جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2753- تاریخ : 1392/01/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)


ادامه فيلمبرداري "عصر پاييزي" در خانه مامان پري

در نشست خبري وزير ارشاد عنوان شد:
نمايشگاه "ره‌توشه"از 27 فروردين تا 4 ارديبهشت در تالار وحدت


«تن‌تن‌ کارتون» در بهار نداريم


"بيتابي بيتا" در جمع گزينه‌هاي اکران دوم نوروز


"دزدي که براي شام آمد" تله فيلم شد


"برلين منفي هفت" به فارسي دوبله مي شود


اولين حضور بين‌المللي"من همسرش هستم"


خبر، خبر


دريچه هنر


 ادامه فيلمبرداري "عصر پاييزي" در خانه مامان پري  

 
مدير توليد سريال "عصر پاييزي" اعلام کرد ا کورش تهامي در نقش بهادر و مهتاج نجومي در نقش مامان پري مقابل دوربين اين سريال به کارگرداني اصغر نعيمي رفتند.منصور وثوقي در گفتگو با مهر با بيان اين که گروه در حال حاضر در لوکيشن ثابت "عصر پاييزي" که خانه بهادر است مستقر هستند، درباره آخرين وضعيت سريال توضيح داد: اين روزها سکانس‌هاي اصلي را ضبط مي‌کنيم. در واقع مشغول رج‌زني هستيم و بخش‌هاي متفرقه را تصويربرداري کرده‌ايم.

کورش تهامي در نقش رفيع، اميرحسين صديق در نقش محسن، علي سليماني در نقش کيوان اکبري آزاد، نسرين مقانلو در نقش مهشيد، محمدرضا شريفي نيا در نقش عطا، سپيده خداوردي در نقش ليلا، سعيد پيردوست در نقش مدير کارخانه و مهتاج نجومي در نقش مامان پري بازيگران اين سريال هستند.

"عصر پاييزي" در 50 قسمت 45 دقيقه‌اي در گروه مجموعه‌هاي تلويزيوني شبكه يك سيما و با مشاركت وزارت تعاون، كار و امور اجتماعي براي پخش در اواخر سال 92 توليد مي‌شود.


 در نشست خبري وزير ارشاد عنوان شد:
 نمايشگاه "ره‌توشه"از 27 فروردين تا 4 ارديبهشت در تالار وحدت 

 
مجيد صحاف مدير کل روابط عمومي و امور بين الملل وزارت ارشاد گفت:نمايشگاه ره‌توشه از امروز 27 فروردين تا 4 ارديبهشت در تالار وحدت در فضايي به وسعت 1 هزار و 500 متر مربع در 22 بخش اصلي برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار آفرينش، نشست رسانه‌اي نمايشگاه ره‌توشه " دستاوردهاي فرهنگي ، هنري و مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در دولت دهم "با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در سالن سينمايي وزارت ارشاد برگزار شد.

حسيني در ابتداي سخنراني خودگفت: اين نمايشگاه ره توشه‌اي براي آيندگان ارائه مي‌کند و زمينه‌اي براي برداشتن گام‌هاي بلندتر در دولت يازدهم . ما فردا در تالار وحدت با اعداد و ارقام کارنامه فعاليت سازمان‌ها و نهادهاي فرهنگي و هنري را در دولت دهم ارائه خواهيم کرد، به هرحال زماني اين امانت را تحويل گرفته‌ايم و اکنون مي‌خواهيم آن را تحويل ديگران بدهيم بنابراين بايد مشخص شود که چه اقداماتي انجام شده است .

وي به جشنواره فرهنگي و هنري امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: اين جشنواره در اين دوران تقويت شد و به ويژه در خارج از کشور برنامه‌هاي مختلفي را برگزار کرديم. از اين دست نمونه‌ها بسيار هستند و ما فهرست بلندي از اقدامات انجام شده داريم.

اين مقام مسئول با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري مبني بر خارج ساختن فرهنگ از مظلوميت گفت: بخشي از اين تلاش به نهادها و رسانه ها باز مي‌گردد اگر ما مي‌خواهيم فرهنگ عمومي کشور را ارتقا دهيم تنها ارشاد در اين زمينه وظيفه ندارد بلکه ساير دستگاه ها و نهادها نيز بايد وظايف خود را به درستي انجام دهند.

وي در اشاره به دلايل برپايي نمايشگاه "ره‌توشه " گفت بسياري از خواص در جريان همه فعاليت‌هاي فرهنگي کشور قرار ندارند چه برسد به مردم و مخاطبان عام بنابراين وقتي با آمار و ارقام نشان دهيم که چه حجمي از کار انجام شده است گوياي همه فعاليت ها خواهد بود.

حسيني از اقداماتي که براي نخستين بار در دولت دهم انجام شده است نام برد و گفت: جشنواره خليج فارس، تاسيس معاونت امور قرآن و عترت، ارتقاي معاونت سينمايي به سازمان سينما ، تشکيل شوراي عالي سينما ، برپايي جشنواره هاي مد و لباس و راه اندازي بنياد مد و لباس را از جمله اين اقدامات است.

وي همچنين با اشاره به ساير فعاليت‌هاي که در وزارت ارشاد دولت دهم پايه گذاري شد گفت: آغاز فعاليت رسمي بنياد ادبيات داستاني، تاسيس اتحاديه ناشران جهان اسلام، اتحاديه روزنامه‌نگاران مسلمان، موسسه هنرمندان پيشکوست و غيره نيز بخش ديگري از فعاليتهاي وزارت ارشاد بوده است .وي همچنين به برنامه هاي استاني وزارت فرهنگ و ارشاد اشاره کرد و گفت: تقويت برنامه هاي ملي و استاني در استان ها و شهرستان ها از جمله اهداف ما بود که به خوبي انجام شد .

حسيني همچنين به اعطاي 477 درجه هنري به هنرمندان اشاره کرد و گفت: صدور مجوزهاي موسسات فرهنگي و هنري نيز در اين دوران تسريع پيدا کرد و علاوه بر آن اعطاي 20 هزار و 30 مجوز نشريه در دولت دهم نيز از ديگر موارد درخشان کارنامه وزارت ارشاد است.

ارتقاي کانون هاي فرهنگي و هنري مساجد از 6 هزار کانون به 15 هزار کانون از جمله ديگر فعاليت هاي وزارت ارشاد بود که حسيني به آن اشاره کرد.

وي همچنين از انتشار دو نشريه تخصصي در حاشيه اين نمايشگاه خبر داد.


 «تن‌تن‌ کارتون» در بهار نداريم 

 تهيه‌کننده‌ي برنامه‌ي کودک و خردسال شبکه تهران، از برنامه‌ي جديد «بچه‌ها بياين تماشا» به جاي «تن‌تن‌ کارتون» خبر داد.

فاطمه شيرزادي در گفت‌و‌گو با (ايسنا)، گفت:«بچه‌ها بياين تماشا» شامل پخش برنامه‌ي عروسکي و انيميشني است که ويژه بهار طراحي شده‌ است و هر روز صبح ساعت 9 و 40 دقيقه به روي آنتن مي‌رود.او در ادامه با بيان اينکه «تن‌تن‌ کارتون» در بهار نداريم، گفت: «تن‌تن‌ کارتون» ويژه‌ي تابستان است و اکنون به جاي اين برنامه «بچه‌ها بياين تماشا» را در نظر گرفته‌ايم.

او همچنين از تغييرات پلي‌بک‌هاي برنامه‌ «رنگين‌کمان» خبر داد و گفت:‌ ساخت اين برنامه همان ساختار قبلي‌ است اما در يک نما کنداکتور بهاري جديد شده است.

شيرزادي در پايان گفت:برنامه «مثبت من» نيز تغيير اساسي نداشته است و ساختار برنامه همان ساختار قبلي است.


 "بيتابي بيتا" در جمع گزينه‌هاي اکران دوم نوروز 

 
مهر:کارگردان "بيتابي بيتا" از تلاش براي نمايش عمومي اين فيلم در اکران دوم نوروز 92 خبر داد.مهرداد فريد درباره آخرين وضعيت اکران فيلمش گفت: همانطور که مي‌دانيد سال گذشته به دليل مشکلاتي که در حوزه اکران پيش آمد، نتوانستيم شرايط نمايش عمومي "بيتابي بيتا" را فراهم کنيم.

اين کارگردان تاکيد کرد: اما امسال همه تلاشمان را مي‌کنيم که فيلم در اکران دوم نوروز به نمايش درآيد.با توجه به اينکه دانشگاه‌ها نيز بعد از تعطلات نوروزي باز شده است، فکر مي کنم ارديبهشت فرصت خوبي براي نمايش "بيتابي بيتا" باشد.


 "دزدي که براي شام آمد" تله فيلم شد 

 
ايرنا:ساخت فيلم تلويزيوني "دزدي که براي شام آمد" با نقش آفريني ارژنگ اميرفضلي و نصرالله رادش و کارگرداني سيدمحسن ميرحسيني در تهران کليد خورد.

"دزدي که براي شام آمد" داستان فريدون با بازي ارژنگ اميرفضلي است که در محله به امانتداري شهره است.

طبق روال هرسال، امسال نيز همسايه ها کليد هاي خانه شان را به او سپرده اند، اما ورود ناگهاني جمشيد، برادر زن سابقه دار او با بازي نصراله رادش که قرار است تعطيلات را در خانه وي بگذراند، تمام معادلاتش را به هم مي ريزد.


 "برلين منفي هفت" به فارسي دوبله مي شود 

باشگاه خبرنگاران:فيلم سينمايي "برلين منفي هفت" پس از اتمام دوبله فارسي براي اکران آماده مي شود."برلين منفي هفت" اولين ساخته سينمايي "رامتين لوافي پور" است که تمام فيلمبرداري آن در آلمان انجام شده است و تهيه کنندگي اين اثر برعهده "سيامک پورشريف" و موسسه رسانه هاي تصويري است."برلين منفي هفت" فيلمي ضدجنگ است که زندگي چندمهاجر از کشورهاي مختلف را روايت مي کند آدم هايي که زندگي تازه اي را در برلين جستجو مي کنند اين فيلم که معرفي اش از جشنواره فيلم کن آغاز شده محصول مشترک آلمان و ايران است و بازيگران مطرحي از کشورهاي آمريکا، آلمان، مصر، عراق و ايران در آن حضور دارند.


 اولين حضور بين‌المللي"من همسرش هستم" 

ايسنا:فيلم سينمايي «من همسرش هستم» ساخته‌ي مصطفي شايسته دراولين حضور بين المللي خود در دوازدهمين جشنواره فيلم «تيبورون» به نمايش در مي‌آيد.

اين جشنواره از 22 تا 30 فروردين در آمريکا درحال برگزاري است.

اين فيلم درباره‌ي يک زوج جوان است که بواسطه‌ي يک اتفاق دچار مشکل پيش‌بيني نشده‌اي در زندگي خانوادگي‌شان مي‌شوند.

در «من همسرش هستم» نيکي کريمي،مصطفي زماني،ميترا حجار، لادن طباطبايي به ايفاي نقش مي‌پردازند.

تهيه‌کننده فيلم:مرتضي شايسته است.


 خبر، خبر 

ادي مورفي مرد و زنده شد

درج يک خبر دروغ در فيسبوک

خبر مرگ ادي مورفي بازيگر مشهور فيلم‌‌هاي کمدي، موجي عظيم روي صفحات اينترنت به راه انداخت اما خيلي زود روشن شد که اين بازيگر زنده و سالم است.

به گزارش مهر به نقل از مديامس، بازيگر مشهور "پليس بورلي هيلز" پس از اين که پنج شنبه در صفحه فيس بوک اعلام شد فوت شده است، به خبر روز بدل شد و نزديک يک ميليون نفر از اين خبر بازديد و آن را لايک کردند.

اين خبر را از اين قرار بود: ساعت 11 صبح پنج‌شنبه (11 آوريل 2013) ادي مورفي بازيگر محبوب ما درگذشت. ادي مورفي 3 آوريل 1961 در نيويورک متولد شد. جاي او خالي خواهد بود اما او فراموش نمي شود. لطفا همراهي خودتان را با اين موقعيت با لايک کردن اين صفحه نشان دهيد.

اين صفحه را نزديک به يک ميليون نفر "لايک" کردند تا نشان دهند که در غم از دست دادن او هستند.هزاران نفر از هواداران مورفي بلافاصله شروع به نوشتن پيام‌هايي درباره او روي صفحات اينترنت خود کردند تا نشان‌ دهند که از دست دادن اين بازيگر 52 ساله چقدر متاثرشان کرده است. اما خيلي سريع معلوم شد همه اين احساسات از يک شوخي و کلک ريشه گرفته که يک ميليون نقر را ماتم زده کرده است.سرانجام روز جمعه (12 آوريل) سايت رسمي اين بازيگر اعلام کرد که او نمرده و صحيح و سالم است .در اين نوشته آمد:او نيز به جماعت کثيري از چهره‌هاي مشهور پيوست که چنين فريبي درباره‌شان عملي شده و قرباني خبرهاي کذب شده‌اند . در اين مطلب اضافه شده است:باور کردن فوري آنچه را که در اينترنت مي بينيد، متوقف کنيد.


محمدزاده خبر داد:

رقابت 557 نفر در مسابقات اذان و همخواني قرآن

مديركل اوقاف و امور خيريه استان تهران گفت:اين دوره از مسابقات از 29 فروردين تا سوم ارديبهشت با رقابت 557 خانم و آقا در تالار انديشه حوزه هنري برگزار مي‌شود.به گزارش (ايكنا)، حجت‌الاسلام والمسلمين محمدزاده مديركل اداره اوقاف و امور خيريه استان تهران با بيان اينكه اداره‌كل اوقاف استان تهران در سال 92 سومين برنامه كشوري خود را با ميزباني مسابقات اذان، ابتهال، مديحه‌سرايي و همخواني قرآن كريم برگزار خواهد كرد، افزود: تلاش داريم تا در برگزاري اين دوره از مسابقات از نظر كمي و كيفي رشد خوبي داشته باشيم و بتوانيم شاهد هر چه بهتر برگزار شدن اين دوره از مسابقات در تهران باشيم.

محمدزاده با يادآوري اينكه شروع مسابقات اذان، ابتهال، مديحه‌سرايي و همخواني قرآن كريم از 29 فروردين خواهد بود و مسابقات تا سوم ارديبهشت ادامه خواهد داشت، گفت: مسابقات بانوان از صبح روز پنج‌شنبه 29 فروردين در تالار انديشه حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي آغاز و تا ظهر روز شنبه 31 فروردين ادامه خواهد داشت و مسابقات آقايان نيز از عصر روز شنبه 31 فروردين با برگزاري مراسم افتتاحيه در تالار انديشه حوزه هنري آغاز و تا سه‌شنبه سوم ارديبهشت به پايان خواهد رسيد.

مديركل اداره اوقاف و امور خيريه استان تهران در بخش ديگري از سخنان خود به پخش مستقيم اين دوره از مسابقات اذان، ابتهال، مديحه‌سرايي و همخواني قرآن كريم از شبكه قرآن و معارف سيما، افزود: امسال در گروه بانوان 37 گروه 6 نفره داريم و در گروه آقايان نيز 40 گروه 6 نفره كه در مجموع 462 نفر با 77 گروه هستند و همچنين 32 موذن آقا، 32 مبتهل آقا و 30 مبتهل خانم نيز در اين دوره از مسابقات حضور خواهند داشت و در مجموع 557 متسابق خانم و آقا در اين رقابت‌ها حضور پيدا مي‌كنند.


 دريچه هنر 

جشنواره فيلم کن با «زولو» پايان مي‌يابد

فيلم تريلر «زولو» در ژانر جنايي، پايان‌بخش شصت‌وششمين جشنواره‌ي فيلم کن خواهد بود.به گزارش (ايسنا)، طبق اعلام مسئولان برگزارکننده شصت‌وششمين جشنواره فيلم کن، جشنواره امسال با فيلم تريلر «زولو» در ژانر جنايي با بازي «اورلاندو بلوم» و «فارست ويتاکر» به کارگرداني «ژروم ساله» به پايان مي‌رسد.

به گزارش هاليوود ريپورتر، در اين فيلم که فيلمنامه آن توسط «ژولين راپنو» نوشته شده و تمامي سکانس‌هاي آن در آفريقاي‌جنوبي فيلمبرداري شده، «اورلاندو بلوم» و «فارست ويتکر» نقش دو پليس را ايفا مي‌کنند که در آخرين روزهاي حکومت رژيم آپارتايد در آفريقاي‌جنوبي درمورد يک جنايت تحقيق مي‌کنند.

ويتاکر سال 1988 براي بازي در فيلم «پرنده» به کارگرداني کلينت ايست‌وود برنده جايزه بهترين بازيگر مرد جشنواره فيلم کن شد.شصت‌وششمين دوره جشنواره کن امسال به مجري‌گري «آئوري تاتو»، بازيگر فرانسوي در مراسم افتتاحيه و اختتاميه برگزار مي‌شود و قرار است فهرست کامل فيلم‌هاي بخش رقابتي در تاريخ 18 آوريل اعلام شود.مراسم افتتاحيه شصت‌وششمين جشنواره فيلم کن روز پانزدهم «مي» با نمايش «گتسبي بزرگ» با بازي «لئوناردو دي‌کاپريو» و به کارگرداني «باز لورمن» برگزار مي‌شود. امسال «استيون اسپيلبرگ»، کارگردان سرشناس هاليوود رياست هيات داوران جشنواره کن را برعهده دارد.


رئيس جمهور "تلفن همراه رئيس جمهور" را ديده‌است

فيلم سينمايي "تلفن همراه رئيس‌جمهور" ساخته علي عطشاني براي اکران دوم نوروز با مميزي در حد حذف چند سکانس روبه‌رو شد.به گزارش مهر، اين فيلم که قرارداد اکران آن در گروه سينمايي آزادي ثبت شده است و قرار بود بعد از فيلم "حوض نقاشي" روي پرده برود، دچار مميزي شد. گويا مسئولان سازمان سينمايي "تلفن همراه رئيس جمهور" را که داراي پروانه نمايش است، دوباره مورد بررسي قرار داده و حذفياتي بر آن اعمال کرده است.

"تلفن همراه رئيس‌جمهور" ساخته علي عطشاني در سي و امين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر به نمايش درآمد و سيمرغ بهترين بازيگر نقش مکمل زن را هم دريافت کرد. پس از آن قرار بود اين فيلم در ارديبهشت ماه 91 اکران شود و با وجود اينکه تبليغات محيطي و نصب بيلبوردها نيز آغاز شده بود اما از اکران آن جلوگيري شد. پس از آن در خبرها از اين فيلم به عنوان يک اثر توقيفي ياد مي‌شد و حتي شنيده شد، محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهوري نيز فيلم را ديده است. در پس از آن ديگر هيچ صحبتي از اکران فيلم نشد تا اينکه چند روز پيش علي اکبري خبر از اکران فيلم در نوروز 92 را داد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون