جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2736- تاریخ : 1391/12/19 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)


"داستان عوضي"در کش و قوس نمايش نوروزي


تلويزيون همچنان به پخش «کلاه قرمزي» در نوروز تاکيد دارد

گفت‌وگو با هوشنگ مرادي کرماني
تشابه مجيد با هاکلبري فين، هري پاتر و جودي ابوت


"آقاي هنرپيشه"نوروزدر شبکه 2


انيميشن "اينجوري بهتره "در مرحله پيش توليد


اکران"همه چيز براي فروش"در تابستان


برف به داد "برف" رسيد


دنياي هنر


دريچه هنر


 "داستان عوضي"در کش و قوس نمايش نوروزي 

 
فيلم تلويزيوني "داستان عوضي" به کارگرداني فريدون جيراني تا پايان سال به اتمام مي‌رسد.تينا پاکروان، تهيه کننده و بازيگر، در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران در خصوص مراحل توليد فيلم "داستان عوضي" گفت: در حال حاضر در مرحله پروداکشن است و فيلمبرداري آن نيز به پايان رسيده است.وي ادامه داد: عليرضا علويان نيز صداگذاري و مونتاژ آن را به عهده گرفته است و هنوز براي موسيقي آن کسي را انتخاب نکرديم.پاکروان در خصوص پايان مراحل فيلم "داستان عوضي" اظهار داشت: به احتمال فراوان تا پايان سال مراحل فيلم براي آماده شدن نهايي به اتمام خواهد رسيد اما هنوز پخش آن در نوروز مشخص نيست.گفتني است؛در فيلم "داستان عوضي" به کارگرداني فريدون جيراني اکبر عبدي، عليرضا خمسه و هدايت هاشمي نقش آ‌فريني کرده اند.


 تلويزيون همچنان به پخش «کلاه قرمزي» در نوروز تاکيد دارد 

 
در حالي که تهيه‌کننده‌ي «کلاه قرمزي» بارها در گفت‌وگوهاي متعدد با رسانه‌ها، از کمبود بودجه و به تبع آن پخش نشدن اين برنامه در ايام نوروز خبر داده است، تلويزيون باز هم به پخش «کلاه قرمزي» در نوروز تاکيد دارد.به گزارش خبرنگار(ايسنا)، پس از گفت‌وگوي حميد مدرسي با ايسنا و اعلام خبر پخش نشدن کلاه قرمزي در نوروز، مدير شبکه دو سيما اعلام کرد، مشکلي براي پخش «کلاه قرمزي» در نوروز وجود ندارد و اين مجموعه در نوروز 92 مهمان خانه‌هاي گرم مردم خواهد بود.

او حتي تاکيد کرد:«دست‌اندرکاران ساخت «کلاه قرمزي» ويژه نوروز 92 را با جديت ادامه مي‌دهند. برخي موارد پيشنهادي آن‌ها هم ارائه شده و مشکلي براي پخش برنامه وجود ندارد؛ بنابراين، اين مجموعه به يادماندني در ايام نوروز مهمان خانه‌هاي گرم مردم خواهد بود.»

شبکه دو حتي در اين فاصله پخش سري‌هاي گذشته «کلاه قرمزي» را طبق اعلام قبلي، آغاز کرد تا سري جديد اين مجموعه بتواند در ادامه سري قبلي پخش شود.

اما از صحبت‌هاي مدير شبکه دو با رسانه‌ها مبني بر قطعي بودن پخش کلاه قرمزي در نوروز امسال بيش از چند روز نگذشته بود که حميد مدرسي، تهيه‌کننده باز هم تاکيد کرد که کلاه قرمزي به نوروز 92 نمي‌رسد!

مدرسي گفت: «با توجه به شرايط موجود و نبود زمان و بودجه‌ي کافي براي رساندن سري جديد مجموعه «کلاه قرمزي» به ايام نوروز 92، امکان اين امر وجود ندارد و دست کم تا اين لحظه امکان پخش سري جديد اين سريال براي نوروز غيرممکن است».

اما در حالي که تهيه‌کننده در گفت‌وگوهاي مداوم بر پخش نشدن «کلاه قرمزي» در نوروز تاکيد مي‌کند، يکي از بخش‌هاي خبري پربيننده تلويزيون شامگاه چهارشنبه (16 اسفند ماه)‌ در گزارشي به پخش برنامه‌هاي نوروزي پرداخت و از مجموعه‌ي «کلاه قرمزي» به عنوان يکي از برنامه‌هاي ايام عيد نام برد.


 گفت‌وگو با هوشنگ مرادي کرماني
 تشابه مجيد با هاکلبري فين، هري پاتر و جودي ابوت 

 
هوشنگ مرادي کرماني گفت:‌ بيش‌تر شخصيت‌هاي ماندگار فقير و يتيم‌اند.«تام ساير‌»، «هاکلبري فين»، «ژان والژان»، «هري پاتر‌»، «جودي ابوت» و «مجيد» چيزهاي مشترک زيادي دارند؛ آن‌ها تنها و فقيرند.اين نويسنده‌ي پيشکسوت در گفت‌وگو با خبرنگار (ايسنا)، درباره دلايل ماندگار نشدن شخصيت‌هاي کتاب‌هاي کودک و نوجوان در سال‌هاي اخير گفت: در ادبيات 100 سال پيش ما به غير از ادبيات عاميانه، داستان‌هاي بسيار کمي بوده که از دل آن‌ها شخصيت‌هاي ماندگار بيرون آمده باشد. از بين آن‌ها مي‌توان به «قصه‌هاي مجيد» اشاره کرد که مجيد «قصه‌هاي مجيد» اگر شکل مکتوب نيافته بود، نمي‌توانست به شکل‌هاي ديگر چون برنامه‌هاي راديويي و سريال تلويزيوني تبديل شود. «پينوکيو» و «تَن تَن» هم اول مکتوب بودند و بعد به اثر تصويري تبديل شدند.

او در ادامه افزود: جهان امروز با ابزار خودش داستان را معرفي مي‌کند و همين ابزارهاي جهان امروز است که به شخصيت‌هاي داستاني کمک مي‌کند تا موفق باشند.

مرادي کرماني گفت: ماندگار شدن شخصيت‌هاي داستاني مثل يک راز است و خودش بايد بجوشد و خودش را نشان بدهد. البته هوشمندي و هوشياري مي‌خواهد که نويسنده از ميان موضوعات مختلف زاويه‌اي را نشان بدهد که بقيه آن را نديده‌اند.


 "آقاي هنرپيشه"نوروزدر شبکه 2  

 
باشگاه خبرنگاران:فيلم سينمايي "آقاي هنرپيشه" به تهيه کنندگي مجيد عباسي نوروز 92 مهمان شبکه 2 سيما مي شود.مجيد عباسي تهيه کننده سينما گفت:اميدوارم سينماي ايران در سال جديد افق روشن و مساعدتري را نسبت به سال گذشته پيش رو داشته باشد.وي افزود: فيلم سينمايي "آقاي هنرپيشه" محصولي از مرکز گسترش مستند تجربي نوروز 92 از باکس جدول نمايش فيلم هاي شبکه 2 پخش مي شود.گفتني است در اين فيلم بازيگراني چون دانيال حکيمي، سيمرا سهرابي، حديث تهراني، محمدرضا غياث آبادي به ايفاي نقش پرداخته اند.


 انيميشن "اينجوري بهتره "در مرحله پيش توليد 

مهر:انيميشن "اينجوري بهتره" در 26 قسمت 5 دقيقه‌اي به تهيه‌کنندگي مرکز پويانمايي صبا در مرحله تحقيق، نگارش و پيش‌توليد قرار دارد.آبتين قهرمانِ داستان‌هاي "اينجوري بهتره " پسر بچه‌اي دبستاني است که مسايل زندگي روزمره‌اش را با ديدي متفاوت مي‌بيند. او مي‌تواند براي جوابگويي به سوال‌هايش جواب‌هاي مختلف و متفاوتي را در ذهن خود خلق کند و در نهايت اين خلاقيت ذهني اوست که او را به سمت جواب بهتر راهنمايي مي‌کند.زيبا مرشدلو و افسانه رياضي انيماتور، شيدا شريفي صدا پيشه، آرش ممتحن آهنگساز، غلامحسن احمدي و آرش خداياري گروه نويسندگان و سيما ممتحن سرپرست توليد اين مجموعه است.


 اکران"همه چيز براي فروش"در تابستان  

ايرنا:فيلم سينمايي همه چيز براي فروش اوايل فصل تابستان در سينماهاي سراسر کشور اکران مي شود.فيلم سينمايي "همه چيز براي فروش" به کارگرداني "امير ثقفي" هم اکنون مراحل پاياني امور فني را طي مي کند.اين در حالي است که نسخه اوليه اين اثر سينمايي براي نمايش در سي و يکمين جشنواره فيلم فجر آماده شده بود.صابر ابر، مريلا زارعي، مزدک ميرعابديني، محمود نظرعليان، ساعد سهيلي، سارا کاشفي، سيد احمد محمدي، ميثاق زارع، حسين مسلمي، ميثم غني زاده، کاوه قاسم زاده، بابک اعطا، جواد عزتي و حبيب رضايي از جمله بازيگران اين اثر سينمايي هستند که تا کنون مقابل دوربين قرار گرفته اند.


 برف به داد "برف" رسيد 

 
مهر:انتظار گروه فيلمبرداري فيلم سينمايي "برف" براي ثبت سکانس پاياني فيلم به آخر رسيد و بارش برف به کار اين پروژه پايان داد.فيلم سينمايي "برف" سومين ساخته بلند مهدي رحماني که فيلمبرداري آن از ابتداي بهمن ماه در تهران آغاز شده بود با بارش برف به پايان رسيد. گروه توليد اين پروژه روزهاي زيادي در انتظار بودند و بالاخره روز پنجشنبه با همراهي شرايط جوي، مرحله فيلمبرداري خود را به اتمام رسانيدند."برف" با بازي رويا تيموريان، افشين هاشمي، محمدرضا غفاري، آناهيتا افشار، مينا ساداتي، رابعه مدني، شيرين يزدانبخش و ميلاد کي‌مرام در جشنواره فجر سال آينده رونمايي مي‌شود.


 دنياي هنر 

خبرنگار مهر برگزيده هفتمين جشنواره فصلي مطبوعات و خبرگزاري‌ها شد

برگزيدگان هفتمين جشنواره فصلي مطبوعات و خبرگزاري‌ها در حالي معرفي شدند که خبرنگار مهر رتبه نخست بخش خبر اين جشنواره را به خود اختصاص داد.

به گزارش خبرنگار مهر، هفتمين جشنواره فصلي مطبوعات و خبرگزاري‌ها با حضور محمدجعفر محمدزاده، معاون امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت ارشاد، پدرام پاک آئين مدير کل مطبوعات و خبرگزاري‌هاي داخلي، محمود اکرامي‌فر دبير اين جشنواره و جمعي از اهالي رسانه در مرکز آفرينش‌هاي فرهنگي هنري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان سالن حجاب برگزار شد.

در اين مراسم برگزيدگان هفتمين جشنواره فصلي مطبوعات و خبرگزاري‌هابه شرح زير معرفي شدند:

بخش مطبوعات:

گفتگو:رحيم چوخاچي زاده مقدم (کيهان)، الناز پورمحمد (دنياي اقتصاد). اين بخش رتبه سوم نداشت.

نقد:حميدرضا شکارسري (آرمان روابط عمومي)، محمد عمراني (رسالت)، باران باستاني (قدس)

گزارش خبري:مريم بابايي (اعتماد)، مجتبي کاور (همشهري)، مريم نظري (تهران امروز)

گزارش:محمد صادق شايسته (هفت صبح)، مهديه تقوي راد (تهران امروز)، زهره افشار (ايران)

سرمقاله:محسن ماندگار (جام جم)، حجت قندي (دنياي اقتصاد)، محسن گودرزي (اعتماد).

مقاله:علي فاتحي (کيهان)، احمد حيدري (جمهوري اسلامي)، مشترکا رتبه سوم به انشاءالله رحمتي (اطلاعات) و عبدالحسين خسرو پناه (فرهيختگان)،

تيتر:خودورسازان دنده گراني را جا زدند (جوان) ، کندي "شتاب" مردم را سرگردان کرده است (همشهري)، سنجش مجلس را محک مدرس (خورشيد)

صفحه آرائي: وطن امروز (سي آبان 1391)، تماشا (دوم آذر 1391)، استقلال (23 مهر 1391

کاريکاتور:مازيار بيژني (وطن امروز). اين بخش رتبه‌هاي دوم و سوم نداشت.

طنز:اين بخش رتبه اول نداشت. راشد انصاري (خبر آنلاين)، مير مصطفي صابري (خراسان).

بخش خبرگزاري‌ها:

گزارش خبري:فائزه محمدي (ايرنا)، شادي مکي (آريا)، ليلا مدني (ايسنا)

خبر:فاطمه محمدي (مهر)، مرجان علي بيک (موج)، مرتضي مدني (ايرنا)

عکس:افشين عزيزي (ايسنا) محمد رضايي (فارس) طاهره اصغرخاني (ايرنا).


سال نو با «عشق» آغاز مي‌شود

رقابت 5 فيلم در اکران نوروزي

دو فيلم «عشق» ساخته ميشائل هانکه و «آقاي الف» علي عطشاني به پنج فيلم اکران نوروز 1392 اضافه شدند.الهام نداف:در جلسه شوراي صنفي نام هفت فيلم به عنوان فيلم‌هاي اکران نوروز 92 مشخص و به صورت قطعي اعلام شد.در اين ميان پنج فيلم «رسوايي»، «تهران 1500»، «قاعده تصادف»، «رژيم طلايي»و «حوض نقاشي» که از قبل مشخص شده بودند در سينماهاي تهران و شهرستان روي پرده مي‌روند. كاوش عنوان کرد اکران فيلم «عشق» ساخته ميشائل هانکه که اخيرا برنده اسکار بهترين فيلم خارجي‌زبان شد، منوط به بستن قرارداد پخش‌کننده اين فيلم با سينماهاي مورد نظر خود است. در صورت بستن قرارداد اين فيلم به عنوان اکران ويژه نوروز در سانس‌هاي ويژه سالن‌هاي سينمايي اکران مي‌شود.


 دريچه هنر 

اصغر فرهادي صد و ششمين جايزه‌ي بين‌المللي‌اش را گرفت

انجمن منتقدان فيلم استراليا به تازگي جايزه بهترين فيلم خارجي را به فيلم سينمايي «جدايي نادر از سيمين» اصغر فرهادي اهدا کرد.به گزارش خبرنگار(ايسنا)، در حاليکه بيش از دو سال از ساخت فيلم «جدايي نادر از سيمين» برگزيده‌ي اسکار فيلم خارجي مي‌گذرد، انجمن منتقدان فيلم استراليا برگزيدگان ششمين دوره جوايز سالانه خود را اعلام کرد و آخرين ساخته‌ي به نمايش درآمده اصغر فرهادي،جايزه بهترين فيلم خارجي را گرفت.

طبق اعلام محمد اطبايي پخش‌کننده بين‌المللي سينماي ايران «اين جايزه صد و ششمين جايزه بين‌المللي اصغر فرهادي محسوب مي‌شود. او تاکنون 3 جايزه براي "رقص در غبار"، 7 جايزه براي "شهر زيبا"، 7 جايزه براي "چهارشنبه سوري"، 12 جايزه براي "درباره الي"، 76 جايزه براي "جدايي نادر از سيمين" و يک جايزه رسانه اروپا و در مجموع 106 جايزه در خارج از کشور دريافت کرده است.

فيلم "جدايي..." در 93 جشنواره جهاني به روي پرده رفته و در 47 کشور مختلف نيز به نمايش عمومي درآمده است، نکته جالب توجه نمايش عمومي "جدايي..." در کشورهايي مانند کويت، چين، هند، ايسلند، اسلووني، استوني و استقبال مخاطبان در آمريکا، فرانسه، آلمان، برزيل و استراليا است.


"ويل اسميت" مهمان نماينده پارلمان بريتانيا شد

يک عضو پارلمان از حزب کارگر بريتانيا با دعوت از ويل اسميت بازيگر، کارگردان و خواننده آمريکايي چند روزي را در لندن ميزبان اوست.به گزارش خبرنگار مهر به نقل از هاليوود ريپورتر، به دنبال اين دعوت ويل اسميت روز پنج شنبه راهي لندن شد و از بخش جنوبي لندن در قالب يک تور که او آن را ديدن "لندن واقعي" ناميده بود، ديدن کرد.

چوکا اومونا عضو پارلمان بريتانيا و يکي از اعضاي حزب کارگر گفت با ويل اسميت همراه بوده و با هم از يک مدرسه بازيگري، محل برگزاري يک کنسرت موسيقي و يک کافي شاپ بازديد کرده‌اند.

اين ديدار از شهر در يک نشست پرسش و پاسخ به اتمام رسيد. ويل اسميت با پسرش جيدان راهي لندن شده است.


"جانگوي رها شده" و "تد" در صدر نامزدهاي ام.تي. وي

"تد"، "جانگوي رها شده" و "کتابچه بارقه اميد" از جمله فيلم هايي هستند که به عنوان نامزدهاي برتر جوايز فيلم ام.تي.وي انتخاب شده اند.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از هاليوود ريپورتر، برنده‌هاي اين جوايز که با راي هواداران انتخاب مي‌شوند، روز 14 آوريل در مراسم سالانه امسال معرفي خواهند شد.

جوايز ام.تي.وي سه شنبه گذشته فهرست بخش‌هاي مختلف و نامزدهاي هر بخش را براي جوايز 2013 اعلام کرد. فيلم وسترن آمريکايي "جانگوي رها شده" کوئنتين تارانتينو و فيلم کمدي "تد" ساخته ست مک فارلين هر يک با 7 نامزدي در صدر نامزدهاي اين جوايز قرار دارند. "کتابچه بارقه اميد" با شش نامزدي و آخرين قسمت سه گانه بتمن کريستوفر نولان با پنج نامزدي در رتبه‌هاي بعد قرار دارند.ام.تي.وي که هر سال با فرهنگ عاميانه‌اش جلو مي‌رود، امسال هم دو جايزه ديگر به مراسم خود اضافه کرده که بهترين لحظه موزيکال از جمله آن است. "بينوايان" و "کتاب بارقه اميد" از جمله نامزدهاي اين بخش هم بودند. ام تي وي همچنين هفته گذشته اعلام کرد که جايزه کمدين نابغه سال هم به ويل فرل مي‌رسد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون