جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2736- تاریخ : 1391/12/19 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)


9 عادت خوب براي موفق شدن


29 هوگوپوش به اردوي تيم نوجوانان راه پيدا کردند


نــكتــــه


كوتاه از ورزش جوانان


گــوناگــون


آيينه شهر


 9 عادت خوب براي موفق شدن 

 
موفقيت را مي توان در يک کلام آگاهي دانست. هنگامي که شما نسبت به انجام کاري آگاه باشيد و با علم به آن پيشروي کنيد، در واقع در مسير موفقيت گام برمي داريد.

تکنيک هاي پيشروي را دست کم نگيريد. تکنيک هاي پيشروي آگاه تان مي کند که چگونه در اين مسير گام برداريد:

1 - رجز بخوانيد، اما با احتياط!

در بوق و کرنا کردن موفقيت تنها يک دستاورد دارد و آن از بين رفتن احترام شما نزد ديگران است. رجز خواني مهارتي خاص و ويژه است که اگر ظرافت به همراهش نباشد، دستاوردهايش منفي خواهد بود.

با غرور و تکبر از موفقيت ها حرف زدن، موفقيت و شخصيت فرد موفق را لوث مي کند. به عنوان نمونه يکي از ظرافت هاي صحبت کردن از موفقيت براي ديگران اين است که بگوييد با اضافه حقوقي که بابت فروش بيشتر گرفتم به مسافرت رفتم.

2 - روابط عمومي خود را قوي کنيد

روابط عمومي قوي در واقع با هر کسي مثل خودش صحبت کردن است و اين روزها براي اين پديده شرکت ها و نهادها زياد خرج مي کنند.

کسي که روابط عمومي خوبي داشته باشد، مي تواند ديگران را به سمت خود جذب کند و در نتيجه از مزاياي ارتباط با افراد مختلف بهره مند شود و اين خود نوعي موفقيت است.

3 - ظرافت هاي اخلاقي را رعايت کنيد

اخلاق مدار بودن را همه دوست دارند، فرقي نمي کند که از چه فرهنگي باشيد يا چه طرز تفکري داشته باشيد. اما اين وسط يک سري ريزه کاري ها و ظرافت هاي اخلاقي هست که رعايت آنها مي تواند فرد را به جلو براند.

به عنوان نمونه استفاده از کلماتي چون "لطفا" يا "متشکرم"، تعارف براي اول وارد شدن کسي که همزمان با شما مي رسد، محترمانه نگاه کردن به طرف مقابل هنگام صحبت کردن، قطع نکردن صحبت ديگران و مواردي از اين دست ظرافت هايي هستند که باعث جذب ديگران به سمت شما مي شوند.

4 - در جمع هاي عمومي سخنراني کنيد

بزرگترين دستاورد سخنراني يا صحبت کردن در يک جمع عمومي بالا رفتن اعتماد به نفس است. اين هديه ارزشمند قدم اول موفقيت است و مي تواند به شما جرات انجام خيلي کارها را بدهد.

اين کار شروع سختي دارد، اما به محض ورود به فاز عمل نتايجش عيان مي شود.

5 - حلقه ها و شبکه هاي اجتماعي گسترده ايجاد کنيد

آشنا شدن با افراد مختلف از ديدگاه ها و طرز تفکرهاي گوناگون مي تواند فکر ما را باز کند و فکر باز هم تصميم گيري را ساده تر مي کند.

جبهه گرفتن و شمشير را از رو بستن براي کساني که کوچکترين اختلاف سليقه اي با ما دارند، باعث هر چه کوچکتر شدن دنياي اطراف و منزوي شدن شما مي شود و در نتيجه موفقيت را سخت مي کند.

6 - سفر برويد

"بسيار سفر بايد، تا پخته شود خامي!" اين جمله را بسيار شنيده ايد، اما شايد کمتر در آن دقيق شده باشيد. سفر و آشنايي با آدم هاي مختلف و البته شهرها و حتي کشورهاي گوناگون هم ديد شما را وسيع تر مي کند و هم به لحاط روحي مي تواند در پيشبرد اهداف به شما کمک کند.

7 – خوش بين باشيد

خوش بيني و ديدن نيمه پر ليوان را خيلي شنيده ايد، اينکه بتوانيم با همه موانع، مشکلات و معضلاتي که سر راه داريد، بتوانيد ديدگاه و انرژي مثبت خود را به دور از هرگونه شعار دادن حفظ کنيد هم موفق مي شويد و هم برنده!

زندگي سرشار از مشکلات ريز و درشت است، اما آن کسي راه موفقيت را مي يابد که نگاهش نسبت به پديده هاي اطراف از ديگران مثبت تر باشد.

8 - خوش تيپ باشيد

به خود برسيد. اين امر در ظاهر کاري لوکس و در فرهنگ عامه لوس بازي محسوب مي شود، اما واقعيت اين است که وقتي شما سعي کنيد خوش تيپ باشيد، خوب لباس بپوشيد و به خود برسيد، يا به عبارت ديگر از ظاهر خود رضايت داشته باشيد، اين امر در روحيه تان تاثير گذار خواهد بود و به موفقيت کمک مي کند.

9 - به روز باشيد

سعي کنيد اطلاعات خود را به روز و تر و تازه نگه داريد. لازم نيست در هر مورد و پديده اي صاحب نظر باشيد و داد سخن دهيد، اما همين که اطلاعات پايه اي از آن داشته باشيد، کفايت مي کند.اهميت اين موضوع به ويژه درباره علوم و مسائلي که به کارتان ارتباط مستقيم دارد، بيشتر مي شود.

سيمرغ


 29 هوگوپوش به اردوي تيم نوجوانان راه پيدا کردند 

 
با برگزاري رقابت‌هاي انتخابي، 29 هوگوپوش به اردوي تيم نوجوانان راه پيدا کردند.

به گزارش فارس، رقابت‌هاي انتخابي تيم تکواندوي مردان در رده سني نوجوانان به منظور حضور در هفتمين دوره مسابقات قهرماني آسيا، با حضور 79 تکواندو کار برتر در خانه تکواندو برگزار شد که در پايان اين رقابت‌ها 29 هوگوپوش توانستند جواز حضور در تيم نوجوانان تکواندو را کسب کنند.

* اسامي نفرات انتخاب شده به شرح زير است:

وزن اول:1- محمد اصلاني (استان قزوين)2- سپهر ملکي (استان تهران )3- حسين حيدري (استان زنجان) ،علي رضا بهلول (استان قم )

وزن دوم:1- هادي تيران ولي پور (استان البرز)2- سيد عباس صادقي (استان مازندران )3-رضا يعقوبي (استان گيلان )

وزن سوم:1- محمد خدابخشي (استان اصفهان )2- فرشاد خورسندي (استان اصفهان)3- محمد صدري (استان آذربايجان شرقي )

وزن چهارم:1- جواد اميري (استان مازندران)2- کامران امانلو (استان زنجان )3- فرزان عاشوري زاده (استان مازندران )

وزن پنجم:1- ابوالفضل يعقوبي (استان مازندران )2- حسين بابا نژاد (استان گيلان )3- عارف حق نياز (استان گيلان )

وزن ششم:1- کوروش چگيني (استان تهران )2- امير حسين صداقت (استان تهران)3- محمد حسين نيا (استان تهران) ،پوريا افشار (استان البرز )

وزن هفتم:1- رامين حسينقلي زاده(استان البرز)2- فردين سخاوت فر (استان قزوين)

وزن هشتم:1-دانيال صالحي(استان مازندران)2- ابوالفضل احمدي(استان تهران)

وزن نهم: 1- سعيد رجبي(استان آذربايجان شرقي)2- سيد وحيد آشنا(استان بوشهر)

وزن دهم: 1- داود اکبري(استان لرستان)2-محمد رضا اينالو(استان تهران)3- آرش مختاري (استان فارس)


 نــكتــــه 

خود‌ را عزيز بد‌ار‌!

يکي از نکات مهم و مؤثر د‌ر موفقيت افراد‌، وجود‌ عزت نفس د‌ر آنهاست که موجب سلامت رواني آنها شد‌ه و سلامت جسم را نيز به همراه د‌ارد‌. براي بالا برد‌ن عزت نفس راه‌هايي وجود‌ د‌ارد‌ که د‌ر اينجا به چند‌ مورد‌ از آنها اشاره مي‌کنيم:

مثبت نگر باشيد‌

صد‌ايي د‌ر ذهن شما وجود‌ د‌ارد‌ که مد‌ام نجوا مي‌کند‌. اين صد‌ا که سخنگوي شماست، بخشي از عزت نفس شماست. اين صد‌ا اغلب منفي است و جملاتي از اين قبيل مي‌گويد‌: «من نمي‌توانم اين کار را انجام بد‌هم» يا «من خيلي لاغر هستم» تأثير برنامه‌ريزي منفي اغلب از کود‌کي به‌جاي مي‌ماند‌. شما مي‌توانيد‌ ند‌اي د‌روني خود‌ را براي ايجاد‌ عزت نفس و ساختن الگوهاي موفق، برنامه‌ريزي کنيد‌. شگرد‌ کار، استفاد‌ه از عبارت‌ها و جمله‌هاي مثبت است.

از کوچک آغاز کنيد‌

گرايش و تمايل طبيعي د‌ر ايجاد‌ تحول د‌ر زند‌گي، برانگيخته شد‌ن نسبت به آن و اعمال حد‌اکثر تلاش براي د‌ستيابي به آن است. مثلاً اگر مي‌خواهيد‌ وزن خود‌ را کاهش د‌هيد‌، کاملاً د‌ست از خورد‌ن بکشيد‌. اگر مي‌خواهيد‌ بهره‌ورتر باشيد‌،‌ زند‌گي خود‌ را آنچنان سخت و شد‌يد‌ کنترل کنيد‌ که هيچ‌گونه فرصتي براي اتلاف وقت وجود‌ ند‌اشته باشد‌.

با اينکه برانگيخته شد‌ن نسبت به تعهد‌ات جد‌يد‌، شيوه مناسبي است، اما معمولاً هنگامي که بسيار د‌شوار باشند‌، اد‌امه آنها غيرممکن خواهد‌ بود‌ و همين که با شکست مواجه شويد‌، شوق و اشتياق خود‌ را از د‌ست مي‌د‌هيد‌ و به روال قبلي خود‌ باز مي‌گرد‌يد‌. معمولاً بهتر است که تغييرات عمد‌ه د‌ايمي را د‌ر هر مرحله ايجاد‌ کنيد‌.

افراد‌ي را بيابيد‌ که بتوانيد‌ از آنان چيزي بياموزيد‌

افراد‌ بسياري وجود‌ د‌ارند‌ که با مشکلات و مسائلي مانند‌ مشکلات شما مواجه شد‌ه‌اند‌. شما مي‌توانيد‌ با الگو قرار د‌اد‌ن آنان، چيزهاي زياد‌ي بياموزند‌.

اتفاقات ناخوشايند‌ زند‌گي را بپذيريد‌

زند‌گي به طور اعم تا اند‌ازه‌اي مستلزم برد‌باري است. به آن بخش از شخصيت خود‌ که مستقل از فراز و نشيب‌هاي روزمره است، بپرد‌ازيد‌. وقت خود‌ را با به هم فشرد‌ن د‌ند‌انها و گره کرد‌ن مشت‌ها تلف نکنيد‌ و اتفاقات جاري و غيرقابل پيش‌بيني را بپذيريد‌.

ويستا


 كوتاه از ورزش جوانان 

صبا نجفي قهرمان تنيس قطر شد

با پايان هفته نخست رقابت هاي آسيايي تنيس زير 14 سال آسيا در قطر، نماينده کشورمان در جايگاه نخست ايستاد.

به گزارش مهر، هفته نخست رقابت هاي تنيس زير 14 سال قطر با حضور تنيسورهايي از 6 کشور برگزار شد و در نهايت صبا نجفي به نمايندگي از کشورمان با برتري مقابل حريفان خود جام قهرماني را از آن خود کرد.

ديدار فينال اين مسابقات برگزار شد و صبا نجفي به مصاف تنيسوري از سريلانکا رفت و در نهايت موفق شد با نتيجه 2 بر صفر از سد حريف خود عبور کند تا با اين پيروزي مسابقات را فتح کند.

قهرماني نجفي در دونفره

پس از قهرماني نماينده کشورمان در رقابت هاي انفرادي مسابقات آسيايي قطر، اين بار وي موفق شد در بخش تيمي نيز صاحب عنوان نخست اين دوره از بازي ها شود. در حالي هفته نخست رقابت هاي آسيايي زير 14 سال دختران در قطر پايان يافت که صبا نجفي از کشورمان موفق شد در 2 بخش انفرادي و 2 نفره عنوان قهرماني بازي ها را از آن خود کند.

به اين ترتيب با برگزاري ديدار فينال بخش 2 نفره ، تنها نماينده کشورمان به همراه هم تيمي خود از کرواسي به مصاف تنيسورهايي از کشور اردن رفتند و در نهايت موفق شدند با نتيجه 2 بر صفر از سد اين تيم عبور کنند و جايگاه نخست مسابقات را بدست آورند.


 گــوناگــون  

چند عقل به از يک عقل

چرا مشورت کنيم؟

سعي و خطا. راهکار کلي، تمام علوم. اول آزمايش مي‌کني و بعدتر جواب را مي‌بيني و در نهايت مي‌فهمي که درست انجام داده‌اي يا اشتباه و باز دوباره سعي و باز خطا و آنقدر ادامه مي‌دهي تا جواب درست را پيدا کني. آن وقت مي‌شود تجربه. خوب اين هم يک راه حل است. ولي با اين اوصاف اگر بخواهي تمام کارهايت را بر اين منوال انجام دهي، احتمالا بايد عمر نوح کني. چون عمر نوح کردن در اين دوران کمي از ذهن‌ها به دور است و البته بعيد است عمر نوح هم کفاف فراگيري تمام علوم جديد را بدهد پس بهتر است از تجارب ديگران استفاده کني. با آنها که قبلتر تجربه کرده‌اند مشورت کني. آنوقت سعي تو احتمالا کم‌خطاتر خواهد بود. بالاخره چند تا عقل با هم جمع بشوند قطعا بهتر هم فکر مي‌کنند تا يک عقل. آن هم عقلي کم‌تجربه. اما مهم‌تر از اين، اين است که عقل هر کس اساسا اندازه و ظرفيتي دارد و بيشتر هم نمي‌شود، به وسيله تجربه کامل‌تر مي‌شود اما زيادتر نمي‌شود. اما با مشورت، در واقع يک امر نشدني و غيرممکن را شدني مي‌کنيد؛ يعني عقل خود را زياد مي‌کنيد.

بايد مشورت کني چون:

عاقل هستي: عاقل آن است که کارهاي عاقلانه بکند و مشورت هم که خودِ کار عاقلانه است. کلش شد عقل. مشورت اصلا يعني عقل بعلاوه عقل بعلاوه عقل الي آخر.

دورانديش هستي: وقتي آدم بخواد ته يک کاري را ببيند در نتيجه مي‌شود دورانديش. براي اينکه ته يک کاري هم خوب باشد بايد به اندازه مشورت کرد. مشورت باعث مي‌شود عقلت تقويت شود و ميزان تعقلت بالا برود.

پشتيبان مي‌خواهي: هر آدمي براي هر کاري بهتر است پشتيبان داشته باشد. حالا هر چه پشتيبان‌هايش بيشتر باشد دلش هم قرص‌تر مي‌شود براي انجام آن کار. مشورت بهترين پشتيبان است.

نمي‌خواهي پشيمان شوي: مشورت باعث مي‌شود با انتخاب بهترين راه براي مشکل، بعدتر، پشيماني‌اي به بار نيايد.

خطا را نشانت مي‌دهد: مشورت براي اين است که خطاهاي تصميمي را که گرفته‌اي را پيدا کني و آنها را اصلاح کني. وقتي تصميمي را مي‌گيري تمام زوايا را نمي‌بيني، يا حتا نمي‌خواهي ببيني، و اين خواستن، روي چراغ عقلت را پوشانده، بنابراين کسي را لازم داري که از بيرون ماجرا به تصميمت نگاه کند و عيب و ايرادهاي آن را به تو بگويد. او کسي نيست جز يک مشاور خوب.

بايد دشمنت را بهتر بشناسي: با دشمنت مشورت کن تا او را بهتر بشناسي. او خودش را ميانه حرفهايش به تو لو خواهد داد. بايد دشمنت را خوب بشناسي تا بتواني با او مقابله کني.

مي‌خواهي راه را از چاه بشناسي: مشورت مي‌کني تا راه درست را بيابي. براي اينکه بيراهه نروي. راه را از چاه بشناسي و تشخيص دهي. پس مشورت کن چون راه را نشانت مي‌دهد.

مي‌خواهي پيروز شوي: وقتي چند نفر با هم مي‌گويند کاري درست است و خودت هم با عقلت به اين نتيجه رسيده‌اي به احتمال خيلي زياد آن کار تو را به پيروزي هم مي‌رساند.

راحتي و آرامش برايت مي‌آورد: به جاي اينکه تمام راه‌ها را امتحان کني، به جاي اينکه خودت همه را تجربه کني، به جاي اينکه کلي دردسر بکشي، با چند نفر مشورت مي‌کني و راحت و آسوده بدون دردسر اضافي به نتيجه مطلوب مي‌رسي. اگر بد است، خوب شما مشورت نکن.

همه تو را ستايش خواهند کرد: کسي که با ديگران مشورت کند، مورد ستايش آنها هم قرار مي‌گيرد. چون مشورت يک کار عاقلانه است و کارهاي عاقلانه را هم همه قبول دارند و باعث و باني‌اش را ستايش مي‌کنند.

اگر هم با مشورت به اشتباه رسيديد آنها هم در اشتباه شما سهيم‌اند و کسي خورده‌اي نمي‌گيرد. اينطوري ديگران را چه در پيروزي و چه در شکستتان سهيم کرده‌ايد.

ولي از اين مهم‌تر اين است که شما مي‌دانيد به وظيفه‌تان عمل کرده‌ايد و حالا اگر به نتيجه مطلوب هم نرسيديد خود را ملامت نمي‌کنيد که چرا کوتاهي کردم.

ويستا


 آيينه شهر 


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون