين فيلم اکشن علمي تخيلي دلهره آور است.عظيم‌الجثه» که مدت‌هاست بحث توليد آن مطرح است ، نسخه دوباره‌سازي يک فيلم موفق و پرفروش دهه هفتاد ميلادي است.جوزف سارجنت کارگردان نسخه جديد «عظيم‌الجثه»است.فيلم‌نامه فيلم بر اساس قصه کتابي به همين نام نوشته مي‌شود، که دنيس فلتام جونز نويسنده آن است.اريک بريون ،سوزان کلارک و گوردون پاين سنت بازيگران نسخه اصلي «عظيم‌الجثه» بودند.


 معتبرترين جايزه تئاتر انگليس در دستان"هلن ميرن" 

ايسنا:«هلن ميرن»، هنرپيشه‌ سرشناس و پيشکسوت انگليسي جايزه‌ي بخش بهترين بازيگر زن جوايز ئاتر «اوليوير» را به دست آورد.برندگان جوايز هنرهاي نمايشي «اوليوير» که مهمترين جايزه‌ تئاتر انگليس لقب دارد‌، معرفي شدند و «هلن ميرن»، بازيگر سرشناس برنده‌ اسکار به عنوان بهترين بازيگر عرصه تئاتر انتخاب شد.بازي ميرن 67 ساله در نمايشي به نام «تماشاچيان» بسيار مورد توجه منتقدان قرار گرفت.اين اثر درباره‌ي روابط ملکه اليزابت (با بازي هلن ميرن) و 12 نخست‌وزيرش طي شش دهه حکمفرمايي در انگليس است.وي پيش از اين با بازي در نقش ملکه اليزابت در سال 2006 جايزه‌ي آکادمي اسکار را برده بود.


 "فريدون جيراني"و ساخت يک سريال پليسي  

 
فارس:فريدون جيراني قصد دارد سريال پليسي «خانه امن» را براي شبکه يک سيما کارگرداني کند.«فريدون جيراني» نويسنده و کارگردان سريال «خانه امن»گفت:فيلمنامه «خانه امن» نوشته شده و تا يک ماه ديگر تکميل مي‌شود.وي با بيان اينکه داستان اين سريال تمي سياسي دارد افزود:«خانه امن» سريالي پر بازيگر است که فرم پليسي نوشته شده و پرحادثه است.نويسنده سريال «خانه امن» افزود:اين سريال در 13 قسمت 60 دقيقه‌اي براي گروه مجموعه‌هاي تلويزيوني شبکه يک نوشته شده و براي ايام دهه فجر امسال ساخته خواهد شد.


 کوين کاستنر "سياه و سفيد" را انتخاب کرد 

 
مهر:کوين کاستنر بازيگر و کارگردان مشهور آمريکايي براي بازي در فيلم "سياه و سفيد" به کارگرداني مايک بيندر قرارداد امضا کرد.به نقل از سينما بلند، کاستنر با پذيرش اين قرارداد در فيلم "سياه و سفيد" بازي مي کند.او که آخرين‌بار پس از بازي در فيلمي از اين کارگردان در کنار جوآن آلن در فيلم "بالاي خشم" در سال 2001 با نقدهاي مثبتي روبه‌رو شده بود، اکنون با وي در يک فيلم جديد ايفاي نقش مي‌کند.

اين فيلم که اولين پروژه کارگرداني بيندر پس از سال 2007 و فيلم "حکومت بر من" با بازي آدام سندلر است، تابستان امسال در نيواورلئان فيلمبرداري مي شود.


 خبر، خبر 

خليج فارس بهترين هاي خود را شناخت

به گزارش ستاد اطلاع رساني سومين جشنواره بين المللي فرهنگي هنري خليج فارس، بهترين آثار فرهنگي و هنري با موضوع خليج فارس با اهداي لوح تقدير و تنديس اين جشنواره برگزيدگان خود را معرفي کرد.

در اين مراسم که صبح روز سه شنبه 10 ارديبهشت ماه به مناسبت روز ملي خليج فارس در بندرعباس برگزار شد، سيد محمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، همايون اميرزاده دبير سومين جشنواره بين المللي فرهنگي هنري خليج فارس و ابراهيم عزيزي استاندار هرمزگان از بهترين آثار فرهنگي وهنري با موضوع خليج فارس تقدير کردند.

برگزيدگان اين جشنواره در بخش هاي مختلف به شرح زير است:

برگزيدگان بخش هنرمندان فعال خليج فارس

حسين احمدي‌نسب نقاش، داريوش ارجمند بازيگر سينما و تلويزيون، سيروس کهوري‌نژاد بازيگر سينما و تئاتر، روزبه ياري‌پور فعال فضاي مجازي، اسد نقش‌بندي عکاس، انوشيروان ارجمند هنرمند پيشکسوت و محمود عزيزي هنرمند پيشکسوت از جمله هنرمنداني هستند که در اين بخش تقدير شدند.

برگزيدگان جشنواره‌هاي موضوعي

همچنين هنرمنداني چون پيمان پارس مهر منتخب جشنواره خوشنويسي قزوين، عليجان سليماني منتخب جشنواره متون ادبي در جنوب کرمان، مريم سليم زاده منتخب جشنواره پژوهش‌هاي زيست محيطي، محمد ترکمان منتخب جشنواره شعر ترکي در استان آذربايجان غربي، فرهاد عظيمان منتخب جشنواره پويانمايي اردبيل، مجتبي عطارزاده منتخب بهترين پژوهش‌هاي خليج فارس "گذشته و آينده"، مسلم نعمتي منتخب جشنواره کاريکاتور استان مرکزي، عباسعلي صميمي منتخب جشنواره عکس خليج فارس، محمدرضا مه‌آبادي، ميثم شايگان منتخب جشنواره بازي‌هاي رايانه‌اي در تهران، محمد انور بيجازه‌اي منتخب جشنواره آواها و نواهاي خليج فارس، ميثم خالوندي منتخب جشنواره طراحي و گرافيک در استان خراسان جنوبي، نفيسه محمدياني منتخب جشنواره طراحي و گرافيک از استان خراسان جنوبي، علي حکيميان منتخب جشنواره هنرهاي تجسمي در استان يزد در بخش برگزيدگان جشنواره‌هاي موضوعي انتخاب شدند.بنا بر اين گزارش در اين مراسم از خانواده شهداي خليج فارس تقدير به عمل آمد.

خانواده شهيد اسحاق عامري سياهواي، خانواده شهيد احسان دارا، خانواده شهيد اسدالله هنگامي، خانواده شهيد علي کهوري نژاد از جمله خانواده هاي شهدايي بودند که لوح تقدير و تنديس خليج فارس به آنها اهدا شد.

همچنين لوح تقدير و تنديس جشنواره به سردار دريادار دوم علي عظمايي از شهرستان بندر لنگه، سردار دريادار دوم علي رزم جو از استان بوشهر،اميردريادار علي اکبر اخگر فرمانده ناوگان هميشه روشن جوشن نيز اهدا شد.در پايان اين مراسم از فعالان صدا و سيماي مرکز استان هرمزگان نيز تقدير به عمل آمد.


حفظ صنعت انيميشن در گرو حمايت از فيلم‌هاي کوتاه

يک انيماتور معتقد است که صنعت انيميشن را حمايت از فيلم‌هاي کوتاه مي‌تواند سر پا نگه دارد.حسين صافي که جزو هيأت انتخاب جشنواره پويانمايي تهران بوده است، درباره‌ي وضعيت انيميشن ايران به (ايسنا) اظهار کرد:متأسفانه اوضاع اصلا خوب نيست، مخصوصا از تابستان سال گذشته که بودجه‌هاي صداوسيما تقريبا قطع شد و موسسه صبا نتوانست هزينه‌ها را به شرکت‌هاي زيادي پرداخت کند.او با بيان اينکه به اين ترتيب افراد حرفه‌اي به طور مستقيم و غيرمستقيم به توليدات صبا وابسته بودند نيمه بيکار شدند، ادامه داد:در بخش توليد آثار کوتاه هم مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي و کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان که متوليان اصلي اين بخش هستند به شدت با کمبود بودجه مواجه شده‌اند و بخشي از پروژه‌هاي آن‌ها معلق مانده است.

صافي تاکيد کرد:کيفيت انيميشن‌هاي سينمايي و سريالي را بايد مديون انيميشن کوتاه بدانيم و سياست توليد اين نوع از انيميشن بايد ادامه پيدا کند چون صنعت انيميشن به نوعي با حمايت فيلم‌هاي کوتاه انيميشن مي‌تواند حفظ شود.او همچنين درباره‌ي پروژه‌هاي جديدي که در دست توليد دارد‌،گفت:سفارش چند کار فانتزي براي مخاطب سني «الف» و «ب» گرفته شده که براي کشورهاي خارجي توليد مي‌شود ومن هدايت دپارتمان و طراحي آن را بر عهده دارم.


 دريچه هنر 

حضور بيش از 600 ناشر در بخش دانشگاهي نمايشگاه کتاب

بخش دانشگاهي بيست و ششمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران ميزبان بيش از 600 ناشر است.

به گزارش ستاد اطلاع رساني بخش دانشگاهي بيست و ششمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران، در اين دوره در بخش دانشگاهي حدود 600 ناشر حضور دارند و تعداد کتاب ها 53 هزار عنوان و چاپ اول حدود 32 هزار عنوان است. متراژ مفيد بخش دانشگاهي 7400 متر و کل متراژ غير مفيد 13500 متر است.همچنين تعدادي از غرفه ها به فعاليت ها و خدماتي همچون اطلاع رساني، بانک، دوربين، مخابرات و آتش نشاني اختصاص دارد. اورژانس نيز در بخش دانشگاهي و در ستاد مستقر است.بخش دانشگاهي بيست و ششمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران در ضلع جنوب شرقي مصلاي امام خميني (ره) واقع است. يادآور مي شود بيست و ششمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران از 11 تا 21 ارديبهشت ماه در مصلاي امام خميني (ره)برگزار مي شود.


جزئيات برنامه هاي هشتمين جشنواره ملي انتشارات روابط عمومي اعلام شد

دبير هشتمين جشنواره ملي انتشارات روابط عمومي با بيان اين مطلب گفت:در پي برگزاري موفق هفت دوره جشنواره ملي انتشارات روابط عمومي، هشتمين دوره آن توسط انجمن متخصصان روابط عمومي و با همکاري دست اندرکاران روابط عمومي سازمان ها، موسسات دولتي و غيردولتي، استادان، کارشناسان و دانشجويان اين رشته، ساعت 8:30 روز چهارشنبه 18 ارديبهشت در مرکز همايش سازمان اسناد ملي برگزار مي شود.

مهدي باقريان با اشاره به اين موضوع که دومين همايش تخصصي توليد محتوا از دوره قبل به جشنواره اضافه شد، افزود:امسال در دومين همايش مذکور دکتر مهدي محسنيان راد، دکتر حسين علي افخمي و دکتر علي اکبر جلالي پيرامون نقش نهادها و نشانه ها در توليد محتوا در روابط عمومي، عوامل موثر بر توليد محتوا در روابط عمومي و محتواي الکترونيکي، خلاقيت و نوآوري در روابط عمومي سخنراني خواهند نمود.

مراسم اهداي جوايز برگزيدگان جشنواره ملي انتشارات راس ساعت 15:00 روز چهارشنبه 18 ارديبهشت ماه با تجليل از برگزيدگان و قرائت بيانيه به کار خود پايان مي دهد.


رامين عباسي‌زاده:

10 قسمت از «ميلياردر 2» نوشته شد

تهيه‌کننده‌ي سريال «ميلياردر 1» از به اتمام رسيدن 10 قسمت از نگارش سري دوم اين مجموعه خبر داد.

رامين عباسي‌زاده در گفت‌و‌گو با (ايسنا)، خاطرنشان کرد:در حال حاضر مشغول کار روي متن‌ سريال «ميلياردر 2» هستيم و تاکنون 10 قسمت از آن به طور کامل نوشته شده است تا مابقي متن‌ها به مرور آماده شود و سپس وارد مرحله‌ي توليد شويم.

وي اعلام کرد: فعلا قرار نيست تصويربرداري و کار توليد سري دوم «ميلياردر» صورت بگيرد تا متن‌ها آماده شود.به گزارش ايسنا، خالفت مي‌کردند و همين مساله باعث مي‌شد برايش دردسرهاي زيادي دست کنند.

در اين سريال بازيگراني چون علي پيردوست، محمدرضا شريفي‌نيا، سحر ذکريا، سامان گوران، عليرضا داودنژاد، عاطفه رضوي، زهيرياري، مجيد مظفري، آرام جعفري، رامين راستاد و ... ايفاي نقش داشتند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون